Autor Tema: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala  (Posjeta: 80402 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« : Listopad 24, 2016, 14:15:10 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Evo "ukratko" ;D moje predstavljanje i problemi.
Lani u 12.mj bolovi u leđima. Mr pokazala protruziju 4 mm L5-s1. Bol koja se s vremenom spustila do iznad koljena prošla za cca 3 mjeseca. Nakon toga malo plivao, malo vježbao, ali ništa redovito.
Krajem srpnja ponovno jaka bol u leđima, koju kontroliram sa tabletama i funkcioniram ok do prije mjesec dana.
Tada bol kreće u nogu sve do lista, a ja privatno odmah na fizikalnu. Rade mi uobičajene terapije (masaža, struja, uzv, magnet), ali svakodnevno i trakcije kralježnice. Nakon tjedan dana zaključujem da je bol jača pa doktor predlaže injekciju tfesi koju primam 07.10.
Nakon toga tek počinju simptomi koji me sad brinu. Dakle, bol uopće nije smanjena, ujutro bedro i list bole za poluditi. Ali, kad pijem diklorapid bol nije problem.
Problemi su sljedeći: LIJEVA STRANA STOPALA MI JE STALNO UTRNUTA i NEMAM SNAGE U STOPALU KAO PRIJE. Na prstima još nekako i mogu hodati, ali mi noga pritom isto malo kleca, propada. Ali ne mogu se zatrčati, ne mogu se podignuti na prste ako stojim na jednoj nozi, ne mogu naravno ni skakati na jednoj nozi. Primjetno i šepam zbog tog stanja.
Znate li uzrok toga stanja? I mislite li da je to ozbiljan neurološki problem koji zahtjeva hitno rješavanje? Može li se snaga vratiti nakon eventualne operacije?
Koji bi bio vaš prijedlog rješavanja ovog mog problema?

Zapisao sam se sad za novu magnetsku, dobio termin 19.11.
Smijem li toliko čekati ili da krenem odmah emng, neurokirurg...
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2016, 14:26:14 poslijepodne marginalac »

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #1 : Listopad 24, 2016, 15:00:23 poslijepodne »
moj savjet vam je da posjetite ponovno neurokirurga što prije...on će vam reći da li je hitno ili ne...koliko su meni rekli ultra hitno (unutar 24h) je ako izgubite kontrolu nad mokrenjem, ali ja nisam dr...esi nekome pomogne a nekome ne, a njen učinak i kad pomogne je ograničenog trajanja, odnosno kupujete vrijeme za pravu rehabilitaciju, pa ako uspijete...ja sam je odbio jer sam imao extruziju, ali kod vas je drugačija situacija.

Snaga se može vratiti nakon operacije, može i ako padne stopalo, ali to se može dogoditi/ili ne brzo ili užasno sporo i uz maksimalnu disciplinu....kao što su meni napisali ovdje ...kako vam padne grah  :-\ ...i zaista je tako

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #2 : Listopad 24, 2016, 15:09:22 poslijepodne »
Utrnuto vam je stopalo, to je pritisak korijena S1.  Odmah Emng da se vidi koliko je ostecenje I to vam je 400 kn privatno I 960 magnet privatno. I direkt neurokirurgu.....

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #2 : Listopad 24, 2016, 15:09:22 poslijepodne »

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #3 : Listopad 24, 2016, 15:46:08 poslijepodne »
Hvala na brzim odgovorima.
Evo već sam sad zvao privatno za emng u Splitu, ali nema mjesta u iduća dva tjedna.
Možda da odem na hitnu, bi li me tamo primili i napravili emng?
Ali me strah da me odmah ne uspavaju i operiraju jer za operaciju naginjem nekoj od min.inv. metoda  ;)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #4 : Listopad 24, 2016, 17:01:45 poslijepodne »
Sumnjam da ce vas odmah operirati jer mozete kontrolirati mokracu.
Narucite se i neurokirurgu....

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #5 : Listopad 24, 2016, 17:43:10 poslijepodne »
Ukoliko se radi o pritisku zivca bez curenja diska (ekstruzije) ili ostecenja zivca na operaciju te rijetko koji kirurg salje.postoje neke lagane vjezbe za otkljestenje ima ih na youtoube i to nekog naseg decka.probaj time otkljestiti zivac i vratiti disk na mjesto.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2016, 17:48:10 poslijepodne daxdax »

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #6 : Listopad 24, 2016, 17:51:51 poslijepodne »
Nisi napisao u dijagnozi na koju stranu ide protruzija jer postoji ona najopasnija to je ona unutarnja prema ledjnoj mozdini.ako je ta u pitanju onda nemas kaj cekati jer osobno znam jednoga kojeg su par mm djelile od paralize ili smrti.

Ovaj slucaj se dogadja vecinom kada disk pukne i unutrasnjost i prstenovi se razlete u svim smjerovima.da ne kazem da je potrebna i rekonstrukcija diska ali mislim da si ti daleko od ovog slucaja.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2016, 18:06:34 poslijepodne daxdax »

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #7 : Listopad 24, 2016, 18:09:57 poslijepodne »
Protruzija je dorzomedijalna. Ne piše ni lijevo ni desno. To je onda valjda ta središnja.
Al bol je stalno lijevo. I u leđima i u lijevoj nozi. Uvijek lijevo

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #8 : Listopad 24, 2016, 18:30:29 poslijepodne »
Meni je bila dorzomedijalna I lijevostrana.
Nemoj molim te strasiti covjeka, jer ako ja nisam ostala paralizirana sa vecim nalazom ne bude bi on.
Samo polako I nemoj se sekirati.... Nemas veliki deficit i protruzija ti nije velika.
Kao sto sam rekla naruci se kod neurokirurga pa vidi sa njim....

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #9 : Listopad 24, 2016, 18:45:53 poslijepodne »
Moram priznati da me malo prepao daxdax  :o
A taman moram ići plinsku bocu novu uzet i donit na 3.kat

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #10 : Listopad 24, 2016, 18:50:13 poslijepodne »
Problem kod tih diskova je taj da simptomi ne moraju pratiti ozbiljnost situacije.Sa protruzijama možeš živjeti i godinama a da ih nisi niti svjestan ukoliko ne pritišće neki živac.Isto tako ovaj primjer prethodno kaj sam naveo čovjek je imao trnce u nogama ,mogao je sjediti ali hodati malo teže.Kada su ga otvorili tek su vidjeli pravo stanje stvari je se na MR nije vidjelo ozbiljnost.
Ne strašim nikoga,samo navodim primjere.
Uvijek se postavlja pitanje pokušati vježbati ili operacija,ali mislim da je to čista lutrija bolesnika.Stanje može biti ozbiljno a da ga simptomi ne prati i obrnuto da su simptomi abnormalni bolovi ali je samo jači pritisak na korjen
živca i stanje nije alarmantno.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #11 : Listopad 24, 2016, 18:51:01 poslijepodne »
U potpunosti se slažem s Natali.Moj nalaz prije prve operacije je bio dorzomedijalni prolaps od 10mm.Na magnetu se doslovno vidjelo kako mi je potisnuta duralna vrećica.i ja sam s tim preživila 7 mjeseci bez teškog neurološkog deficita.zato samo polako čuvaj se,odi neurokirurgu on če te najbolje savjetovat.I ono tipa pazi se tereta i rotacija.poz...
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #12 : Listopad 24, 2016, 19:09:01 poslijepodne »
Može li samo pojašnjenje što su te rotacije na koje treba pazit, vidim da ih često netko spomene. Jel se to misli na rotacije u kuku, kad gornji dio trupa okrećeš u neku stranu puno? Ili nešto drugo?

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #13 : Listopad 24, 2016, 19:13:39 poslijepodne »
Evo preko prijatelja dogovaram da me primi i sasluša jedan neurokirurg tu u Splitu.
Još neću imati ni emng ni novu magnetsku, ne znam koliko će imati smisla taj pregled

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #14 : Listopad 24, 2016, 19:16:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na brzim odgovorima.
Evo već sam sad zvao privatno za emng u Splitu, ali nema mjesta u iduća dva tjedna.
Možda da odem na hitnu, bi li me tamo primili i napravili emng?
Ali me strah da me odmah ne uspavaju i operiraju jer za operaciju naginjem nekoj od min.inv. metoda  ;)

ne tresi se, ne ide to tako. Natali34 ti je lijepo napisala, napravi mr i emng i ajde kod neurokirurga.
i ne nosi bocu plina na 3 kat, zamoli prijatelja da ti to napravi.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #15 : Listopad 24, 2016, 19:19:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo preko prijatelja dogovaram da me primi i sasluša jedan neurokirurg tu u Splitu.
Još neću imati ni emng ni novu magnetsku, ne znam koliko će imati smisla taj pregled

ništa te ne košta i ne mora te baš taj operirat. kod koga ideš?

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #16 : Listopad 24, 2016, 19:22:40 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Može li samo pojašnjenje što su te rotacije na koje treba pazit, vidim da ih često netko spomene. Jel se to misli na rotacije u kuku, kad gornji dio trupa okrećeš u neku stranu puno? Ili nešto drugo?

Rotacije gdje si nogama prema napred a trup rotiras naglo u lijevo ili desno (kao da naglo ideš gledati tko ti ide iza leđa),zatim naglo pregibanje unaprijed,obzirom da ti je prema unutra protruzija trebaš se čuvati ležanja na trbuhu i odizanja glave i ramena i općenito gornjeg dijela tijela a da ti noge ostanu na podlozi.Probaj ustajati sa kreveta bočno sa laktovima ili trbušno putem laktova i koljena.
Također pazi na rotacije prilikom spavanja ,ako se puno rotiraš dok spavaš probaj spavati na skračenom prostoru sa nogama poviše trupa što olakšava bolove i smanjuje mogućnost okretanja.

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #17 : Listopad 24, 2016, 19:27:02 poslijepodne »
Evo probaj ove vježbe za otklještenje:
 Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Probaj ovu 3. vježbu koja je dekompresijska i može ti vratiti disk među kralješke.

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #17 : Listopad 24, 2016, 19:27:02 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com