Autor Tema: Opet ja i tkz bulging  (Posjeta: 60785 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #36 : Svibanj 11, 2011, 23:52:12 poslijepodne »
Oculus habent et non videbunt.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #37 : Svibanj 12, 2011, 00:17:25 prijepodne »
Ekipa, pun mi je kufer nametanja bilo kojeg misljenja i korištenja foruma za prepucavanja i osobno promoviranje.
Iskreno, obojica mi idete na živce. Nije da nisam zahvalan za sudjelovanje na forumu ali mislim da obojica forsirate i po pitanju forumskih tema i po pitanju svjetonazora. Imate iskustva, imate informacije ali niste liječnici i onda dolazi do ovog.
Eto, to je moje mišljenje i javno je napisano da ne bude da bilo koga protežiram i da igram igrice. Stvarno nemam vremena igrati se.
Ovaj tjedan mi je katastrofa. Trenutno je kasno i temu cu srediti sutra.
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2011, 01:53:33 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #38 : Svibanj 12, 2011, 10:31:42 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Iskreno, obojica mi idete na živce.

Znači ja se borim za čistoću foruma i kriv sam kao i ovaj što je skužio internet prije godinu dana pa misli da može svoje sekte promovirati....?

Bravo Bojane!!!! BRAVO!!! BRAVO!!! BRAVO!!!
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #38 : Svibanj 12, 2011, 10:31:42 prijepodne »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #39 : Svibanj 12, 2011, 10:36:10 prijepodne »
Posto od ove dvojce nemas koristi  ;D, poslusaj me otidji kod ortopeda ako hoces da ti se to razjasni, al nekog ko je razuman i fin i ko ti nece na prvu reci nije to nista i mrs kuci. Takodjer mu objasni svoje tegobe te da imas ta dva diska koji pritiscu zivac.
Ja sam prvo otisla kod ortopeda koji me je onda referirao neurohirurgu i to nekom koji radi u americi i ovde dolazi samo da poducava ove nase (ako je to uopste moguce jer njih nista ne zanima osim da sa skalpelima trckaraju po bolnici i glume neku velicinu).
Ortoped hirurg u stvar radi operacije i lijeci sve kosti u tijelu pa tako i prsljenove.
Hajd zdravo i ne daj se
PS: Ganjas li onu vojnicku akademiju, ponavljam ti srela sam licno jednog frajera koji radi u vojnoj policiji dva puta operisao kicmu klasinco 82 godiste. I tako ga ja pitam kako si smio a on meni kaze moze dokle moze ;D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #40 : Svibanj 12, 2011, 11:53:22 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Posto od ove dvojce nemas koristi  ;D, poslusaj me otidji kod ortopeda ako hoces da ti se to razjasni, al nekog ko je razuman i fin i ko ti nece na prvu reci nije to nista i mrs kuci. Takodjer mu objasni svoje tegobe te da imas ta dva diska koji pritiscu zivac.
Ja sam prvo otisla kod ortopeda koji me je onda referirao neurohirurgu i to nekom koji radi u americi i ovde dolazi samo da poducava ove nase (ako je to uopste moguce jer njih nista ne zanima osim da sa skalpelima trckaraju po bolnici i glume neku velicinu).
Ortoped hirurg u stvar radi operacije i lijeci sve kosti u tijelu pa tako i prsljenove.
Hajd zdravo i ne daj se
PS: Ganjas li onu vojnicku akademiju, ponavljam ti srela sam licno jednog frajera koji radi u vojnoj policiji dva puta operisao kicmu klasinco 82 godiste. I tako ga ja pitam kako si smio a on meni kaze moze dokle moze ;D

Ma ništa me ne pitaj, kad čitam ovakve vijesti diže mi se kosa na glavi

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Sad završavam školu ove godine i sad ovakva šansa i sad ću morat još pričekat ako ništa drugo barem drugu godinu, ja ako ove godine ovo ne riješim ja sam u totalnom problemu onda. Samo me strah da ih sad u ovoj godini odjednom ne primu sve , pa da druge više neće biti mjesta.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #41 : Svibanj 12, 2011, 12:23:24 poslijepodne »
Atletičaru jesi li bio u Varaždinu kod dr. Kudelića?
Več mi ga je više ljudi pohvalilo kao jako dobrog neurokirurga (baš za lumbalnu kralježnicu)

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #42 : Svibanj 12, 2011, 13:15:17 poslijepodne »
Jesam bio sam Madagaskar , još kod samih početaka problema 2009-e , on me prvi poslao na MR. Ali je reko kao i drugih 4-5 neura da me neće operirat. I btw ne bi ni pristao da me on operira zato što on to radi klasičnom operacijom u po meni jako lošoj Varaždinskoj bolnici(ne vjerujem im). A ja na klasičnu operaciju bulginga ni mrtav ne bi pristao. Bože sačuvaj da mi otvaraju kičmu i da me "stružu nožem". To bi me tek zeznulo. Iako da čuo za Kudelića da dobro radi, ali sam isto tako čuo i za slučajeve koji su bili na operaciji tamo pa ili im je isto ili gore.

