Autor Tema: Operacija diska L5-S1 drugi put  (Posjeta: 91055 )

0 Članova i 803 Gostiju pregledava ovu temu.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #126 : Kolovoz 17, 2016, 11:46:01 prijepodne »
Ovćice kakva je situacija,nadam se da je sve ok.Ja sam poćela dosta hodati vikendom,preko tjedna vježbe kad i kolko mogu,Imam upalu mišića i laganu fibru.a znate onaj osjećaj date djetetu slatkiše i ono se preždere pa ga boli trbuh.Tako je i meni od hodanja ;D,morat ću malo odmorit,al kad se ljeto bliži kraju i vrijeme je sve hladnije a to meni nikako nepaše,odma mi se kićma koći.Već sad imam strahove u glavi kako preživjeti zimu.E Da sam bar Medvjed 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #127 : Kolovoz 17, 2016, 12:03:57 poslijepodne »
Koliko se sjecam mislim da je Ovcica od danas u daruvarskim. Valjda bu se tam primirila :-)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #128 : Kolovoz 17, 2016, 22:43:03 poslijepodne »
Bok! Evo me :D
Ljiljana, kak si napisala; tak je u Daruvarskim. Dobila sam i hidrogimnastiku i masažu i hidromasažu, tens, dds, uzv, laser i vježbe u dvorani (jel mala ili velika ne znam-ona dolje pokraj bazena di imam hidrogimnastiku). Danas sam osim masaža koje imam 1x tjedno odradila sve terapije. Umrla sam. Imala sam prvo hidrogimnastiku pa laser (sjedila 10') i kad sam se ustala, vidjela sam zvijezde  :-[. Svi su (do sad) stvarno ljubazni. Sestre pitaju kako sam, vizita isto. Da, na 1.-om sam katu. Rekla mi je sestra da je ova bol reakcija na terapiju i da se pripremim jer će mi biti i gore :o.
Ono sto mi ne paše je hrana koje ima malo :'(. Umirem od gladi! U sobi nema frižider i ne mogu si ništa trajnije ni kupiti. Hmmm...ne znam kaj ću. Ovo mi stvarno nije dosta. Ima zapravo mogućnost naručivanja pizze ili doplata za švedski stol. Vidjet ću još kaj ću.
E da, ono kaj mi smeta je stvarno končić :-\. Sestra ga je probala iščupati i ne ide :(. Baš smeta, zapinje, ali bitno da nije upaljeno kako je bilo. Rekle su da će izaći sam van s vremenom.
Eto..ukratko za prvi dan toliko  ;).
P.s. Dani piva su ovih dana pa ako se ne javim... ;D ;D
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #129 : Kolovoz 17, 2016, 23:00:31 poslijepodne »
Imaš vježbe u velikoj dvorani ;),ćudim se da je malo hrane meni lani bilo dosta,ali dobro ja jedem kao vrabac ;D,da uvijek se dobiju te terapije,iste sam dobila i ja samo ću ja dolaziti ambulantno,i nisam htjela bazen.dani piva su u četvrtak i petak,ako bude ljepo vrijeme i ako ću moći doći cu na pivećko.još mi je sad u toplicama i cimerica iz vinogradske ;D,to su znaći 2 piva i ljiljana u jarku  :o,samo ako ću moći izać iz krevetca svog jer sam uspješno pokupila i gripu 8),javljaj daljnja zbivanja :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #130 : Kolovoz 18, 2016, 11:12:34 prijepodne »
Haha, eto mene iz Krapinskih, drugi dan s terapijama (prvi je bil za ništa). Meni su najbolje struje i podvodna masaža. Plivati ne mogu baš jer je bazen tak mali, i sve su se nagurali starci, vise ko' šišmiši. U nedjelju nema niš, pa bum otišel u Aquapark popodne poslije ručka da se isplivam. Ovdje je isto hrana stvarno tak mizerna, da nemam proteine i kekse, crko bih od gladi. Jučer za ručak prvo juha, a kad donesu za glavno jelo onda još i čušpajz.  ::) Htio sam poludjeti, jer imam problema sa vratnom kralježnicom još i ruke mi se tresu kad nosim žlicu do usta, a sad operiran se pak ne mogu sagnuti pa moram manevrirati s kukovima. A uz taj čušpajz neka mrvica mesa. Za večeru pak bijeli žganci sa svinjskim gulašem i čak tri kockice mesa. Mislim da bi propali da daju četiri! Poslije sam otišel u dućan po pivu, puding i Jaffa kekse. :D Imam još i proteine od LOM!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #131 : Kolovoz 18, 2016, 13:51:20 poslijepodne »
Ja sam se požalila konobaru kak mi je to malo hrane jutros tijekom doručka. 2 šnite salame i 1 sira. Pa mi je dao još jednu porciju. Ne dođu svi na doručak. A onda mi je i rekao da mogu tražiti dijetnu prehranu tj.5 obroka (al sam vidjela da se to plaća 50kn/dan). Pa mi je  dr prepisala 5 obroka, imam tri ova glavna kak i do sad i dobit ću 2 međuobroka gratis isto. Jeeej!! Inace za ove dijetne mora bas biti propisana prehrana.
