Autor Tema: Operacija diska L5-S1 drugi put  (Posjeta: 89839 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #36 : Lipanj 24, 2016, 15:40:44 poslijepodne »
Mi smo pozitivni pa se nadamo da bude sve ok. Oh...sutra već doma,to je super. Imam i ja novosti,ali ih idem napisati pod moje...hahaha
Drži se Ljiljana...a ostalo znaš,kako dalje.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #37 : Lipanj 25, 2016, 04:37:53 prijepodne »
Nadamo se pozitivno! Ali gle, nisu ni šarafi za plakati. Ja ih imam 8 i 2 šipke. Bar imam kome što ostaviti nakon smrti, uz uvjet da budem kremiran. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #38 : Lipanj 26, 2016, 10:37:12 prijepodne »
Ma znam ja da šarafi nisu tako strašni ???,ali kad sam ih več jednom izvadila nebi ih ponovo imala :-\.Šta bude bit če ;D,evo malo inf.o operaciskom zahvatu..
ZAKLJUČAK-u bolesnice se dana 22.6 učini gore navedena operacija.Učini se reinterlaminektomija na razini L5-S1 desno i po otvaranju spinalnog kanala prikaže se duralna vreča i korijen S1 desno koji je u obilnim priraslicama.Učini se adhezioliza te se ukloni nešto tkiva diska ispod korjena i ostatne mase tkiva diska iz i.v prostora.....
Sad imam 6 tjedana da proučim priraslice,i kako postiči da se nevrate ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #38 : Lipanj 26, 2016, 10:37:12 prijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #39 : Lipanj 26, 2016, 13:17:11 poslijepodne »
Sad nisam sigurna da li sam ja to dobro izračunala? Ti si to sad bila na 4.operaciji? Prvo ugradnja šarafića,pa vađenje istih,pa prošle godine hernija diska i sad opet??? joj užas.
Tih priraslica se i ja naviše bojim. Odstrane ih pa se ponovno pojave nove...to mi je i neuro prošli put rekao. Pa već bi i mogli nešto smisliti u vezi toga. Tu sam na forumu čitala da se to sa nekakvim gelom premaže da ne izrastu nove.

Sad ipak dok malo bolje razmislim bilo bi najbolje ne ići na operaciju,ali po drugoj strani opet se ne može živjeti s tim bolovima. To jednostavno nije ni nalik životu.
Prvo se ujutro jedva zguram iz kreveta,pa bole oba dvije noge,pa prvi Tramal ne pomaže ništ nego tek onaj na podne. Pa u međuvremenu pokušavam nešto napraviti s pauzama kad moram malo leći. I tak prođe cijeli dan. Pa moram paziti da se slučajno naglo ne okrenem,pa se nemogu sagnuti,a i šetnje sam jaako smanjila jer nakon 50m sa svakim korakom počinje probadanje u kralježnici i onda dalje hodam kao da imam metlu u guzici....oprostite na takvom opisu,ali točno je tak. A nedaj bože voziti se do bolnice i natrag jer onda se samo mogu baciti u krevet. I došlo je do toga da me bolovi bude po noći i onda moram ustati i malo se prošetati da se malo sve opusti ili kaj.

I onda opet dolazim do zaključka da bolje da odem na operaciju. Izgubiti i nemam šta,jedino postoji mogućnost da mi bude bolje. I ne znam kak bi bilo da mi prekinu bolovanje...to bi bila nemoguća misija izdržati 10 sati na poslu sa putovanjem. Jojj užas  :P

Ljiljana prouči ti te priraslice i obavještavaj. Kaj je to za operaciju koju si navela,ne mogu se sjetiti kak se zove??

