Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 38915 )

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #54 : Ožujak 12, 2011, 17:45:00 poslijepodne »
Nije vam izvađen cijeli disk već samo protrudirani dio, a moguće da je na tom mjestu nastao recidiv (ponovno iskočio dio diska). Kako je u Kalosu?

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #55 : Ožujak 12, 2011, 19:28:53 poslijepodne »
Što reći za Kalos, osim da je velika razlika u odnosu na Varaždinske toplice. U početku mi je bilo žao što sam došla, ali već sam prihvatila. Uglavnom imam lagane vježbe, bazen, elektrostimulaciju, magnet i tens.
Kokolino, da li znači da ću morati na drugu operaciju ako mi je ponovno protuzija? Pozdrav

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #56 : Ožujak 20, 2011, 20:22:18 poslijepodne »
Javljam Vam se iz Kalosa u bolovima. Jako sam ljuta i razočarana. Nakon 10 dana fizikalnih mene još jače boli. Sa desne strane prebacila mi se bol na lijevu stranu(kuk, nogu sve do naglih bolova u prstima noge.) Fizijatrica kaže  da ću morati na drugu operaciju, ali da to moram napraviti vani, gdje bi mi umjesto diska stavili želatinu i sredili priraslice.
Nalaz MR:

L4-L5: Iv osteohondroza, dorzalni bulging anulusa fibrozusa, blago imprimira duralnu vreću, slobodni iv forameni
L5-S1: Iv osteohondroza difuzna dorzalna i dorzolateralna protuzija disk osteofit kompleksa, koja seže duboko u desni iv foramen, gdje je u kontaktu s korjenom živca. Fibrozne promjene u desnom lateralnom recesusu inkorporiraju desni korjen S1 u lateralnom recesusu, koji izgleda zadebljan.

Artrotske promjene stenoziraju jače i lijevi iv foramen, gdje također prominira disk-osteofit kompleks, izgleda u kontaktu s korijenom L5 živca.

Zna li netko gdje bi vani to mogla napraviti i kako to ide?
Da li znate kod koga u Hrvatskoj bi mogla na savjet.
Molim Vas pomozite mi. Osjećam se užasno i neznam kako dalje?

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #57 : Ožujak 21, 2011, 08:07:11 prijepodne »
...cesti su recidivi nakon klasičnih operacija ali o tome sam već pisao pa se neću ponavljati....
Sto se tiče zelative o kojoj fizijatrica govori, to je sredstvo koje se stavlja na reopeirano mjesto protiv priralslica....a ne umjetni disk.
Mislim da umjetni disk nije metoda izbora nego da je potrebno napraviti dobru reoperaciju sa RF anuloplastikom kako bi se spriječilo ponovo izlaženje diska.
Lijepi pozdrav,
dr. Saftić

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Javljam Vam se iz Kalosa u bolovima. Jako sam ljuta i razočarana. Nakon 10 dana fizikalnih mene još jače boli. Sa desne strane prebacila mi se bol na lijevu stranu(kuk, nogu sve do naglih bolova u prstima noge.) Fizijatrica kaže  da ću morati na drugu operaciju, ali da to moram napraviti vani, gdje bi mi umjesto diska stavili želatinu i sredili priraslice.
Nalaz MR:

L4-L5: Iv osteohondroza, dorzalni bulging anulusa fibrozusa, blago imprimira duralnu vreću, slobodni iv forameni
L5-S1: Iv osteohondroza difuzna dorzalna i dorzolateralna protuzija disk osteofit kompleksa, koja seže duboko u desni iv foramen, gdje je u kontaktu s korjenom živca. Fibrozne promjene u desnom lateralnom recesusu inkorporiraju desni korjen S1 u lateralnom recesusu, koji izgleda zadebljan.

Artrotske promjene stenoziraju jače i lijevi iv foramen, gdje također prominira disk-osteofit kompleks, izgleda u kontaktu s korijenom L5 živca.

Zna li netko gdje bi vani to mogla napraviti i kako to ide?
Da li znate kod koga u Hrvatskoj bi mogla na savjet.
Molim Vas pomozite mi. Osjećam se užasno i neznam kako dalje?


ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #58 : Ožujak 21, 2011, 09:48:49 prijepodne »
Velika hvala, možete mi reći gdje da se javim za tu reoperaciju što ste mi preporučili, jer ću se tamo javiti nakon povratka s toplica.
Drago mi je da to ima u Hrvatskoj, i da ima pomoći za moje stanje. Još jednom hvala doktore.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #59 : Ožujak 28, 2011, 11:20:37 prijepodne »
Evo mene iz toplica. Nema poboljšanja, meni je još gore. Fizijatrica mi je rekla da se javim neurokirurgu, a ja sam neodlučna, bojim se. Dajte mi molim vas neki savjet.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #60 : Ožujak 28, 2011, 12:37:55 poslijepodne »
A baš mi je žao  :( Odi ti lijepo kod neurokirurga da se poštediš muka,pa ćeš vidjeti što će reći.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #61 : Ožujak 28, 2011, 13:19:57 poslijepodne »
Ziki, ako možeš digni kredit ako treba i odi u Vertebralis kod dr. Saftića...

Ako već ideš na opciju druge operacije onda je valjda logično da ideš kod najexpeditivnijeg...mislim da se tu nemaš šta razmišljati....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #62 : Ožujak 28, 2011, 15:09:31 poslijepodne »
A rekli su mi da Vertebralis trenutno ne radi, pa čekam da čujem gdje će se premjestiti jer to i mislim napraviti.
Davore znaš li možda koliko otprilike dođe operacija?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #63 : Ožujak 28, 2011, 15:39:23 poslijepodne »
Vertebralis će kroz mjesec dana ponovno osposobiti sve aktivnosti...sada su u fazi proširenja itd. A javi im se na mail...mislim da se pregled može obaviti bez obzira na aktivnosti....

