Autor Tema: Opet ja i tkz bulging  (Posjeta: 61250 )

0 Članova i 72 Gostiju pregledava ovu temu.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Opet ja i tkz bulging
« : Siječanj 15, 2011, 16:10:18 poslijepodne »
Evo nakon dugo vremena kao sto ste vidjeli poceo sam opet pisati,nisam bio aktivan oko godine dana jer sam odustao vise od svega pa sam se okrenuo raznim doktorima u realnom zivotu,medutim generalno nista se nije promijenilo od aprila 2009-ete kad je sve pocelo.Necu kao nekada pisati duge postove ali prvi to ipak zahtjeva oprostite.Napravio sam po trazenju Dr.Borisa Božića sa Sestre Milosrdnice novi MR 10.11.2010-e,nalaz je dosta slican onom iz 10 mjeseca 2009-ete kolko se ja u to razumijem.Od tada eto ne mogu se bas pohvaliti da sam prosao neke terapije,u 2010-etoj samo sam isao u 4 mjesecu na akupukturu ili kako se to vec zove i nju sam dobio samo jednom ,5 dana sam isao u Zagreb na Rebro kod Kukina,to je neki doktor iz ambulante za bol tamo.Pa mi je dao nekakvu injekciju kako on to zove tkz "vruci koktel" ne znam sta je to.Znam samo da djeluje tako da lezis i zagrije ti cijelo tijelo od glave do pete da pomislis da ces se rastopiti,to sam jednom dobio,ali nista mi nije pomoglo...ali ajde to je trajalo 5 dana i tkz ambulanta za bol se ne moze voditi kao neka terapija,onda sam malo plivao jedno 1 mjesec,nista nije pomoglo i onda sam opet krenuo eto ortopedi ,snimo kuk RTG-om ,kaze samo da imam tkz KOKSU SALTANS ali nista strasno sto bi valjda uzrukovalo ove probleme(sad pitaj boga),onda sam dalje isao neurokirurgu,prvobitno se narucio kod dr.Saftića,ali kad sam dosao na red on je vec dao otkaz pa sam dosao do bozica koji je prvobitno onda reko ajde mali napravi mi NOVI MR ,pa cemo mozda to onda laserom riješiti,medutim kad sam mu donio taj MR kao i 5 neurokirurga prije njega reko je ,nisi ti za operaciju,ti si mlad,odi na terapije i proći će to s vremenom.To je bilo 16.12.2010-ete.Reko mi je jos jedino neka napravim svjezi EMNG koji je u 2 mjesecu 2010 pokazao da zivac nije ostecen i da mu se javim za 2 mjeseca,do ce ga doci negdje sredinom veljace 2011-ete i reko je neka u meduvremenu uradim terapije koje necu uraditi jer su liste cekanja preduge da bi dosao na red vec sada pa da bi u veljaci 2011-te njemu reko e evo me s terapija.A naravno trenutno nemam jedno 5000 soma kuna za neke prave privatne terapije.Kao sto vecina zna koja me citala prije imam 18 godina i idem u 4 srednji,jos ne radim i ne zaradujem.

Poslao sam i Dr.Saftiću jedan E-MAIL,on isto kaze nista od operacije i to je bilo to ,dalje mi se nije javljao.

Evo nalaza,potrudio sam se poslikati slike na osvijetljenom prozoru,pa ako ima ko strucan da mi malo to vidi ako moze pa neka jos da svoje misljenje.Slike skinite,i onda je zumirajte mišem da bolje vidite.Usput stavio sam i skeniran nalaz radiologa.

Slike MR i nalaza radiologa linkovi:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


Ljudi POMAGAJTE! ne znam više šta da radim,od 16-e godine ovo traje ,sad imam 18,i to mi je mladost ? ne bavim se sporotom više i to mi radi psihicke probleme,vojska mi se blizi jer u 6 mjesecu sam gotov sa 4-godisnjom tehnickom skolom i htio bi se prijaviti za prof.vojsku kao sto vec znate i dalje mi je to jedini zivotni san od kojeg ne namjeravan ziv odustat.

Ako već doktori kazu da stanje nije tako strasno,kud da krenem ljudi ? koje terapije ? sta to meni moze konacno rijesiti problem ako stanje kao nije strasno ? ovo je više previše,ne mogu dopustiti da mi najranija mladost ovako prolazi.

