Autor Tema: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!  (Posjeta: 49333 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #54 : Studeni 06, 2010, 10:51:07 prijepodne »
Bio na pregled kod operatera-salje me na kontrolni MRI jer je I dalje prisutan lasegue u desnoj nozi.
Zeli bit siguran da nesto nije ostalo ili pak neka upala.
Kaze da je flavektomija koju je ucinio takva operacija da se stabilnost kralj.min narusava. Toplice tek nakon MRI.
Rana zacijelila.
Pozdrav!

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #55 : Studeni 06, 2010, 13:39:08 poslijepodne »
Laseque vam može biti naznačen 2-3 mj nakon operacije a da u pozadini nema nikakvog većeg problema, ali u svakom slučaju nije na odmet napraviti MRI.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #56 : Studeni 06, 2010, 15:00:00 poslijepodne »
Bog kokolino-hvala. I ja cu bit mirniji kad snimim. Taj neugodan osjecaj u nozi (drugaciji nego prije op sad je nesto poput grca kad se pojavi) jos I mogu razumit (zivcu treba vremena da se oiporavi) al ne znam sta je to sta me boli u ledjima, desno dolje od reza. Mene sama rana,rez nikad nije bolila. Bol je najizrazenija kod rotacije. Kako kost nema osjet bola (ako sam dobro razumio) onda ostaje jedino zivac ili sama "ozljeda" misica I tkiva od op. Dr govori kako (dapace) on zeli da sta prije se vratim normalnim aktivnostima (skale, sjedenje do 30min), hodanje itd. To sto zaboli da se ne obazirem. Ali u toplice ne dopusta dok ne vidi MRI s kontrastom.
Inace mi je rekao sa je extrudirani dio (odlomljeni dio) je bio velicine nokta na palcu (ruke). Dakle ne mali.
Javim sta je dalje.

Kraljeznica.com forum

Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #56 : Studeni 06, 2010, 15:00:00 poslijepodne »

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #57 : Studeni 09, 2010, 11:17:27 prijepodne »
Pozdrav ekipa. Napravio jutros MRI al nalazi tek za 7 dana. Na trazenje dobio CD sa snimkama I sad ga saljem u ZG Dr sta me je op da on vidi, pretpostavljam da mu ne treba pisani nalaz radiologa? Jos se dvoumim da li da sam gledam slike-ko zna sta cu ja vidit pa posidit :)

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #58 : Studeni 09, 2010, 12:31:21 poslijepodne »
Ne treba mu nalaz radiologa... Digni slike na forum :)
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #59 : Studeni 09, 2010, 12:53:31 poslijepodne »
A sa bberryem ne mogu upload nista, a moj laptop ne moze pokrenit ovaj program.isa u prijatelja I otvorija I bolje da nisam. Meni iugleda ka da me nisu ni takli unutra??! Ma ko ce to znat. Javim kad strucno oko pogleda.
E da,ako je osta komad unutra-moze li se to min.inv.tehnikom izvadit ili opet pod noz?