Cjenik ti je link sa njihove stranice...:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Uglavnom od 15 000 HRK za PLDD do 30 000 za endoskopiju....


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #64 : Ožujak 28, 2011, 18:07:20 poslijepodne »
Hvala Davore kad se malo odmorim eto mene u Zg kod dr Saftića.
Pozdrav

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #65 : Ožujak 28, 2011, 19:36:50 poslijepodne »
Ja se malo šlepam uz temu.A Davor je pravi izvor podataka. Pa da i ja nešto pitam.,Neuro mi je na osnovu nalaza predlagao MISS a koja je to od pobrijanih.. ja zaista ne znam baš ove metode..
Hvala i izvinjavam s ena "šlepanju". :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #66 : Ožujak 28, 2011, 21:16:17 poslijepodne »
MISS (Minimally invasive spine surgery) iliti minimalno invazivne operacije kralježnice...

Koliko ja znam u RH se rade samo u KB Sestre milosrdnice ali i među njima ima dosta podjela.....a k tome još treba uzeti u obzir da operaciju ipak radi čovjek....tako da nije isto kada radi kirurg sa osnovnom edukacijom ili kirurg sa svom hrpom edukacija i znanstvenih radova....

Dakle, primjerice, ono što sam već pisao u nekim postovima nedavno, istu vrstu operacije radi ekipa u KBSM i privatno poliklinika Vertebralis.

Sad bi se prosječni RH osiguranik upitao "Pa zašto da dajem novce kada mogu istu stvar dobiti besplatno...?" E, pa mislim da i nije baš isto. Prema nekim mojim saznanjima, razlika je što u Vertebralisu postoji neuro koji radi jedan posebni postupak za koji je obučen unutar MISS operacije, a to je RF anuloplastika, odnosno tehnika "zavarivanja" (na neki način) ostatka diska nakon što se odstrani onaj dio koji radi probleme....činjenica jest da je ta tehnika strahovito učinkovita protiv stvaranja priraslica, a koje su pak oduvijek bile rak rana spinalne neurokirurgije...ja sam operiran dotičnom tehnikom i nekako sam uvjeren da priraslica nemam :D, a sad da li je to do tehnike ili doktora ili nečeg trećeg-ne znam. Ono što znam jest da mi je tijelo kao takvo sklono ožiljcima i infekcijama.

Ovo što sam napisao nikako ne uzmite zdravo za gotovo, već se svakako posavjetujte sa stručnjakom, odnosno našim neurom.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #67 : Ožujak 30, 2011, 19:12:08 poslijepodne »
Citat:
U tome i je poanta mog pisanja.....znači ovaj put ste me samo potvrdili. Pa da ponovim: onaj tko očekuje adekvatnu terapiju preko HZZO jednostavno ju neće dobiti...

A i o educiranosti bih mogao dosta toga napisati ali samo ako me povučete za jezik....

...netko je ovdje komentirao ovako.
Ja odgovorno tvrdim, kako poznajem veliki broj osoba, koje su u Kalosu u Vela luci na Korčuli, dobili izvrsnu fizikalnu terapiju, došli onamo nepokretni, a otišli kući i pokretni i sposobni za samostalan život, te vrlo brzi povratak na posao.
Uostalom, idem za tri dana, pa ću osobno vidjeti kakvo je stanje.
 :) :) :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #68 : Ožujak 30, 2011, 22:13:28 poslijepodne »
Nitko nije ovdje rekao da je u Kalosu loše. Imaju odlične terapije i svi su ljubazni, i nastoje pomoći. Meni je ovo bio 4 odlazak u toplice u 4 godine( Varaždin, Kalos) i uvijek mi se stanje pogorša. Teoantun nemoj misliti da netko nesto ima protiv bilo kojih toplica. Blago onome kome one pomognu i koji se  rehabilitirani vrate iz toplica. Sretno i pozdrav

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #69 : Ožujak 30, 2011, 22:29:16 poslijepodne »
Pošto me se citira, samo ću reći ovo: Da Bog da nisam u pravu!!!!

I ponavljam: HZZO fizikalna terapija jednostavno ne zna tretirati degenerativne bolesti diska....a o postoperativnom tretmanu da ni ne pričam....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #70 : Ožujak 31, 2011, 09:43:06 prijepodne »
 :) :)
Pa što ću ja kad poznam puno ljudi kojima je HZZO fizikalna pomogla.  :) :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #71 : Ožujak 31, 2011, 19:37:36 poslijepodne »
U SB u kojima se provodi stacionarna rehabilitacija problem je program vježbi koji se uglavnom provodi kao grupna kineziterapija gdje u istoj grupi rade oni sa spondilotičnim promjenama i oni sa različitim vrstama operacijna kralješnice što nikako ne može dati poboljšanja već nažalost često dođe do pogoršanja. Svojim bolesnicima odredim program kineziterapije koji će raditi ako ih uputim na stacionarnu rehabilitaciju i uglavnom se moraju nadvikivati i svađati sa terapeutom zaduženim za "grupu križoboljaca" tamo u dvorani.Isto tako operirani dobiju program vježbi od svog operatera u Klinici gdje su operiran, barem u nekima?! U svakom slučaju ne smijete ako ste operirani raditi vježbe u grupi sa "raznoraznim križoboljcima" rađe samo plivajte u bazenu nego to raditi.

 

Nagradne igre