Autor Tema: Operacija diska L5-S1 drugi put  (Posjeta: 90893 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #162 : Veljača 03, 2017, 14:30:54 poslijepodne »
Stiglo nam je toplije vrijeme, otopio se snijeg, uskoro i snijegovići, sunce se ukazalo, bude bolje, samo strpljenja...
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #163 : Veljača 03, 2017, 19:56:55 poslijepodne »
 :-* joj odmah mi je lakše i u šetnji sam bila. Prekrasno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #164 : Veljača 04, 2017, 00:46:27 prijepodne »
I ja sam danas odrapio 6 km, pa sam skuhao čak i večeru, ali sam poslije morao mrknuti još jedan Zaldair. Dobra je vijest da je sa toplim danima i nakon uvođenja termofor prekrivača, bol ipak došla na prihvatljive razine, tako da umjesto 200 mg tramala, popijem 50 mg dnevno u pravilu. Samo, to je sredstvo koje izaziva ovisnost i prvih par dana nakon smanjenja mi je bilo tako užasno u glavi, slušne halucinacije kao da mi u prednjem dijelu glave netko mete metlom i ide "šu, šu", ali se to sada počelo isto smanjivati. Jedino kad opadne kiša, neovisno kolika je temperatura, noge i kičma bole kao i prije operacije. Vlaga nikako ne dolazi u obzir. Ali, povećanje kilometraže je obećavajuće! :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #165 : Veljača 05, 2017, 14:16:08 poslijepodne »
I ja sam sa ljepim zrakama sunca tog 4 izašla na svoje ljepo ravno slavonsko dvorište hodala pola sata i eto me u krevetu.Vani sunce sija život je ljep :'(,a ja u krevetu.prokleti prsti peku,guzica i leđa,ma cjela desna strana,depra totalna.Samo cvilim ko pokisla mačka..Sad je doma nasto problem.Ja sam se umorila od govorenja da če bit sve ok,i tješenja i sebe i drugih.Pa ukučani neznaju kako reagirat,lete ko muhe bez glave.Valjaju gluposti.Vidim da im nije svejedno ali nije ni meni.Pukla im je valjda glavna karika i neznaju se organizirat.u nekim situacijama reagiraju grozno.Samo mi otežavaju,mislim da čemo ubrzo imat obteljsko viječe dok me nisu još više psihićki uništili,onda mi nebude ni najbolji psihijatar pomogo >:(
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #166 : Veljača 05, 2017, 14:27:40 poslijepodne »
Ja sam upravo otvorio baš o tome zasebnu temu u podforumu! O očekivanjima okoline jer se i meni dešavaju slične stvari.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #167 : Veljača 08, 2017, 19:43:28 poslijepodne »
Lipi moji obavljen je pregled.( ljepo ležim u krevetcu svom) opet je život ljep i sija mi sunčeko  ;D.Nije bio moj neurokirurg.bio je specijalizant,koji mi je bio na prvoj operaciji DH,a sada na drugoj skido šave.Bila ja unutra jedno pola sata,možda više.prošli teme od fizikalne pa na dalje.Njegovo mišljenje je da se radiolog zabunio da to nisu priraslice 8).Napisao je u visini L5-S1 vidi se i dalje edematozan živac.plus degerativne promjene..preporuča ućiniti ESI L5-S1 desno.U međusobnom razgovoru mi je rekao da kod jakih pritisaka na živac on može biti tako jako otečen i do godinu dana.I sad kako meni svi stalno pričaju za te degerativne promjene koje su normalne i nema ljeka,neka on meni kaže od 1-10 gdje sam ja kaže on meni 8.I još skomentira ja sam stariji godinu dana od vas a vi imate kralježnicu kao 60-to godišnja bakica znate koji su to bolovi..Počeo sa fizikalnom ja rekla da sam bila umjesto toplica ambulantno u toplicama.da hodam već deset godina,i da to nema ni glavu ni rep.i da mi je fizijatar odusto.Pa je počeo da sam premršava i da nemam mišiča što mu dajem za pravo.Moj odgovor je bio da sam kupovala i kupujem sve moguče suplimente i da to neide.Onda sam ga pitala dali on misli da ja sa 2 djece mogu cjeli dan ležat u krevetu???Uhvati se za čelo i kaže kvragu još i to..Ja sam njemu ljepo rekla samo mi riješite nogu da ja mogu hodat,odma ču bolje vježbat i nač posao.Kaže on sve ja to razumijem i vaše želje i potrebe ali sa ovakvom kralježnicom neznam.Onda sam mu rekla da budem ja radila taman crkla ;D.Mislim simpa je bio lik i jako se ljepo s njim pričalo.Nakraju je rekao prvo čemo probat s ESI pa čemo ja i S...... vidjet za dalje ;D,ESI mi je upisan 2.3,ali to se sve može i odgoditi.Mora se i sa S..... dogovorit jer mi on radi ESI.Sad se radujem svemu,suncu,prolječu,a kroz glavu mi samo prolaze slike mojih nogica i štapova kako šetaju...a jedva čekam..mislim možda skačem prije nego sam rekla hop.A nemogu si pomoč,nadam se da ču riješit problem onako kako sam i željela najbezbolnije sa Esi-om 8)
« Zadnja izmjena: Veljača 08, 2017, 21:17:50 poslijepodne ljiljana252 »
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #168 : Veljača 08, 2017, 21:50:23 poslijepodne »
Bas mi je drago to cuti da ti preporucio Esi.... Moras vjerovat da ce biti sve OK, jer evo vidis sunce citav dan danas I tebi danas dobar dan pa di  ces bolje  :) :) :) vjerujem da ce ti esi pomoc, mora  :) :) :)

