Autor Tema: Opet ja i tkz bulging  (Posjeta: 60768 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #90 : Srpanj 24, 2011, 11:19:12 prijepodne »
MRI nece skoditi, a posebice ako ti imas tegobe zasto ne vidjeti ima li kakvih promjena...
Medjutim ako se radi o prolaznoj disesteziji, to se ne moze vidjeti ni jednom slikovnom dijagnostickom pretragom pa tako ni MRI-om. Preporucam da se javis svom neurokirurgu ili ako ti je lakse/blize u kvalitetnu ambulantu za bol.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #91 : Srpanj 24, 2011, 20:53:36 poslijepodne »
Kao sto sam ti rekla za zarecu bol probaj neke od navedenih tableta. Ja sad ne znam kakav zahvat ti je on predlagao no ovako Saftic mi rece da ti je on davao neke blokade. Mozes li mi to potvrditi i da li su imale ikakvot efekta. On jbg stvarno zna gdje dati tu blokadu jer mene je bas ta injekcija iz mrtvih digla. Znaci to je jedna igla od 30 cm koju ti zabiju u leda i daju lijek. Jesi li ti to igdje primio. A ako mislis se operisati pa poele u fabriku i njemacku na arbajt gadno si se prevario bogami jesi. Pazi ja sam lutala u francuskoj godinu dana i j...m li im onog ko im je dao diplomu nisu znali ni neurologu da me posalju. Diskus herniju mi je otkrio jedan ginekolog zamisli covjek nema veze s tim a saftic mi je to potvrdio sa blokadom jer ni on mi nije vjerovao.... Eh sad pazi kako ce sz na magnetu vidjeti zgrcen misic stvarno ne znam ukucaj piriformis syndrome pas vidjet da ne postoji konkrean dokaz za to Sad uopce mi nije jasno sta kako oni misle vidjet na tom mriju Puno mi veceg smisla ima da je problem od ledja
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kristiana

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #92 : Srpanj 25, 2011, 10:24:55 prijepodne »
super su te blokade što daje dr.Saftić, ja sam primila kao i sena jednu prije operacije i doslovno prohodala, dvije nakon operacije i što se tiče leđa stanje je veoma zadovoljavajuće, nije nikakav bauk ih primati, osjećaš samo malu nelagodu, ali kasnije se digneš iz mrtvih

Kraljeznica.com forum

Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #92 : Srpanj 25, 2011, 10:24:55 prijepodne »

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #93 : Srpanj 26, 2011, 20:21:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kao sto sam ti rekla za zarecu bol probaj neke od navedenih tableta. Ja sad ne znam kakav zahvat ti je on predlagao no ovako Saftic mi rece da ti je on davao neke blokade. Mozes li mi to potvrditi i da li su imale ikakvot efekta. On jbg stvarno zna gdje dati tu blokadu jer mene je bas ta injekcija iz mrtvih digla. Znaci to je jedna igla od 30 cm koju ti zabiju u leda i daju lijek. Jesi li ti to igdje primio. A ako mislis se operisati pa poele u fabriku i njemacku na arbajt gadno si se prevario bogami jesi. Pazi ja sam lutala u francuskoj godinu dana i j...m li im onog ko im je dao diplomu nisu znali ni neurologu da me posalju. Diskus herniju mi je otkrio jedan ginekolog zamisli covjek nema veze s tim a saftic mi je to potvrdio sa blokadom jer ni on mi nije vjerovao.... Eh sad pazi kako ce sz na magnetu vidjeti zgrcen misic stvarno ne znam ukucaj piriformis syndrome pas vidjet da ne postoji konkrean dokaz za to Sad uopce mi nije jasno sta kako oni misle vidjet na tom mriju Puno mi veceg smisla ima da je problem od ledja

IMA DOSTA NOVOSTI , PA SVE PROČITAJTE KOJI STE U TOKU I IMATE ZNANJA poput npr ISTR, KOKOLINO, NEUROKIRUGA ITD ITD

Ajmo iz početka, ja mislim da si ti nešto pobrkala. Ja nikad u životu nisam dobio blokade od Dr. Saftića , ja sam samo kod njega bio 2 puta na kontroli kad je još radio u javnom zdravstvu u Sestre Milosrdnice. Jedino što sam ja njega jednom pitao na PM šta misli o tome da se meni daju takve injekcije.

E sada jesu li injekcije kakve daje Dr.Saftić iste kao one što sam ja dobio to ne znam, uglavnom ja sam u piriformni mišić dobio EPIDURALNE STEROIDNE INJEKCIJE i istu tu injekciju sam dobio u L5-S1 područje diska, bez uspjeha, kao da nisam nista dobio. Prije injekcije sam dobio lokalnu anesteziju u to podrucje, i tada je anestezilog sa Sestre Milosrdnice Dr.Ivanca također u neke "veće pikice" i neku cjevčicu uštrcao tu injekciju na ta mjesta. Te 2 injekcije 1 u piriformis a drugu u L5-S1 sam dobio u roku od 1 mjesec i to je bilo u lipnju.

No kazem bez ikakvog poboljsanja, ali ikakvog...kao da nisam nista ni dobio. No Dr. Ivanec je izvrstan anesteziolog i kod njega me poslao Dr.Sajka i kod njih 2 se ja sad liječim. Sa Dr.Ivancem komuniciram i preko mobitela.


NO EVO PUSTIMO SAD KAD SMO TO RIJEŠILI, IMAM NOVOSTI.

Ništa od PIRIFORMNOG MIŠIĆA, kod mene je PROBLEM SADA 100% DOKAZANO U LEĐIMA, evo sad ću te uvjeriti SENA da si bila u krivu kao i neki drugi koji su govorili da se piriformis ne može poslikat , može se i to sam danas napravio na najjačem MR aparatu u Hrvatsku na NEURON klinici na 3 tesla.

Upravo sam se vratio iz Zagreba i dobio sam 2 slike + mišljenje radiologa, izgleda da je moj piriformni mišić potpuno zdrav i da nije uzrok problema, to je uglavnom bilo i posljednje slikanje MR-om što se tiče mene i sada sam kompletan i više faktički nemam šta MR-om slika. Dakle LEĐA ostaju problem i sve se više steže obruč oko toga da je problem "foraminalna stenoza" na segmentima koje je spomenuo Dr. Sajko.

Ovo je moram priznati bilo dosta gadno, 3 puta sam u zivotu bio na MR-u no ni jedan nije bio tako gadan. Mislio sam da ce me do večera ostaviti unutra, ako nisam bio unutra 50 minuta onda si rezem ruku. Kad sam izasao van iz mene je izletilo 2 litre znoja valjda, jedva sam se digo , jer sam se doslovno sav ukocio lezeci tamo 50 minuta bez pomaka. A uopće nisam klaustrofobičar i mogao bi ja biti unutra i cijeli dan, samo što eto najgore što moraš mirovati, pa se počneš znojiti i trnuti. No ništa čudno pošto sam ja možda 1 od svega PAR osoba u Hrvatskoj koja godišnje napravi MR PIRIFORMNOG MIŠIĆA i kao što sam reko 95% ljudi nema pojma o tome.

Iz tog razloga slike neću skenirat jer sam uvjeren da 95% na forumu nije kao ni ja sam kompetentno da očitava MR piriformnog mišića jer neće ništa kužit , to mogu samo stručnjaci iz grane radiologije, neurologije, neurokirurgije i ortopedije.

No eto i ta JE SUMNJA OTKLONJENA i sad konačno znamo da moj problem dolazi iz leđa.
Citat:
RADIOLOŠKI NALAZ 26.07.2011

NALAZ I MIŠLJENJE:

MR sakralnog pleksusa pokazuje uredan tijek neuralnih korijenova u otvorima sakruma.

Piriformni mišići su urednog signala i simetričnog volumena.

Sakralni korijenovi su uredne morfologije i simetričnog tijeka u odnosu na mišiće: korijenovi S1 obostrano prolaze iznad piriformnih mišića, korijenovi S2 I S3 prolaze kroz mišiće , a S4 kaudalno od njih.

Uredna morfologija izlazišta ishijadičnih živaca kroz velike opturatorne otvore.

Eto to je to...

A Atletičaru noga i dalje trne sve od žarišta oko kuka, zdjelice pa sve do pete, slabost u nozi, zategnutost, ne mogućnost dužeg stajanja na mjesto kao ni sjedenja itd itd, uglavnom loš osjećaj od donjeg dijela leđa do kraja lijeve noge.

Pa sad vi to vidite, faktički svi dijelovi tog donjeg dijela tijela od leđa mi na kvalitetnim MR-ovima mi jako uredni , piriformis, diskovi uredni, spinalni kanal uredno širok, dakle šta jedino ostaje ? pa najvjerovatnije ta "FORAMINALNA STENOZA"

O tome ću dalje sa Dr. Sajkom, sad kad više nemamo šta će valjda reći samo jedno "Možeš nastaviti trenirati i živjeti ovako kao sada, ili možemo to operirat no velikih garancija nema"

Što je naravno skroz normalno s njegove strane pošto je čovjek otvoren i stručan, nije neki muljator.

KOrdinirano sa Dr. Sajkom imam čest kontakt i sa tim dobrim anesteziologom sa Sestra Milosrdnica Dr. Ivancem i on mi je reko da kad ću ići iduću puta kod Dr. Sajka svakako posjetim i njega. Čovjek se dosta zalaže za mene, nije neki nabrijan, moze se sa njim i preko mobitela komunicirat i nije neki LJIGAVI KORUPCIONAŠ, iste pohvale kao za njega idu i Dr. Sajku. Oni su se od 100 doktora do sada, najviše založili za mene.


« Zadnja izmjena: Srpanj 26, 2011, 20:24:25 poslijepodne Atleticar »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #94 : Srpanj 26, 2011, 20:45:16 poslijepodne »
I još samo pitaj dr.Ivaneca za mogućnost neuropatske boli kod tebe, da otkloniš i tu zadnju mogućnost..... Sve treba ispitati.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #95 : Srpanj 26, 2011, 21:49:34 poslijepodne »
Proguglaj foraminal stenosis pa ces vidjeti malo detaljnije. Ja iskreno ne znam sta je to al pise da se to vidi na mriju. Pise isto ako sam shvatila dobro da se bol smanji kzd se nzgnes naprijed i kad sjedis. Pa ne znam potrazi na netu pogledaj i konsultuj se sa Sajkom da vidis sta ti je raditi. Iskreno ako mozez trenirati strpi se godinu dvije vidi hoce li biti progresije simptoma jer jebemu moras znati 100% prije nego te pocnu sjeckati. Npr. posto znas da sam i ja prosla pakleni put nevjerice i ismijavanja nakon 3,5 godine gadnih bolova vise nisam mogla na prste a stopalo nisam mogla bas kontrolisat. Tad sam znala sta mi je radit a i bolovi su bili prituzili ubi boze. Sreca pa su ti diskovi ok. To su najbolje vijesti.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #96 : Srpanj 26, 2011, 23:17:04 poslijepodne »
@Atleticar

U misic nisi mogao dobiti epiduralnu injekciju. Jedna rijec u ovom slucaju iskljucuje drugu. Vjerojatno se onda radi o infiltraciji misica.

Nesto bas razmisljam, da li je itko od tvojih dosadasnjih lijecnika spomenuo SI zglob? Kazu da je on odgovoran za cca 15% fantomske boli u ledjima....
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #97 : Travanj 29, 2012, 23:58:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
@Atleticar

U misic nisi mogao dobiti epiduralnu injekciju. Jedna rijec u ovom slucaju iskljucuje drugu. Vjerojatno se onda radi o infiltraciji misica.

Nesto bas razmisljam, da li je itko od tvojih dosadasnjih lijecnika spomenuo SI zglob? Kazu da je on odgovoran za cca 15% fantomske boli u ledjima....

Brijem da je Dr.Sajko spominjao nekakav zglob , ali kao što sam reko...zadnji puta sam kod njega bio prije gotovo godinu dana i od tada više nejdem doktorima - kao što vidiš u onoj drugoj temi živim i treniram sa bolovima. Nekad više, nekad manje. Uglavnom zajeb u nozi je više manje često prisutan, samo uvijek ovisi u kojoj mjeri. No ja treniram, trcim, i dosta sam fizicki ovako u dobroj kondiciji. Istina da mlađeg čovjeka razjari činjenica da već 3 godine tako živi i da to nije riješenje za cijeli život, ali za sad će sve drugo morat pričekat.

E, ne znam kakvu sam injekciju dobio u taj misic, ali sam dobio injekciju sto posto heh.

Nego to što se spominje kod mene, tkz "foraminalna obostrana stenoza u seg . L4-L5 , te foraminalnastenoza SL lijevo" to je napisao Dr.Sajko negdje u ljeto prošle godine.

Sad jel to isto što i ova stvar sa ove teme

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

tkz "stenoza spinalnog kanala" ? foraminalna obostrana stenoza i stenoza spinalnog kanala, jel to ista stvar ?

Ponavljam, inače ovo je moj zadnji MR, negdje iz srpnja 2011-e :)
Citat:
"TEHNIKE SNIMANJA T1,FSE T2,

Na seriji presjeka kroz L-S kraljeznicu u transverzalnim i sagitalnim ravninama primjenom razlicitih tehnika snimanja trupovi kraljesaka primjerene su visine, normalne strukture i pravilnog oblika.
Intervertebralni zglobovi su bez morfoloskih promjena detektibilnih ovom metodom.
Izravnanje fizioloske lumblne lordoze.
Spinalni kanal je normalne širine - E OVO JE ČUDNO, POŠTO DR SAJKO SPOMINJE NEŠTO DRUGO
INTERVERTEBRALNI diskovi su urednog oblika i strukture bez znakova hernijacije.
Konus medularis vidljiv u razini L1 kraljesaka primjerene je debljine i strukture. Uredan je prikaz kaude ekvine.
Leđna muskulatura je simetricna i primjerene je trofike.
Ne nalazi se znakova intra ili ekstraduralnog tumora.

Eto ponavljam, ovo je bilo zadnje mišljenje Dr.Sajka prosle godine, od kada više ne posjećujem doktore.

"Bolesnik i dalje javlja bolnost u krizima sa sirenjem duz lijeve noge. Navodi da je rijeco o opskorbnom podrucju SL korijena lijevo. Ucinjena kontrola MR LS kraljeznice ne porkazuje znakova hernijacija diskova, fora  minalnaobostrana stenoza u seg . L4-L5 , te foraminalnastenoza SL lijevo."

Znaci, ako je sve od prošle godine unutar mojeg tijela ostalo isto - izgleda nemam probleme sa diskovima, nego sa tom foraminalnom obostranom stenozom u seg L4-L5 te foraminalna stenoza SL lijevo?

No nemam pojma kaj to znači ? vjerovatno je to onda razlog zašto se ja tako guram 3 godine sa čestim osjećajem slabosti u lijevoj nozi, lošeg protoka impulsa po nozi, peckanja, čudne boli , "blokade" stopala kad ga mičem pod određenim stupnjevima, ono blokira mi stopalo od boli i onda se onako zgrči jako :) i u kuku me lijevom jako peče neka točka i tako.

Inače prošle godine negdje u 10 mjesecu EMNG je takoder bio uredan.

Sad ti budi pametan jbg ga. Oni koji se kuze u tu foraminalnu stenozu dolje, jel moji simptomi koje opisujem odgovaraju simptomima ljudi koji imaju problema sa tom foramninalnom stenozom ili ne?

Pa sta ja znam, necu se radit pametan, ali valjda da me muci disk bi me vec operali i ne bi mogao izdrzat 3 godine uz treniranja, fizicke napore itd, sjetite se samo sta je boks, a ja to treniram te ga mjesam sa atletikom i trcanjem. Istina cesto uz bolove, no kad se zagrijem malo onda nestane bol nakon pola sata treninga. Točnije to trnjenje čudno i loš protok impulsa po nozi popraćen sa peckanjem i bolom u donjem dijelu leđa.

Također eto mene od kad se poznajemo na forumu nikad nije u kicmi "presjeklo" što narod kaže. Ja samo 3 godine imam iste simptome, ali baš me nikad nije presjeklo ništa da bi mi trebala neka blokada ili nešto takvo. Samo eto prate me 3 godine gore navedeni simptomi koji su nazalost cesto neugodno i naravno da bi ih se volio riješit, ali je to konvecionalnim nacinom lijecenja tocnije terapijama i tim stvarima to u mom slucaju gotovo ne moguce. Jer ja sam do sad dobio i neke protuupalne injekcije u amulanti za bol, i konstatno jacao trbuh i leda sto radim i dan danas , i plivao, i toplice i kiroprakticari i ovo i ono pa nije pomoglo.


« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2012, 00:12:25 prijepodne Atleticar »

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #98 : Svibanj 02, 2012, 23:35:41 poslijepodne »
Ne mogu vjerovati, pa zar je ovaj forum stvarno crko ko mačka ? ovdje ljudi ne dobe ni jedan odgovor par mjeseci ?

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #99 : Svibanj 04, 2012, 09:47:26 prijepodne »
Dečec,nekak si mislim da ti baš boks i oštećena kralježnica ne budu išli skupa.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #100 : Svibanj 04, 2012, 11:43:38 prijepodne »
Hm bez uvrijede ali mi baš nećeš pomoć sa takvom izjavom kojom baš i nisi otkrila Ameriku. Vjerovala ili ne, baš zahvaljujući sportu i tom boksu uspijevam održavat leđa tako da me ne bole previše , točnije da mi lijeva noga ne trne baš. A na boksu me nikad kad sam zagrijan ništa ne boli, baš naprotiv. Jer po toj logici do trenutka kad ću ići u grob, a nadam se da to neće biti tako brzo već negdje tamo u starosti ja bi se trebao baviti samo onim vjezbama kakve rade u toplicama na rehabilitaciji, DIZITE NOGICU GORE, PA DOLJE, PA STISNITE TRBUH hahaha aha, malo morgen...znam ja likove koji su imali diskus herniju operiranu pa su body bilderi , znam policajce koji su to operirali pa rade u interventnoj policiji, prema tome manimo se te priče da ako se čovjek desi neki bulging ili problem sa kraljeznicom da je za njega zivot gotov pa tako i bilo kakva teska fizicka sportska aktivnost. Da stvar bude zanimljivija, ja cak ni nemam diskus herniju , puknuce diska, ozbiljno iskliznuce diska itd , na kraju koliko sam shvatio sve se svodi na tu foraminalnu stenozu i to zvuci kao vjerovatan problem ? ....

Nego sudrzimo se mi takvih postova da ne bi trebao ovo ili ono, pokusajmo se drzat dijagnoze i misljenja drugih o ovome sto sam gore napisao ? kakva su iskustva, sta to znaci, koliko je to izljecivo itd ?

Jer realno ti kazes "oštećena kraljeznica", ja sudeci po svim dijagnozama baš ne bi reko da je oštećena, više bi reko da je npr ta foraminalna stenoza stvar majke prirode, a ne baš oštećenja. Možda je jedino taj bulging malo oštećenje koje sam vjerovatno sam izazvao, međutim vjerovatno je ono kaj doktori hoće reći to da mi taj bulging ne bi radio problema da nema te foraminalne stenoze ili ?

Vidiš to je ono kaj ja sam sebi dajem dijagnoze i kojekakve prognoze, a u principu ne znam jesam li u pravu kad to nitko do sad nije mogao definitivno reći i potvrdit, ni na forumu, ni kod neurokiruga i to me grozno iritira.

Jbt te ljudima danas zamijenjuju cijele kralješke, meni sad tu niko na osnovu 1000 tona dokumentacije koje sam dostavio ne moze rec šta mi je i koji je vjerovatno najveći razlog problema i što činit ??? :D
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2012, 11:46:56 prijepodne Atleticar »

Pacijent_30

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #101 : Svibanj 04, 2012, 13:24:36 poslijepodne »
Citat:
RADIOLOŠKI NALAZ 26.07.2011

NALAZ I MIŠLJENJE:

MR sakralnog pleksusa pokazuje uredan tijek neuralnih korijenova u otvorima sakruma.

Piriformni mišići su urednog signala i simetričnog volumena.

Sakralni korijenovi su uredne morfologije i simetričnog tijeka u odnosu na mišiće: korijenovi S1 obostrano prolaze iznad piriformnih mišića, korijenovi S2 I S3 prolaze kroz mišiće , a S4 kaudalno od njih.

Uredna morfologija izlazišta ishijadičnih živaca kroz velike opturatorne otvore.

Jesi radio MR snimanje sa "gadolinium" kontrastom sakroilialnog područja? Iritacija živca u nogu može biti od upale ligamenata u zdjelici i blizu kičme a vidi se samo sa kontrastom (injekcija u žilu prije MR snimanja). Riješenje takvog problema ćesto može biti vrlo jednostavno, a može biti i zaje*ano. Mogu ti onda dati protuupalni ljiek direktno u ligamente oko zdjelice i odeš doma zdrav ko ptićica i nikad više ti se ne ponovi, ..šta ja znam, mogu recimo uzeti punkciju da vide dali imaš kakvu bakteriju koja to uzrokuje pa će ti recimo sve tegobe riješiti samo par dana antibiotika i tako.. Recimo možeš probati i podložiti nešto pod petu te noge koja te jeb* i hodati malo okolo pa da vidiš dali ti iritira živac u nogu kakva upala od ligamenta u zdjelici zbog kakve manje zamaknutosti zdjelice - probaj pa vidi dali ti se bolovi ikako promjene, i tako..
A može i da ti, ako poslje kontrastnog MR snimanja zdjelice pokaže upalu oko SI podrućja, uzmu na testiranje krv za neki HLA27B antigen i ako to imaš prirođeno onda ti vlastiti imunski sistem tijela napada te zglobove i ligamente u zdjelici jer jih prepoznaje kao neke bakterije koje normalno žive u probavnom traktu i hrane se ugljikohidratima pa ti problem može jednostavno riješiti samo jedenje mesa, sira i salate - znaći da zaboraviš kruh, krumpir, rižu, slatkiše, sokove itd.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #102 : Svibanj 04, 2012, 14:14:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Citat:
RADIOLOŠKI NALAZ 26.07.2011

NALAZ I MIŠLJENJE:

MR sakralnog pleksusa pokazuje uredan tijek neuralnih korijenova u otvorima sakruma.

Piriformni mišići su urednog signala i simetričnog volumena.

Sakralni korijenovi su uredne morfologije i simetričnog tijeka u odnosu na mišiće: korijenovi S1 obostrano prolaze iznad piriformnih mišića, korijenovi S2 I S3 prolaze kroz mišiće , a S4 kaudalno od njih.

Uredna morfologija izlazišta ishijadičnih živaca kroz velike opturatorne otvore.