Što se tiče opisa moje boli.Kazem hodati mogu normalno,ali cesto puta osjecam jaku hladnocu u lijevoj nozi,pogotovo preko zime ,igle koje idu do pete ,i neki puta kad stanem na lijevu nogu mi je osjecaj kao da sam stao na male kuglice za drvce,bol osjecam u lijevom kuku,i lijevu nogu ne mogu ispruziti ravnu,isto tako ne mogu se sagnuti jer me strašno reže ko da imam noz u donjem dijelu leda i u onom dijelu noge ispod guzice ne znam kako se to zove,onaj straznji dio lijeve noge ispod guzice,to da pokusam izravnat,majke mi moje osjecaj je ko da mi neko nogu hoce istrgat iz tijela.

šta i kako dalje zivota mu ? vrijeme mi ističe,a ja na istom bez pomaka skoro vec 2 godine.

Ako može neka i gospodin neurokirurg pogleda slike i situaciju,pa neka mozda da jos poneko misljenje ako nije problem.
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2011, 16:12:26 poslijepodne Atleticar »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #1 : Siječanj 15, 2011, 19:22:45 poslijepodne »
Ajde bar skupi neki kintu i odi u Pulu kod dr. Peharca....nije da ja sad nešto forsiram njega, ali kolko vidim takvog stručnjaka još nisi posjetio....pa odradi i to...mislim da je pregled oko 400-500 kuna.....ono što je sigurno jest da će on najvjerovatnije preporučiti terapiju kod sebe tamo......ono što nije dobro jest da će te sam takva terapija koštati oko 5 000 kuna za 3 tjedna bez smještaja....ono što je sigurno jest da ako ti Peharec preporuči terapiju onda je SIGURNO da ćeš imati poboljšanja jer on ti ne bi preporučio bez da nije siguran da će imati rezultata.

Da sam ja na tvom mjestu i da mi je ovako kako si ti opisao i da mi visi moj najveći životni san.....okrenuo bih i nebo i zemlju i zadužio se kod kamatara ako treba da nađem lovu za tak nešto....ž

Eto toliko....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #2 : Siječanj 15, 2011, 20:09:53 poslijepodne »
Da znaš Davore da sam razmišljao o tome ,i slao PM Goranu da cujem cijenu i kako stvari stoje tamo u vezi lijecenja itd.Čak sam i dobio priliku za financiranje,naravno sve pošteno,i planirao sam baš oko 5000 kuna s tim da bi morao iz Poreča putovati u Pulu svaki dan jer tamo imam taj smještaj preko veze.Ja ću te pare onda morati odraditi na ljeto u restoranu u Njemačkoj,i onda mi je frka što se ne mogu kockati.To nisu male pare za prosjecnog covjeka i ako sve spiskam a morat ću cijelo ljeto crnčit in Deutschland,a bol i probleme ne riješim onda bolje da me nema.To je ono što me najviše muči,biti ili ne biti pitanje je...kad bi uspjelo ne bi mi bilo zao ni jedne jedine lipe,ali ako ne uspije pfff gotov sam onda.Citao sam tvoje postove o tom covjeku i komparaciji njega sa HZZO radnicima i moram reci da se slazem u potpunosti sa svime sto si pisao jer sam i sam to prosao sa tim HZZO "stručnjacima",pogotovo onaj post kad kazu "Morate ojačate mišiče dolje na kičmi da bi se oslobodio zivac pritiska" ,i onda si napisao sta ti je reko taj Peharec sto je naravno djelovalo jako profesionalno i detaljno.To je točno,ja u zivotu jos prave terapije i ozbiljne nisam prosao.Jedino sto sam prosao je 5 puta posjet kiropraktičaru koji mi je odnio 1600 kuna za tjedan dana,a stanje je ostalo isto niti gore niti bolje i HZZO 2 tjedna u opcoj bolnici Varazdin sto više lici na atomsko skloniste nego na nesto sto bi se trebalo baviti fizikalnom medicinom,a radnici bez volje i ičeg...stavi ti struju na leđa,i ode piti kavu majke li im ga...šta god da pitaš samo bleje u tebe ko mazge,to su sve tako needucirani ljudi da je to horor,ja sam u 2 godine valjda više znanja stekao o kičmi nego što znaju ti njihovu terapeuti made in HZZO.Tako da eto mozda to jest razlog sto mi je stanje isto jer prave kvalitetne dugotrajnije terapije ja nisam prosao.

