Autor Tema: NOVI NALAZ MR-e  (Posjeta: 9155 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
NOVI NALAZ MR-e
« : Travanj 07, 2016, 06:52:12 prijepodne »
Jučer sam se ponovno malo slikala i mislim opet ništ posebno. Jedino koliko kužim je korijen živca upaljen i po mojoj procjeni već oko 5 mjeseci. Nikakva Esi niti tablete ga ne smiruju. Sutra idem kod neurokirurga pa ćemo da čujemo.

Evo pišem samo najvažnije :
 • Reaktivne subhondralne promjene pokrivnih ploha trupova kralježaka po tipu Modic 2 u razini L5-S1. Stanje po op.parcijalno degenerativno promjenjenog intervertebralnog diska razine L5-S1 sa vidljivim postkontrastnom imbibicijom u desnom lateralnom recusu i posterolateralnom dijelu diska u smislu intradiskalne i perineuralne fibroze i/ili inflamacije oko radiksa S1desno. Ne nalazim znakova recidiva dorzalne herninacije intervertrebralnog diska.

Ostalo je ok.
Jedino nije ok što mene boli,peće,žari u križima i duž cijele desne noge i ništa ne pomaže. Esi kao da nisam dobila,hodam na fizikalne - bacanje novca,tablete razno razne,samo kaj su naštetile jetri i bubrezima. Uglavnom,jedno veliko s....  >:(

Nova dijagnoza: popizditis  :-X
I počela sam nekak čudno hodati,uspravno već bolje na iza vuće....mogla bi se iza presavinuti...tak mi paše
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2016, 07:58:32 prijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #1 : Travanj 07, 2016, 22:51:40 poslijepodne »
Baš mi je žao što vas još uvjek tako boli.Nadam se da čete sutra nači neko riješenje.držite se :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #2 : Travanj 08, 2016, 10:57:05 prijepodne »
Ja još nisam dobio svoje nalaze od MR i FS iz Rijeke.  >:( Tako da ne znam kakva mi je sudba prorečena. Noge me bole danas za poludjeti, mišići ukočeni, ni 35 mg normabela me nije uspavalo. Ni 10 mg sad ujutro. Ali sad ću maznuti još 2 komada i spustiti rolete i ajde bok! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #2 : Travanj 08, 2016, 10:57:05 prijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #3 : Travanj 08, 2016, 13:11:42 poslijepodne »
Evo mene od mog dragog neurokirurga.
Čim sam ušla u ordinaciju,rekla sam doktoru da ja znam da mu već idem na živce,ali mene jednostavno boli i da već znam da je nalaz od MR-e u redu i da nema kaj za operirati,ali ja budem od bolova vjerovatno poludjela.
On veli da ja njemu ne idem na živce,nego da njemu ide na živce to što mene boli. Onda je gledao slike i sve je super osim tog korijena S1. Jednostavno upaljeni,a ništa ga ne pritišće.Nije u kontaktu s tim ožiljnim tkivom.

I ODLUKA JE : Bolesnica se naručuje 22.04.2016. na bolničko liječenje radi provođenja " pulsne" terapije. Molim izdati adekvatnu uputnicu.

Evo rekao je par dana,dobivala budem u infuziji kortikosteroide,ehhhh....a ostalo zaboravih. Uglavnom nek da bilo šta,ja pristajem na bilo šta jer ovo moje stanje nije izdržljivo. Jednostavna je ta bol takva da kljuca u mozak.

I ništa,sad se opet idem nadati da će ova opcija upaliti.