Lijepo mi odmaraj i da bože da ti je ova operacija riješila sranje i da oporavak prođe u redu i čim prije :-* pusa
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #40 : Lipanj 26, 2016, 15:31:03 poslijepodne »
Točno je tak kak Ladyanita kaže i sve potpisujem. Ovo kaj te počinje boliti noću pa te probudi je sasvim normalno, ja sam u tome ekspert jer mi je bol poslije 30. počela izazivati nesanicu, a i dalje me grozno boli noću i sad u post. op. oporavku jer nešto je još ipak upaljeno. Ali nitko ne zna kaj. Zato sam sada ponajviše na noćnoj terapiji tramalima. Ali, operacija ne gine kad počnu bolovi noću. :/ Ljiljana tebi ide super, samo tako dalje, ja mislim da se te priraslice stvaraju zato što nema dijela kralješka (laminektomija je uklanjanje stražnjeg dijela) i nema dijela diska, pa onda to tkivo kompenzira. Ja sam presretan da mi neuro nije napravio dirao zdrave diskove, samo je poravnao i.v. prostor. Inače bi se ta fuzija radila kod mene sa ugradnjom nekakvih kaveza i autotransplantacijom kosti, ali majstor je posao odradio bez toga!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #41 : Lipanj 26, 2016, 19:21:56 poslijepodne »
Anitice dobro računaš ;D,e sad ja mislim da oni ne uklanjaju puno,nego samo pobruse rupicu pa kroz nju čiste kanal,Slično mi je objasnio i neuro zašto mi je izašao disk?- on kaže zbog pomaknutih kralježaka i spondilofita i drugih gluposti kičma ne funkcionira,nema dobar prenos pa tijelo to kompenzira...uglavnom noga i dalje boli,ali ljekova imam  ;D,ležim ko prasica muž me služi,po cijeloj kuči imam naljepljene papiriče koliko smijem biti na nogama.čuvam se maksimalno,u toplice neidem jer ih više nemogu smislit...sve ču radit polako i slušati tjelo,bit če uspona i padova što je normalno,ali žilava sam ja imam vremena na pretek za oporavak 8) :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #42 : Lipanj 27, 2016, 03:57:15 prijepodne »
Ma jaku je ribu tvoj muž ulovio. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #43 : Lipanj 28, 2016, 15:12:51 poslijepodne »
Ljiljana ti proucavaj o priraslicama, ja vise nemam zivaca. Meni je evo danas moja doktorica rekla da ultrazvuk pomaze da se te priraslice ne ponavljaju. Nemam ja pojma
Ja sam vam u depresiji. Priznam
Boli me jednako a dva mjeseca su prosla. Jedino sto je dobro je da malo bolje hodam.
Nemam volje ni za pisati.
Sve vas pratim i uz vas sam
Anita tebi sada posebno drzim fige za to zeljezo i da se obavi operacija

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #44 : Lipanj 28, 2016, 15:40:58 poslijepodne »
Da...u toplicama su rekli da je terapija ultrazvukom protiv priraslica. Ali to je tak,ko je sklon tome on ih dobije.
Baš me zanima kaj budu kod mene pronašli dok to otvore jer na zadnjoj MR ima samo to ožiljno tkivo i taj korijen živca upaljeni.Očito je da mu nešto smeta.
Napisala sam Elina da mi je termin 21.7. jer neuro ide na godišnji od pon.dva tjedna.
A ništ,ako trpim već 8 mjeseci,onda budem još i ovo. Jedino mi žao toplica jer budem išla dok bude već počela škola.
A depresija nas sve hvata. Evo ja sam danas plakala dok sam se vozila doma iz Varaždina i ne znam točno iz kojeg razloga,ali došlo mi je.
Držte mi se svi....jednom to mora doći na svoje :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #45 : Lipanj 28, 2016, 16:49:50 poslijepodne »
Hmmm ultrazvuk pomaže kod priraslica,ja sam išla na njega u toplicama,sjedneš na stolicu i onda ti trljaju po ožiljku i zure okolo a terapija traje 5 minuta.ma joj muka mi je od tog svega..zato me u toplicama nebudu više vidjeli...imaju one stare bakice pa nek na njima testiraju svoje metode....od 2004 hodam na fizikalne i saki put ista stvar iste vježbe svi,da im dođeš bez glave opet iste vježbe...gospoda su se uvukla na radna mjesta i boli ih briga...ajde neču baš bit zločesta nisu svi loši čast izuzetcima ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #46 : Lipanj 28, 2016, 17:41:38 poslijepodne »
Slažem se s tobom i tako je kako si napisala. Samo je tak meni rekao fizijatar u toplicama.
Ja budem rađe otišla u toplice i tamo primala terapije nego da se opet svaki dan drndam do Čakovca na fizikalne. Za to sranje imam vremena i neću siliti čim prije kao lani jer su me fakat više naštetile nego pomogle.
Sad sam bar već školovani pacijent,a možda i uspijem nekako ove godine u Medikol,jer dok se sjetim terapija i one na šalteru...na povračanje me tjera.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #47 : Lipanj 28, 2016, 22:28:05 poslijepodne »
Ja danas nisam išel na fizikalne jer ne sam užasno iscrpljen i nisam nikako to mogao izvesti ujutro. Drndanje busom svaki dan je više štete nego koristi od te fizikalne. Cijeli dan sam crkotina. Isto i depresija...
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #48 : Lipanj 29, 2016, 11:10:40 prijepodne »
Jao ljudeki ja vam imam temperaturu od jučer,prehladila sam se :'(,kašljem i kišem ko konj...samo da si ranu ne pokidam?? Neznam koji je položaj najbolji za to kašljanje i kihanje..pokušavam ležat na leđima i stisnut trbušne mišiče kad kašljem i kišem...neznam dali je to ok.ako imate koji savjet samo pišite ???..bilo šta da si zaštitim taj dio da se nešto ne pomjeri :-[
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #49 : Lipanj 29, 2016, 13:50:17 poslijepodne »
Aaaa Ljiljana...smrc...
Ja sam lovila isti polozaj kao i ti za kihanje i kasljanje. Samo sam ja drzala jednom rukom leđa a drugom trbuh ako bi bila na nogama.
Nadam se da ces sto prije ozdraviti

