Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 38919 )

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

ziki

  • Gost
pomoć
« : Siječanj 08, 2011, 21:00:04 poslijepodne »
Pozdrav svima. Naime, imala sam operaciju kralježnice: interlamincomiam L5 S1 et extipationem disci intervertebralis prije 4 godine. Zbog jakih bolova ponovno sam dobila blokadu u kičmu, i prošla razne toplice. Radila sam ponovno magnetnu rezonancu i nalaz je sljedeći.
L4-L5: Iv osteohondroza, dorzalni bulging anulusa fibrozusa, blago imprimira duralnu vreću, slobodni iv forameni
L5-S1: Iv osteohondroza difuzna dorzalna i dorzolateralna protuzija disk osteofit kompleksa, koja seže duboko u desni iv foramen, gdje je u kontaktu s korjenom živca. Fibrozne promjene u desnom lateralnom recesusu inkorporiraju desni korjen S1 u lateralnom recesusu, koji izgleda zadebljan.

Artrotske promjene stenoziraju jače i lijevi iv foramen, gdje također prominira disk-osteofit kompleks, izgleda u kontaktu s korijenom L5 živca.

Molila bih Vas da mi netko pojasni ovaj nalaz.
Zahvaljujem. Ziki

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #1 : Siječanj 10, 2011, 11:47:00 prijepodne »
Pogledaj si nalaz MRI prije operacije i usporedi ga sa sadašnjim nalazom MRI, vjerojatno je sada problem još veći nego prije operacije i neurokirurg će ti pretpostavljam predložiti da ponoviš operaciju.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #2 : Siječanj 10, 2011, 14:01:03 poslijepodne »
Hvala na odgovoru. Naručila sam se kod svojega neurokirurga i nadam se da ću moći izbjeći operaciju. Sad idem u toplice i očekujem poboljšanje, ako ne opet sve ispočetka.
 

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #3 : Siječanj 10, 2011, 17:06:44 poslijepodne »
Ziki ja nisam stručnjak ali piše ti na nalazu da ti je disk L5/S1 u kontaktu sa korjenom živca, zato moraš biti oprezna a ne raditi bilo kakve vježbe i pokrete.
Odlazak u toplice možda nije najpametnije rješenje već prvo odlazak neurokirurgu

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #4 : Siječanj 10, 2011, 18:20:25 poslijepodne »
Hvala Madagaskar, poslušat ću te i otići kod neurokirurga prije. U toplice sam naručena 06.03.11.
Nije mi jasno kako su te priraslice ponovno zatvorile taj dio L5-S1, jer su mi tada operirali diskus herniu od 2,5 mm i izvadili smrskani disk.
Neznam više ni da li moram mirovati ili vježbati. Mene boli i sad bol ide i na lijevu stranu a prije je bio problem desna noga.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #5 : Siječanj 21, 2011, 10:44:49 prijepodne »
Ziki niti su priraslice nešto čudno nakon klasične operacije (mislim da je Neuro napisao u 40 % slučajeva) niti bi bilo čudno da je zaostao komadić smrskanog diska.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #6 : Siječanj 21, 2011, 12:23:47 poslijepodne »
Znam Madagaskar ali nalazim razloge kako bih izbjegla operaciju. Danas popodne idem kod svog neurokirurga s nalazima pa ćemo vidjeti što kaže.
Nadam se bez operacije ali kako me sve više boli i trnu mi noge i neke nagle bolove dobijem iznenada kao da će mi noga otkazati prestala sam se nadati previše. Javit ću se.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #7 : Siječanj 22, 2011, 10:36:51 prijepodne »
Evo kako glasi nalaz neurokirurga:
paraverterbalna muskulatura lumbosakralne kralježnice je povišenog tonusa, bolna na palpaciju. Kretnje su bolne, limitirane. RAT je desno oslabljen
DG Sy.lumbosacrale chr. exa cerbatum
lumboischiaglia lat. sin.
Status post interlaminectomiam L5-S1 la. sin. extiraptionem disci intervertbralis.