A sad je fora što se dvoumim izmedu raznih stvari,jer ja vidim da tu postoje i peharci,i NADO centar,i razne toplice tipa one Varaždinske i na kraju ne znam šta bi za mene bilo najbolje.Jako me se dojmilo to rastezanje kicme sto se pricalo na temi o tom nado centru,kazu da moze pomoci kod manjih prolapsa,a ja valjda imam nesto takvo,sad jel to tako ili ne...kuzis me ? to ti je ŠOK ZA GLAVU,danas ima tih 1000 vrsta terapije i sad ti odaberi kome najviše da vjeruješ i šta bi zaista moglo pomoći.A to sve kažem jer ipak planiram uloziti od 3000-5000 kuna pa mi nije do kockanja ako me razumiješ ?
« Zadnja izmjena: Siječanj 15, 2011, 20:12:01 poslijepodne Atleticar »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #3 : Siječanj 15, 2011, 22:06:08 poslijepodne »
Dakle da ponovim...ako Peharec bude smatrao da ti može pomoći onda će ti ponuditi pomoć...ono što je sigurno jest da ako bude tako onda sigurno neće biti uzaludno....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Ogy

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
  • Flllllleeemh!
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #4 : Siječanj 15, 2011, 22:54:20 poslijepodne »
Bok!
Vidim da razmatraš i NADO između ostalog, pa bih ti preporučio na osnovi vlastitog iskustva, da se prije odluke obavezno posavjetuješ sa svojim neurom, jer ta terapija nije primjenjiva za sve vrste ozljeda... Ovo sve zbog toga jer sam odradio max. 10 terapija i pomogle su mi i digle me iz mrtvih, a ispostavilo se da je to u mom slučaju kontraindicirano (imam ekstruziju od 8 mm).
Financijski, mene je sveukupno koštalo 3600 kn, uključivo sa tens strujama, infrared lampom, laserom, masažom... obzirom da je tvoja ozljeda nešto lakša, za pretpostaviti je da će ti trebati manje terapija, a samim time i manje love... Tretman istezanja košta 300 kn, a kad ti rade sve ostalo bez stola 150. Svaki 5 put je besplatan i mislim da se toga drže u svim svojim centrima, al ne hvataj me za riječ!
Anyway, želim ti sreću i upis na akademiju, bez obzira kojom terapijom popravio leđa... ;)
početak ozbiljnijih tegoba 11.2009
09.2010 Dg. ekstruzija L5-S1
terapije, bolje, op. odgođena do daljnjega

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #5 : Siječanj 24, 2011, 21:19:45 poslijepodne »
Baš gledam ovo

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


Izgleda da ovi nisu sisali veslo,ako i Cro Cop ide tamo sunce mu.Čuo sam prije par mjeseci u jednom njegovom intervju da ga je napala disku hernija,čuo sam da se navodno radi o 7 mm herniji.

I eto napreduje i on će opet u borbe bez problema...i sad se ja pitam majke ti,ja kao imam bulging što je neka manja hernija i imam probleme da mi je lijeva noga i kuk ko beton i ne mogu ih savijat ni nista,a s druge strane ti sportasi tipa Balić,Filipović itd sa ogromnim hernijama se izvukli i dalje se vrate teškim naporima i prof sportu ko da ništa nije bilo.

Pa sunce mu! ako ovi spašavaju jednog Filipovića koji se ipak pazite bavi ULTIMATE FIGHTOM onda ni taj NADO centar očito nije grupa bezveznjaka...ne znam...

ta dekompresija kraljeznica je ono sto me najvise zanima i to mi stvarno izgleda kao nešto što bi mi moglo pomoći ,a kod Peharca sam planirao ići ali kolko znam on nema taj sustav za dekompresiju kraljeznice.

KOlko pa košta terapija u tom NADO centru i kolko obično traju ?

Ne znam više kud i šta,rekao sam da planiram 5000 kuna ulozit u sanaciju problema,dal će to biti peharec ili taj nado ne mogu se odlučiti...kolko ja znam Peharec većinom forsira dakle VJEŽBE za kraljeznicu i trbusnjake koje sam ja ionako radio i to dosta i još uvijek ih radim ali niti mm poboljsanja...i onda me frka riskirat a bacit ogromnu lovu,dok ovi NADO-ovci imaju malo drugačiji princip sanacije problema s tim da ne forsiraju tolko te vježbice na podu.

I šta uraditi ne znam...kad bi imao budzet od 20 000 kuna onda bi napravio kombinaciju peharca i ovih nado-vaca ,ali jbg ga na lotu još nisam dobio.

S druge pak strane,dobio sam poruku od dr.Kvesića iz privatne klinike "LUMBAGO" i kaže mi ovako ,isto djeluje kao dosta pouzdan čovjek...samo sve je to jako jako skupo i fakat bi morao uraditi ono kaj je Davor reko ,ak nis drugo zaduzit se kod kamatara sunca mu...vjerujem da se u danasnje vrijeme problem kraljeznice kakav god on bio MOŽE USPJEŠNO riješiti i da više problema nema ,samo za to treba PARA,to nije po zivot opasan problem,neguodan jest jako i riješit se može ali samo za one koje imaju puno para.

