Autor Tema: Operacija diska L5-S1 drugi put  (Posjeta: 89811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #198 : Ožujak 14, 2017, 03:07:22 prijepodne »
ljiljo drzi se, nemas sta, tu si di jesi. nekako uvik virujem da vrije lijeci sve.
Marginalac to si jos dobro prosa ja nisam ni to s dobija, zapravo dobija sam razlicita slova s :)
taj neurobion je shajze, da je bar placebo, al nije ni to.
ja danas napravio magnet, ako nalaz ne bude dobar necu ni ic u neurokirurga, vec pravac u psihijatra

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #199 : Ožujak 14, 2017, 06:05:04 prijepodne »
Neurobion je B kompleks. To se slobodno može piti s magnezijem i standardno se daje, ali ja mislim da je kod nas to baš placebo, tj. nema učinka kad su nam živci trajno oštećeni. Meni je jučer bilo super, prošetao sam oko 6 km preko Degerlocha kroz divno šumsko groblje pa onda do lijepog pogleda na Stuttgart. Kad, evo sada buđenje u 4 ujutro, bole obje noge, tamo kod ahilovih tetiva. Prvo promjena položaja po krevetu, pa šetnja po stanu, onda jedna tramalčina u usta: učinak 0. Na kraju Neurontin u usta i sad malo popušta, ali poglupljujem. S tom kičmenjačom nikad na zelenu granu! Jedan dan dobro stanje, drugi dan katastrofa. A noću je naprosto za popi... Trebao sam i ostati na tom groblju, ne znam kaj sam se vraćao doma!  ;D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #200 : Ožujak 14, 2017, 18:26:19 poslijepodne »
Kresho kad ce nalaz?

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #200 : Ožujak 14, 2017, 18:26:19 poslijepodne »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #201 : Ožujak 14, 2017, 18:46:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kresho kad ce nalaz?

Za 8 dana.  ;)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #202 : Ožujak 14, 2017, 20:59:08 poslijepodne »
Jesu ista natuknuli?

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #203 : Ožujak 14, 2017, 22:36:23 poslijepodne »
nisu  :o

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #204 : Ožujak 15, 2017, 17:35:29 poslijepodne »
 ;)ja sam upravo juce bila kod psihijatra i dobila jos dvije dijagnoze ,moram ih stvarno prebrojiti jer sad ih ima sigurno jedno 20 kom jer sam ja racunajuci carske do sad imala 12 operacija i promjenila mi terapiju tako da danas hodala po gradu i bolnici ljuljajuci se ,netko je mogao isliti da imam dosta promila ali mi je trebala dijagnoza klaustofobije radi refundacije troskova MR.,,,,buhtlice kako si mi jel sta bolje ....mislim da nam treba jedno otkaceno druzenje

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #205 : Ožujak 15, 2017, 18:03:11 poslijepodne »
Ajme sokice:))))) drzte se:) a meni je isto ka i prije :)))mislim iskreno da gtijesim sa svim...mislim da bi se samo trebala odmorit od vjezbanja...samo setat i plivat u toplom bazenu...jos nlcu malo izdrzat jer je takav neki plan sa fiizijatrom...mislim da mi tijelo treba mir...

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #206 : Ožujak 15, 2017, 20:59:59 poslijepodne »
znas sta sam pisala za vjezbe i ne mjenjam misljenje,danas mi ortoped ponovio bicikli ,plivanje i hodanje ne raditi leda intenzivno jer uz sve ovo vjezbaju se a nije agresivno a ja cak ponovo nosim lumbostat dok hodam i vozim bicikli.jedino sam sad tri dana zaredom imala puno toga na rasporedu od jutra pa do 2-3 popodne i skuzila sam da sam preterala jer nemogu stisnuti kvacilo a moram voziti jer nemam drugu opciju ....poz svima