A ujutro nisam namjerno popila terapiju jer sam htjela baš doći u bolovima. Dva puta me trebalo zvati...čula sam ja,ali je bil problem dići se sa foteljice i došepati oko 20 m do ordinacije i vidio je kako hodam.....e sad ležeći položaj...joj i preporučio je mirovanje.....baš zanimljivi,  a do jučer sam se maltretirala po fizikalnim  :P :'(
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2016, 21:02:29 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #4 : Travanj 08, 2016, 13:52:56 poslijepodne »
Sjećaš se da sam ti spominjao neke koktele? ;) To je tako kad je upala. Razlog upale još može biti i degenerativna bolest diska, koja stvara enzime koji izazivaju upalu živca. Pretpostavljam da će davati lijekove koji suzbijaju te enzime ili tu upalu tko zna kak, ali mislim da bi to onda trebalo pomoći. Nekada se radi i operacija kod degenerativne bolesti diska i bez ekstruzije ako ona izaziva upalu. Budeš nam se javljala iz bolnice?
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #5 : Travanj 08, 2016, 14:09:46 poslijepodne »
Pa naravno da se budem javljala,ja se svejedno stalno javljam.

Jojjj....samo da pomogne,trebam se lijekova riješiti pod hitno....užasne nuspojave...fujjjj

Još gore u postu nisam napisala da je neuro rekao da se čuo sa dr. Saftićem i da su oni dobri prijatelji još od Osijeka ;D ja pa sam rekla da znam i da sam radi toga pristala da se čuju.

Baš ih maltretiram i neura i moju LOM dr.Lelu....inaće sam se naručila kardiologu bez njezinog znanja,jer imam nekakvu srčanu manu,a nisam bila tri godine već na kontroli. Onda mi je bilo tjedan dana neugodno prositi uputnicu,jer ju fakat svakih par dana gnjavim za nekakve uputnice. Onda sam morala i to prositi,pa se čudi kako sam dobila tako brzo termin...pa se onda ipak ispravila i veli da je zaboravila s kim ima posla,da uvijek nekak iskopam brze termine....hahaha
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2016, 14:24:53 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #6 : Travanj 08, 2016, 16:56:25 poslijepodne »
Evo malo dobrih vijesti,nadam se da če u bolnici nači riješenje i umiriti živac,Super vam je neuro,bude on to riješio ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #7 : Travanj 09, 2016, 02:25:15 prijepodne »
Meni je LOM danas konačno postala normalna kad je čula da imam termin za operaciju. Pristala mi je dati i Targinact i Tramal 100, i Brufene i Normabel i Lyricu, tako da mogu kombinirati da ne pijem Targinact ako me baš ne boli preužasno, pa radije Tramal ili nekad samo Brufen. Od Targinacta i Lyrice su nuspojave užasne, a na Tramal sam se naviknuo. Brufen je OK isto. Od Tramala jedino imam zatvor, ali od Targinacta i Lyrice to je nešto strašno. No, dobro je da je normalna LOM, a i neuro je super, i super je da se slažu sa mnom kao pacijentom da to treba prilagođavati razini boli jer nije svaki dan užasno, a nije ni svaki dan milina. Jutros je bolilo za poludjeti, sada je već više OK.

Ja se stvarno nadam da će ti to liječenje u bolnici pomoći za upalu živca. Bilo je ljudi kojima stvarno nije niš pomagalo, a onda je bolnica spasila stvar. Jedino je problem što se do faze tih koktela moraš namučiti kao životinja, a ti si stvarno prošla pakao!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #8 : Travanj 09, 2016, 07:15:10 prijepodne »
Nisam se ni u snu nadala da bi mogla ići na neurokirurgiju na liječenje. Mislila sam sad bu opet napisal fizikalne (od kojih mi je već muka.Još se k tome ona moja na šalteru zeznula i napisala na karton za fizikalne 12×,a na nalazu od fizijatrice piše 15×...tak da sam se izvukla s 12...hahaha) ili kontrola u amb.za bol.
Kad ono neuro veli došli budete 22.4.ovamo na liječenje,jer sam taj vikend dežuran). Pafffff.  :P
Veli par dana....čitala sam o toj pulsnoj terapiji da traje do 4 ili 7 dana,ovisi o količini lijekova.
Makar i 7 dana,samo da se taj živac umiri.
Sad još dva tjedna kljukanja s tabletama,ali bude i to prošlo.