MA u ubiti ja smatram da svi ti neurokiruzi shvaćaju da ja imam problem i da me boli i da meni terapije i ništa ne pomaže i to u suštini misle u sebi, ali neće me operirat zato što sam kao ovako mlad (moj je problem počeo kad sam imao 16 tada sam bio prvi put kod Kudelića npr). Pa ja tu psihologiju objašnjavam kao njihove glave misle da nešto u stilu "pa on je mlad , neka on sad jos ide na terapije , moze on jos ovako zivjeti , nije mu nista hitno, znamo da ga boli ali je mlad pa ce mozda proc s vremenom i necemo ga operirat" ali ubiti znaju da sam u banani jer sam to više puta pokazao pred njima. Npr nakon 100 terapija ja i dalje ne mogu lijevu nogu izravnat u lezecm polozaju , sva je skvrčena i napeta i često trne, a najgori je kuk u kojem često osjećam ko da mi je neko čavla zabio u njega.

ALi i dalje ulažem velike nade i napore u KB SM i ako će išta biti moj spas, to onda mora biti SM.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #43 : Svibanj 12, 2011, 16:36:43 poslijepodne »
Naravno da ne trebaš ići na klasičnu operaciju, samo me zanimalo mišljenje i dr. Kudelića.
Javi šta su ti rekli u sestrama milordnicama i ako te ni oni ne žele operirati pitaj ih za rješenje svojih problema i nek ti bar daju neki savjet

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #44 : Svibanj 12, 2011, 17:24:05 poslijepodne »
E ovako atleticar ja te razumijem jer kad i meni kazu 'moras zivjeti sa tim' kosa mi se dize na glavi. No medjutim, ako su ti cak 4 neurohirurga rekli da oni nece to da operisu, po meni je suludo da to radis na silu protiv njihovog misljenja, bar ne zasad dok ti se stanje ne pogorsa toliko da ne mozes na nogu nikako ili sjesti ili neki pokret napraviti. Na moju veliku zalost to je jedini savjet koji ti za sad mogu dati, jer to sto ti ne mozes ispraviti nogu i sto te boli kuk malo pije vode ako mozes hodati, sjediti, vjezbati, trcati, normalno mokriti (blago tebi) .... itd.
Nemoj ici protiv neurohirurga jer oni ipak znaju najbolje to ti je moj savjet
Hajd ne daj se, nemoj gubiti godinu dana ili radi, ili nesto kreni studirati inace ce ti psihicki biti lose pravo a nesto ce se vec rijestiti jer ne moze se glavom kroza zid naravno.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #45 : Svibanj 12, 2011, 18:06:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
E ovako atleticar ja te razumijem jer kad i meni kazu 'moras zivjeti sa tim' kosa mi se dize na glavi. No medjutim, ako su ti cak 4 neurohirurga rekli da oni nece to da operisu, po meni je suludo da to radis na silu protiv njihovog misljenja, bar ne zasad dok ti se stanje ne pogorsa toliko da ne mozes na nogu nikako ili sjesti ili neki pokret napraviti. Na moju veliku zalost to je jedini savjet koji ti za sad mogu dati, jer to sto ti ne mozes ispraviti nogu i sto te boli kuk malo pije vode ako mozes hodati, sjediti, vjezbati, trcati, normalno mokriti (blago tebi) .... itd.
Nemoj ici protiv neurohirurga jer oni ipak znaju najbolje to ti je moj savjet
Hajd ne daj se, nemoj gubiti godinu dana ili radi, ili nesto kreni studirati inace ce ti psihicki biti lose pravo a nesto ce se vec rijestiti jer ne moze se glavom kroza zid naravno.