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #207 : Ožujak 24, 2017, 08:45:03 prijepodne »
Poz.društvo..evo da malo ažuriram status,da nemislite da sam krepala jer nisam ;D ;D,.Stanje nakon esi-a je isto brufeni,dorete i normabeli lete u usta po potrebi...Živac je bezobrazan i dalje..Nemogu reć da esi-baš ništa neradi,jer nekad bude dobar dan uz brufene i slinavke..ali da je to to nije,a iskreno nemože ni bit.Bila sam u ambulanti za bol,doktorica je ostala zapanjena mojim znanjem,sve stečeno na forumu.Nemaju oni pojma koliko smo mi zapravo povezani i informirani..Preporućila mi je ITAMI flastere za leđa,i palexia retard tablete s produljenim djelovanjem.Flaster isproban noćas.U jutro puno lakše dizanje što se tiće leđa,noge isto..Palexiu čekam da dobe u ljekari,to je nekakav narkotik,ako če mi biti loše od njega,vraćam ga i tražim drugo.Ljepo sam joj naglasila da mi samo treba pasti bol na 3.Dobro to čemo vidjet kad krenem kako će biti.Stigao mi je zahtjev za tjelesno oštećenje nakon valjda godinu i pol,nesjećam se više kad sam ga točno podnjela,uglavnom piše ukupno tjelesno oštećenje 60%, a od toga na donje ekstremitete 60%,Još mi nije baš sjelo,malo sam hepi radi posla,(ako ga ikad dobijem).Malo sam tužna ipak imat 28 i oštećenje od 60% nije lako,pogotovo jer se mentalno osjećam u naponu snage.Uglavnom sam dosta posvećena sebi,prehrani,i ajmo reći fizićkom kretanju.laganim poslovima.Stanja promjene raspoloženja se izmjenjuju od plakanja do takvog optimizma da je to strašno.uglavnom odlućila sam si dati vremena jedno 2godine možda se živci oporave,čekam da mi se vrati fizijatrica pa ču onda na fizikalne,jer ovo što sada mogu dobiti mi napravi samo gore.Neću reći da sam odustala od traženja riješenja,nego ču sve polako.Naravno u slućaju pogoršanja letim ja svom neuru.samo bi do onda voljela dobit na kilaži i mišićima,to mi je sada primarni cilj,ali bez nepotrebnih vježbi.I dalje nisam baš samostalna radi noge koja otkazuje kad se njoj hoće.Većinom me šlepaju ili se krećem u blizini stvari za koje se mogu primit da neljosnem na pod ;D,Nabavila sam i gume za vježbanje,za stopalo.Uglavnom sve se svodi na onu poslovicu..U boj-u boj, za živac svoj 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #208 : Ožujak 24, 2017, 19:28:33 poslijepodne »
Ljiljana, super da si u ambulanti za bol dobro prošla. Taj narkotik je najvjerojatnije derivat morfija, meni užas, ali može to služiti samo za najjače bolove onda kada ne djeluje ništa drugo. Inače, nakon toga su putevi liječenja iscrpljeni. I moguće da ćeš morati tu drogu još nadoplatiti, a morat ćeš podići osobno u apoteci uz predočenje osobne iskaznice i kad te vide tak mršavu odmah budu komentirale da si narkomanka! Ali dobro, za takve bolove vrijedi i drek popiti!
Na oštećenje ćeš se naviknuti s vremenom, kao i na gubitak funkcije. Najvažnije je da se riješiš bolova, a onda s gubitkom funkcije možeš prilagođeno raditi svašta. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #209 : Ožujak 25, 2017, 09:34:02 prijepodne »
U pravu si Henrik što se tiče procedure oko toga ljeka,ići ču u ponedeljak da opče vidim dali su ga dobili u ljekarni.Ako neče pomagati,ili če nuspojave biti prevelike vračam se u ambulantu za bol,takav je dogovor.Htjela sam vam napisati za te ITAMI flastere koji se ljepe na područje bola,sinoč ga nisam stavila na lumbalni dio i jedva sam se dignula iz kreveta,a noć prije kada je bio u uporabi ustala sam puno lakše.Uvjerena sam da djeluje na te degerativno-upalne procese.Ako nekoga uz noge bole leđa,ja toplo preporučam,jedina im je mana cijena.72kn.5kom.Pa sada i s njima balansiram,stavljat ču ih po potrebi.Ljek u flasteru radi 12h.onda se može staviti drugi.i tako najviše 7 dana pa pauza.Gubitak funkcije me nebrine,to ništa neboli,naviknula sam da nema nekih radnji,Bol u leđima je isto nešto na što sam navikla i s tim znam balansirat.Borim se najviše s bolovima u nogama,više desnoj.a to je do živca,tj više njih.To moram nekako umanjit,to se neda durat :-X,Balansirat ču sa ljekovima i pustit da vrijeme odradi svoje...sad vidim da koristim često rijeć balansirat..kad se zaljećim..šaljem prijavu za poso u cirkus..  ;D ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #210 : Ožujak 25, 2017, 15:46:29 poslijepodne »
Drži se ljiljana, sretno sa balansiranjem i neka se taj živac primiri da se možeš javiti na neki natječaj.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #211 : Ožujak 25, 2017, 21:57:02 poslijepodne »
Ajme ljiljo odusevljena sam idejom da pocnem stavljat flestere..iskreno nisam pojma imala da postoje..znam da postoje opioidni....morfijski...a to ne bi nikako...mene nocu ledja jako bole i mislim da je to odlivno rijesenje...jedino..sta se smiju koristiti samo  7 dana...nr znam sta onda...iakko daj i tih 7:))

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #212 : Ožujak 26, 2017, 14:28:05 poslijepodne »
A di se stavlja flaster aki je za bol u ledjima...pose u uputama da ne ide na bolno mjesto?!

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #213 : Ožujak 26, 2017, 15:09:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A di se stavlja flaster aki je za bol u ledjima...pose u uputama da ne ide na bolno mjesto?!
Hej Buhtlice koje ti upute gledaš,evo ja sam ponovo sada pročitala upute.Radi se o ITAMI-ljekovitom naljepku sadrži 140mg.diklofenaknatrija.. Ljepi se na bolno mjesto.kao maksimalno 7 dana po 2x.pa pauza..Doktorica u ambulanti za bol mi je rekla da ga ljepim di me najviše boli.Ljepim ga na leđa duž kralježnice,po ožiljku,malo više bude na desnoj strani da mi uhvati "lungič",ja sam ti jako sitna pa mi dohvati i jednu i drugu stranu.Probaj locirat odakle ti bol kreče pa ga tamo zaljepi..to su ti obićni flasteri,za uganuća,istegnuča i slično.Neče to nas izlječit,bar mene,to je više za stavljanje boli pod kontrolu da padne na 2-3.Bolji su mi od brufena,nemaju gadan okus 8),i dulje djeluju..
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #214 : Ožujak 26, 2017, 15:58:19 poslijepodne »
Ma citala preko moba sinoc...krivo svatila..sad pricitala pravu uputu.sorry..ajme bas se veslim probat...al sta ako mi se svidi?!:)))

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #215 : Ožujak 26, 2017, 16:00:09 poslijepodne »
Pise ne na oboljeli dio koze...to zapravo znaci di nema neke rane   

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija diska L5-S1 drugi put
« Odgovori #215 : Ožujak 26, 2017, 16:00:09 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com