A MR sam radila ponovno radi sumnje na onaj discitis od prije dva mjeseca. Sad mi baram nije žao što sam platila MR...960 kn + 400 kn kontrast. Budem probala tražiti opet pivrat sredstava. Pozitivno je da idem na bol.liječenje pa možda upali.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #9 : Travanj 09, 2016, 13:12:16 poslijepodne »
Da, svakako traži povrat. Ako budu rekli da nije bilo hitno budem ti pomogel za žalbu jer je to svakako hitno stanje. I nije ni sam radiolog znao što je u pitanju, jer je mislio ili fibroza ili upala, ali bit će da je upala. Meni je isto upala, ali neuro će mi dati lijekove tek poslije op. jer sad nema smisla, kad upalu izaziva grozota od kičme; no sjećam se kad je fizijatrica napisala injekcije, odmah je bilo bolje. Ali su to ipak jaki lijekovi za organizam pa ih prepisuju samo onda kad je najužasnije. Oni ne računaju da je nama kontinuitet dugtrajne manje jake boli ipak na kraju užasniji nego kratkotrajna jaka bol... Ali nisu kičme njihove, nego naše.

I dobro je da nisi popila lijekove kad si išla kod neura, tak nisam i ja, nek se vidi kak to izgleda. Pod lijekovima misle kak je OK i hajde doma. I ne bi ja dobil steznik da neuro nije vidio kak hodam, umalo je falilo da opadnem i tam ostanem. Neki dan sam išao oprati kuhinju i čak je išlo OK, ali sam onda morao počistiti pod pa sam opal, nisam se mogao zdignuti i onda sam ostao na podu i zaspal dok nije došao prvi cimer. Možeš si misliti reakcije.  :o
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #10 : Travanj 10, 2016, 09:24:54 prijepodne »
Tražila budem povrat nakon hospitalizacije,da im onda priložim i otpusno pismo.

Ja se Henrik tebi divim što si odlučio još 5 mjeseci trpjeti to sranje od bolova. Ja sam 100% sigurna da imaš bolove puuno jače nego ja. I to padanje je užas.
Mene bolovi užasno iscrpljuju. Jučer sam lijepo stavila pregaću i kao idem ispeći kolače. Kad je biskvit bio gotov,odlučila sam malo prilegnuti....dok se ne ohladi. Ahaaa....zaspala sam u sekundu i to od 16:00 do 19:00. Mama me slikala kak čorim...u pregaći....hahaha. I onda sam se u 7 presvukla u piđamu,popila lijekove i počela gledati sa kćeri crtić,ali sam već u pola 9 spavala punom parom. Pa to je nevjerovatno i svi se skupa čude kak mogu  :P ni meni nije jasno.
I probudim se ujutro oko 6 u super stanju, pogledam se u ogledalo i mislim kak napokon dobro izgledam.Popijem kavu i nakon pola sata eto ti opet bolova. Dovršila kolač,otišla autom u dućan i sad sam već gotova. Mogu opet u krevet,ne znam što se dešava jer kad stanem na lijevu nogu probada u kičmi. Inaće je desna strana problematična.
Noga mi je kao da je drvena. I već sam umorna kao da nisam spavala tjedan dana. Užas  :-[