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #50 : Lipanj 29, 2016, 14:16:50 poslijepodne »
Uhhhh....kihanje i kašljanje je katastrofa nakon operacije. Par puta sam samo kihnula nakon operacije i to tak kako Elina opisuje. Ali dok se samo sjetim nakon carskog reza,e ono su bili užasni bolovi....onda se ni smijati nisam smjela jer nedaj bože napeti trbušne mišiće.
Gdje si se ipak sad uspjela prehladiti? neka ti doktorica da neki lijek jer iz vana nije neki rez,ali unutra '!!!
Stvarno smo svi po redu nekakvi pehisti :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #51 : Lipanj 29, 2016, 16:56:01 poslijepodne »
A ja nisam otišel ni na zadnju fizikalnu terapiju jer imam upalu lumbalnih mišića i ne mogu to tak. Odradio sam malo vježbi doma, malo po stepenicama i idem sad opet u šetnju, nakon spavanja, haha, ali ne mogu više busom 10 km u jednom pa u drugom smjeru. Sve će mi se raspasti!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #52 : Lipanj 29, 2016, 18:49:30 poslijepodne »
Evo da vam se I Ja malo javim. Zavrsila sa toplicama I zadnji  tjedan doslo do pogorsanja I onda se smirilo I sada opet boli noga, zateze, pika u guzi za poluditi. Od jucer Sam na brufenima 800.
Ljiljana ne mogu vjerovati da si se prehladila. Bas mi je zao.
Kada cemo se rijesiti te boli. Ja se vec vidim na drugoj operaciji a tek je proslo 3 mjeseca.
Za priraslice Sam isto cula da ih ultrazvuk smanjuje. Makar mislim da su to puste price. Neko im je sklon, a netko nije.... Ja cekam svoj pregled pa cu viditi kaj cu dalje.

Ljudi drzite se svi skupa.....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #53 : Lipanj 30, 2016, 01:25:01 prijepodne »
Joj, kad ja čujem kaj to pričate o tim priraslicama samo me čope strahovi!  :o Meni je danas bolje, naravno, odradio sam vježbe, sve po PS-u, dva puta kraća šetnja, jedno spuštanje stepenicama s petog kata i spavanac. Ono s busom svaki dan na fizikalnu je bilo skoro pa smrtonosno. Ako ovo svi uspijemo preživjeti, moramo se naći na cugi. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #53 : Lipanj 30, 2016, 01:25:01 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com