Autor Tema: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala  (Posjeta: 80469 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #180 : Prosinac 10, 2016, 10:01:19 prijepodne »
Marginalac,
Sve je individualno, no mislim da si ispod prosjeka u tablici preporuka šetanja i da bi trebao pojačati šetnju.
Vježbe istezanja koje ti daxdax predlaže bi također slobodno trebao raditi, a za gornji dio leđa predlažem trake.
Ove su meni odlične, no vjerujem da ima jeftinijih i bliže dostupnijih: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Budem naknadno stavio i tablicu preporuke za šetnju.
Ja sam jučer prešao 36 katova stepenica i 8,5km, a u srijedu 13,5km u dvije šetnje, osjećam se kao Rocky Balboa  :)
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #181 : Prosinac 10, 2016, 10:33:34 prijepodne »
Vrhy ne mozes ti bit rocky ...to sam ja odlucila bit:)))

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #182 : Prosinac 10, 2016, 13:02:29 poslijepodne »
Buhtluca,
Morat ćemu u Arenu pa da vidimo tko će pobijediti :)
Šalim se, ja ću biti Rocky2, a ti Rocky 1  :-*
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #182 : Prosinac 10, 2016, 13:02:29 poslijepodne »

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #183 : Prosinac 10, 2016, 13:54:39 poslijepodne »
Evo plana i programa setnje.... Samo mala napomena svakome je drugacije tako da marginalac samo polako i kako tebi odgovara

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #184 : Prosinac 10, 2016, 14:27:46 poslijepodne »
Toga se je manje-više pridržavam. Iako bih trenutno mogao i puno više šetati. Ali me strah da nešto ne zeznem.
Danas sam prvi put vani prošetao, nekih 2-3 km. I još po stanu toliko. Bit ću sad i ja malo aktivniji
« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2016, 14:40:43 poslijepodne marginalac »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #185 : Prosinac 10, 2016, 15:24:41 poslijepodne »
Meni vrijedi 1 dan aktivnosti = 1 dan ležanja u krevetu. Hodanje po Stuttgartu, ne samo po gradu nego i po shoppingu, me koštalo išijasa. Sad moram tjedan dana ležati, a osim toga kičma se skoro pa ispravila, težina se prebacuje na desnu stranu i boli me jače to tkivo koje nije naviknulo na tu težinu.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #186 : Prosinac 10, 2016, 19:59:41 poslijepodne »
Zapravo je nebitno koliko kaj prelaziš bitno je da živac ne trpi više ,a sad za koliko ćeš se ti vratiti u formu nije baš bitno,3-4 mjeseca simo tamo,jedino je u početku malo "koky"..Zajebat više ne možeš osim nekim ludim okretima ili tegljenjem ogromne kilaže.

Evo ja polako počeo i trčati :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #187 : Prosinac 11, 2016, 00:15:24 prijepodne »
Jest Dax, teglio sam kao marva.  :o Prvo ogromnu torbu po putu jer je bilo presjedanje (iako je vlak trebao biti bez presjedanja), a onda dosta stvari kod preseljenja u drugi stan jer nas je izbacila partnerova "prijateljica". Onda sam teglio malo iz shoppinga i eto sada. Zapravo bez pomoći druge osobe uopće ne mogu obavljati kupovinu ili pomicati teže stvari. Sjedenje je čak postalo OK (proveo sam u vlaku 11 sati), hodanje nije tlaka (osim trčanja, to nikako ne), ali nositi nekaj to je već druga priča.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #188 : Prosinac 22, 2016, 11:03:44 prijepodne »
Evo moj update, za neke buduće generacije križoboljaca sa sličnim problemima.
Znači, još jednom ću ponovit, trnci su nestali, a snaga se vratila. Dijelom već i prije operacije,  a sad mogu reći potpuno.
Ali, u oporavku se javljaju neki drugi problemi. Valjda je to normalno,  još je rano pa se neću živcirati za sad.
Zadnjih 10ak dana idem dva puta dnevno u šetnju od nekih 40 min. Ukupno napravim u te dvije šetnje cca 5 km.

4 tjedna nakon operacije boli me:
- lijeva noga- od straznjice do lista boli na pritisak ili jači dodir. Npr.kad sjednem na školjku ili se naslonim na zidić ili jače pritisnem rukom. Stvarno ne kužim ovo, skoro cijelom dužinom živca boli, ali na pritisak. Tako mi nije prije bilo, mogao sam masirati i sjediti bez bolova. Pa i prvih 10 dana nakon op sam sjedio na školjki bez problema, a sad me već 20ak dana to baš boli. Dok šetam ili ležim to me ne boli. Također, što se tiče stanja noge, lasegue je već na nekih 40°, a dok sjedim (samo po minutu-dvi) ne mogu tu lijevu nogu naprijed pomicati od bolova. Znači, u trenutnoj fazi vožnja ne bi bila izvediva ni da imam želju.

- desni kuk- desna strana stražnjice me smeta odmah od operacije,  a sad se zadnjih dana to proširilo baš u bok  pa i lagano na prednju stranu kuka. To se nadam da će biti kratkotrajno jer me dosta smeta pri šetanju.
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2016, 11:07:58 prijepodne marginalac »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #189 : Prosinac 22, 2016, 21:28:41 poslijepodne »
Drži se marginalac sve je to jos jako frisko, jel ti bolje nego prije 15 dana?

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #190 : Prosinac 22, 2016, 22:28:20 poslijepodne »
Puno stvari mi je bolje...npr.obuvanje i oblačenje ide bez problema, nogu dignem visoko...čak sam i nokte jučer rezao.
U kući sam sve korisniji, jučer skuvao blitvu, stavio i pokupio veš, pomogao kitit bor.
Šetanje je isto do jučer išlo sve lakše i brže, slobodnije, al onda me jučer taj kuk počeo bolit. Danas ga mazao voltarenom, sad ću i jedan brufen popit i nadat se da će sutra bit ok.

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #191 : Prosinac 23, 2016, 17:55:45 poslijepodne »
Kaj imaš sa kukom problema ?  :o
Samo lagano marginalac,slobodno popij neki painkiller .
Meni recimo stopalo svakim danom sve bolje i bolje,zapravo cijeli išijas živac se lagano ali sigurno oporavlja.
Ja prekrižim nogu kod obuvanja bez saginjanja.Klonim se toga ali nije dobro za tetive noge da se ne isteže.
Za 3-4 mjeseca ćeš tek opušteniji i prirodniji biti vjeruj mi.

Sad malo offtopic,znam da nebi trebao to nuditi na forumu ali ostala mi kutija neotvorenog Tramala 50mg pa ako kome treba :) neka pošalje private message.
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2016, 17:57:24 poslijepodne daxdax »

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #192 : Prosinac 23, 2016, 19:49:24 poslijepodne »
Ma da...kuk me zeza...danas ne toliko kao jučer. Malo manje sam danas šetao i popio brufen sinoć. Nadam se da neće bit od toga na kraju neki veći problem.
Drago mi je što tebi ide super, samo tako nastavi.
Nisam te skužio ovo za obuvanje...ti se obuvaš sjedeći i onda prekrižiš noge, jel? Ja se oblačim i obuvam stojećki, podignem stopalo do visine kuka i navučem čarapu ili cipelu. Ne znam jel to smijem, valjda da. Ne znam kako bi drukčije

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #193 : Prosinac 23, 2016, 20:03:07 poslijepodne »
tako je prekrižim u sjedećem položaju nogu koju obuvam i to je to..

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #194 : Prosinac 23, 2016, 21:16:51 poslijepodne »
ak nije tajna koliko imaš godina marginalac ?

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #195 : Prosinac 24, 2016, 10:07:30 prijepodne »
Ma kakva tajna...38

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #196 : Prosinac 24, 2016, 11:42:01 prijepodne »
Možda samo upala mišića uslijed duže jaće aktivnosti, posebice na neravnom brdovitom terenu.
Malo blagdanskih kolaća i odmora pa ćeš biti Ok
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #197 : Prosinac 24, 2016, 15:05:00 poslijepodne »
Ja mislim da za 6 mjeseci nećeš ni osjetiti da si bio na operaciji.
Evo koliko je znanje naših doktora,moj opće prakse mi veli nikad nećete moći trčati možda samo po pijesku,a ja sad već mogu šprintat jako brzo. Onda ni za boga sjedenje,i to eto več od 2 dana nakon operacije sjedim bez problema i bolova.
Već sada mogu dizati kilaže oko 80kg bez bolova i na mišiće.Jedino osjetim ako stavim recimo torbu na leđa nekakav lagani pritisak bez boli.
I kaj ja zaključujem,da idem kod 10 neura svaki bi savjetovao nekaj drugo. :-\

Imao sam oba lakta slomljena i 3 mjeseca u gipsu,mišići su mi jednostavno atrofirali ,ali postoji studija da mišići pamte i tijelo ih brzo izgradi na prijašnje stanje bez problema.Dakle lagana aktivnost je bolja nego nikakva makar samo lamatao rukama i nogama.

A najgore od svega je kad vidim da fizijatri natjeravaju ljude sa lošim stanjem kičme na svakodnevno vježbanje i tak ih još više raubaju,jednostavno se mora prihvatiti činjenica da kod takvih ljudi omjer odmora i vježbanja mora biti sasvim različit.
« Zadnja izmjena: Prosinac 24, 2016, 15:07:36 poslijepodne daxdax »

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #197 : Prosinac 24, 2016, 15:05:00 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com