Citat:
Citat:
kao prvo, nitko Vam sa 100%-tnom sigurnošću ne može
garantirati uspjeh u liječenju, naročito kada su u pitanju
degenerativne promjene kralježnice. Tko Vam to bude tvrdio,
nije ozbiljan i bježite od njega.
Kao drugo, kod Vas treba prije svega utvrditi što je zapravo
uzrok bolova, zašto imate ishijalgiju i dali je uopće uzrok
kralježnica. Za to će trebati klinički pregled, pregled
snimaka MR (slike koje ste poslali su tehnički loše, kada se
zumiraju postanu zrnate i ne vide se detalji) i vjerojatno
dijagnostička blokada pojedinih živaca kralježnice. To je
jedini pravi put da postavimo točnu dijagnozu, a ona je
preduvjet za eventualnu (kažem eventualnu) učinkovitu
terapiju.
Ukoliko se odlučite za ovaj način liječenja, javite se u našu
polikliniku.
Ja se trenutno nalazim u Manchesteru, UK, i ostat ću ovdje još
najmanje 2 tjedna.
Srdačan pozdrav,
Dr Dražen Kvesić, Poliklinika Lumbago


I sad se ti odluči gdje i kud s 5000 kuna,lumbago,nado ili peharec...ovaj dr.Kvesić mi se svidio jer je prvi koji je reko treba postaviti TOČNU DIJAGNOZU,a to mi do sada nije reko ni jedan doktor,pitam se pak postavlja li i peharec točne dijagnoze ? pitam one koji su to prosli,samo informativno da znam.

Jer ko zna ,ko kaze da meni taj problem dolazi bas iz kičme ? nakon 2 godine i plivanja i vjezbi i svega samo sa tkz malom hernijom tj bulgingom diska da nema apsolutno nikakvog pomaka ? ljudi jel to fakat moguće ? dok u isto vrijeme ljudi s velikim hernijama u puno manje vrijeme uspiju riješit problem i to uspješno.

Ja znam da žarenje velko često osjećam u tim kukovima,pogotovo lijevom...napravio sam RTG kuka i dijagnostiracno mi je ovo što mozete procitat na ovom linku,a to je ta KOKSA SALTANS ili tkz školjacavi - preskakujući kuk.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Ovo je moja dijagnoza šta se tiče kuka,i baš kako opisuje tekst tako je i kod mene,taj mišić mi preskače na taj način preko tog trohantera i često kad se dižem ili radim nekakve istezanja mi se javlja to školjcanje u kuku i što je najgore najveći dio te boli mi se proteže preko tog lijevog kuka na kojoj imam to preskanje dolje do pete,a najviše se manifestira u onom dijelu noge ispod stražnjice koji ide sve do koljena,ne znam stručni naziv za taj dio noge.

Ne znam fakat,ovdje u tekstu piše kako se "Na rendgen snimku se obično ne nađe ništa značajno."

I sad ne znam ...da li je mozda moguće da meni taj kuk stvara probleme ? dal ta koksa i kuk može utjecat na to fakat ne znam,ali kako sve izgleda mozda bi ja i MR kuka i zdjelice trebao napravit...

Sve više postajem skeptičan prema tim pričama da meni problem dolazi iz leđa jer u 2 godine da mlad čovjek od 18 godina uz plivanje ,i vjezbe i sve sto sam radio nema baš APSOLUTNO NIKAKVOG POMAKA u smislu boli i simptoma to već nešto SMRDI...to čovjek mora ljudi SRAT pare doslovno i pita se a zašto je meni to trebalo...

a šta se toga tiče ,HZZO je bolje izbjegavat jer ćeš prije smrt dočekat.Sad da trazim MR kuka i zdjelice to bi opet trajalo i pitanje dal bi mi to dali,s druge da idem na šalatu na 3 tesla ,to ti je oko 1800 kuna ako se ne varam,ako oćeš prave terapije odi kod privatnika ,to ti je opet nekoliko tisuća kuna...

i sve se vrti samo oko para ako čovjek hoće da se riješi tih problema,a ja kao što sam reko vjerujem da se problem moj može riješit ali za to treba dosta para.

Radi li i Peharec ono što mi je Dr.Kvesić iz Lumbaga spomenuo ? dakle postavljanje točne dijagnoze ? može li on vidjet dolazi li moj problem iz leđa ili nečeg drugog ?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #6 : Siječanj 25, 2011, 10:48:37 prijepodne »
Službenu dijagnozu teško da možeš dobiti od Peharca jer on nije dr. med. ali ono što je sigurno jest da ako ti on kaže da ti može pomoći to ZNAČI DA TI MOŽE POMOĆI. U tome je sva filozofija....