Neuro mi je malo bolje objasnio slike Mr-e.....one slike diskova...sad malo bolje kužim situaciju.
I još jedna stvar. Frend je bio na ESI,radila mu ista doktorica kao i meni i pomogla mu,veli da se super osjeća. Nije bio operiran i ima gadnu herniju diska.A točno sam znala da mu bude pomogla. Ja sam valjda jedinstveni slučaj....hahaha
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #11 : Travanj 10, 2016, 13:41:20 poslijepodne »
Uvijek mora biti onaj rijedak 1% koji se nekad iznimno dešava. Tu mi spadamo. :D
Meni je koma što moram organizirati ljude oko sebe da stvari funkcioniraju dok sam na operaciji i dok se oporavljam. To će uglavnom biti prijatelji, jer su mi svi u familiji duševno bolesti i nema od njih veće koristi. Još i moja sestra sa nećakinjama dolazi iz Kanade u srpnju i bit će do sredine kolovoza, a sad je pak ljuta jer sam odbio s njima ići na more i voditi ih okolo po Hrvatskoj. Ne zna ona što je to kad nema kičmu. Ja mislim 7. i 8. mj. provesti mirno i ne radeći ništa opterećujuće i fino se prirediti za operaciju. Sestri sam rekao prije godinu dana da mi je loše i da je neizvjesno što će biti i da me prvo trebala pitati u vezi dolaska da se organiziramo, ali me dobro izvrijeđala i napala, tako da eto je sada, pa bude vidjela kako u stvarnosti izgleda užas života ne samo što je Hrvatska i bijeda nego još i boleština.

Super da je frendu pomogla ESI! Bar ima tko je sretan. Bude i Tebi bolnica. Spavanje nije neobično, prvo zato jer su lijekovi jaki, a drugo, zato što su bolovi generalno iscrpljujući za tijelo i psihu. Umorimo se začas, meni je kuhanje sada sve teže i teže, npr., a jedini u kućanstvu znam skuhati nešto da je u principu jestivo. Zato mi i treba vrijeme da se organiziram i namolim prijateljičinu mamu da mi dolazi prvih 6 tjedana doma i služi kao korektiv i šef u kućanstvu, jer ću inače jesti splačine.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #12 : Travanj 10, 2016, 15:44:41 poslijepodne »
Ladyanita, želim da ti ova bolničko liječenje pomogne i riješi te bolova i tableta.
Nadam se da je to rješenje koje si dugo čekala noseći svoj križ kroz bolne dane i da će nakon toga sve krenuti u normalu.
Nadam se da je i RS pročitao tvoje tužne postove u kojima se spominje bol, pa da je tvom neuru dao neki dobar savjet iz svog bogatog iskustva pa da ti pomognu i riješe te muke.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #13 : Travanj 10, 2016, 16:53:27 poslijepodne »
Hahaha....da čuju se oni,bar je tak moj neuro rekao.

Ahh i ja se nadan i vjerujem da bude pomoglo liječenje,jer ovo već stvarno nije normalno. Hvala Vrhhy  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #14 : Travanj 10, 2016, 18:01:04 poslijepodne »
Mislim da ovaj put mora pomoći. To je ipak (samo) upala. Iako katkad bol može postati bolest sama po sebi, jer živci i mozak iše nemaju pojma kako se što i gdje signalizira, to kod tebe nije sličaj jer se vidi na MR da je upaljeno. I sigurno te neće pustiti iz bolnice dok ne budu sigurni da je liječenje bilo učinkovito. Znam da je klišej, a i meni ide na žice kad mi se kaže to, ali kad se bol malo smanji razmišljaj pozitivnije i daj si duši veselja, jer onda olakša cijeli proces. Kad upadnemo u depru, što je prirodno kod takvih bolova, ili smo bijesni, a obje situacije su kod mene česte, onda je bol jača, kako je jača onda je psih zaje... i tako u krug. No, ja mislim da psihološke tehnike ne funkcioniraju kad je bol za poludjeti, ali kad se smanji za bar 2 stupnja prema skali samoprocjene (meni su u amb. za bol odredili na skali da je 5-6) onda pomažu razne tehnike. I zamoli ljude oko Tebe da te nitko ne nervira i opterećuje, pokušaj biti samo za "hitne i neodgodive" situacije.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #15 : Travanj 11, 2016, 08:56:32 prijepodne »
Sad sam opet počela malo paničariti zbog te PULSNE TERAPIJE koja me čeka u bolnici. Ne sjećam se da sam tu na forumu ikad o tome čitala. Ovo što sam proguglala je malo zastrašujuće. Većinom je dobivaju pacijenti oboljeli od multiple skleroze i samo sam jedan primjer našla za bolesti kralježnice.

