Autor Tema: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala  (Posjeta: 80461 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #54 : Studeni 04, 2016, 12:46:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Joj, kaj je vama drastično. :P Ja imam četrnaest šavova. ;) U svakom slučaju, što god urade važno da je uspješno i da riješi bolove i neuropatiju. A hoće čim se oslobodi živac.

Bravo Henrik  :)
Oni tu drame oko 2 cm reza, a kaj bi mi trebali rec koji imamo rezove prek 10 cm I ugradjene kojekakve gluposti .....
Bitno da se rijesite bolova a kaj vam rade to je manje bitno.....

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #55 : Studeni 04, 2016, 12:52:22 poslijepodne »
Kaj se tiće tih cm i otvora na kičmi,meni je objašnjeno da to ovisi o operatoru kako prakticira.
Ja imam 2cm ,dok je kolega imao 6cm,pa nam je rečeno ovaj drugi doktor prakticira veću preglednost dok je ovaj moj to raširio raznim pomočnim alatima,a operacija je također bila samo na jednom disku.

Kako je Henrik imao na više diskova naravno da je rez puno veći.

I da naravno zaboravio sam reći da te sve mikro operacije dolaze u obzir ako ne treba ništa drastično raditi po disku već ga samo osloboditi pritiska živac.Ako treba bilo kakva rekonstrukcija diska  ili šarafanje radi se isključivo interlaminectomija jer drugog načina nema.
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2016, 13:02:28 poslijepodne daxdax »

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #56 : Studeni 04, 2016, 13:14:35 poslijepodne »
U potpunosti potpisujem Natali i Henrika.vidim da se piše dosta netoćnih inf.i samo bezveze zbunjujete čovjeka.i živo me zanima kakav to " laminat" spominjete ;D  ;D,Velika večina odgovora na sva naša pitanja je već na forumu.samo treba ČITAT,ili se bar potrudit pročitat pa ako nema odgovora onda pitati.Da su neki čitali znali bi da Henrik nije imao problema sa diskovima.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #56 : Studeni 04, 2016, 13:14:35 poslijepodne »

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #57 : Studeni 04, 2016, 13:19:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
kakav to " laminat" spominjete ;D  ;D
Kičmeni  ::) Preporučam da pogledaš video koji sam stavio koji će razjasniti i vizualno predočiti o ćemu se radi.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #58 : Studeni 04, 2016, 13:30:22 poslijepodne »
Ocito ti ne znas koliko je Ljiljana imala operacija pa te molim da se suzdrzis glupih komentara, jer je ona prosla sto mi svi skupa necemo zajedno....
Mozda da si procitao sve nase postove ne bi ponavljao iste stvari...

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #59 : Studeni 04, 2016, 13:36:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ocito ti ne znas koliko je Ljiljana imala operacija pa te molim da se suzdrzis glupih komentara, jer je ona prosla sto mi svi skupa necemo zajedno....
Mozda da si procitao sve nase postove ne bi ponavljao iste stvari...

Ja govorim o vrsti operacije koje se predlažu,ne tko je kaj prošao.Ne vidim kaj sam ja tu nešto glupo komentirao.
Ako netko ne zna kaj ga čeka i kaj operacija znači pod tim nazivom ja sam mu odgovorio.
I ne znam kakve veze ima tko je što prošao ? Ja samo govorim iz vlastitog iskustva i ono kaj sam prošao i kaj mi je rečeno.Nisam čovjeka ništa dezinformirao.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #60 : Studeni 04, 2016, 13:45:38 poslijepodne »
Pa nisi ti neurokirurg pa da znas kak ce marginalca operirati i o vrstama operacije... Bila sam na dvije i cak sam vise upucenija od tebe u neke stvari pa to ne komentiram jer nisam doktor niti je to moje pravo da dajem ikakve savjete o vrstama operacija....
Od marginalca neurokirurg ce odluciti o vrsti operacije, a mi smo tu da mu pruzimo moralnu podrsku.... I za savjete poslije operacije....

