Autor Tema: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala  (Posjeta: 80401 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #36 : Listopad 31, 2016, 22:55:10 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo bio sam odmah i kod neurokirurga. 
Kaže što prije operirati.
Sutra odmaram, a preksutra idem po termin za op.u Splitu

Auf, al nema straha kod tebe će to lakše ići ;D  termin ti se čeka cca 7-10 dana ovisno o gužvi ili prioritetima, naručiš se kod sestre Vjeke, super žena, a u tom periodu ćeš morat obavit, vađenje krvi radi utvrđivanja krvne grupe (vojna bolnica čeka se 2 dana), KKS + urin - bilo di (bolnica, staro rodilište ili kod svoje doktorice) i pregled anasteziologa (eventualno EKG). To ti je osnovno ako nemaš nekih drugih problema tipa štitnjača, srce, bubrezi....možda ti nešto od ovoga naprave i kad te zaprime u bolnicu, ja sam u ZG isa spreman da sto manje čekam i boravim u bolnici. Drži se, nije strašno, to su kratke operacije.  ;)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #37 : Studeni 01, 2016, 09:16:06 prijepodne »
Sretno,a i to probaj ishodovati što hitniji termin operacije jer se i to zna čekati po mjesec dana,a do tada smanji opterećenje na minimum da ne pogoršaš nešto.U tvom slučaju ja nebi apsolutno radio nikakve vježbe.
Pretpostavljam da je riječ o ekstruziji diska gdje se dio diska odvojio od prstena i pritišće živac.
Javi nam se.
« Zadnja izmjena: Studeni 01, 2016, 11:11:12 prijepodne daxdax »

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #38 : Studeni 01, 2016, 13:48:45 poslijepodne »
Sretno i samo polako. Drzi se...

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #38 : Studeni 01, 2016, 13:48:45 poslijepodne »

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #39 : Studeni 01, 2016, 13:49:13 poslijepodne »
Marginalec hrabro...sretno..i javljaj se!!

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #40 : Studeni 01, 2016, 16:07:20 poslijepodne »
Sretno i da ne čekaš dugo!
Bez vježbanja.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #41 : Studeni 01, 2016, 16:18:55 poslijepodne »
Ej, ljudi odlični ste, hvala svima na podršci

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #42 : Studeni 01, 2016, 22:09:54 poslijepodne »
Sretno i od mene! Nisam vam se ranije javljao jer su sam sve super rekli drugi forumaši/ce. Dobro ste sami shvatili da vam "operacija ne gine". Na žalost, ali na sreću da ste napravili privatno taj MR i to odmah sve otkrili jer biste se inače samo još mjesecima užasno mučili. Nemojte se bojati operacije, to je čas posla, minimalno invazivni zahvat, a ogromno olakšanje. Pogledajte na forumu druge postove sa sličnim iskustvima; naime, vrlo je važno da nakon operacije polakom, malim koracima naprijed, idete u oporavak i da ne kažete "hop" tek što prestane bol, a proći će čim se ukloni kompresija sa živca. No, to ne znači život kao prije, nema trčanja, skakanja, sagibanja, nošenja teških stvari, itd. Da bi operacija uspjela od vas se traži prilagodba nastaloj situaciji, što znači i smanjenje opterećenja kojima ste do sada bili izloženi. Meni se kralježnica tako iskrivila, potpuno izgubila biomehaniku, a to je da se umalo skoro raspala, na kraju sam hitno operiran prije skoro 6 mjeseci i to na način da su mi u 4 kralješka ugrađeni šarafi i sve povezano sa šipkama da nikud ne mrda i svačeg sam se natrpio, a znam da sam i raznim pokusima s vježbama i prije i poslije operacije znao pogoršati bolove.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #43 : Studeni 02, 2016, 13:58:45 poslijepodne »
Osvrnuo bi se na izlječenje vježbom koje sam ovdje čitao od izvjesne Katarine.
To je jako velika lutrija,jer se čak niti MR ne vidi pravo stanje stvari ako je nekaj ozbiljno.
Onaj tko se odluči mučiti sa vježbama i čekanju čuda da mu se dogodi,vjerujem da je takvih dosta ali da od 10 ljudi jedan uspije
nešto napraviti vježbama.Kaj se vježbom može napraviti ? Eventualno izmaknuti disk sa živca koji mm i ništa više.Također sam pročitao da dugotrajna ekstruzija odumre živac i on prestane reagirati na bol pa nakon nekog vremena čovjek misli da mu je lakše i da se izliječio,a zapravo je živac odumro.
Kaj se sve može vježbom: Pogoršati stanje,učvrstiti mišiće ali ne i riješiti stanje diska jer ne postoji zapravo vježba koja disk oporavlja!

Sve one koje trpe bolove godinama i nedaju se pod nož treba pitati čemu taj mazohizam ?

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #44 : Studeni 02, 2016, 20:25:20 poslijepodne »
Mazohizam često ide pod ruku sa preporukama liječnika fizijatra. ;) Dok on ne digne ruke. Razina boli od 9/10 je ona kod koje sam ja odlučio da je mazohizma dosta i hitno otišao pod nož.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #45 : Studeni 02, 2016, 21:18:53 poslijepodne »
Vjezbanje ima smisla u 2 slucaja: preventivni kada problemi jos ne postoje i odrzava se forma misica i diskova ( tesko ostvariva ukorak sa modernim drustvom i tempom zivota) te ona postoperativna koja nebi smjela biti grupna vec individualna. Sve fizijatrije trpaju ljude u isti kos i rade svi sve bez obzira na stanje. Iskreno mislim da jako malo fizijatara specijalista koji prema dijagnozi mogu preporuciti prave vjezbe.
U 3. Slucaju a to je taj akutni slucaj kada disk pritisce zivac, apsolutno se nebi smjelo provoditi vjezbe zbog velike mogucnosti pogorsanja stanja.

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #46 : Studeni 03, 2016, 23:05:22 poslijepodne »
Samo si dobro razmisli o vrsti operacije.interlaminectomia ce ti napraviti najveci luft u kicmi za zivac i u potpunosti ga osloboditi.ostale minimalno invazivne metode nisu tako drasticne.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #47 : Studeni 04, 2016, 07:07:26 prijepodne »
To s vježbama bi trebalo funkcionirati tako da svatko od nas dobije svojeg fizioterapeuta koji radi individualno i na kraju provedene fizikalne terapije napiše mišljenje i zaključak koji je sastavni dio medicinske dokumentacije i tako dođe povratna informacija fizijatru o tijeku terapije. No, to se ne radi, svi radimo iste vježbe, pa kome kako bude. Mene su vježbe zeznule više puta i zapravo mi je najviše pomoglo plivanje za lumbalni dio, a ove regularne vježbe su mi pomogle za vrat. No, u vratu je stanje znatno bolje nego što je to niže. Ovaj zadnji set vježbi koji sam dobio u toplicama je OK jer su zbilja jako lagane, ali učinak je ograničen samo na to da se ugrijem nakon buđenja, jer mi je cirkulacija narušena i hladan sam kao mrtvac.
U akutnom stanju se nikad ne radi medicinska gimnastika, ali mi smo dosta poslušni i disciplinirani ljudi i skloni prije slušati medicinski savjet nego vlastito tijelo, a fizijatar ipak ne živi u našim kožama. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #48 : Studeni 04, 2016, 07:56:46 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo si dobro razmisli o vrsti operacije.interlaminectomia ce ti napraviti najveci luft u kicmi za zivac i u potpunosti ga osloboditi.ostale minimalno invazivne metode nisu tako drasticne.
Nisu mi spominjali koja će biti vrsta operacije. Kojom si ti operiran?
Jel ovo što si napisao znači da ti preporučuješ interlaminectomiju? Ili da je treba izbjegavati jer je najradikalnija?
Krešo,  možda znaš ti kako se u splitu operira?