Novost o končiću-sad ga je sestra iščupala koliko je mogla-1 cm + čvorić. Pa to je fakat flaks! Mogu ribe hvatat s njim! Tak da nebum na bazen sutra i prekosutra, a trebala sam imati i hidromasažu sutra..sad niš od nje. Tražit ću za ponedjeljak.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #132 : Kolovoz 18, 2016, 14:10:20 poslijepodne »
Ovdje moraš nadoplatiti pa možeš birati svinjske kockice sa švedskog stola. Traže 60 kn po danu. Meni je to pak previše, jer si za 30 kn nadoknadim salamom i paštetom, a s ručka maznem kruh. :D I još mi pašteta traje 2 dana.
Tu tako malo daju za jesti da je naprosto nevjerovatno. Više se za jesti dobije u zatvoru!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #133 : Kolovoz 18, 2016, 16:27:45 poslijepodne »
Meni je hrana bila ok prošle godine u Varaždinskim.
Jedino se čudim što imate dosta terapija. Ja sam dobila lani 5 s tim da sam još dobro prošla pošto su neki imali samo 4 vrste. Masaža samo ako platiš,hidromasaža isto. Možda se šta izmjenilo ove godine,a to ću vidjeti uskoro. Za dva i pol tjedna idem već i ja....evo vrijeme ide,a ja sam za sad super.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #134 : Kolovoz 18, 2016, 21:48:30 poslijepodne »
Pa i ja isto imam 5: plivanje, podvodna masaža, medicinska gimnastika, IFS i Compex. Ali na kartici i nije neka prevelika ponuda. Uz to još imaju običnu masažu, ultrazvuk, galvanizaciju, parafinske kupke, radnu terapiju (dobro da mi to nisu dali), logopeda i psihologa (dobro da mi ni to nisu dali jer bi baba otkaz dala).