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #169 : Veljača 09, 2017, 10:10:36 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Lipi moji obavljen je pregled.( ljepo ležim u krevetcu svom) opet je život ljep i sija mi sunčeko  ;D.Nije bio moj neurokirurg.bio je specijalizant,koji mi je bio na prvoj operaciji DH,a sada na drugoj skido šave.Bila ja unutra jedno pola sata,možda više.prošli teme od fizikalne pa na dalje.Njegovo mišljenje je da se radiolog zabunio da to nisu priraslice 8).Napisao je u visini L5-S1 vidi se i dalje edematozan živac.plus degerativne promjene..preporuča ućiniti ESI L5-S1 desno.U međusobnom razgovoru mi je rekao da kod jakih pritisaka na živac on može biti tako jako otečen i do godinu dana.I sad kako meni svi stalno pričaju za te degerativne promjene koje su normalne i nema ljeka,neka on meni kaže od 1-10 gdje sam ja kaže on meni 8.I još skomentira ja sam stariji godinu dana od vas a vi imate kralježnicu kao 60-to godišnja bakica znate koji su to bolovi..Počeo sa fizikalnom ja rekla da sam bila umjesto toplica ambulantno u toplicama.da hodam već deset godina,i da to nema ni glavu ni rep.i da mi je fizijatar odusto.Pa je počeo da sam premršava i da nemam mišiča što mu dajem za pravo.Moj odgovor je bio da sam kupovala i kupujem sve moguče suplimente i da to neide.Onda sam ga pitala dali on misli da ja sa 2 djece mogu cjeli dan ležat u krevetu???Uhvati se za čelo i kaže kvragu još i to..Ja sam njemu ljepo rekla samo mi riješite nogu da ja mogu hodat,odma ču bolje vježbat i nač posao.Kaže on sve ja to razumijem i vaše želje i potrebe ali sa ovakvom kralježnicom neznam.Onda sam mu rekla da budem ja radila taman crkla ;D.Mislim simpa je bio lik i jako se ljepo s njim pričalo.Nakraju je rekao prvo čemo probat s ESI pa čemo ja i S...... vidjet za dalje ;D,ESI mi je upisan 2.3,ali to se sve može i odgoditi.Mora se i sa S..... dogovorit jer mi on radi ESI.Sad se radujem svemu,suncu,prolječu,a kroz glavu mi samo prolaze slike mojih nogica i štapova kako šetaju...a jedva čekam..mislim možda skačem prije nego sam rekla hop.A nemogu si pomoč,nadam se da ču riješit problem onako kako sam i željela najbezbolnije sa Esi-om 8)

Ljiljana, ne bih Vas zelio obeshrabriti, ali ovo pisem zbog drugih koji ce ovo citati u narednim mjesecima i godinama... ali i zbog Vas.