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #49 : Studeni 04, 2016, 08:57:39 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo si dobro razmisli o vrsti operacije.interlaminectomia ce ti napraviti najveci luft u kicmi za zivac i u potpunosti ga osloboditi.ostale minimalno invazivne metode nisu tako drasticne.
Nisu mi spominjali koja će biti vrsta operacije. Kojom si ti operiran?
Jel ovo što si napisao znači da ti preporučuješ interlaminectomiju? Ili da je treba izbjegavati jer je najradikalnija?
Krešo,  možda znaš ti kako se u splitu operira?

može pitat ali operirat će ga kako mu dr. kaže, trebalo bi ti pisat na nalazu neurokirurga...ali tu ćeš dobit sigurno jer očito nisi kandidat za PLDD,a druge se ne rade u ST. Pitanje je izvođenja op., odnosno kolko je ko dobar u tome...nekome treba veći rez a nekome manji...npr. ista metoda, a dva različita doktora...rez od 6 šavova i rez od 3 šava....ali marginalac ne brini, ti si lakši slučaj, tebi će to proć ko od šale  ;)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #50 : Studeni 04, 2016, 09:05:31 prijepodne »
Thanks
Al ne znam baš koliko sam ja lakši slučaj. Evo sam zadnja dva dana u dosta većim bolovima, stopalo utrnulo stalno, a ova 2 dana kad se dignem osjećam i u listu neko mravinjanje.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #51 : Studeni 04, 2016, 09:11:41 prijepodne »
Joj, kaj je vama drastično. :P Ja imam četrnaest šavova. ;) U svakom slučaju, što god urade važno da je uspješno i da riješi bolove i neuropatiju. A hoće čim se oslobodi živac.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #52 : Studeni 04, 2016, 09:32:47 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Thanks
Al ne znam baš koliko sam ja lakši slučaj. Evo sam zadnja dva dana u dosta većim bolovima, stopalo utrnulo stalno, a ova 2 dana kad se dignem osjećam i u listu neko mravinjanje.

i meni je išlo to u list, zato odmaraj, nemoj bit debil ko i ja, pa šetat 4-5 km i vozit, pa do op. još više zeznit zivac (ko ja). šanse za brži oporavak su ti tako veće

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #53 : Studeni 04, 2016, 12:22:23 poslijepodne »
Interlaminectomija sama riječ govori da se izvadi laminat kičme da se dođe do živca.
Kako je leđna moždina i živci zaštičeni nekom vrstom prstena,da bi se došlo do njih mora se otpiliti laminat odnosno na diskovima  (l4 i l5 ili samo na jednom ne znam točno u mom slučaju) se otpili dio kralješka ,živac se pomakne,zatim se otpili dio diska koji smeta i eto lufta za živac.
Još ti mogu provuč i kabel za bnet kolio imaš tada mjesta  :P
Šala :)

E sad kako ti maknu dio laminata tu se mogu pojaviti navodno priraslice koje opet mogu stiskati živac,pa se nadaj da ti se to neće dogoditi :)

To je klasična operacija,a virtualno kak to izgleda evo ti animacija:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Postoje još laparaskopske,kaj ti uvode malu cjevčicu pa ti na taj način buše male rupice i sve nešto mikro i nakon kojih niti ne trebaš na rehab.Ali ćeš to platiti najs pare,a u Vinogradskoj jedino imaju neke opcije preko HZZO sa tim mikro operacijama,a možda i na Rebru,jer su me i tamo pitali da ću se sa doktorom dogovoriti o vrsti operacije (mada mislim da sve osim interlaminectomije su mi mislili fajn naplatiti).
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2016, 12:49:45 poslijepodne daxdax »

Kraljeznica.com forum

Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #53 : Studeni 04, 2016, 12:22:23 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com