Autor Tema: Zolja u trticu  (Posjeta: 15358 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivan bozic

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #18 : Veljača 07, 2016, 16:12:53 poslijepodne »
Pozdra! Ja sam Ivan,imam 52 g.i novi sam na forumu. Imao sam već dvije operacije l-s kralježnice(1996.i 2006.),l4l5-l5s1. Raspucali diskovi. Slažem se sa svima koji su za vježbanje jer samo tako je moguće "produženje" funkcije kralježnice. Inače sam za vježbanje u ležećem položaju i to si svako može omogućiti kod kuće. Želio bih vam iznijeti sadašnji problem...možda imate kakav savjet ili moguće rješenje. Da ne objašnjavam puno evo nalaz MR:l4-l4 bulging,l4-l5 dorzomedijalna protruzija obostrano više lijevo,l5-s1 širokobazna protruzija. Dovoljno? Osteopat neće dirati,kaže:operacija! Bio sam u ponedjeljak na tretmanu u corpus centrumu kod Marinka Smolčića u zgb-u. Ponedjeljak i utorak bilo lakše al zadnja dva dana dođe da ne mogu stati na lijevu nogu i imam jake bolove u potkoljenici i stopalu. Kažu reakcija na tretman... Nakon 8-10 dana trebalo bi krenuti na bolje. Javim se. Ako netko ima još kakvu opciju rado ću pogledati. Hvala i oprostite kaj sam se toliko raspisal...

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #19 : Veljača 08, 2016, 08:58:11 prijepodne »
Meni je reakcija na fizikalnu terapiju vježbama za LS kralježnicu bila ista, s time da nije nikada prošla.  :'( Već dulje od godinu dana ista priča sa bolovima u lijevoj nozi, samo što sad ipak bar mogu hodati nakon steroidnih injekcija. Nekakva upala se razvila. Držim se plivanja jer ne mogu uopće raditi te vježbe (imam problema i u gornjem dijelu kralježnice, ali to je super sređeno fizikalnom terapijom), imam atrofiju mišića i jak tremor u obje noge. U pravilu se sliježe ramenima. Nemaš problema za "raspisivanje", forum za to služi, samo polako. Meni su živci pod velikim pritiskom u četiri razine, ali mislim da mi je u dvije razine L3L4 i L5S1 medicinska gimnastika dosta pogoršala stvar. Jedino nemam bolove u bazenu, a sve ostalo je užas!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ivan bozic

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
    • Email
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #20 : Veljača 08, 2016, 09:57:38 prijepodne »
Pozdrav! Meni je do ovog sad(opisanog) bilo ok. Prije dizanja iz kreveta laganini vježbice 20 min do pol sata i išlo je. Dobro,ne računam na promjene vremena i to...s tim sam se saživil...prešlo u normalu

Kraljeznica.com forum

Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #20 : Veljača 08, 2016, 09:57:38 prijepodne »

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #21 : Travanj 23, 2016, 12:33:31 poslijepodne »
neznam jesam li spomenu ali meni vjezba poznata kao Kobrin dah radi velike probleme..sat nakon izvođenja odmah počme trniti noga..polako i studiozno pratite izvođenje vježbi i zapisujte reakcije tijela.
evo polako več trčim po nekoliko kilometara
ako osjetim da neče ni ne upirem nego nastavim s šetnjom
plank ili ti izdržavanje mi uvelike pomaže i svakome bi preporučio..ako nemate snage dovoljno je i bar 20 sec za par dana cete moci 30sec i tako do maksimalno 2min po ponavljanju
srećno pajdaši i glavu gore..najgore se prepustit i kukat
daklem..pomno pratiti šta koja vježba napravi jer je svima drugacija ozljeda..pronači par njih koje ne smetaju pa onda jednu po jednu ubacivati ostale
P.S kurkumu preporučan kao čaj i MgCl2 obavezno kao dodatak uzimati

btw..sad me malo zeza vratna(kompjuter naravno) pa mi trne ljeva ruka
upravo se bacam na sanaciju toga..pa kad ispitam sve mogućnosti samo-izljećenja objavim u podforumu Vratna kralježnica :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #22 : Travanj 24, 2016, 09:32:31 prijepodne »
@Balonja, imaš vrlo lagane vježbe za vratnu kralježnicu i jako učinkovite, a pomaže i plivanje. No, trnjenje ruke nije najbolji znak, pa preporučam da odeš na RTG i po tome EMNG gornjih ekstremiteta pa će doktori više znati tako da ne radiš vježbe koje mogu biti kontraproduktivne. Meni je u cervikalnom dijelu loše, ali ne koma kao u lumbalnom, pa sam cervikalni dio uspio srediti samo s fizikalnom terapijom.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #23 : Svibanj 06, 2016, 10:02:32 prijepodne »
evo uspio sam to riješiti pravilnim položajem tokom spavanja i obračanjem pažnje na stav dok radim i naravno izbjegavanje sjeđenja u fotelji savijen :)
za sad je ok..vidit cu kako če se razvijat, za sada nema više trnjenja i bolova ni ostalih smetnji..hvala svejedno :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #23 : Svibanj 06, 2016, 10:02:32 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com