Ali kako onda komentiraš to da je DamirUmer naš forumš danas bio operiran laserom ? ja imam L4-L5 3 mm i L5-S1 4mm, a Damir samo L5-S1 4 mm i evo operiran laserom, o čemu onda pričamo nije mi jasno ?

btw javio mi se Damir i kaze da je danas uspjesno operiran samo da ga za sad dosta boli ono od anestezije ali kazu da je prvih par dana normalno.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #46 : Svibanj 12, 2011, 18:17:18 poslijepodne »
Vidi, sad je vrlo glupo da iko od nas diskutuje o takvim stvarima jer ono sto je hirurg vidio na njegovoj snimci i tvojoj sigurno nije isto, to samo oni mogu reci kada uporede ta dva snimka. Isto tako da li su njemu ti isti doktori rekli mozda da ce ga operirati odmah ili da saceka kao i tebi ne znam. Takodjer, mozda postoji veci postotak da bi njemu operacija prosla uspjesno a tebi nebi. Sve su to neki faktori u koje se ja ne razumijem.
Isto tako, ako ti osjecas da trebas ici na sve ili nista, ako si tako hrabar ili lud, onda ti probaj. Cinjenica je ipak da ti nikome ne mozes uperiti pistolj u glavu da te operira, ili mozes  ;D ;D.
Elem, i da zavrsim za taj laser, nije ni to bog zna kakvo cudo tehnike, neke studije ga kritikuju, a da ti dam samo jedan najbanalniji primjer: uklanjala ja jedan onako veci kapilar sa lica laserom i u redu nestao taj al se pojavila tri cetiri manja a jbg ja ih opet vidim. Medjutim doktor me je upozorio i sta ja sad da se zalim ne mogu a ispravke nema ...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #47 : Svibanj 12, 2011, 21:16:08 poslijepodne »
Niti je Atletičar lud niti je hrabar nego dečko traži rješenje za svoje probleme kao i svi mi ovdje.
Nije od nikoga u redu da mu se oduzima svaka nada i praktički govori da nema rješenja za njega, imajte malo više obzira.
Kao smo zaboravili da su i nama liječnici govorili da umišljamo bolove i da nam je sve to u glavi.
Meni su to govorili iako sam imala saobraćajku.
Diploma ne znači i stručnost.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #48 : Svibanj 12, 2011, 21:31:21 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Niti je Atletičar lud niti je hrabar nego dečko traži rješenje za svoje probleme kao i svi mi ovdje.
Nije od nikoga u redu da mu se oduzima svaka nada i praktički govori da nema rješenja za njega, imajte malo više obzira.
Kao smo zaboravili da su i nama liječnici govorili da umišljamo bolove i da nam je sve to u glavi.
Meni su to govorili iako sam imala saobraćajku.
Diploma ne znači i stručnost.

Tako je slažem sa tobom Madagaskar, a uostalom i ti neurokirurzi kod kojih sam ja bio nisu jedini na svijetu. Oni kao prvo uopće nisu bili komunikativni samnom, to na neki nacin dovoljno govori , pogledali slike za 5 sekundi i otvorili mi vrata i išao sam kući. Zato treba naći nekog superstručnog, smirenog i komunikativnog a kolko sam čuo to je Dr.Sajko. Pokušat ću još kod njega pa ćemo vidjeti što će čovjek reći. Ništa još nije gotovo, neću se ja samo tako predat radi tkz "bulginga". Tako pravi vojnici ne postupaju i ne predaju se radi takvih stvari pa neću ni ja. Prošao sam ja ovo u te 2 godine i nisam se predao i nisam čak ni tablete pio , i prošao sam sve terapije pa ću prema tome pokušati još pravaca napraviti. I senainter kazem ti ja, ti kazes "oni su imali neki razlgo zašto to nisu operirali" tako je , nisu ga imali jer do tada nisam prosao sve te terapije, a SADA VIŠE niti jedan nema izgovora da nisam bio na terapijama itd jer imam 100 papira potvrde šta sam sve radio, čak sam i karte od bazena skupljao. Ima jos pametnih i sposobnih neurokirurga koji ce biti komunikativniji i profesionalniji uvjeren sam. No ja ću ovaj problem riješit u to sam siguran.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #49 : Svibanj 12, 2011, 21:34:37 poslijepodne »
Madagaskar slazem se sa tobom i ne oduzimam mu nadu nego reko da malo priceka, jer ako nece niko da ga operira ne znam sta jos moze uraditi. Razumijes? Ja sam sve to prosla, i meni su govorili nije ti nista, trpi ovo je malo izaslo pa kako te tako boli i sl. Sad kako ne mogu na prste lijeve noge pricaju malo drugu pricu.
Nije mi bila namjera da mu oduzmem nadu nego da ga malo utjesim a vjerovatno sam zalutala na tom putu :). Nista me ne bi vise radovalo nego da mu bude bolje pa i sama sam mu rekla znam momka operirao se dva puta klasicno, 29 godina ima i sad radi u vojnoj policiji. Nade uvijek ima, no medjutim samo sam htjela reci da se malo za sad odmori da se pokusa fokusirati na nesto drugo a znam da je to pretesko evo recimo meni psihicki pomaze plivanje... a i fizicki sam bolje.
Da sam ja u pitanju i da su mi cetiri neurohirurga rekla NE, ja bih se ipak zapitala malo odmorila razmislila pokusala naci posao, studije, utrositi vrijeme u nesto korisno dok se nesto ne rijesi po tom pitanju eto to je moj neki konacan savjet.
Atleticar svakako pokusaj i kod dr. Sajke nista te ne kosta naravno.