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #7 : Siječanj 27, 2011, 20:26:56 poslijepodne »
Kao sto znas i ja imam "samo" dva bulginga i samo su mi predlozili operaciju jer fizikalna nije izbrisala bol. Tako da mi nikako nije jasno zasto tebi govore da te ne zele operisati pa nisam ni ja starkelja neki imam 28 god.

Sve te terapije ja mislim da je to sve waste of money and time, jer ja sam sve probala zivo i nista nije pomoglo osim fizikalne i neurontina.
Zatim, evo i da te operisu, ti opet moras to shvatiti logicki da je to kicma i da uopste nije pametno razmisljanje preopteretiti bolesnu kicmu vojnim vjezbama, iako evo i ja slusam od svoje raje uvijek kao ovom bilo pravo lose, onom bilo lose opersali se u Sarajevu te klasicno, te ugradjene proteze i sad ih kao nista ne boli. To je sve cula-kazala, kicma je ozbiljna stvar i ne kazem da se ljudi ne mogu potpuno oporavitim naravno da moze, samo eto nije svima bog dao tu srecu.

I na kraju mozda da se vratis kod naseg neura, ili koga izaberes iako bi se ja licno samo pustila u ruke ovom nasem forumskom zbog velikog broja ljudi koje kako vidim sad su ok, i da kazes da si pokusao terapije al da to nije upalilo i nek rezu. Jedino tu ja vidim rjesenje tvog problema.
 
Problem je isto tako sto vjerojatno tvoji starci kao i moji, misle da je operacija kicme smak svijeta i da neces prohodati posle, i da sve dok mozes hodati da je dobro, a to sto ti ne mozes od bolova zivjet to nikog ne zanima.

Sve najbolje
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #8 : Siječanj 27, 2011, 21:40:30 poslijepodne »
Sena,ja sam tražio lasersku operaciju od neurokirurga,i to ne samo ovog sa foruma nego i još dosta njih,i od svih sam čuo iste priče,a prošao sam ih jedno 6 do sada.Iskreno ni meni nije jasno zašto me tolko muče ili lažu,ni sam ne znam.Ne moze biti normalno da 2 godine živim ovako,bez ikakvog pomaka nakon plivanja,vjezbi,terapija i da mi kazu,nije to nista,samo ti nastavi plivat i vjezbat i proći će.Da li to pričaju radi toga što sam 18 ja ne znam,ali ovako se ne moze zivjeti,od te laserske ne bi mogao ništa izgubit svakako.

Najgore je od svega što mi EMNG pokazuje da mi živac nije oštećen i šta da im radiš onda.

Što se tiče terapije,ne mogu se baš pohvaliti da sam prošao neke posebne terapje,2009-ete u 6 mjesecu sam prošao samo u opcoj bolnici Varazdin neke li-la terapije u katastrofalnim uvjetima,i osim plivanja i vjezbanja na podu više manje to je sve.Ako prođem neke ozbiljnije terapije privatno što planiram,možda i prođe.

Ja vjerujem iako sam ljut na te neurokiruge,da se taj bulging nekako moze riješiti terapijama,jer bulging diska je blagi oblik diska hernija,a ako se ljudi pa i sportaši sa hernijama od 7 mm izvlače iz problema i vrate natrag na terene punom parom,onda ne moguće je da sam baš ja uklet pa da sa bulgingom nemam spasa.
Najviše sam se razočarao u Dr.Safića kolko god to teško zvučalo,od takvog profesionalca sam očekivao da mi pomogne mnogo konkretnije ,osim da mi kaze vjezbaj i proći će,a jos kad sam bio prvi put kod njega sam mu reko da sam i plivao i vjezbao i da nisam imao nikakva poboljsanja od toga ,ni MALO.Ali šta ja tu mogu,nije da se radim pametan,ali nakon 2 godine,profesionalac tog kalibra bi čovjeku od 18 godina trebao konkretnije pomoći osim da mi kaze da vjezbam ne znam...pa makar to i privatno bilo i makar to morao platit.Pogodilo me najviše zato što sam u njega najviše nade ulagao.
Što se vojske tiče,od nje sigurno živ neću odustat,makar po jednoj nozi trčao tamo i nosio terete.Ja još nade imam bez obzira što će već 2 godine u aprilu od kako ovo traje.

Jedino sto bi volio da znam,da li su razlog što me ne zele operirat moje godine i radi toga to tako bezobrazno rade i lažu me ili stvarno nije potrebno operirat.