Apsolutno je neprihvatljivo:
- da se vas operater ne pojavi na terminu konzultacija (trebali su vam javiti dan ranije da ga nema ili sl., osim u slucaju posebnih okolnosti)
- da vas nakon 2 operacije pregledava specijalizant koji apsolutno za to jos uvijek NEMA kompetencije
- da vam isti taj specijalizant indicira invazivne dijagnosticke procedure

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #170 : Veljača 09, 2017, 10:23:57 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Lipi moji obavljen je pregled.( ljepo ležim u krevetcu svom) opet je život ljep i sija mi sunčeko  ;D.Nije bio moj neurokirurg.bio je specijalizant,koji mi je bio na prvoj operaciji DH,a sada na drugoj skido šave.Bila ja unutra jedno pola sata,možda više.prošli teme od fizikalne pa na dalje.Njegovo mišljenje je da se radiolog zabunio da to nisu priraslice 8).Napisao je u visini L5-S1 vidi se i dalje edematozan živac.plus degerativne promjene..preporuča ućiniti ESI L5-S1 desno.U međusobnom razgovoru mi je rekao da kod jakih pritisaka na živac on može biti tako jako otečen i do godinu dana.I sad kako meni svi stalno pričaju za te degerativne promjene koje su normalne i nema ljeka,neka on meni kaže od 1-10 gdje sam ja kaže on meni 8.I još skomentira ja sam stariji godinu dana od vas a vi imate kralježnicu kao 60-to godišnja bakica znate koji su to bolovi..Počeo sa fizikalnom ja rekla da sam bila umjesto toplica ambulantno u toplicama.da hodam već deset godina,i da to nema ni glavu ni rep.i da mi je fizijatar odusto.Pa je počeo da sam premršava i da nemam mišiča što mu dajem za pravo.Moj odgovor je bio da sam kupovala i kupujem sve moguče suplimente i da to neide.Onda sam ga pitala dali on misli da ja sa 2 djece mogu cjeli dan ležat u krevetu???Uhvati se za čelo i kaže kvragu još i to..Ja sam njemu ljepo rekla samo mi riješite nogu da ja mogu hodat,odma ču bolje vježbat i nač posao.Kaže on sve ja to razumijem i vaše želje i potrebe ali sa ovakvom kralježnicom neznam.Onda sam mu rekla da budem ja radila taman crkla ;D.Mislim simpa je bio lik i jako se ljepo s njim pričalo.Nakraju je rekao prvo čemo probat s ESI pa čemo ja i S...... vidjet za dalje ;D,ESI mi je upisan 2.3,ali to se sve može i odgoditi.Mora se i sa S..... dogovorit jer mi on radi ESI.Sad se radujem svemu,suncu,prolječu,a kroz glavu mi samo prolaze slike mojih nogica i štapova kako šetaju...a jedva čekam..mislim možda skačem prije nego sam rekla hop.A nemogu si pomoč,nadam se da ču riješit problem onako kako sam i željela najbezbolnije sa Esi-om 8)

Ljiljana, ne bih Vas zelio obeshrabriti, ali ovo pisem zbog drugih koji ce ovo citati u narednim mjesecima i godinama... ali i zbog Vas.

Apsolutno je neprihvatljivo:
- da se vas operater ne pojavi na terminu konzultacija (trebali su vam javiti dan ranije da ga nema ili sl., osim u slucaju posebnih okolnosti)
- da vas nakon 2 operacije pregledava specijalizant koji apsolutno za to jos uvijek NEMA kompetencije
- da vam isti taj specijalizant indicira invazivne dijagnosticke procedure
Ma ja se slažem nije to nikakvo plašenje,Nije taj specijaliznat loš,tako i tako nemože ništa bez šefa,A da nije u redu takvo ponašanje nije,a šta možemo,nije sve crno bjelo,A o stresu nemoram ni prićati ideš na tako važan pregled i moliš boga da ti bude operater,jadno,tužno,Ako je krivo procjenio budu me iz bolnice zvali,a i u Bolnici ču sresti Operatera,pa čemo vidjet,dali može ili ne,ali svakako ovakva noga nemože ostat.Evo da i vas pitam kolike su šanse da se taj "otečeni" živac smiri.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #171 : Veljača 09, 2017, 11:34:38 prijepodne »
Iskreno ne znam na sto misle pod "natecen zivac". Uplodajte MRI CD preko jumbomaila


vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #172 : Veljača 09, 2017, 13:36:17 poslijepodne »
Vrlo je nezgodno da dođeš na pregled i tamo nema tvog operatera, pogotovo ako putuješ nekoliko sati.
Naravno kod privatnika se to ne događa, tamo se uredno zovu i provjeravaju pacijenti da li će doći na vrijeme, a o nemogućnosti da liječnik dođe na dogovoreni termin pregleda se obavještava pacijenta dovoljno unaprijed da ne putuje uzaludno.
To naravno ima i svoju cijenu, pa tko si može priuštiti prvi pregled i sam zahvat kod privatne poliklinike, može izdvojiti i 200-300kn za kontrolni pregled.
Ostali su prisiljeni da budu sretnu da ih itko primi :)
No dobri su i oni, ne treba ih previše špotati, no dogode se ponekad i ovakve situacije  ;) :-\

Ljiljana drži se, sretno, a savjet RS232 svakako dobro dođe, posebno jer si već 2 operacije prošla

Pitanja za RS232:
-od kada ESI spada u invanzivne procedure?
-zar je ESI službeno samo dijagnostička procedura?
Poznajem nekoliko pacijenata koji nakon ESI normalno rade po nekoliko godina, pa onda prime drugu i za njih je to spas, meni nažalost nje pomogla.
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2017, 13:55:25 poslijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #173 : Veljača 09, 2017, 13:45:19 poslijepodne »
Svoj prvi pregled kod neurokirurga imao sam kod istog liječnika kao i Ljiljana i pregled sam dogovorio direktno s njime na određeni dan i sat. Kičma i noga su me rasturale, ali on pacijente nije primao u ambulanti nego na odjelu, pa je prije mene bilo još nekoliko pacijenata. Kad je zadnja pacijentica izašla van rekla mi je: "Odite unutra, čeka vas." Ja nisam znao u kojoj je sobi niti kako čovjek izgleda, a on je u tom trenutko otišao iz jedne sobe u drugu. Pitao sam tamo kod sestre, a ona ga je pokušala nazvati u sobu u kojoj je bio, nije da gobila i rekla mi je da je otišao doma! Nisam se dao otkantati nego, kako više nisam mogao sjediti, legao na klupu ispred odjela, obavijestio sestru da ću ležati ispred odjela u bolnici dok god se dotični liječnik ne vrati i da znam da nije otišao, da ako hoće neka pozove policiju da me odnese. I tako sam još dva sata ležao na klupi, dok jedan liječnik nije došao i pitao što ramo radim, a ja kažem čekam dr. Kad eto, čovjek se predstavi da je on taj doktor. Naravno, dok sam se ustao sa klupe i dovukao do njegove ambulante, zaboravio sam torbicu sa dokumentima i novcima na toj klupi koju je ipak na odjel donio neki pošteni pacijent pa mi ju je donijela upravo ona sestra. Samo sam joj rekao nešto u stilu: "Kad nisam mogao naći dr. S., našao sam drugoga!" :D Ne mogu vjerovati da tako zločesti ljudi uopće mogu raditi u zdravstvu. Njoj je mjesto u zatvoru kao čuvarica, a ne da bude u bolnici - još se podsmjehivala kad mi je rekla da je doktor otišao kući! Ali taj dan, da mi je došao i crni vrag da me pregleda, ne bih se bunio.