Hajd pozz svima
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #50 : Svibanj 12, 2011, 22:23:14 poslijepodne »
Sena oprosti ako sam malo grubo zvučala, i sama znam ponekad nešto oštro napisati tu na forumu.
Svi mi imamo svoja stanja i raspoloženja koja možemo samo međusobno razumjeti.
Sjećam se ja kako su i tebe liječnici blijedo gledali i uvjeravali te kako ti nije ništa a vidiš da sad kad je voda došla do grla sjetili se oni i reagirati, žalosno, ne znam što drugo reći na takvu "stručnost".

Ne znam kakvo će se rješenje naći za Atletičara no sve i da se dogodi to da se za njega ne može naći neko rješenje u RH to ne znači da u inozemstvu ne postoji netko dovoljno stručan da mu pomogne.
Novci će biti problem no uz veliku volju, puno truda i znoja on će zaraditi i za zahvat u inozemstvu ako to bude potrebno.
Rješenja uvijek ima, samo treba doći do pravih stručnjaka

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #51 : Svibanj 12, 2011, 22:27:31 poslijepodne »
Sigurno.  :) :)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #52 : Svibanj 16, 2011, 16:20:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ali neće me operirat zato što sam kao ovako mlad (moj je problem počeo kad sam imao 16 tada sam bio prvi put kod Kudelića npr). Pa ja tu psihologiju objašnjavam kao njihove glave misle da nešto u stilu "pa on je mlad , neka on sad jos ide na terapije , moze on jos ovako zivjeti , nije mu nista hitno, znamo da ga boli ali je mlad pa ce mozda proc s vremenom i necemo ga operirat" ali ubiti znaju da sam u banani jer sam to više puta pokazao pred njima. Npr nakon 100 terapija ja i dalje ne mogu lijevu nogu izravnat u lezecm polozaju , sva je skvrčena i napeta i često trne, a najgori je kuk u kojem često osjećam ko da mi je neko čavla zabio u njega.


Vjerujem ja da tebe boli....ali koliko sam shvatila, tebi nije pritisnut živac, a uz to možeš i trčat i hodat i sve ostalo (da sam ja to mogla, ne bi mi palo na pamet otić ni u doktora a kamoli na operaciju)
i radi toga te ne žele operirat.Pogotovo ako ti je to reklo više njih, a nekako iz tvojih prijašnjih postova mislim da nisi bio baš uporan u terapijama, i nekim drugim rješenjima
A i to uspoređivanje...njega je operiralo a tebe neće, svi smo mi slučajevi za sebe, i sika ipak pokazuje malo više, iako ponekad ni to nije mjerilo, jer nekome na slilci izgleda jednostavnije a ne ispadne baš tako pri operaciji i  obrnuto

A sad za ovo da si mlad pa te neće da operiraju radi toga, ne mislim da je tako
prije mene je operiralo curu od 17 god....kojoj je  godinu dana prije prilikom plesa izletio disk

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #53 : Svibanj 16, 2011, 21:18:08 poslijepodne »
Fakat...ajde ti atletičar nama lijepo objasni svoje simptome i odgovori na slijedeća pitanja?

1. Gdje te točno boli?
2. Da li te boli pri nekim pokretima?
3. Da li možeš uredno napraviti pretklon?
4. Da li možeš dugo pješačiti?
5. Da li imaš Laseguev znak? Odnosno koliko možeš noge u ispruženom položaju podići dok ležiš na leđima?

Ako je odgovor na 3. i 5. pitanje potvrdan onda da sam ja na tvom mjestu inzostirao bih na nečem da mi se pomogne ako nije pomoglo ništa od terapija...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #53 : Svibanj 16, 2011, 21:18:08 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com