Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 38918 )

0 Članova i 48 Gostiju pregledava ovu temu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #72 : Travanj 01, 2011, 00:23:40 prijepodne »
Hvala Kokolino, svakako ću se dobro držati savjeta fizioterapeuta iz Splita, da radim samo dotle, dok mi ne stvara bol.
Dalje, već sam podučen kod kog fizijatra da ne idem. Isto tako sam upućen da u bazen dođem 15 minuta prije početka moje terapije i ostanem 15 min duže. Tako dobivam 30 minuta više, jer je između svake grupe pauza od 15 minuta. Nastojat ću se što više opustiti, stvoriti sebi ugodan dojam i dobro se odmarati. Nadam se i vjerujem da će bit ok. Moj kolega se vrati na posao za dva i pol mjeseca. Srdačan pozdrav.  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #73 : Travanj 01, 2011, 00:25:22 prijepodne »
Ups, zaboravio sam dodati, kako terapeuti u bazenu, za svaku pojedinačnu vježbu sada glasno upozore koja grupa pacijenata tu vježbu ne smije raditi. Uglavnom, vidjet ću pa ću javiti.  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #74 : Travanj 01, 2011, 10:27:34 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
problem je program vježbi koji se uglavnom provodi kao grupna kineziterapija gdje u istoj grupi rade oni sa spondilotičnim promjenama i oni sa različitim vrstama operacijna kralješnice što nikako ne može dati poboljšanja već nažalost često dođe do pogoršanja
¸

A jel bi mogli na osnovu ovoga zaključiti zašto ni pod razno moj neuro mene nije slao u toplice???

Ili nam ova konstatacija govori nešto o kvaliteti usluge HZZO terapije?

Ponavljam, pričam sa pozicije pacijenta kojeg nešto boli....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #75 : Travanj 01, 2011, 16:25:48 poslijepodne »
Različit pristup. Suvremeniji svakako ne obvezuje stacionarnu rehabilitaciju.
U svakom slučaju stacionarnu rehabilitaciju preporučila bih onima koji i nakon operacije imaju motoričke ispade, najčešće je to lezija peronealnog živca.(To je živac zadužen za odizanje stopala).Veliki broj svojih bolesnika nisam uputila na stacionarnu rehabilitaciju i sasvim su se lijepo i brzo oporavili te zavisno o prirodi profesije u roku od 3-6 mj vratili svojim poslovima. Jasno takav pristup zahtijeva redovitu kontrolu, znanje kineziterapije i metoda fizikalne terapije i med rehabil. te odgovornost i ozbiljnost u pristupu bolesti i stanja i samog bolesnika.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #76 : Travanj 01, 2011, 19:35:54 poslijepodne »
Ja bih još nadodao da to ovisi i o imovinsko-socijalnom statusu pacijenta. Onaj naime pacijent, o kom se nema tko brinuti, odnosno koga nema tko voditi na fizikalnu, a stanuje na periferiji grada ili u okolnim mjestima; a autobusom ne smije ići - tom i svim tim pacijentima još uvijek je najbolje rješenje stacionarna fizikalna terapija.
Jer je smješten pod medicinski nadzor, sve mu je nadohvat ruke i obavit će terapiju, kolko toliko.
Lako ej onom tko ima novaca organizirati drugačije terapije s osobnim pristupom.
Jednako tako, ako u nekom gradu nema takve kinezio terapije (suvremene), onda čovjek treba ići u stacionarne objekte. Dakle, ipak to sve ovisi o nizu faktora.
Da ja ima toliko novca, ne bih išao uopće u Kalos, jer ne bih bio ni operiran u Splitu, već bih vjerojatno platio operaciju u Zagrebu.... Ali, koliko je plahta duga, toliko se njom i pokrijemo.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #77 : Travanj 06, 2011, 10:16:24 prijepodne »
Ljudi moji ovo je da pukneš.
Prošla sam kako ste mogli pročitati sve terapije, toplice i umjesto poboljšanja meni je užasno. ::)
Kako tako izdržim do 12, a poslije da li od sjedenja na poslu neznam ali meni čupa nogu, na nju se jedva oslanjam.
Trpim jer teško podnosim ljekove zbog uništenog želuca. Čini mi se da sam samo pogoršala situaciju vježbama.
Htjela sam otići u bazen na vježbe ali me sad i to strah. Zaldiar mi je ništa kao da pijem vodu. Ne odgovara mi ni ležanje.
Zna li netko kakvo riješenje dok čekam odlazak kod neurologa?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #78 : Travanj 06, 2011, 10:31:12 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zna li netko kakvo riješenje dok čekam odlazak kod neurologa?

Iskreno, žao mi što ti je tako i nadam se da će agonija prestati...samo u tvom slučaju ne znam šta ti neurolog može pomoći...??? Tvoje odredište je neurokirurg.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #79 : Travanj 06, 2011, 11:31:03 prijepodne »
I mislila sam na neurokirurga. Sorry

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #80 : Travanj 06, 2011, 12:23:43 poslijepodne »
Zna li netko gdje se može napraviti bezbolan EMNG?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #81 : Travanj 06, 2011, 12:34:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zna li netko gdje se može napraviti bezbolan EMNG?

Ja sam prvi put privatno dao 500 kuna jer nisam htio da me bodu u bolnici.....onda sam drugi put išao opet i opet privatno međutim kod drugog neurologa pa me je onda iznenadio jer je odlučio koristiti igle...ja sam se uspaničario ali on veli sve 5. Kada sam vidio da je riječ o 6 uboda koji se recimo doslovno ne mogu mjeriti sa jačinom uboda komarca, odnosno ubod komarca je vrući nož u usporedbi sa ovim.....k tome sam još saznao da je sa iglama nalaz ipak dosta točniji....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #82 : Travanj 06, 2011, 13:06:51 poslijepodne »
P ato i ne boli...

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #83 : Travanj 06, 2011, 13:07:42 poslijepodne »
Izvini a kojom metodom si operisana?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #84 : Travanj 06, 2011, 13:31:22 poslijepodne »
Više neurologa mi je potvrdilo da emng s iglama daje bolji i precizniji nalaz.
Ja bih uvijek rađe išla na emng nego u MRI aparat   :o       ;D

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #85 : Travanj 06, 2011, 13:55:49 poslijepodne »
Luna, operirana sam klasično i nedaj Bože više tako.
Dobro društvo zaključila sam da bolje iglice.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #86 : Travanj 06, 2011, 15:52:54 poslijepodne »
Pokušajte s kortikosteroidima ako niste dijabetičar Decortin tbl).Vaš liječnik opće prakse ili neurolog bi vam mogli odrediti dozu nakon pregleda.Uzimaju se maje doze do 2 tjedna tako da se izbjegne neki od težih neželjenih posljedica.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #87 : Travanj 06, 2011, 17:42:59 poslijepodne »
Hvala Kokolino, pokusat ću. 

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #88 : Travanj 13, 2011, 19:36:18 poslijepodne »
Evo me ponovno Nakon sto me totalno uhvatilo, nosam se mogla pomaknuti nogama, završila sam na koktelu(deksametazon, voltaren normabel) uglavnom poslije tri dana sam ponovno na nogama i naručena na hospitalizaciju radi novih nalaza MR i odluke da li napraviti ponovnu operaciju.
Mogu samo malo hodati a kad pretjeram ponovno mi para nogu i kao da me neko reže nožem. Rekli su mi da je nastala upala.  ???

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #89 : Travanj 13, 2011, 19:40:34 poslijepodne »
Ziki ta upala se zove discitis i obično nastane ako tijekom operacije uđe neka bakterija.
No ne znam kako se to liječi, ako je uopće to u pitanju, to će naši stručnjaci reći.

 

Nagradne igre