Ljiljana, drugo mišljenje je uvijek dobro došlo! A RS232 se već iskazao kao dobar savjetnik nama rašarafljenima i prišarafljenima. ;)
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2017, 13:48:11 poslijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #174 : Veljača 09, 2017, 13:52:25 poslijepodne »
Osobno ja imam jako dobra iskustva sa specijalizantima ( trojicom u vinogradskoj),  tako da nema bojazni sto se tice njihove strucnosti  ( ionako svi ti mr-ovi prije bilo kakvog postupka idu na konzilij gdje su i nasi operateri)....
Ljiljana mislim da nemas brige ali slobodno posalji Mr forumasu RS232 ocito je on strucan pa jos jedno misljenje ne skodi, dapace sto vise misljenja od strucnih osoba to bolje  :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #175 : Veljača 09, 2017, 14:00:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Apsolutno je neprihvatljivo:
- da se vas operater ne pojavi na terminu konzultacija (trebali su vam javiti dan ranije da ga nema ili sl., osim u slucaju posebnih okolnosti)
- da vas nakon 2 operacije pregledava specijalizant koji apsolutno za to jos uvijek NEMA kompetencije
- da vam isti taj specijalizant indicira invazivne dijagnosticke procedure

RS232 slažem se, ali koji izbor imamo?

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #176 : Veljača 09, 2017, 14:46:18 poslijepodne »
Razumijem vas, nemamo puno izbora. No, nekada si pacijent može i sam pomoći.
Ja osobno nikada nigdje nisam otišao na pregled (pogotovo u drugi grad) bez da dan prije nazovem i provjerim da li moj doktor/operater zaista radi slijedeći dan.
Ako je u sali, treba ga pričekati dok završi...

Naravno, nema rješenja za svaku situaciju u kojoj se pacijent nađe..... ali dokle god pacijenti šute i pristaju na sve, neće biti napretka.

Pozdrav

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #177 : Veljača 09, 2017, 14:49:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
-od kada ESI spada u invanzivne procedure?
-zar je ESI službeno samo dijagnostička procedura?
Poznajem nekoliko pacijenata koji nakon ESI normalno rade po nekoliko godina, pa onda prime drugu i za njih je to spas, meni nažalost nje pomogla.

Pitanje je dobro...
ESI je dijagnostičko-terapijska metoda... A invazivna je jer se pristupa osjetljivim područjima iglom, blizu živca, ponekad čak i bez fluroskopske navigacije što je apsolutno nedopustivo.

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #178 : Veljača 09, 2017, 14:52:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Osobno ja imam jako dobra iskustva sa specijalizantima ( trojicom u vinogradskoj),  tako da nema bojazni sto se tice njihove strucnosti  ( ionako svi ti mr-ovi prije bilo kakvog postupka idu na konzilij gdje su i nasi operateri)....
Ljiljana mislim da nemas brige ali slobodno posalji Mr forumasu RS232 ocito je on strucan pa jos jedno misljenje ne skodi, dapace sto vise misljenja od strucnih osoba to bolje  :)

Ako magneti zaista prije odluke o OP. idu na konzilij to je dobro (u neku ruku, u drugu nije, ali ne želim vam puno komplicirati život).
 Bez obzira na to, smatram da je neozbiljno da kliničke preglede i odluke o operacijama rade specijalizanti (a to je u Vinogradskoj poznati slučaj, ja sam u to upoznat).

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #179 : Veljača 09, 2017, 15:09:19 poslijepodne »
RS232, hvala na ponudi i svakako ču pokušati poslati MR,čim odklonim manje tehničke probleme sa računala.Dobro če mi doći još jedan kut gledanja.Istina sa pregledima je zeznuto,ali tko hoće uvjek može doć do operatera,treba se gurat..a ja nisam takva..Neče mene nitko pipnut bez mog neurokirurga,i dok ja vidim koliko je on u to siguran.I naravno ja moram biti sigurna da je to pravi put.Mislim nakon 4 operacije svega mi je dosta.Meni je u vinogradskoj bilo dobro,a bila sam i u traumi,E to je iskustvo čekanja operatera po 7 sati.a isto se znalo desit da doktor ne radi a nitko ne javi,Eto netko je napisao da sam trebala nazvat,Trebala sam,ali tko zna šta bi mi sestra rekla.može i ona slagat.Ponekad za neke stvari fali i vokabulara :-\.Uplašila se sad malo i te Esi,terapije-postupka,Moram sad to malo bolje proučit :o
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

 

Nagradne igre