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #135 : Rujan 30, 2016, 02:04:31 prijepodne »
Pozdrav svima,evo izvješća o mom trenutnom stanju (nakon 4 operacije,a 2 diska L5-S1).prošla su ta famozna 3mjeseca i sedam dana.Prošla je i prva tura rehabilitacije,ma dosta pokušaja da si olakšam je prošlo.Situacija sljedeča bolovi konstantni razlićitog intenziteta ali za sad nisu prešli 9 na skali (1-10).Leđa me bole duplo gore nego prije,pa ćak i u mirovanju.Klasika boli dok ideš legnut dok se okrećeš stojiš hodaš trebaš se dignut i tak...Kod noge najviše me smeta potkoljenica bočna strana pa  lagano na palac i prednju stranu stopala,jer me taj dio uz kompletno utrnuće voli i peći.Mislim da sam negdje napisala da mi desna noga i kuk kompletno zatrnu kod hodanja iz čistog mira i neovisno o jačini bolova.Pa su prestale moje šetnje a o samostalnosti da nepričam.na desnoj peti imam osjećaj da postoji kružić koji mi smeta zna me boljeti dok ležim,ljeva noga je još ok ništa ne peće ali su trnci pojaćani.Obavila sam pregled kod fizijatra jućer on savjetuje da idem neorokirurgu da nema smisla silit sa fizikalnom jer neide.(moram se složit s njim a nevolim ga baš)jer stvarno napredka baš nema.i trenutno mi je to mučenje.Prepisao mi je terapiju koju bi trebala voditi 5 dana,2x doreta 3x ibuprofen 2x neorubion 1x normabel.A nakon tih 5 dana nastaviti sa doretom i normabelom po potrebi.Nudio mi je Liriku rekla sam da ne,možda sam pogriješila ali ono na 42kg još i to piti nema šanse još mogu pečenje durati.Zatražio je i ponovni MR i EMNG.pa kad riješim neurokirurga kontrola kod njega po potrebi.E sad šta je tu je ja se iskreno nadam da je samo upala se stvorila i da nije ništa strašno.Imam u planu napravit te neke nalaze pa kod neura jer nisam još bila na kontroli od operacije,da me ne vozaju simo tamo jer nemam ja više ni snage ni živaca za vozikanja po Zagrebu i ostalim ustanovama i razno raznim šalterima.svašta mi se mota po glavi ali bi najbolje voljela da nije ništa nego to kod mene puževim korakom eto ta mi se opcija najviše sviđa pa bi ja nju :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #136 : Rujan 30, 2016, 06:56:34 prijepodne »
Nadajmo se onda da ide puževim korakom. Ja se samo pitam da li ćemo se mu iz  ovog izvući normalni.
Mene danas boli sve,nije ista bol kao prije operacije,ali me nervira. Prvo sam u krevetu tri puta kihnula i ne mogu naći položaj da to izvedem bezbolno. Jučer sam navečer naljepila traku po desnoj strani od križa,po guzi i nozi. I sad me lijevo stopalo zeza...lijevo.  Pa bolovi u trtici,to se nadam da će se smiriti. Tjedan dana je bilo odlično,a sad bi mi baš trebal dynatron da me malo drma. I još mi je k tome zlo od Dorete...sad buden probala s Brufenom. Stvarno se pazim...s ničim ne pretjerujem i stvarno ne znam šta se dešava...samo se nadam da je prolazno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #137 : Rujan 30, 2016, 12:41:17 poslijepodne »
Draga, ja samo znam da normalni nećemo ostati, a da li ćemo se izvući baš isto nisam posve siguran. Hoćemo preživjeti, ali bojim se da na ovaj ili onaj način kičma bude uvijek štekala. Vas dvije prolazite sličan ciklus kao kod mene; prvo ima fantastičnih dana, a nakon toga dođe neka odvratna muka. Onda se ta muka popravi i bude par dana OK, pa se opet pogorša i tako ide. Ja jedino više nemam osjećaj neposredne smrti, kao prvih mjeseci post. op., ali se osjećam baš bolesno.
