Autor Tema: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo  (Posjeta: 14474 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Marijo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« : Travanj 19, 2012, 14:45:07 poslijepodne »
Molim za mišljenja i iskustva
16.01 ove godine operirao sam protruziju diska L4, L5 koju sam dobio nezgodom na poslu. Operacija je obavljena disk se smrskao na 8 komadića. Po operaciji sam imao osam tjedana strogog mirovanja, te odlazak u toplice. U toplicama je počela rehabilitacija, te mi nakon 10 dana došlo do pogoršanja, te sam završio na strogom mirovanju uz osam injekcija po dvije dnevno (Ketonal i Normabel). Nakon toga došlo je do poboljšanja. U međuvremenu sam napravio novu MR, te se ispostavilo da mi se pojavilo ožiljno tkivo u spinalnom kanalu L4 i L5, te je to bio navodno uzrok mojoem pogoršanju na rehabilitaciji. Sada nemam više bol u nozi osim kod nekog određenog pokreta, te neki put prolazni trnci u gležnju i listu noge. Interesira me koliko i kako ožiljno tkivo može utjecati na svu tu moju situaciju, te da li je normalno da me sada križa i kičma skoro cijela boli jaće nego prije. Imam neku tupu bol. Ujutro se dižem kao da mi je 80 godina (imam 42 godine). Koliko dugo to može trajati, te kada se mogu nadati povratku na posao. Još uvijek mi je svaki pokret blago bolan, te se osječam da imam cca 20 % snage koliko sam imao prije. Bavim se rekreativno plivanjem , biciklizmom i planinarenje. Hvala i ako netko ima iskustva molio bi odgovor...... :)
Marijacizgb

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #1 : Travanj 19, 2012, 17:33:19 poslijepodne »
Toliko o Rebru i drzavnoj bolnici.
Nije normalno da te boli jace nego prije, ne znam necu da budem pesimista, al kolko je meni poznato, bol poslije operacije u roku od mjesec dana se treba smiriti a ne pogorsavati.
Ako je u pitanju oziljno tkivo, tu se nista ne moze napraviti, osim ponovo operirati, a to bas i nije preporucljivo.
Meni je bol prestala odmah po operaciji, a ledja su mi bila ukocena oko pff ne znam 20 dana. Posle je islo sve bolje i bolje. Nakon 4 mjeseca bila sam kao nova. To je moje iskustvno naravno.
Tebi sretno u svakom slucaju
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #2 : Travanj 20, 2012, 23:40:11 poslijepodne »
Mario,tao iskustvo mi je jako poznato.Meni su također pukla 2 diska,l4 l5 i l5 s1,s tim da su se također komadići pozabijali u korjenove živaca.Također prošao 10 dana rehabilitacije,i nakon toga sva gore.6 mjeseci kasnije bio 3 tjedna u Daruvaru,zadnja 4 dana nisam mogao iz kreveta,oni napišu da je stanje poboljšano,na kraju mjesec poslije opet na operaciju.Stvorile mi se priraslice i ožiljno tkivo.1 mjesec kasnije opet sve gore,bio u 9 mj. u lipiku i opet mjesec dana dobro,a onda svaki tjedan sve gore.EMNG pokazuje teško oštećenje korjenova živaca l4 l5 s1 lijevo i isto tako desno.Sada opet imam priraslice i ogromno ožiljno tkivo,i neuro mi kaže da će mi se stanje pogoršavati još najmanje 2 godine,a možda i duže,nezna se hoću li u kolica,noge mi svaki dan najmanje jednom otkažu,nesmijem čučnit jer se onda uvijek nađem na leđima,jer pete otkazuju.Imam atrofiju mišića na obadvije potkoljenice,trenutno hodam na štakama.Takođar kao i ti ,ai ja u lijevoj  nozo koristim samo 20% snage,tako da bez štake teturam ko pijanac.Kaže da nevrijedi operirati jer svakim rezom se ožiljno tkivo povećava,tako da meni treba komad mišića rezat radi toga,a priraslice bi se vratile jer sam sklon priraslicama i velikim ožiljnim tkivima koje također tiska živac.Trenutno pijem šaku konjskih tableta da bi mogao samo izać iz kreveta.To je moje iskustvo.Sada nemogu hodat duže od 50 m,nesmijem vozit ni bicikl ni auto.Skroz doma,poludio već.Toliko od mene.Pozdrav!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #2 : Travanj 20, 2012, 23:40:11 poslijepodne »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #3 : Travanj 21, 2012, 20:17:55 poslijepodne »
Uzas dario, tako mi je zao sto je tako krenulo po zlu. Upravo zbog tih razloga na forumu promoviramo minimalno invazivne postupke, a ne kao sto neki misle radi neke reklame nekome ...
Nisam znala da je tako lose, a potpuno mi je jasno kako se osjecas, ne znam da odes do forumskog neura, da se vidi moze li ti on pomoci...
Sretno svima
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #4 : Travanj 22, 2012, 08:12:39 prijepodne »
DDario....