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #60 : Studeni 09, 2010, 13:02:00 poslijepodne »
Pa vjerojatno moze, ali nazalost "steta" je vec napravljena... U svakom slucaju vjerujem da je kod tebe prerano za prognoze i ostalo. Vjerujem da ce na kraju ipak sve biti dobro i bez potrebe za daljnjim intervencijama.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #61 : Studeni 09, 2010, 13:19:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni iugleda ka da me nisu ni takli unutra??! Ma ko ce to znat. Javim kad strucno oko pogleda.
Tako je to i meni izgledalo na kontrolnom snimku mjesec ipo nakon operacije, cak su i radiolozi u Medikola ispisali ocajan nalaz, medjutim neurokirurg je bio zadovoljan snimkom. Ne panicari, to sta se tebi cini gadno nista ne znaci :)
Prema tome bilo bolje da si slusao svoju savjest i uopce to ni ne gledao, ipak mi laici ne mozemo tu nista vidit pogotovo nakon operacije.
Al sta cu ti ja pricat o tome, ja jedva cekan uzet nalaz MR-a i pravit se doktor :):)
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2010, 13:25:26 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #62 : Studeni 09, 2010, 13:42:02 poslijepodne »
E bas ste drugari :) :) reka bi moj cimer sa Rebra.
A da sam slusa savjest di bi vec bija. Ovako u 30-oj pari da imam 32-33 :)
Al ovo sta si napisala me tjesi jer sam osta sokiran, mislija sam da nisu stavili stare snimke.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #63 : Studeni 09, 2010, 13:50:42 poslijepodne »
Ma to ne treba gledat, a pogotovo citat ocitanja radiologa (barem Medikola u Splitu).
Meni na zadnjoj magnetskoj ocitali pliću protruziju umjesto ekstruzije i priraslice na operiranom disku, a uopce ih nema. Srecom, isto sam prvo uzela cd pa sam prvo dobila misljenje od neurokirurga, pa onda tek ocitanje iz Medikola.
Ali ja koja nemam veze s mozgom sam vidjela ekstruziju, a oni nisu. Uglavnom ocekuj drugi "sok" nakon sta dobijes ocitanje, al to ti nema veze s mozgom.
Po meni je jedino neurokirurg tu mjerodavan.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2010, 13:53:32 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #64 : Studeni 10, 2010, 08:17:46 prijepodne »
Zanimljivo, neurokirurg očitao da nema priraslilca a radiolog ih vidio.

Meni ovo liči na -svaki cigo svoga konja hvali pa tako i neurokirurg svoj posao.  :D

A zanimljivo je i to da radiolog ne uoči razliku na snimku prije i nakon operacije.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #65 : Studeni 10, 2010, 08:41:58 prijepodne »
Ljudi lagano upadam u jamu punu najgorih misli.
Nalaz radiologa: priraslice na korjenu S1 (nakon manje od misec dana?)
-protruzija diska L5S1
1) Kako protruzija diska koji je kompletno izvadjen? Otpusno pismo:" extrudirani dio diska se ukloni a potom I ostatak diska iz I.v. Prostora".
Cekam da moj dr vidi cd. Radiolog, iako u rukavicama sta je I za ocekivat, pretpostavlja da ce bit potrebna re operacija. A ja stvarno ne znam mogu li opet sve ovo. Priraslice, ako sam im sklon ce se opet vratit pa ne vidim smisao operacije.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #66 : Studeni 10, 2010, 10:00:52 prijepodne »
Eto nazalost u tvome slucaju su se desile vec 3 stvari tipicne za klasicnu kirurgiju kraljesnice: infekcija, priraslice, rehernijacija. Ove se stvari mogu desiti i kod drugih metoda, ali puno puno rjedje.
Disk se pristupom nasih kirurga nikada ne moze cijeli ukloniti. Ukloni se veci dio, kraljesci padnu jedan na drugi i trenjem izvuku van i ono malo diska sto je ostalo.

Sretno !!! Budi uporan kod kirurga, na Rebru znaju biti "tvrdi".
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #67 : Studeni 10, 2010, 10:40:10 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni ovo liči na -svaki cigo svoga konja hvali pa tako i neurokirurg svoj posao.  :D
A sta je s ostalim neurokirurzima koji su potvrdili i pohvalili isti posao?
I sta je s ekstruzijom koju nisu uopce vidili? Bit ce i to neurokirurg izmislio, pa me operirao eno onako iz gušta? :) Vjerojatno me je i uvjerio da me boli samo da bi me mogao operirat?
Al s tobom se bolje ne raspravljat, samo zlo sija iz tebe.
Covjek po cijem topicu sijes zlo ima malo vecih problema, pa te molim da se suzdrzis!!!

Nikola, sta kaze nurokirurg? Pusti radiologe? I btw. jel to medikol? Jos nisam vidila nekoga da su mu u medikola dobro ocitali nalaz.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2010, 10:42:43 prijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #68 : Studeni 10, 2010, 10:57:03 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni ovo liči na -svaki cigo svoga konja hvali pa tako i neurokirurg svoj posao.  :D

Al s tobom se bolje ne raspravljat, samo zlo sija iz tebe.


Hvala, u skladu sam sa avatarom,  ;D  a ovakav sam zato što u životu nisam sreo većih mafijaša od kirurga općenito,  PEGULA

NikolaST , što nas ne ubije to nas ojača, bori se, uvijek ima gore.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2010, 11:00:33 prijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #69 : Studeni 10, 2010, 11:08:56 prijepodne »
prilikom radikalne diskektomije koja je kod vas učinjena uklanja se 60-70 % diskalnog tkiva tako da cjelokupnu težinu preuzima preostali 30%. u takvim stanjima pritisak je preveliki i naprosto izbaci i tih 30% van kroz veliki otvor u prstenu diska koji se radi kako bi se izvadila vecina diskalnok tkiva prilikom mikrodiskektomije. stoga u velikom postotku pacijenti imaju veliku poslijeoperacijsku bol u ledima radi instabiliteta koji je izazvan ovakvom operacijeom a kod nekih se desi i ovakvo ponovno iskakanje diska. naravno da minimalno invazivni koncept liječenja gdje se većina diska ostavlja u prostoru minimalizira čitavu ovu priču i nakon operacija koje se rade u mojoj klinici nema mikroinstabiliteta, poslijeoperacijskih bolova, pozitivnog Lasegua.....no znate kako se kaze"svaki cigo svoga konja hvali"......

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ljudi lagano upadam u jamu punu najgorih misli.
Nalaz radiologa: priraslice na korjenu S1 (nakon manje od misec dana?)
-protruzija diska L5S1
1) Kako protruzija diska koji je kompletno izvadjen? Otpusno pismo:" extrudirani dio diska se ukloni a potom I ostatak diska iz I.v. Prostora".
Cekam da moj dr vidi cd. Radiolog, iako u rukavicama sta je I za ocekivat, pretpostavlja da ce bit potrebna re operacija. A ja stvarno ne znam mogu li opet sve ovo. Priraslice, ako sam im sklon ce se opet vratit pa ne vidim smisao operacije.


NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #70 : Studeni 10, 2010, 12:30:44 poslijepodne »
Sta se ovo u zadnje vrime svima stanje pogorsalo pa zivci rade? Nemojte preko mojih "ledja".
Neuro-hvala na pojasnjenju. Ja sam Vertebralis kontaktirao kad mi se ovo dogodilo (Vi niste bili dostupni) pa mi je receno da Vam se javim sutradan sa MRI nalazom. Nazalost isti taj dan mi se stanje pogorsalo te sam zavrsio na hitnoj. Tada mi je na moj upit moze li min inv receno da ne moze, da je extruzija prevelika. Nadalje, moj dr mi je objasnio da mi je radjena flavektomija tj da stabilnost kicme nije ugrozena.
Ne bi reko svaki cigo svoga konja hvali vec svaki dr ima svoje misljenje.
Nadam se danas cuti sa dr pa da vidim misljenje.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #71 : Studeni 10, 2010, 12:40:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sta se ovo u zadnje vrime svima stanje pogorsalo pa zivci rade? Nemojte preko mojih "ledja".
Ma ne triba se Jopanu pogoršat stanje, iz njega uvik vrazi vire :):)
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tada mi je na moj upit moze li min inv receno da ne moze, da je extruzija prevelika.

A tko ti je to rekao? U Vertebralisu ili?

Javi kad ti se neuro oglasi.
I ja se jos uvik nadam nekom cudu, a je to sve krivo ocitano.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Kraljeznica.com forum

Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #71 : Studeni 10, 2010, 12:40:11 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com