U pulsnoj kortikosteroidnoj terapiji kortikosteroidi se najčešće daju intravenski u infuziji u dozi od 500mg tijekom 7 dana ili 1000 mg tijekom 3-4 dana. Nakon toga se obično nastavlja s malim dozama steroida tijekom nekoliko dana,koji se uzimaju na usta,da bi se spriječilo brzo ponavljanje simptoma zbog razvoja tzv. steroidne ovisnosti.
Budući da je jedna od nuspojava kod kratkotrajne primjene velikih doza kortikosteroida oštečenje želučane sluznice,uz terapiju daju se lijekovi koji štite želučanu sluznicu.

Pa sam čitala malo iskustva i fuuj suuu.....kao odvratan okus u ustima ili gubitak bilo kakvog okusa u ustima. Na duge staze bolje da niti ne pišem....porast tj.težine,akne,šećerna bolest,osteoporoza itd.

Čini mi se da bude odvratno u bolnici.
Sad bi molila nekog tko je malo bolje upoznat s time da mi malo pojasni situaciju. Možda kakvi stručnjaci ili stariji članovi foruma koji su to prošli....nek slobodno malo nešto napišu.

Ja znam da su ti kortikosteroidi u neku ruku štetni,ali više stvarno nemam drugog  izbora.
« Zadnja izmjena: Travanj 11, 2016, 09:47:25 prijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #16 : Travanj 11, 2016, 14:50:38 poslijepodne »
Nisam primao pulsnu terapiju, ali su meni tri injekcije uzastopne u tri dana, u guzicu, kortićima, riješile barem užasnu oštru bol u lijevom stopalu i u desnom kuku, kad sam hodao na korak od 10 cm. Kortići nisu baš sjajna opcija, ne mogu reći da sam imao nuspojava, odnosno bilo je tak grdo da me nije bilo niti briga. :D Pojačano sam se znojio i osjećao malo bljak. Primio sam jednu injekciju još ove godine na hitnoj, poslije sam bio kao avion. Doduše, jedan dan dok nisam ostao bez goriva. Meni je to najavio neuro nakon operacije jer mi je jako upaljen živac; jedino nema smisla da mi sada to daje jer je otrovno, a upalu ionako izaziva pritisak i podražaj živca. Nije da je metoda sjajna, ali očito nema druge. Meni se nije više nikad javila tako oštra bol u stopalu trajno, zna se javiti povremeno, ali su se zato javile druge vrste tupe i ubitačne boli u obje noge i posvuda.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #17 : Travanj 11, 2016, 17:27:41 poslijepodne »
Ma probat ću i to.
 U kakvom pa sam trenutno stanju....koma. Iz čistog mira počeli neki udari u desnu nogu,nešto gore od grčeva. Oko 8puta u različite dijelove noge i onda žarenje u križima i duž cijele noge. I najednom užasna hladnoća. Sad sam lijepo popila zaldiar,noemabel i luoresal. Obukla tajice,gore hlače od trenirke. Gore majica kratki rukavi,pa dugi i prsluk. I lijepo sam se oko struka omotala Milka dekicom i sad ležim i čekam da se ovo pećenje bar malo umiri.
A u nozi imam osjećaj kao da je unutra zmija i gmiže,pa je malo desno pa lijevi,pa u stopalu,pa iznad koljena i svaki put gricne.
Jedva čekam bolnicu :'(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: NOVI NALAZ MR-e
« Odgovori #17 : Travanj 11, 2016, 17:27:41 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com