MIslim da se trebaš obratiti našem forumskom neuru jer je jednom rekao, citiram: "Nema tih priraslica koje se ne daju operirati...."....ako mene pitaš za mišljenje mislim da su ti šanse velike...

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #5 : Travanj 24, 2012, 12:21:35 poslijepodne »
Pitao ga još mislim u 12. mjesecu,kaže da je moj problem puno veći,vjerovatno zbog uništenih korjenova živaca,tako da ništa od toga.Meni je najveći problem baš ti živci,jer oni šalju informacije nogama,zbog njih imam grčeva i presjecanja u nogama,i također problem sa mjehurom.Inače dr.Saftić je dobar sa mojim neurokirurgom,tako da nisam bio kod nekog luđaka na operacijama.Vidit ću,možda ljepše vrijeme malo popravi situaciju,inače vrijeme strašno utjee na moje stanje i otečenost ožiljnog tkiva.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Marijo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: prof.nesposo. za rad Operacija ekstruzije L4/L5, ožiljno tkivo
« Odgovori #6 : Rujan 29, 2012, 11:24:45 prijepodne »
Od operacije ekstruzije diska je prošlo više od osam mjeseci situacija je dalje koma. Nije kao prije operacije, ali niti je dobro. Noću spavam par sati , ujutro se dižem iz kreveta kao da imam 70 godina. Tjedno moram po par puta uzimati analgetike. Ožiljno tkivo pritišće živac, tako da svaki mali napor mi počnu jaći bolovi, utrnuće lijeve noge . Em uz to imam gonoartrozu koljena.  Doktori su mi zabranili7preporućili da dosadašnji posao zaboravim s kojim se bavim (ugostiteljstvo). Ne zanm sada kaj dalje. 09.10.2012 čekam ponovno MR da vidimo kako je sada sa priraslicama. Doktorica za EMNG mi je rekla da sa zadnjim nalazima je stanje bolje nego prije operacija, ali daleko još od dobrih. Preporuka mi je da se nedam ponovo na operaciju zbog priraslica, jer se mogu pojaviti još i veće. Ovako se isti neda sa svakodnevnim bolovima, a nemre se niti više biti na bolovanju poradi financija. Takoreći sam bankrotirao u 9 mjeseci. Zanima me po preporuci liječnika pošto su tri specijalista izjavila da tu lijeka nema da je to stadij sa kojim ću morati naućiti živjeti, kako i da li je moguće , te koliko vremenski traje da se dobije profesionalna nesposonost za rad. To su mi preporućili doktori, ali u našoj pravnoj državi nemreš doboti pravo uputstvo, jer ćim pitaš za tak nekaj misle da muljaš.... Hvala
Marijacizgb