Ali jedno defintivno smrdi,ako netko u mojim godinama 2 godine nakon truda koji je ulozio u riješavanje boli nije uspio niti malo da smanji simptome,onda je jasno da to isto ne moze biti normalno i s te strane mi nije jasno nerazumijevanje neurokiruga.
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2011, 22:56:33 poslijepodne Atleticar »

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #9 : Siječanj 27, 2011, 22:01:40 poslijepodne »
E da Sena,ovako...nemoj misliti da uzivam u tvojim problemima.Ali sam detaljno čitao tvoje postove od početka,i tvoji se simptomi osim u bolu u lijevoj nozi razlikuju podosta.Ja osim tih problemima sa lijevom nogom,koje opet ne mogu nazvat neizdrzivim,jer mogu i da trcim i da normalno hodam,i pišam ,i kenjam itd nemam niti jedne druge probleme.Vidjet ćemo ,i ja tebi takoder zelim mnogo sreće.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

U ovo sam ja ljudi moji najviše nade polagao,dok nisam čuo nešto sasvim suprotno pa mi potonule sve lađe...a i dan danas iako nisam stručnjak za operacije smatram da bi me taj laser vratio u normalno stanje i da bi se nakon operacije njime mogao vratiti ponovo full u sport i zivot u svakom smislu.
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2011, 23:13:03 poslijepodne Atleticar »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #10 : Siječanj 28, 2011, 13:01:26 poslijepodne »
Ajme čovječe.....najbolje da ti sebi sam postaviš dijagnozu, liječenje i terapiju, još i način operacije izabereš.

Nema veze što je naš neuro išao na fax 6 godina i još toliko se specijalizirao, vjerovatno to nije dovoljno da ti postavi dijagnozu i liječenje, pa si ti to odradio jer ipak ti imaš 18 godina i pun si životnog iskustva....

Evo ja nisam nikakav liječnik, ali ću ti probati slikovito dočarati neke stvari. Mislim da se još nije desila operacija kralježnice sa MRi poput tvog, znači na slikama se nigdje ne vidi da "nešto" stišće živac, na EMNG nema pokazatelja oštećenje živca......i ti bi sebe na operaciju? Ajde bar onda prosvijetli liječnike šta točno treba to operirati pošto oni ne znaju.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #11 : Siječanj 28, 2011, 14:47:01 poslijepodne »
Atletičaru,ja nisam nikakav stručnjak,ali ti mogu reći da je meni dijagnosticirana ekstruzija L5-S1 sa pritiskom na živac u desnoj nozi (noga me jako boljela) i bulging L4-L5.Bila sam na operaciji L5-S1,ali o operaciji ovog bulging diska nije bilo ni govora jer ne stvara pritisak i nitko ga nije dirao uopće.Poslušaj malo neurokirurge,ljudi znaju šta govore,pogotovo ako ti je njih 6 to reklo.Ni jedna operacija nije bezazlena i oporavak traje tako da se nemoj toliko žurit.Imaš uvijek vremena za operaciju.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #12 : Siječanj 28, 2011, 15:54:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ajme čovječe.....najbolje da ti sebi sam postaviš dijagnozu, liječenje i terapiju, još i način operacije izabereš.

Nema veze što je naš neuro išao na fax 6 godina i još toliko se specijalizirao, vjerovatno to nije dovoljno da ti postavi dijagnozu i liječenje, pa si ti to odradio jer ipak ti imaš 18 godina i pun si životnog iskustva....

Evo ja nisam nikakav liječnik, ali ću ti probati slikovito dočarati neke stvari. Mislim da se još nije desila operacija kralježnice sa MRi poput tvog, znači na slikama se nigdje ne vidi da "nešto" stišće živac, na EMNG nema pokazatelja oštećenje živca......i ti bi sebe na operaciju? Ajde bar onda prosvijetli liječnike šta točno treba to operirati pošto oni ne znaju.....

A ne znam,i da i ne,ja priznajem da se ne mogu igrati doktora i najpametnijeg i da nisam kvalificiran za to i ok i ajmo reć i da stoji ta priča da mi ne stišće živac.Ali zar onda niti jedan od tih neurokiruga slušajući me i vidjevši moju demonstraciju tegoba i protok boli ne može reći ništa pametnije od "samo ti vježbaj Pero i plivaj i to će proć bez brige".Eto prošle 2 godine praktički tj bit će u aprilu,ja bez ikakvog,ali ikakvog pomaka na bolje,simptomi su se naprotiv cak i malo pogorsali jer mi sad nekako zna ići i u desnu nogu,samo ne tako često,dok je u lijevoj prakticki 2 godine bol ,igle,trnci itd konstantna.

