Autor Tema: Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1  (Posjeta: 24323 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

schulz

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1
« : Ožujak 22, 2011, 02:21:23 prijepodne »
Postovanje svima na forumu,
Imam 34 godine te kao gotovo svi clanovi na ovom forumu I ja imam problem sa kraljeznicom. Moj problem je poceo prije oprilike 10 mjeseci. Uglavnom pocelo me jako bolit  I zatezat u desnom gornjem dijelu strazjice  nedugo nakon tezeg fizickog posla-tocnije dan poslije. Jas am sve to olako shvatio I kad mi je to stvarno pocelo smetat napravio sam par masaza te je bol bila “znacajno”(citaj podnosljivo) umanjena.Nisam uopce isao doktoru-ko ono ko mi sta moze to je piz…ja.Posto sam pomorac otisao sam na brod gdje se bol vratila vec  tijekom samog puta do tamo  I kao takva(jos uvijek podnosljiva) ostala do pocetka 10-tog mjeseca 2010.Tu I tamo koja tableta I idemo dalje. Nakon dolaska kuci bol se prosirila,pocelo je peckanje,zatezanje u vanjskom dijelu desne nogete  bolni udari u  petu. Neurolog mi savjetovao CT I sljedeci nalazi:
U prikazanom segment je uredna sirina vertebralnog kanala. U razini L4-L5 kraljeska nalazi se desnokonveksni “bulging diska”. Periradikularni prostori su slobodni.
U razini L5-S1 kraljeska  nalazi se dorzomedijalna  protruzija diska s ekstenzijom obostrano  dorzolateralno diskretno izrazenije desno. Disk prominira za oko 3 mm. Disk je u kontaktu sa ishodisnim dijelom oba korjena S1 zivca uz blaze reduciran periradikularni prostor  S1 zivca u desnom lateralnom recesusu. Lagano je impriminirana duralna vreca. Prikazane kostane I paravertebralne structure su urednih osobina. Oba SI zgloba su kongruentna, primjerene sirine i.a. prostora, bez znakova erozivnog procesa.

 Te poslao na fizikalnu.Tamo me satralo sa vjezbama I  I desio se kontra-efekt jer bol se extremno pojacala. Opet isao u nekog fizijatra nakljukalo me injekcijama I sve dobro  I ludilo tjedan dana. Poslije toga u 11-ti mjesec isao u Polikliniku Korak u Splitu(moram naglasiti vrlo ljubazno I pristupacno osoblje).Slikao kukove sve OK.Napravio MR koja je pokazala:
“Kod MR-S kraljesnice na ucinjenim transverzalnim I sagitalnim presjecima primjenom razlicitih tehnika snimanja trupovi kraljesaka primjerene su visine ostro ocrtanih kontura. Reducirana sirina iv. prostora u segment L5-S1 uz desikaciju iv. diska.Na nivou DVS L5-S1 vidi se dorzomediolateralna, paramedijalna, desnostrana protruzija iv. Diska koji komprimira duralnu vrecu  te obliterira desni neuralni recesus I foramen uz konsekutivno kompromitiranje  radiksa zivca L5,S1.
Konus medularis vidljiv u razini L1 kraljeska.
Ne nalazi se znakova intra ili ekstraduralnog tumora.
ZAKLJUCAK:   MR L-S kraljeznice pokazuje protruziju iv.diska u segment L5-S1. Savjetuje se neurokirurski pregled. “

Neurolog rekao da je protruzija veca od one stopokazuje CT(oko 7-8 mm).Na njihov savjet napravio  Epidural(3 injekcije u 4 tjedna). Ma sto neki govorili ipak malo bolno I neugodno.Bilo ludilo odma poslje druge –ostalo samo 5-10% tegoba. Isao  radit vjezbe za kraljeznicu,ali nisam dugo jer mi smetalo(bit ce sam ja to malo jace) pa se posvetio setnji koja mi stvarno pomagala.Kontrolnu MR nisam uradio.Otisao opet na brod kad ono iznenada opet bum: bol se vratila kakve je I bila,a sve u 2 dana.Nista tesko nisam dizao ili nepravilno radio. Ja sam I dalje pokretan,ali smeta mi dok sidim,dok lezim,WC,dok kisem-e onda me stvarno zaboli .Boli me u donji dio leda,vanjski desni dio straznjice ,a cesto pecka  vanjskim rubom noge do pete.Najlakse  je dok hodam,ako hodam koji put vise (do 6 km) e onda  mi poslije te setnje,ali sutra bude gore nego inace. Sa podizanje na petu i prste nikad vecih problema.Kad se dizem ujutro za umit to onda napravim ko covik od 80 godina-cili bolno iskrivljen.Kupija i kosmodisk pa eto sad i to nosim-je li pomaze-pa iskreno ne znam...
A sta sad ?? Di dalje ? Je li Vertebralis rjesenje?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1
« Odgovori #1 : Ožujak 22, 2011, 08:14:32 prijepodne »
Pozdrav i dobrodošao,

Da ne duljim, osim mojih imaš i hrpu drugih postova pa prosurfaj. Da sam ja na tvom mjestu pravac pregledi kod najboljih HR neurokirurga. Takvi ti stoluju u KB Sestre Milosrdnice Zagreb ili privatno kod dr. Saftića, mada je Vertebralis sada u fazi preseljenja pa ne znam. Ali prema ovom napisanom, tebi se smješi operacija, ali nek te to ne zabrinjava, no big deal, ja da sam bio pametniji išao bih odmah na operaciju a ne se patio dvije godine......


Pozdrav
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1
« Odgovori #2 : Ožujak 22, 2011, 08:20:53 prijepodne »
Samo jedno pojašnjenje: Vertebralis nije u fazi preseljenja nego preregistracije u zdravstvenu ustanovu koja ce imati drugo ime a lokacija i osoblje će biti isto no djelatnost će se proširiti na još jednu specijalnost. Mislim da će ponovo započeti sa radom u roku od mjesec dana.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav i dobrodošao,

Da ne duljim, osim mojih imaš i hrpu drugih postova pa prosurfaj. Da sam ja na tvom mjestu pravac pregledi kod najboljih HR neurokirurga. Takvi ti stoluju u KB Sestre Milosrdnice Zagreb ili privatno kod dr. Saftića, mada je Vertebralis sada u fazi preseljenja pa ne znam. Ali prema ovom napisanom, tebi se smješi operacija, ali nek te to ne zabrinjava, no big deal, ja da sam bio pametniji išao bih odmah na operaciju a ne se patio dvije godine......


Pozdrav

Kraljeznica.com forum

Odg: Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1
« Odgovori #2 : Ožujak 22, 2011, 08:20:53 prijepodne »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1
« Odgovori #3 : Ožujak 25, 2011, 12:23:00 poslijepodne »
Mišljenja sam kao i Davor, ako nemaš novca za Vertebralis odi u Sestre milosrdnice

Kraljeznica.com forum

Odg: Protruzija iv. diska u segmentu L5-S1
« Odgovori #3 : Ožujak 25, 2011, 12:23:00 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com