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #61 : Studeni 04, 2016, 13:52:04 poslijepodne »
Pogledala sam video,2x.i stvarno nema "laminata"video je ok.I stvarno nema potrebe za prepucavanjem,ja sam samo htjela skrenuti pozornost da treba pozornije čitati,ali nažalost svatko može pisat što hoće,jer ovo je forum.Netreba zaboravit da smo svi na forumu iz potrebe.i da je sve napisano samo naše iskustvo.Ali svejedno bilo bi dobro da se prvo promisli pa onda napiše.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #62 : Studeni 04, 2016, 13:53:04 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pa nisi ti neurokirurg pa da znas kak ce marginalca operirati i o vrstama operacije... Bila sam na dvije i cak sam vise upucenija od tebe u neke stvari pa to ne komentiram jer nisam doktor niti je to moje pravo da dajem ikakve savjete o vrstama operacija....
Od marginalca neurokirurg ce odluciti o vrsti operacije, a mi smo tu da mu pruzimo moralnu podrsku.... I za savjete poslije operacije....

PA čovjek je pitao kakva je to interlaminectomija operacija i ja sam mu odgovorio.Nisam mu ništa predlagao niti išta drugo,i ne razumijem po kojem mojem odgovoru si zaključila da ja bilo kaj sugeriram ?
Normalno je da će neurokirurg odlučiti.  ;)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #63 : Studeni 04, 2016, 13:55:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pogledala sam video,2x.i stvarno nema "laminata"video je ok.

Evo točne definicije:
The lamina is the flattened or arched part of the vertebral arch, forming the roof of the spinal canal; the posterior part of the spinal ring that covers the spinal cord or nerves.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #64 : Studeni 04, 2016, 14:03:14 poslijepodne »
Ja nisam ni gledala video niti cu ga gledati.... Ne zanima me to.....
Nisam neurokirurg i ne mogu dat svoje strucno misljenje o bilo kakvoj operaciji niti cu se upustati u daljnje diskusije o vrstama.....

BTW. Koga briga kakva je operacija, I da imam rez od 30 cm samo da vise ne boli.....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #65 : Studeni 04, 2016, 18:07:52 poslijepodne »
Joj, kak ste se raspalili. :)
Nekako mi je promakao video za išijas i odmah vam moram reći da ljudi koji sebe predstavljaju kao primjer izliječenja i drugima nude isto nisu nimalo odgovorni. Svatko ima pravo testirati sa svojim tijelom, ali drugima tvrditi da je to rješenje za njihove probleme je vrlo opasno. Ovaj iz videa ne bi mogao napraviti sa išijasom ništa od tih vježbi, bar ne bez jakih popratnih bolova, zato što je rastezanje nogu i trešnja nogama na način koje pokazuje iznimno bolna. Ne može se ni stati na noge, a kamoli njima micati. Lazarevićev test koji se standardno radi, podizanjem nogu u antigravitacijski položaj u odnosu na površinu je uvijek pozitiva, često već kod samog pokušaja da se noga podigne i bolan. Osim toga, nije živac taj koji se "zaglavi" jer se on ni ne miče, ne može se zaglaviti, nego bude pod pritiskom radi kompresije tkiva. Raditi bilo kakve vježbe sa kompresijom živca je vrlo opasno jer tkivo može izazvati još veću kompresiju i dovesti do gubitka funkcije hoda. Ja mislim da je navedeni gospodin koji je izliječio herniju diska (v. ovdje: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se) nadriliječnik i navlači ljude da mu se jave, a sumnjam da to ne naplaćuje. ;) Njegova pretpostavka da se može "vratiti disk" je netočna. Naime, disk je mekan, on iscuri iz i.v. prostora i ne može se vraćati natrag, nije to loptica koju namjestiš kako hoćeš.

Ako baš hoćete vidjeti što pravi nadrilječnik radi, v. ovo i zamislite da to radi vama za slučaj nekih bolova u kičmi i zglobovima: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se Bakica je vrlo hrabra!  :o

A ako tko ima i reumu, evo jedno staro rješenje: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se :P

Btw., "lamina" i "laminat" nisu isto.  :D Laminat je prerađevina drveta kojom se oblaže pod jeftinije nego da se oblaže parketima, a lamina je dio kosti kralježnice. Ona se obično ukloni da se oslobodi kičmena moždina, pomakne komprimirani živac i sredi disk, evo tu jedan video: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Mene kad je bolilo 9/10 bilo mi je tak svejedno kaj bude radil, neka reže i spasi me muke! ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #66 : Studeni 04, 2016, 18:26:38 poslijepodne »
Ja samo čitam i krepavam od smijeha  ;D
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #67 : Studeni 04, 2016, 19:21:33 poslijepodne »
lamina:"tanka ploča ili sloj" po definiciji.

