Autor Tema: savjet  (Posjeta: 13339 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lotta

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • MSN Messenger - deta@hi.t-com.hr
    • Profil
savjet
« : Veljača 24, 2011, 12:23:44 poslijepodne »
..pozz... nalaz MR snimanja...
Trupovi kralješaka primjerne su visine, oštro ocrtanih kontura.  Perineuralna cista dijametra cca 8mm na razini S2 segmenta. Reducirana širina iv. prostora u segmentu L5-S1 uz znakove osteohondroze.  Na nivou DVS L3-L4, L4-L5 vidi se dorzokonveksan iv. disk. Na nivou DVS L5-S1 vidi se plića dorzomedijalna protuzija iv. diska uz obostranu intraforaminalnu redukciju. Konus modularis vidljiv u razini L1 kralješka.   

Molim ako mi netko može objasniti nalaz i da li ću zbog toga morati na operaciju. Imam problema sa lumbalnim dijelom već 18 godina i nema šta nisam probala  (osim operacije.. rekli su sa sam još mlada  :o za operaciju). Idem 31. 03 kod neurokirurga pa da čujem njegovo mišljenje ( ja sam iz Rijeke).  Htjela bih čuti i druga mišljenja  :-\  jer je više glava pametnije od jedne... hvala...

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: savjet
« Odgovori #1 : Veljača 27, 2011, 10:15:17 prijepodne »
Poznanicu je operirao dr. Kolić iz Rijeke prije godinu dana L5/S1 nivo, i ona se osjeća izvrsno.
Odi kod tog neurokirurga jer samo ti liječnik može reći jesi li za operaciju

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: savjet
« Odgovori #2 : Ožujak 25, 2011, 18:34:56 poslijepodne »
ja sam iz rijeke i čuo sam da kupuju za svoje ljude mjsta a za smrtnike šalju na terapije i levate ja sam bio ko vukasa govori mi zdrav si da vidiš kakvih tun ima a imam 5 mj bolove mislim da je najkorektniji dr girotto nemi je prije 3 mj rekao da sam došao kod njega bio u toplicama samo da neće urgirat protiv kolege svi nešto mouljju a bolest je opaka kroz bolove a da ne govorim na psihičkoj bazi unadi da ćete brzo ozdraviti

Kraljeznica.com forum

Odg: savjet
« Odgovori #2 : Ožujak 25, 2011, 18:34:56 poslijepodne »

lotta

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • MSN Messenger - deta@hi.t-com.hr
    • Profil
Odg: savjet
« Odgovori #3 : Ožujak 29, 2011, 11:52:19 prijepodne »
 :) pozz... evo i mene nakon dužeg vremena :D... bila sam kod neurokirurga(nekim čudom prije termina:o) pregledao je nalaz i snimke MR i rekao da mi cista od 8 mm koju imam na kralježnici za sada ne radi nikakve problema i da nema potrebe za op., mene i dalje boli i to toliko da nekad ne mogu ustati iz kreveta  :'( ... šta da radim... šta moram čekati da me skroz zakoči da bi me operirali ???  ???.. i da rekao mi je da moram smršaviti (imam 75 kg) ... molim pomoć šta da radim... dosta mi je ibuprofena i silnih tabl., protiv bolova... fizikalna mi baš previše ne pomaže jer moram putovati u rijeku i natrag....pliz pomagajte....pozzz  :-*

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: savjet
« Odgovori #4 : Ožujak 30, 2011, 13:03:49 poslijepodne »
Lotta valjda ti je jasno da moraš otići kod drugog neurokirurga, nedaj se uvjeriti da su ti bolovi samo u glavi, to je inače nekim liječnicima česta uzrečica.
Imaš mehanički pritisak na živac i ta cista neće nestati nekim čudom sama od sebe.
Ako imaš mogućnosti otići u ZG, idi neurokirurgu u Sestre milosrdnice npr. dr. Sajku

lotta

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • MSN Messenger - deta@hi.t-com.hr
    • Profil
Odg: savjet
« Odgovori #5 : Ožujak 30, 2011, 19:48:59 poslijepodne »
..madagaskar hvala na preporuci... što prije ču se naručiti kad tog doktora i vidjet šta če mi on reći , jer ovo se više neda izdržati... Damirumer.. bila sam kod dr., Vukasa i on mi je rekao da za sada mi ta cista ne stvara problema ...  i zato mu ne vjerujem baš previše... a dr., Girotta ne možeš uhvatiti ni za glavu ni za rep..  a mene sve više boli...   sutra se odmah naručujem kod doktora u Zg jer ovako više ne ide.. pozzz

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: savjet
« Odgovori #6 : Travanj 02, 2011, 14:21:52 poslijepodne »
 Lotta Ja sam isto iskusio to na svojoj koži da ti kažu solidno je to a tebe i dalje boli ne bi se složio ako si iz rijeke možemo se čuti tel izmjeniti iskustva ja sam bio i nekako mi se najviše sviđa dr girotto pitaj na neurokirurgiji kad je dežuran pa dođi iza 4 primit će te sigurno na konzultaciju jer tako ja već par put sam odlazio kod dr vukasa stim da možda on i ima pravo samo kako da se pomiriš kad te nešto boli a ne vidiš izlaz možda je to stvarno bolest koju se mora prihvatiti stisnuti zube i ići dalje kroz život.najgore je za posao to ako je sjedećki ili fizički to je zeznuto jer svaki nepravilan pokret može čovjeka vratiti u prbobitno stanje znate na šta mislim ja sam bio i kod dr.sajka mlad dr možete otići i  k njemu na konzultaciju kbc sestre milosrdnice zg i čini mi se jako korektan ja sam naručen u utorak pa ćemo vidjeti rekao je ako se stanje nije popravilo da ond ase mora pokušati drugačije riješit stvar.prije se nisam bojao operacije nisad se ne bojim toga nego bi htio biti siguran da će se pravi dio operirati tu ima 5 6 diskova pitanje je koji zeza toga mene sad strah.
   Nadam se da sam pomogao samo hrabro nema predaje to je moj moto jer znam ljude koji su se predali neda ima se više odlaziti tražiti mišljenja a mislim da je to najgore šta možeš napraviti odnosno odustati u svojo borbi za bolji život.
Pozdrav ako te šta zanima drugi put pišem mob. 

Kraljeznica.com forum

Odg: savjet
« Odgovori #6 : Travanj 02, 2011, 14:21:52 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com