Autor Tema: protruzija l5s1  (Posjeta: 6960 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
protruzija l5s1
« : Rujan 03, 2015, 20:43:17 poslijepodne »
 Poštovani,
ja molim za bilo kakav savjet .Nakon povratka sa GO bol u desnoj nozi .Nisam to shvaćao ozbiljno,20 dan vukao nogu za sobom,i nakon nagovaranja napravio MR 21.07.Stanje se naglo pogoršalo nakon 1o-dan kreveta ,te sam morao otići u bolnicu ,jer nisam mogao više izdržati bolove .17 dana bolnice ,ništa bolje ,evo me doma ,stanje min.bolje ,ne pijem ništa od analgetika za sada ,a,i nemogu nanoge ,Max.do toaleta uz štake i to je to ,Mislim da cu morati na operaciju ,mada svi Vi predlažete da se to izbjegne pod svaku cijenu ,ali ja nevidim riješenja .Molim bilo koga ko je bio u sličnoj situaciji da da neki savjet ,gdje se operirati ,koja metoda ,Zaboravio sam napisati 49g ,uredski posao .Svima srdačan pozdrav

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #1 : Rujan 07, 2015, 07:38:26 prijepodne »
Mislim da ćete morati piti analgetike jer se ne isplati trpiti bolove. Ja imam iste simptome s time da su bolovi u obje noge već skoro godinu dana i sada mi je propisana terapija sa vrlo jakim analgeticima jer više ne mogu izdržati bolove. Ne samo da je ustajanje iz kreveta teško, nego i padnem nasred ulice i bez pomoći građana ne mogu doći do kuće. Vrlo je izgledno da ću morati na operaciju i bez obzira na sve strahove i nedoumice idem pa što bude, jer m je to jedina šansa za spas od ovog užasa. Propisana mi je količina analgetika koja bi se davala za liječenje boli kod karcinoma. Imam 30 godina, tako drogiran neću moći ništa raditi, a isto neću moći niti s bolovima. Tako da bez obzira što sam i sam pobornik da se ne ide na operaciju dok nije krajnje vrijeme, morat ću to napraviti. Simptomi koje Vi opisujete ne zvuče kao da je to rješivo konzervativnom terapijom, pogotovo ako Vam ne djeluju niti lijekovi protiv bolova! No, ako ih ne uzimate, konzultirajte se s liječnikom jer oni mogu pomoći protiv boli, naravno, budite spremni na veeće doze i prilagodite uvjete života bolesti.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #2 : Rujan 07, 2015, 18:25:00 poslijepodne »
srdačan pozdrav kolega,
da mislim da ste u pravu .Bez obzira na sve i da je gotovo 2mj kreveta  mislim da se necu izvući bez operacije .Na svu sreću uspio sam bolove svesti na min, ali i dalje ne uspjevam ustati i stoga nemam više  što čekati.Kako imam sada vremena na pretek ,goglam ,čitam ,raspitujem se ,što i kako napraviti .Moram priznati da me i strah pomalo , ali..Čini mi se da bi u obzir došlo nešto od min. invaz. operacija koje se međutim ,koliko mi je poznato rade samo u vinogradskoj ,a tamo se nemoguće ubaciti,stoga preostaje jedino Vertebris i kredit .Oprostitie ,ako sam malo previše
slobodan ,ali zar godina ipak nije malo previše čekanja .Po nekakvoj struci max ,2 do 2 i pol mj. naravno ukoliko stvar nije hitna u smislu neuroloških ispada .Svakako pripazite s tim analgeticima  da ne sredite zeludac .Drz te se i svako dobro Vam zelim .POZDRAV

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #2 : Rujan 07, 2015, 18:25:00 poslijepodne »

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #3 : Rujan 08, 2015, 08:49:58 prijepodne »
Pozdrav,svakako bi trebali otići po mišljenje u vinogradsku bolnicu.Nerazumijem vas kada kažete da se nemoguće ubaciti??? Ja sam tamo otišla bez ikakve veze ili nećega drugog.Tražite uputnicu od doktora opće prakse.Konkretno u mom slućaju se radilo o drugom mišljenju,tražila sam uputnicu,faksirala ju i za nekih mjesec dana bila na pregledu,i još nekih mjesec ili malo više bila operirana.Sve to bez ikakvih poznanstava ili protekcija.Probajte pokušati isplati se.Sretno.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #4 : Rujan 08, 2015, 10:18:43 prijepodne »
Pozdrav i Vama kolega .Mislio sam nemam vremena toliko čekati na naš vrli zdr.sustav .Ipak mislim da ste u pravu ,vrijedi pokušati .Naime nisam iz ZGB ,nemogu nanoge ,što da radim ,kao se dovući u KBCSM na pregled :Mislim ,ako u međuvremenu ne uspijem nekako to riješiti negine mi dr.Saftić i kredit. S obzirom da sam u krevetu gotovo 2 mj. nemam izbora,mada me malo frka ,ali ..
Sretno i Vama i još jedanput srdačan pozz.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #5 : Rujan 08, 2015, 22:01:29 poslijepodne »
Da, i ja sam sad upućen na Vinogradsku i sve ide bez problema. Možda čak budem operiran do Božića; bilo bi super da u 2016. uđem s nadom u bolji život! I samo stižu pohvale od tamo. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #6 : Rujan 09, 2015, 01:23:46 prijepodne »
¸Da kolega ,sretno ti bilo. Ja pokušavam doći do vinogradske ,ali mi ne uspjeva ,mada svi kazu da su oni izvrsni i sve pohvale za njih.Ne preostaje mi drugo doli vertebris i dr .Saftić,bez obzira na cijenu i on je vrhunski u struci .POZDRAVi jos jedanpur SRETNO!!!!

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #7 : Rujan 09, 2015, 13:24:00 poslijepodne »
Moram se ubaciti. Ja sam trenutno u toplicama nakon operacije protruzije diska L5S1. Nema više onih bolova od prije operacije,jedino me ponekad boli noga.Danas mi je fizijatar rekao da žicvu treba do godinu dana da se oporavi.
I još nešto. Tu sam upoznala jednog čovjeka koji je iz Njemačke(gdje je živio i radio) došao kod dr.Saftića na operaciju i on ga fino dva puta operirao i sjebao. I onda su u Njemačkoj spašavali situaciju.Eto...ja nisam čak operirana ni u Zagrebu,nego u Varaždinu i operacija je izvrsno obavljena.A o oporavku,na kraju krajeva ovisim sama...tj.da li ću se pridržavati datih uputa. ;) Lijep pozdrav!!!
« Zadnja izmjena: Rujan 09, 2015, 13:31:27 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #8 : Rujan 09, 2015, 22:07:18 poslijepodne »
Nema nikad 100% garancije i svaki liječnik griješi. No dok se ne proba, ne zna se. Ja sam sad u takvom stanju da bih uzeo nož i sam sve počupao i bacio mačkama. To se čudovište cijelo upalilo i refleksno boli u trbuh, ne mogu više hodati, a droge pijem kao da sam ovisnik. Morao sam nešto obaviti danas u gradu, prvi put u životu sam uzeo staroj ženi mjesto za sjedenje, koja me još dobro izvrijeđala pa sam morao pokazivati cijelom tramvaju medicinsku dokumentaciju da me još netko ne namlati. Više ne izlazim van iz kuće. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #9 : Rujan 10, 2015, 15:41:39 poslijepodne »
nema više čekanja,16.09.ujutro,poliklinika vertebris,dr.Saftić pa što bude.Frka mi je teška ,ali nemam izbora .Valjda ce me BOG pogledati.Nikad prije ozbiljnih problema sa kralježnicom i najednom -tres .Na momente mi se cini da sanjam.POZDRAV !!!!

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #10 : Rujan 11, 2015, 03:02:24 prijepodne »
Držim palčeve! Znam da je frka, frka je i mene, ali nema druge. Ovo su strave i užasi. Normalni život je daleka povijest prema ovome. Bioritam je koma od lijekova; sreća da radim honorarno pa mogu spavati kad moram. Da sam u nekom uredu već bi došla smrt po svoje. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #11 : Rujan 11, 2015, 12:38:03 poslijepodne »
Zahvaljujem,svakako se javim.Ako mogu nekome pomići,slobodno pitajte .Veliki pozdrav svima !!!!!!!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #12 : Rujan 13, 2015, 07:06:42 prijepodne »
Za sve one koje je frka operacije, samo da velim da je rutinsko vađenje zuba jedno 100x veći stres nego ovo. Zaspeš i probudiš se...ništa lakše...pogotovo ako idete kod dr. Saftića gdje su najmodernije metode. Piece of cake.


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #13 : Rujan 13, 2015, 11:24:09 prijepodne »
zahvaljujem Davore na podršci.Srdačan pozz.!!!

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #14 : Rujan 13, 2015, 12:05:40 poslijepodne »
Doduše zaboravio sam,Davore,ako  ne griješim, ti si metrx radio u totalnoj ,a kod SED-a je lokal.Ali nema povratka .Ima li itko iskustva ,savjet da se frka malo smanji.Pozdrav svima !!!!

mariot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #15 : Rujan 17, 2015, 14:49:53 poslijepodne »
Poštovane kolege,
Evo gotovo je ,moralo se,ali nalaz, to je bilo gore no što sam mislio.Sve riječi pohvale za cijelu ekipu Axisa na celu sa dr.Saftićem koji je prvenstveno veliki čovjek,a nadasve vrhunski stručnjak.nemoj te se bojati ,ko mora nek to riješava čim uzmogne ,samo prokleta lova koja je uvijek otezavajuća okolnost.Ako netko treba pomoć ,savjet slobodno pitajte
Srdačan pozdrav svima

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija l5s1
« Odgovori #15 : Rujan 17, 2015, 14:49:53 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com