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #7 : Rujan 29, 2012, 21:55:25 poslijepodne »
Mozda da ides kod Saftica da ti min-invazivno skine priraslice....? Juce upoznah covjeka, oko 55 veli 3 puta operisao kicmu, prvi put katastrofa, odma druga operacija za 2 sedmice i treca ne znam za par godina, i evo kaze ne boli me al me tu i tamo ukoci pa ne mogu po mjesec dana iz kuce. Al uglavnom ciko dobro izgleda, ja nisam vjerovala da neko moze onako dobro izgledati nakon 3 operacije kicme. On mi je vratio malo nadu za ove 'izgubljene' slucajeve  ;)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #8 : Rujan 30, 2012, 13:28:23 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mozda da ides kod Saftica da ti min-invazivno skine priraslice....? Juce upoznah covjeka, oko 55 veli 3 puta operisao kicmu, prvi put katastrofa, odma druga operacija za 2 sedmice i treca ne znam za par godina, i evo kaze ne boli me al me tu i tamo ukoci pa ne mogu po mjesec dana iz kuce. Al uglavnom ciko dobro izgleda, ja nisam vjerovala da neko moze onako dobro izgledati nakon 3 operacije kicme. On mi je vratio malo nadu za ove 'izgubljene' slucajeve  ;)
Neznam za koga je post namjenjen,pretpostavljam za Marija,ali priraslice još nekako,ali ožiljno tkivo je drukčije.Ono u večini slučajeva obraste oko živca,i to na MR izgleda kao da guši živac,meni je rečeno prošli tjedan da je ožiljno tkivo nekoliko puta žilavije i čvršće od samog mišića,a bubam,50 puta čvršće od živca.Kada bi se u mom slučaju operiralo to tkivo,99% da bih odmah bio paraliziranih nogu bez povratka.Živac sam po sebi je jako mekan,a tkivo uraste u njega,tako da se nemože ni "otkinit" od živca,ni odrezat sa živca.To nije kriv ni doktor,ni nitko,jednostavno lijeka nema.Kaže mi neuro da su u ZG-u pokušali napraviti neki gel za smekšavanje tkiva,napravili par operacija,ali kasnije su ti pacijenti večinom dobili teške infekcije,tako da ipak još nepostoji lijek ni za priraslice,ni ožiljno tkivo.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #9 : Rujan 30, 2012, 15:45:00 poslijepodne »
Postoji i dalje se koriste navedeni gelovi (razni oblici)

Ultimativno rjesenje je manje krvarenja tijekom operacije, a odgovor na taj izazov je minimalno-invazivna kirurgija
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #10 : Rujan 30, 2012, 20:40:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Postoji i dalje se koriste navedeni gelovi (razni oblici)

Ultimativno rjesenje je manje krvarenja tijekom operacije, a odgovor na taj izazov je minimalno-invazivna kirurgija
Znam da postoje gelovi,ali samo ublažuju posljedice,nakon 2. operacije sam imao i dren zbog spriječavanja krvarenja,ali kada imaš tako tjelo koje na oštečeno tkivo nabaci 100 zakrpa,onda ti nema pomći.Večinom djeluju gelovi na ljudima koji nebi imali problem ni nakon operacije,naznam.Podržavam min.-invazivnu operaciju,puno bolje nego klasično mesarenje,ali sve mi se naglo dogodilo 2009. kad je nastala navodna recesija,dobio otkaz u firmi di sam radio,i sve kasnije radio na crno,tako da ni kredit nisam mogao podić,a keš otišao u veliku adaptaciju stana dok nisam znao šta će mi se dogodit.Ajd ako mi možeš reći ako znaš koliko bi koštala takva operacija da sam išao,znači interlaminectomia na L4-L5,L5-S1 s tim da su mi se komadići diskova pozabijali u korjenove živaca,baš me zanima,pa ako možeš,hvala!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija diska L4,L5 ožiljno tkivo
« Odgovori #10 : Rujan 30, 2012, 20:40:52 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com