Ljiljana, mislim da nisi pogriješila radi Lyrice, ona ima stvarno užasne nuspojave i to sam prestao piti još prije operacije. Imam viška, ako misliš da bi mogla probati, mogu ti poslati, ali upozoravam da je i moj neuro rekao da je to užas koji se u zadnje vrijeme previše prepisuje nama kičmoboljcima. To je zapravo psihofarmak za liječenje strahova i anksioznosti, a tek poslije toga ima veze sa liječenjem neuropatske boli. I tramal (Doreta, Zaldiar i još 35 tvorničkih naziva iste tvari) i Normabel (Apaurin) su isto psihofarmaci i mislim da nam je toga sasvim dosta. Iako znanstvenici tvrde da psihofarmaci liječe psihičke bolesti, mi svi to svejedno pijemo pa smo i dalje ludi.  ;D Sve je, naime, više dokaza da ti lijekovi samo blokiraju centre u mozgu za određene funkcije pa kad se te funkcije slabije ispoljavaju onda se čini da je manje psihičkih simptoma, no ništa od toga ne liječi. Naši lijekovi blokiraju centre za bol i opuštaju nas da nam curi slina iz usta i da smo crkasti i to je sve... Držite se, proći će, samo što ne prolazi bez muke.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #138 : Rujan 30, 2016, 13:08:25 poslijepodne »
Baš radi toga što sam bila poučena tvojim iskustvom nisam pristala na nju.to je go... odvratno.ugl.sad se držim te terapije koju mi je prepisao pa čemo vidjeti.Uponedeljak idem kod LOM,i napravit FS snimke da vidimo da nije slućajno skliznuo kralježak onda ću ove druge pretrage pa kod neura.Bolje mi je sve obavit nego da me našetavaju.Ali kako kažem bilo bi najbolje da mi nije ništa nego neka upala ili nešto što se da riješit bez nekih velikih intervencija.Strpljen spašen :-\
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #139 : Rujan 30, 2016, 14:06:26 poslijepodne »
Bas me zanima kaj ce funkcionalne snimke prikazati, nadam se da je samo upala I da zivcima treba vremena da dodju k sebi.
Mene pece desni guz, a ne lijevi, a ocito kak je pocelo kretati u desnu nogu pa nije bi cudno. Ledja su dobra  :)
Na terapiji sam ujutro jedan zaldiar I navecer brufen I diezapam 5mg X 2.
Kupila sam I onaj neuronal ( Mislim da je to prodavanje magle) jer 20 kapsula 168 kn, I pijem neurobion forte I to danas jednu ujutro I jednu navecer.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #140 : Rujan 30, 2016, 14:16:28 poslijepodne »
Mene je danas kćer obljepila sa kinesio trakama. Tak da ih sad imam i na križima i nogama i evo smirilo se. Ujutro sam popila brufen šumeći i to predzadnji kojeg imam. Doretu me strah uopće piti,a i ne treba mi nešto tako jako za sad.
Kako ja mrzim vježbanje,to vam ne mogu objasniti. Fizijatrica je rekla da je za mene vježbanje toliko važno kao visokotlakašima tableta za tlak  :P  :'(  :'(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #141 : Rujan 30, 2016, 15:39:14 poslijepodne »
Sa tim zivcima nikako na zelenu granu  :'( :'( :'(
I ja mrzim vjezbanje a to cu morati cijeli zivot raditi.... Ali sto se mora nije tesko.....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #142 : Listopad 01, 2016, 01:38:14 prijepodne »
Ma vježbanje je naprosto katastrofa zato što i pomaže pa smo  ;D i odmaže pa smo  :'(. Reakcije mogu biti svakakve. Ja sam se večeras spasio bolova sa visokom tabletomanijom pomiješanom s vinom. Samo sam sada opalio po tramalima, a smanjio normabel i nisam se nadao nekom učinku, ali uspjelo je. I da, tri programa TENS-a sam pustio. Inače bi opet morala biti hitna jer je danas bilo naprosto užasno. Još k tome, kičma je sve uspravnija, ali zato što je fuzija sve jača i što je fuzija jača to je manja pokretljivost. A na to se jako teško naviknuti i začas bude krivi pokret i muka za poludjeti.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #143 : Listopad 05, 2016, 21:16:52 poslijepodne »
Evo stigao i moj novi Rtg kralježnice sa manjim promjenama.
Izravnata fiziološka lordoza kralježnice sa manjom antepozicijom trupa L3 na L4 za oko 6mm te naznačenom dekstrokonverznu skuliozu i naznaćenu rotaciju trupova oko uzdužne osovine.
Zglobni prostori artikuliranih nastavaka pokazuju suženje od nivoa L3 prema kaudialno.postojanje koštane anklioze.....blabla bla
Na funkcionalnim snimkama vidljiv potpuni gubitak funkcije od dinam. segmenta L2-L3 L3-L4 L4-L5 L5-S1 u ante i reklinaciji.Fiksirana je dorzopozicija trupa L3-L4.eto ništa strašno,polako dalje ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre