Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 38921 )

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #18 : Siječanj 26, 2011, 12:24:41 poslijepodne »
Dogovoreno.Javim ti i želim ti od sveg srca da fizikalne pomognu.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #19 : Siječanj 27, 2011, 20:05:57 poslijepodne »
Davore, opet vas molim da stavite nogu na loptu (da ne kažem flaster na usta) kad paušalizirate fizikalnu terapiju?!
 Ziki ,ispunite vaše zakonsko pravo a to je drugo mišljenje neurokirurga. Neću sada u detalje zašto, jednostavno potražite drugo mišljenje.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #20 : Siječanj 28, 2011, 13:31:41 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Davore, opet vas molim da stavite nogu na loptu (da ne kažem flaster na usta) kad paušalizirate fizikalnu terapiju?!

E pa neću začepiti po tom pitanju...ovdje sam da pomognem svojim iskustvom i upravo to radim, a vi ako imate ikakav kontra argument onda vas lijepo molim da polemiziramo na nekoj uljuđenoj razini, a ne rekla kazala.....ja sam argumente iznio...red je na vama....pa ćemo sučeliti te argumente pred svima ovdje i onda će svatko moći vagnuti tko je u pravu ili nije u pravu, daj Bože da nisam u pravu i da pacijenti ne moraju plaćati skupe terapije nego da mogu sve dobiti na teret HZZO....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #21 : Siječanj 28, 2011, 16:14:03 poslijepodne »
To što bolesnici ne mogu dobiti kvalitetno sve terapije preko HZZO ne znači da fizikalna terapija u RH ništa ne vrijedi. U ambulantama i poliklinikama koje su ili u državnom ili u privatnom vlasništvu a imaju potpisane ugovore sa HZZO dobiti će te kvalitetnu fizikalnu terapiju ako je osoblje educirano za metode spinalne kazuistike. (Takav primjer su vam i Daruvarske Toplice i tim dr Egića, hoćete reći da i oni ne valjaju) Pod kvalitetnom terapijom prvenstveno mislim na metode kineziterapije i manuelne terapije. E sada kako HZZO plaća po "Plavoj knjizi" i sramotnim cijenama za br usluge x vrijeme vi će te u velikom % ustanova dobiti sirotinju od terapije a kvalitetnu kinezi i manuelnu samo ako platite da se netko bavi vama 1-2-3 sata dnevno. Dakle nije da fizikalna u RH ne vrijedi nego se ne plaća adekvatno i ljudi nisu stimulirani niti učiti niti to raditi kako treba u jutarnjem radnom vremenu , ali popodne za "faturetu" itekako će odraditi kvalitetno ako su kvalitetno educirani !

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #22 : Siječanj 28, 2011, 16:24:52 poslijepodne »
Pozdrav svima. Evo nakon pregleda fizijatra dobila sam ove terapije: galvanizacija, vježbe i struja. Čekam red pa kad me zovnu, mislim drugi tjedan.
Uglavnom mene boli užasno, najviše u predjelu operacije i onda se spušta niz nogu. Ne mogu sjediti ni hodati, jer bol se umiri jedino kad ležim i to moram pogoditi položaj.
Pijem Zaldiare kao da pijem vodu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #23 : Siječanj 29, 2011, 07:58:53 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
To što bolesnici ne mogu dobiti kvalitetno sve terapije preko HZZO ne znači da fizikalna terapija u RH ništa ne vrijedi.

U tome i je poanta mog pisanja.....znači ovaj put ste me samo potvrdili. Pa da ponovim: onaj tko očekuje adekvatnu terapiju preko HZZO jednostavno ju neće dobiti...

A i o educiranosti bih mogao dosta toga napisati ali samo ako me povučete za jezik....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #24 : Siječanj 29, 2011, 18:13:49 poslijepodne »
Vi ste nepopravljivi.  :(

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #25 : Siječanj 29, 2011, 21:16:10 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vi ste nepopravljivi.  :(

Čekam argumente....

Ali ako Vam je lakše...moja "opservacija" se odnosi samo na pacijente našega "tipa", u ostali dio fizijatrije ne ulazim.....

I još nešto...iskreno me smeta kada me pokušavate ušutkati jer pacijente navodite na kriva rješenja, treba biti iskren prema pacijentu i reći da mu terapija u bolnici neće pomoći i neka si plati ako misli dobiti kvalitetnu terapiju...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

aladin

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #26 : Siječanj 29, 2011, 23:01:06 poslijepodne »
Meni je zaista žao što g. Davor ima tako loša iskustva sa institucijama Hrvatskog zdravstva pa je toliko ogorčen.

Ja moram reći da nemamo (na sreću) svi takva iskustva.

Operiran sam u Splitu, dr Zvonimir Tomić, prije 40-ak dana. I mogu sve najbolje reći kako o doktoru, tako i o sestrama i fizijatrici u bolnici.

Vježbanje mi je struka i ljubav tako da ima težinu kad kažem da su vježbe koje nam je fizijatrica pokazala u bolnici odlične, a i strpljivo je odgovarala na sva moja pitanja kojih je bilo...

U svakom slučaju g. Davore uvažavam vaš stav, ali morate bit svijesni da je to isključivo vaš osobni stav a svako generaliziranje krajnje neprimjereno i opasno jer pacijente koji tek ulaze u ovu problematiku obmanjuje i plaši.

Nije mi želja nikoga uvrijediti već izreći svoj stav koji je isto tako utemeljen na vlastitom iskustvu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #27 : Siječanj 30, 2011, 16:33:16 poslijepodne »
OK, onda ću ublažiti stav....više od 90% pacijenata koji pomoć potraže kod fizijatra dobije u najmanju ruku neadekvatnu pomoć...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #28 : Siječanj 30, 2011, 21:36:39 poslijepodne »
Hoćemo fajt!  hoćemo fajt!;D

NE ZNAM,ali bojim se da je Davor u pravu što se tiče fizikalaca HZZO-a,u velikom postotku nemaju nikakvog interesa za pacijenta to znam jer sam to i sam prosao.

Stavi ti struju na leđa i ode pit kavu,kad ih nesto pitas na kraju zakljucis da imaju manje znanja o fizioterapiji nego ti koji si kao "laik" bez te njihove skole procitao mnogo tekstova o toj vrsti problema kako bi si sto vise i sam pomogao.

To se mi je desilo,cesto sam puta stekao dojam da imam više znanja o kicmi nego ti koji su mi terapiju radili u VŽ opcoj bolnici...ali necu se sjecat toga,katastrofa uvjeti i nikakav odnos prema pacijentu i koma uglavnom.Vjerujem da u HR ima pozitivnih slucajeva,samo nisu bas u velkom postotku.
« Zadnja izmjena: Siječanj 30, 2011, 21:39:10 poslijepodne Atleticar »

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #29 : Siječanj 31, 2011, 12:39:56 poslijepodne »
Bok Ziki.Kako je,jel šta bolje?Još ništa od mog nalaza,još čekam.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #30 : Siječanj 31, 2011, 17:29:45 poslijepodne »
Bog Alyna, danas sam počela s fizikalnim terapijama. Dali su mi vježbe, dds, i galvanizaciju.
To je ništa a što je najgore meni iz otoka nije jednostavno jer moram trajektom pa pješice da fizikalne i tako natrag.
Više opteretim nogu pa me boli. Moram izdržati. 6.3. idem u toplice- Kalos-Vela luka na Korčuli.
Da li je netko tamo bio? Meni je prvi put. Dosad sam bila u Varaždinskim toplicama pa da malo promjenim.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #31 : Siječanj 31, 2011, 18:32:26 poslijepodne »
A baš mi je žao što se toliko mučiš  :( Onda možda stvarno bolje da si negdi stacionarno.A tebe nije nitko poslao na blokade?Meni je samo to pomagalo kad me boljelo prije operacije.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #32 : Siječanj 31, 2011, 19:54:17 poslijepodne »
A šta su blokade? ??? :-[

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #33 : Siječanj 31, 2011, 22:29:49 poslijepodne »
Pretpostavljam oni kokteli sto ti daju u domu zdravlja. Luna ja sam primila i jednu u ledja kod Pecar ne znam sto je to bilo dr mi je rekao da su to bili kortikosteroidi nista mi to nije pomoglo. Kao i injekcije, nekom pomogne a nekom ne.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #34 : Siječanj 31, 2011, 22:55:37 poslijepodne »
ja skoro dva mjesece na inekcijama.I pomogne dok primam ..kad prestanem  opet bol...

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #35 : Veljača 01, 2011, 14:21:06 poslijepodne »
Ovako,ja sam primila lydocain,mislim da se tako piše,10 puta u kičmu sa razmacima kod ortopeda i pomoglo je.To se svi čude kako sam kod ortopeda završila,ali eto,pomogao mi je  ;)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

 

Nagradne igre