Ne želi operirati jer da se priraslice uvijek vraćaju. Poslao me na fizikalnu terapiju.
Ovo gore ne razumijem pa ako mi može tko objasniti.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #8 : Siječanj 22, 2011, 10:52:14 prijepodne »
A jel možeš napisati o kojoj bolnici je riječ što se tiče neurokirurga?
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #9 : Siječanj 22, 2011, 11:55:08 prijepodne »
Dotor Buljat iz Traumatološke u Zg. Ja sam iz Zadra

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #10 : Siječanj 22, 2011, 20:10:19 poslijepodne »
Ziki da se priraslice uvijek vračaju to jednostavno nije istina, jer to onda znači da tvom problemu nikad kraja.
A evo tu na forumu ima primjera uspješnih operacija bez ikakvih priraslica.
Naš Neuro ili Kokolina bi ti znali bolje reći ali mi nikako nije jasno da ako ti je disk u kontaktu s korjenom živca tebe neurokirurg šalje u toplice al ajde valjda on zna šta radi, iako bih ja na tvom mjestu svakako otišla po još koje mišljenje u neku drugu bolnicu a ne bih slijepo slijedila samo jedno mišljenje.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #11 : Siječanj 23, 2011, 11:28:24 prijepodne »
Neznam ni sama, što raditi. Znam samo da sve teže podnosim bolove.
Vidim da nisam jedina i ova iskustva me ohrabruju da će biti bolje.
Sad ću krenuti na fizikalnu u Zadru (kad dođem na red, jer se puno čeka) pa ću vidjeti da li mi to što može pomoći.
Svaki vaš savjet mi dobro dođe. Hvala

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #12 : Siječanj 23, 2011, 15:26:21 poslijepodne »
Fizikalna preko HZZO nula bodova...jednostavno nisu educirani i nemaju individualni pristup pacijentu, a što je prioritet kod tretiranja takvih stanja....

Da sam ja na tvom mjestu, ja bih prvo iz ovih stopa otišao na pregled u Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se (naravno ako bih bio pri parama), a kao alternativa bi mi bila Klinika za Neurokirurgiju u Vinogradskoj....

Dakle da se ne bi netko uvrijedio ograđujem se od bilo kakvog pokušaja PR-a, samo iznosim ono što bih ja uradio na mjestu gospodične....i to sa aspekta operiranog i sa ipak popriličnim iskustvom u tretiranju kralježnice.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #13 : Siječanj 23, 2011, 23:52:49 poslijepodne »
Slažem se s tobom Davore

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #14 : Siječanj 24, 2011, 21:23:36 poslijepodne »
Ziki gdje si radila MR ,koja je jačina tog aparata ? zanimljivo mi je ovo ,i ja imam taj bulging anulus fibrosuza na L4-L5 I L5-S1 ali bez pritiska na duralnu vreću.Međutim ono što mi je zanimljivo u nalazu tvog radiologa je detaljnost ,napisao je kako se vidi dodir na korijen živca...meni na 2 MR-a na svetom duhu ništa takvog nije pisalo.A jedan sam uradio u 10 mjesecu 2009-e a drugi u 11 mjesecu 2010-ete i prakticki oba MR-a na svetom duhu su nakon godine razlike imali potpuno isti nalaz i to potpuno isti radiolog,zanimljivo.


ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #15 : Siječanj 25, 2011, 10:28:24 prijepodne »
MR sam radila u općoj bolnici u Zadru. Radiolog koji je čitao nalaz je jako dobar, što su mi svi rekli.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #16 : Siječanj 25, 2011, 16:30:39 poslijepodne »
Pozdrav Ziki.Evo ja ti imam slične probleme (interlaminektomija L5-S1,prvo me boljela desna,a sad boli lijeva noga),bila sam jučer na magnetskoj,ali još nisam dobila nalaz (samo su mi spomenuli priraslice),pa ako hoćeš mogu ti i ja javiti kad mi dođe nalaz i kad odnesem kod neurokirurga kako sam prošla.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #17 : Siječanj 25, 2011, 21:18:33 poslijepodne »
Može Alyna, javi mi što je bilo s tobom. Ja sam trenutno u bolovima, već mi je Zaldiara dosta i sve mislim da će mi fizikalna pomoći.
Živim u nadi. Pozdrav

 

Nagradne igre