Jesi radio MR snimanje sa "gadolinium" kontrastom sakroilialnog područja? Iritacija živca u nogu može biti od upale ligamenata u zdjelici i blizu kičme a vidi se samo sa kontrastom (injekcija u žilu prije MR snimanja). Riješenje takvog problema ćesto može biti vrlo jednostavno, a može biti i zaje*ano. Mogu ti onda dati protuupalni ljiek direktno u ligamente oko zdjelice i odeš doma zdrav ko ptićica i nikad više ti se ne ponovi, ..šta ja znam, mogu recimo uzeti punkciju da vide dali imaš kakvu bakteriju koja to uzrokuje pa će ti recimo sve tegobe riješiti samo par dana antibiotika i tako.. Recimo možeš probati i podložiti nešto pod petu te noge koja te jeb* i hodati malo okolo pa da vidiš dali ti iritira živac u nogu kakva upala od ligamenta u zdjelici zbog kakve manje zamaknutosti zdjelice - probaj pa vidi dali ti se bolovi ikako promjene, i tako..
A može i da ti, ako poslje kontrastnog MR snimanja zdjelice pokaže upalu oko SI podrućja, uzmu na testiranje krv za neki HLA27B antigen i ako to imaš prirođeno onda ti vlastiti imunski sistem tijela napada te zglobove i ligamente u zdjelici jer jih prepoznaje kao neke bakterije koje normalno žive u probavnom traktu i hrane se ugljikohidratima pa ti problem može jednostavno riješiti samo jedenje mesa, sira i salate - znaći da zaboraviš kruh, krumpir, rižu, slatkiše, sokove itd.

Bok kolega, hvala na odgovoru. Pa gledaj sve je moguće. Ne, ja nisam radio ni jedno snimanje do sad sa kontrastom i dobro je da ste me to pitali. Razlog ? 2 puta sam tokom MR molio radiologe da to napravim i nisu htjeli , uvijek sam dobio odgovore tipa "pa decko ne treba to, imamo mi jaki MR aparat , sve se bu tu vidlo". Tada nisam ni znao takoder da treba napraviti krvnu sliku ili nesto slicno tome, tipa status kreatina prije nego smijes primiti tu injekciju kontrasta. Pa je i to valjda utjecalo.

Takoder nikad nisam radio MR kuka i zdjelice - a slažem se ne treba ni tu opciju potpuno iskljuciti. Nazalost to ce morat pricekat malo bolja vremena da to privatno obavim tj da si sam platim MR a onda makar im morao zaprijetit da naprave to sa tim kontrastom.

Ono što imam dijagnosticirano je tkz "Koksa Saltans" to je nakakav školjcavi kuk i on je fakat školjcav prilikom nekih pokreta hehehe, ono ja npr znam napravit par pokreta da tak pukne u kuku da se ljudi oko mene splaše hehehehe. Ali mene to nikad nije bolilo , a ortoped je reko da to vjerovatno ne bi smio uzrokovat moje probleme. Točnije jedan ortoped iz Varaždina koji je inace u Varazdinu navdno poznat i cijenjen je jos reko "A cujte decko, ima pacijenata kod kojih jednostavno ne mozemo dati pravu dijagnozu koji ih problem muci".

A za zdjelicu mi nikad niko nije nesto posebno pricao - no slazem se da tu opciju ne treba iskljucit i da ne bi bila losa ideja napravit MR zdjelice.

Što se tiče terapije antibioticima sumnjam da je to - ja sam prošle godine 2 tjedna pio antibiotike za grlo i ove godine za akne pošto su me one mucile - antibiotik je antibiotik pogotovo kad ga pijes npr 2 tjedna on bi ubio valjda te bakterije da postoje i dolje, ne samo u grlu.


Tako da , mozda puno toga sto ti kazes moze biti i netocno, a mozda neke stvari mogu biti i tocne. Eto npr ne bi bilo loše napraviti MR kukova, zdjelice pa i kicme jos jednom ali sa kontrastom i ja sam to već htio, no nisu mi to omogucili.

Ali opet, mene boli u donjem dijelu leda , osjecam i znam da bol dolazi odatle u nogu - i kako to onda povezati sa kukom ili zdjelicom jbg ga ? onda me ne bi uopce bolila leda vec samo onaj dio tijela oko "PIMPEKA"  :D :D :D. Kad npr odem na trening , stisnem leda, pumpam leđne mišiće automatski se i noga opusti i trnjenje smanji , kaj logicno govori da je stvar u kicmi ?

Ma ne znam, ja se nekako najviše plašim te tkz "foraminalne obostrane stenoze L4-L5 i foraminalne stenoze L5-S1" po rijecima doktora sajka. I jos u to treba ukljuciti i kombinaciju manjeg bulginga diska i brijem da je to formula koja stvara moje probleme. Zato bi trebao taj MR napraviti npr na Šalati na 3 tesla i to uz kontrast. To bi bila bog i batina. Pricekat cu malo pa skupit tu lovu i istrest jos tih 1700 kuna pa di puklo da puklo, ali onda cu valjda sve bolje znat. Pricat cu sa tim radiolozima 1 sat ako treba samo da ih nagovorim da to naprave kak treba i da mi daju više taj kontrast kad se već 3 godine zajebavam sa ovim problemom.


Ali dobro, kažem. Ima i gorih slučajeva, čitajući forum ima ljudi koji ne mogu hodat ili otezano hodaju, te od bolova moraju jest i 10 tableta dnevno. Ja hvala bogu to ne trebam i mogu se kretat, samo sto je to kretanje cesto popraceno gadnim pečenjem i trnjenjem lijeve noge te bol i peckanje u donjem dijelu leda koje logično čovjeku stvara psihicke probleme i loš osjećaj.

Ono kaj je prednost kod ljudi koji imaju te simptime tipa "jedva hodam, pijem 10 tableta dnevno, disk iskocio 8 mm" je ta ŠTO će se takav čovjek lakše izvuć iz problema nego ovakvi ko ja, zašto ?

zato što će on lijepo otići dobrom neurokirurgu kao što je Dr. Saftić, Dr.Sajko, Dr. Rotim on će iskočeni dio diska prepilit, mišiće će ojačat na terapiji i KO NOV , i takvih slučajeva osobno poznajem bar 100!!! znači nema tu neke velike mudrosti.

Ali ove stvari tipa foraminalna stenoza na segmentu l4-l5 obostrano i l5-s1 - nisam strucnjak i iskreno ni sam potpuno ne razumijem ovo znancenje, ali je to mnogo gori problem za riješavanje iako on možda ne uzrokuje tako GADNU bol kao u ljudi koji jedva hodaju par dana prije operacije jer im je disk izletio npr 8-10 mm van.

Pozdrav
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2012, 14:15:48 poslijepodne Atleticar »

Pacijent_30

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #103 : Svibanj 04, 2012, 15:04:31 poslijepodne »
Citat:
onaj dio tijela oko "PIMPEKA"

..ako zaboli oko kur** ili između nogu onda više izgleda donji sakralni živci a kako kažeš imaš i u nogu do stopala ..ma može da te jeb* negdje ispod lumbalnih segmenata. Jel se ti išta bol promjeni ako se raztežeš ili mrdaš sa zdjelicom? Mislim, jel ti bol prelazi između nogu pa do stopala ili je stalno prisutno istovremeno?
Jesi probao možda hodati malo nagnuto i opirati se na drugu nogu pa ti se mjesto bola promijeni - možda ti je zdjelica malo zamaknuta, makar na MR nalazu ti piše da sve ide ok kroz opturatorni kanal..

..je*i ga, neznam više šta bi ti reko da ti pomogne :) .. sretno, ..i možda ono oko MR sa kontrastom sakroilialnog dijela - nek ti specijalist preporući sa kontrastom pa ako moraš i platiti tih je*enih 1700. Navodno ne žele sa kontrastom ni ako ideš sve privatno ako to ne napiše specijalist. Ako kažeš da te boli iz donjeg djela kičme i da si siguran da je iz kičme - tu je opet škakljivo jer gornji dio sakroilialnog zgloba (ako to uopće možemo nazvati zglobom) je u nivou blizu L5/S1 pa ni pacijenti ni doktori nisu sigurni šta jih boli i gdje je iritacija živca.


Kraljeznica.com forum

Odg: Opet ja i tkz bulging
« Odgovori #103 : Svibanj 04, 2012, 15:04:31 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com