Budimo realni kao sto sam reko,ne pravim se pametan,ali nije bogami niti ovakav život riješenje kao ni stav tih neurokiruga ako sam im ispricao kolko dugo to traje i kolko mi problema stvaraju te igle koje mi idu do pete,ukocenost i bol u kuku,ne mogucnost saginjanja,nemogucnost ispruzenja lijeve noge i ta hladnoća u nozi,pogotovo sad dok je zima ,onda je najgore.

Ako nema pritiska na živac,zašto mi onda niti jedan od njih nije stručno objasnio kako onda mogu da imam simptome kakve imaju ljude sa ozbiljnim hernijama ,ekstruzijama i protruzijama diskusa ? kako mogu samo reci,odi vjezbaj i plivaj sto radim vec 2 godine,pa nikad ništa od toga ,niti malo.

Iskreno i ja bi volio da sve ovo prođe uspješno i da se riješim za sve vijeke vijekova amen i to bez operacije naravno,ali bogami nakon 2 godine ovakvog zivota ,mnogo plivanja,rađenja vježbi i osjećaj ko da nemaš lijevu nogu neki puta i ko da ti neko mesari kuk da nitko ne moze konkretnije pomoc to opet nije normalno.

Svi moji simptomi upucuju da meni nesto itekako dira živac ,ponavljam 2 godine sam u nemogucnost da ispruzim lijevu nogu,da se sagnem i cesto mi je osjecaj naprosto ko da mi odumire ta lijeva noga,ta hladnoća i te igle u njoj to nije normalno neki puta.U takvoj situaciji sve što mogu uraditi je da legnem na pod na tvrdo i da ležim sat vremena da se smiri to žarenje.

Ma,neću imati mira tako dugo dok ne odem u NEURON na šalatu,tamo platim a 3 tesla i zatrazim od njih oči u oči hladno i iskreno da daju najbolje od sebe.E kad onda vidim slike i ako pokaze da nema niceg ozbiljnog onda će mi biti lakše ,ako ništa drugo barem u glavi jer jednostavno ne vjerujem u to da je taj bulging igra i da mi nista ne dira zivac.

Btw,Davore,pročitaj iskustvo Seneinter,tako nekako joj je nick.Pitaj nju šta misli o tome ,a vidiš izgleda da će ona na operaciju ako sam je dobro shvatio. 

Svejedno hvala ti na trudu iako se nismo baš slozili u zadnja 2 posta,ali nema veze.Kad mi netko odgovori već je i to nešto.To svakako cijenim

Citat:
Atletičaru,ja nisam nikakav stručnjak,ali ti mogu reći da je meni dijagnosticirana ekstruzija L5-S1 sa pritiskom na živac u desnoj nozi (noga me jako boljela) i bulging L4-L5.Bila sam na operaciji L5-S1,ali o operaciji ovog bulging diska nije bilo ni govora jer ne stvara pritisak i nitko ga nije dirao uopće.Poslušaj malo neurokirurge,ljudi znaju šta govore,pogotovo ako ti je njih 6 to reklo.Ni jedna operacija nije bezazlena i oporavak traje tako da se nemoj toliko žurit.Imaš uvijek vremena za operaciju.

Vjeruj ti meni kolegice da nemam baš vremena ,pogotovo ne za operaciju jer sam već pisao kako mi je zivotni i jedini san u zivotu da kad zavrsim srednju skolu sto ce se desiti u lipnju ove godine budem kandidat za profesionalnog vojnika.Ok ,1 godinu mogu pauzirat do npr početka 2013-ete,ali bogami više od toga ne.Ja ne mogu sa 18 godina živjet život sa ovim bolovima u nozi i kuku i čekati 30-etu ovako depresivan da bi me onda neko operirao,razumijes me ? a i nadam se da se slazemo da to nije riješenje.Kako ti doktori to ne mogu shvatiti bože,tj mogu oni shvatit samo treba para i private.Na toj opciji sad radim,samo trebat će mi još par mjeseci da skupim lovu za neki početak,ali do ljeta ću to uspjet.
« Zadnja izmjena: Siječanj 28, 2011, 17:21:25 poslijepodne Atleticar »

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #13 : Siječanj 28, 2011, 16:58:19 poslijepodne »
Ako slobodno dodam,meni ti i nakon operacije zna noga trnuti i biti hladna i to će još jedno vrijeme i biti tako ako ne i za stalno.Tako da ti ni operacija nije garancija da će ti to brzo i do kraja proći.Ti si inače iz Varaždina?Ja jesam i razmišljala sam kad se zaposlim da možda odem u TTS sport centar Varaždin jer vidim da i oni imaju i fizikalne i pregled fizijatra i neurologa.Čak sam i saznala da kod njih neurolog radi i akupunkturu.Nikad nisam bila tamo,nisam imala love,ali ako možeš idi,pa pitaj ako mogu nešto za tebe učiniti barem što se fizikalnih tiče.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #14 : Siječanj 28, 2011, 21:38:34 poslijepodne »
Vidi atleticar,

Svi doktori koji su pogledali moj MRI nikako nisu mogli da shvate kako mene toliko i tako boli, jer MRI pokazuje dva bulginga koja znaci nisu nenoramlno veliki iako pritiscu zivac. E sad, ja ne pijem tablete vjezbam, i sve zavisi kako koji dan nekad boli da bi se ubila a nekad malo blaze.

Operisat se spremam da ali mi fali love naravno, cim to skrpim eto me u Hrvatsku, jer meni je najgora depresija ne mogu vise bolova konstantnih. Meni je dosta dugo trebalo da uspostavim dijagnozu jer simptomi nisu napredovali nagore, tipa da sam u krevetu i ne mogu ustati, a i nikad me nisu zaboljela ledja samo noga,  prepona ovih dana, mokrenje crnjak i slicno.

Ja sam se naslusala iskreno svega i svacega, imam npr. vrlo bliskog rodjaka koji je tri godine umirao od bolova i onda ga prestalo najednom, ovi neki sto su se operisali pa otisli u vojsku i dan danas rade u vojsci, znaci ima nevjerovatno dobrih slucajeva. Sto je znak da ne treba gubiti nadu.

E sad vjeruj, ja radim vjezbe za ledja od 12 godine zivota svaki dan, al jebiga nije bilo dovoljno, isla sam i ja na plivanje i super mi je bilo u bazenu, nevejrovatno nikakvih bolova, al mi je bilo puno gore kad izadjem, pa sam zasad prestala krenut cu kad opet skupim hrabrosti.

I na kraju ne znam sta da ti kazem, jeste cinjenica da si dosta mlad, al obzirom da te boli i ne prestaje, sta jos mozes pokusati ne znam. Ja sam sve probala i osim klasicnih medicinskih terapija na fizikalnoj nista nije uspjelo, sto ne znaci da tebi mozda nece uspjeti. Probaj sve sto mozes, ako ne mognes vise izdrzati psihicki bol vrati se neurohirurzima. Ja ostajem pri tome da tvoj problem dolazi iz ledja, jer kao sto vidis mene sve boli osim ledja  ;D.

Pozdravi,
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #15 : Svibanj 08, 2011, 18:08:48 poslijepodne »
Evo mozda jedan RAZLOG o kojem su mi samo 2-3 covjeka od kojih 2 cak nemaju titulu doktora rekli radi čega ja pogotovo u L5-S1 toliko osjećam taj "bulging" od 4.5 mm i zašto on meni radi tu bol u kukovima i trnjenje te jako jako snazno zatezanje noge.

SAMO KLIKNITE NA LINKOVE , ja sam te slike poslikao fotićem. To je bilo slikano na samom pocetku obicnim RTG-om (moj MR i CT ste vec culi i vidjeli)...

slika br 1

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

slika br2

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

slika br3

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Dakle stvar je u tome što imam jedan problemčić koji sam najvjerovatnije dobio rođenjem, a koji ako ti se disk ne pomakne ne uzrokuje nikakve probleme kao ni meni sve do 4 mjeseca 2009-e , nikada u zivotu nisam sa kicmom imao probleme. A radi se o tome da mi taj dio koji sam zaokruzio na slici, taj završetak kraljeznice završava pod kutem od skoro 90 stupnjeva što (neki ce to bolje od mene razumijeti) navodno sužuje taj nekakav prostor kroz koji idu zivci dolje i zato ja ta 2 bulginga , a pogotovo ovaj najkriticniji l5-s1 toliko osjećam. Kazu da nemam takav završetak kraljeznice vjerovatno to ne bi osjecao kao što osjecam ili uopce ne bi osjecao.

Nadam se da ćete na temelju slike razumijeti na šta mislim.

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #16 : Svibanj 08, 2011, 19:37:16 poslijepodne »
     Tu ti jedino pravi i iskusni ljudi mogu pomoći sačekaj njihov odgovor moram ti reći da si to dobro uslikao bar mi se tako čini

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #17 : Svibanj 08, 2011, 21:28:03 poslijepodne »
Moja liječnica tvrdi kako neki ljudi zbog nekih vrsta problema razviju određenu vrstu depresije... Tada se fokusiraju na određeni dio tijela i pri tom počmu sve više i više osječati bol i pritisak i sl... Dakle, dođe do određene vrste somatiziranja... Kad se riješi uzrok depre, onda nestane i boli.... Valja porazmisliti o svim mogućnostima...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre