Autor Tema: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!  (Posjeta: 49332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #72 : Studeni 10, 2010, 12:45:15 poslijepodne »
Ma ne u Vertebralisa, do njega vise nisam ni stiga. U St su mi to rekli.
Cujemo se

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #73 : Studeni 10, 2010, 13:10:20 poslijepodne »
Ja sam ti isti taj dan odgovorio da se endoskopski u pravilu to moze sanirati... Kad dobijes dva dijametralno suprotna odgovora, onda je najbolje ukljuciti internet i istraziti.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #74 : Studeni 10, 2010, 13:21:33 poslijepodne »
Ma dobro Istr, sad je u biti najmanje vazno ko je sta govorio i sta bi bilo kad bi bilo.
Sad triba vidit sta dalje, gledat naprijed a ne nazad.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Kraljeznica.com forum

Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #74 : Studeni 10, 2010, 13:21:33 poslijepodne »

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #75 : Studeni 10, 2010, 13:22:46 poslijepodne »
Ili se upucat :)
A I internet nije rijesenje za sve. Bitan je izvor. Pogledaj samo nas na forumu. Koliko ovdi ima razlicitih (a na oko istih) dijagnoza, operacija I oporavaka. Sad sta je tu je.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #76 : Studeni 10, 2010, 16:00:29 poslijepodne »
gle, za pocetak prestani citati ovaj forum i malo se smiri. nije bitno sta je bilo nego kako se stvar moze popraviti. ja sam pisao o tehnickoj strani operacija kraljeznice i komplikacijama koje postoje u svake vrste kirurgije. ali sjeti se da je tvoja rana bila inficirana, mozda je to doprinijelo stvaranju priraslica tako brzo. uglavnom jos je rano za bilo kakve prognoze. pusti neka prodje vrijeme i slusaj svoga operatera.
LP

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ili se upucat :)
A I internet nije rijesenje za sve. Bitan je izvor. Pogledaj samo nas na forumu. Koliko ovdi ima razlicitih (a na oko istih) dijagnoza, operacija I oporavaka. Sad sta je tu je.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #77 : Studeni 10, 2010, 16:21:08 poslijepodne »
Bog neuro-a da Vi ne poznajete moju mamu? :) ona je nesto slicno rekla.
Dakle moj operater kaze:
-priraslice-ni blizu. Tako brzo ne. Protruzija (on je naziva medijalnom, radiolog dorzolateralnom-ne znam je li to isto) ga ne zabrinjava previse. Sekvestara nema, kanal slobodan I zivci slobodni. Ali da je duralna vreca pritisnuta gorespomenutom protruzijom-je.
Preporuca toplice (24.11 umjesto 15.11.). Da ne moze se stanje pogorsat toplicama. Te ukoliko
 se stanje ne popravi re-operacija (dekompresija).
Njega brine lasegue te ako se on ne povuce onda op.
A to sta me boli u krizima je kaze od same operacija (da unutra to jos nije zaraslo).
Eto, sad obecajem da vise necu pisat po forumu dok(ako) ne bude kakvih promjena.
Sve vas lipo pozdravljam I da se brzo rekuperate.

elena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #78 : Siječanj 27, 2011, 11:35:17 prijepodne »
operirana sam prije 4 mjeseca hitno,disk izletio stisnuo živac i nisam mogla mokrit.Sada sam bolje ali postoji strah da će opet izletiti.Ima li netko sličkog iskustva?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #79 : Siječanj 27, 2011, 15:48:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
operirana sam prije 4 mjeseca hitno,disk izletio stisnuo živac i nisam mogla mokrit.Sada sam bolje ali postoji strah da će opet izletiti.Ima li netko sličkog iskustva?

Izgleda da na ovom forumu nikada ništa nije ni napisano.....

Dakle, disk teško da je "izletio", ili hernije ili protruzija ili extruzija.....

O tome da li se nešto može ponoviti, to ovisi o x faktora....da bi ti znali odgovoriti moramo znati cijelu povijest, odnosno kako je došlo do tegoba, tko i kako je odšao do dijagnoze, koja bolnica i koji operater, koja metoda operacije?

Kada odgovoriš na ova pitanja onda će ti netko možda i pomoći, a što se mene tiče svi odgovori koje tražiš su već napisani na forumu....samo treba kliknuti....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #80 : Siječanj 27, 2011, 19:38:35 poslijepodne »
Ako je operacija izvršena kako treba, držite se savjeta operatera, vježbate po programu koji vam dadu nakon operacije te promijenite životne navike mala je mogućnost da vam se situacija ponovi.

elena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #81 : Siječanj 28, 2011, 09:50:23 prijepodne »
Prije operacije imala sam bolove u križima ali nisam tome pridodavala veću pažnju jer kad bi se i požalila rekli bi ma to više manje svih boli,ali onda mi je na poslu (sjedeći) počelo iz čista mira trnuti područje zdjelice nisam znala šta se događa otišla sam doma, išla leć i drugi dan bolovi i više nisam mogla mokrit,onda u bolnicu KBC Sušak i tamo su napravili hitni MRI -ekstruzija na razini L5/S1.Operirana sam hitno (klasično)nisam mogla birat jer je bila hitnoća.To mi je bio šok jer o tim stvarima nisam puno znala a još gore mi je bio urinarni kateter 2 i pol mjeseca, poslije malo po malo živac je popuštao i evo mogu mokrit bez katetera ali uz naprezanje tako je i sa stolicom.Čekam fizikalnu u Opatiji i onda neurokirurgu pa dalje neznam:Sve ovo mi je bio ŠOK.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #82 : Siječanj 28, 2011, 12:55:55 poslijepodne »
Ajd probaj prepisati povijest bolesti i otpusno pismo, kao i nalaz MRI...

Prema ovom što si napisala, ja se ne bih zabrinjavao previše oko neuroloških ispada jer, kako sama pišeš, živac se počeo vraćati u normalu, a to je dobar znak, najvjerovatnije je da će ti se uz dobru terapiju i discipliniran život vratiti na bar 90% funkcija jer to je praksa dosada pokazala.....

I samo se drži uputa operatera i fizijatara.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #83 : Siječanj 28, 2011, 16:05:03 poslijepodne »
Svakako vježbe za mišiće dna zdjelice, trbušnog zida, sfinktere. Voditi računa da ne navučete urinarnu infekciju u slučaju da imate ostatnog urina u mjehuru.

elena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #84 : Siječanj 31, 2011, 09:39:42 prijepodne »
Nalaz MR lumbosakralne kralježnice
Subhondralna kost L4-L5 i L5-S1 segmenta pokazuje degenerativne promjene.Modic tip I. Inicijalni osteoartritis apofizarnih zglobova vidljiv je na L4-S1 segmentima .L4/l5  segment pokazje centralnu protuziju diska s impresijom duralne vreće .Visoki signal u T2 mjerenoj slici u području fibroznog prstena ukazuje na njegovu lezij. L5-S1 segment pokazuje dorzalnu mediolateralnu lijevostranu ekstruziju diska sa kaudalnom migracijom i impresijom duralne vreće koji dislocira. Vidljiva je lezija fibroznog prstena. Disk u potpunosti ispunjava lijevi lateralni recesus, te kaudalno obliterira spinalni kanal u visini S1 segmenta .Prikazani segment torakolumbalne medule i konus medularis su fiziološkog signala, primjerene morfologije.

Unaprijed zahvalna.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #85 : Siječanj 31, 2011, 11:05:23 prijepodne »
Vrlo čest poslijeoperacijski nalaz, ponovna ekstruzija diska na operiranom nivou. Potrebna je nova operacija po mogućnosti sa dodatnom anuloplastikom kako bi se spriječila nova hernijacija!

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nalaz MR lumbosakralne kralježnice
Subhondralna kost L4-L5 i L5-S1 segmenta pokazuje degenerativne promjene.Modic tip I. Inicijalni osteoartritis apofizarnih zglobova vidljiv je na L4-S1 segmentima .L4/l5  segment pokazje centralnu protuziju diska s impresijom duralne vreće .Visoki signal u T2 mjerenoj slici u području fibroznog prstena ukazuje na njegovu lezij. L5-S1 segment pokazuje dorzalnu mediolateralnu lijevostranu ekstruziju diska sa kaudalnom migracijom i impresijom duralne vreće koji dislocira. Vidljiva je lezija fibroznog prstena. Disk u potpunosti ispunjava lijevi lateralni recesus, te kaudalno obliterira spinalni kanal u visini S1 segmenta .Prikazani segment torakolumbalne medule i konus medularis su fiziološkog signala, primjerene morfologije.

Unaprijed zahvalna.

elena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #86 : Veljača 01, 2011, 09:22:55 prijepodne »
ovo je bio nalaz prije operacije,naime operirana sam u hitnoći 29.09.2010., a novi MR nisam još radila pa po Vašem mišljenju kad bi bilo dobro napravit ponovno?

Kraljeznica.com forum

Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #86 : Veljača 01, 2011, 09:22:55 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com