Ljudi moji pa valjda niste mislili da sam mislio na laminat za podove :) To kaj sam ja napisal laminat je bilo više žargonski  ;D

Osim toga to je latinski lamina vertebrae,a po naški laminat kralješka  :P
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2016, 19:33:33 poslijepodne daxdax »

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #68 : Studeni 04, 2016, 19:34:27 poslijepodne »
I ja sam se danas pošteno nasmijala  na neke stvari ;D,a smijeh je ljek ;D.Nego skrenuli smo s teme.Marginalac nije stvar u rezu,stvar je do neurokirurga i njegovog naćina rada,a poslje je stvar na tebi da se čuvaš,naravno da smo tu za tebe za savjete,ima nas punu i sigurno će ti nešto od predloženog odgovarati.Bitno da se psihički pripremiš,sad misliš da se ja šalim i kakve veze ima psiha.Vjerujm mi da ima a mislim da če ti i ostali koji su bili na operaciji potvrdit.ali prvo korak po korak,riješi operaciju pa čemo dalje.drži se ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #69 : Studeni 04, 2016, 19:36:42 poslijepodne »
Zato se radi očuvanja psihe treba pojavljvati na forumu i smijati. :)
Što se tiče laminata mene niš ne bi čudilo kaj čujem! :P U toplicama u Sv. Martinu ljetos su dvije bakice pričale o popravku zuba u whirpoolu pa je jedna rekla drugoj: "Joj, meni je zubarica tak kopala i kopala, skroz do oka pa mi je očni živac izvadila." Puko sam od smijeha na licu mjesta! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #70 : Studeni 04, 2016, 20:19:53 poslijepodne »
No dobro...taj laminat se stvarno malo odreže ili nešt takvoga,sjećam se da mi je neuro rekao da se ta kost dira.
A kaj se tiće reza,normalno da nije isti kad se operira hernija diska ili se radi fuzija pa se to sve ugrađuje u kralježnicu.

No dobro....ja svejedno mislim da je moj najmanji i najljepši...i samo je jedan iako su bile dvije operacije  :P
Uglavnom mi je netko bio nakon operacije rekao da kupim kremu za te ožiljke,ali nije mi palo na pamet. Niti vidim rez,a niti me zanima kakav je....moj je  :-*

I te razne vježbe da skomentiram kod kojih hernija nestane....aha mož mislit. Svi znamo da želatinozna masa iscuri iz diska i sad to vratiti unutra????? nema šanse. Jedino dok je nekakvo lagano ispupčenje,pa to malo ublažiti....vjerujem da je moguće,ali ekstruziju diska vratiti....ma glupo mi je to uopće pisati.

I prije nego počinjete s nekakvim vježbama,prvo pitajte google. Ne budite kao ja s tim mojim plankom....za moju kičmu definitivno nije i dobro da sam na vrijeme skužila.s
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #71 : Studeni 04, 2016, 21:37:19 poslijepodne »
Mislim da Marginalca mući pitanje koja bi mu bila najbolja operacija.Najbolja je ona minimalno invazivna,trebao bi vidjeti koje operacije provode u kojoj bolnici i to je bila moja osnovna misao kad sam mu rekao da pazi koju će imati operaciju.
U svakoj bolnici nemaš baš izbora.U KB Dubrava isključivo interlaminectomija i nema druge,dok u Vinogradskoj i na Rebru ima izbora,ne znam za Traumu i Sveti Duh.Privatne klinike daju najbolje minimalno invazivne ali to košta ko svetog petra kajgana cca 30000kn naviše.Za Dalmaciju ne znam kakvo je stanje gdje on gravitira i nek se onda raspita u jednoj ili više klinika u svom okruženju.Obzirom da mu vrijeme curi teško je sada birati.(Nisam ni ja mogao birati niti mislio birati već gdje ću prije na red).
I da jako je bitno što hitnije,nema čekanja i ono polako ili ne znam ima vremena pa razmislite pa vidjet ćemo...
Kod njega ne ,stopalo mu govori o ozbiljnim neuroproblemima i stanju živca.
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2016, 21:39:22 poslijepodne daxdax »

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #71 : Studeni 04, 2016, 21:37:19 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com