Autor Tema: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala  (Posjeta: 81422 )

0 Članova i 104 Gostiju pregledava ovu temu.

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #162 : Prosinac 02, 2016, 18:16:19 poslijepodne »
Marginalac, tako je bilo i meni kad bih dizala nogu tj.kod takvih vježbi ili kod puno hodanja tj.životnog ritma kojem sam se vratila nakon toplica. Nakon toga bih popila normabel i mirovala kad bih mogla/stigla. Ponekad bih popila i koji Ibuprofen ako je bol bila jaka. Ali bol je jenjavala s vremenom. A nogu mogu dignuti pod kut od 90 jeeeej! Samo strpljivo!
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #163 : Prosinac 02, 2016, 18:57:06 poslijepodne »
Ok, ok, idem mirovati još pažljivije  :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #164 : Prosinac 02, 2016, 21:48:19 poslijepodne »
Znaci sve radis iz polucucnja sa ravnim ledjima, ne dizi noge na 90 stupnjeva... Gle mene zatezu ko sami vragovi... Ali meni proslo 2 i pol mjeseca, a ja sam tek nakon 9 tjedana dizala nogu, tj teta fizijatar...
Dobro moja i tvoja operacija nisu iste ali po malo... I sjest ce sve to na svoje...

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #165 : Prosinac 02, 2016, 22:01:10 poslijepodne »
Ajme valjda nisam već nešto zeznuo. Nisam znao da je to podizanje noge zabranjeno. Moj cimer je to stalno radio nakon op, a meni isto nije izgledalo opasno. A polučučanj i je to što radim kod lavandina. Nije to baš neki niski čučanj.

Ajde mi recite i kod spavanja, moraju li noge biti ispružene?  Ja kad ležim na boku, uglavnom ih zgrčim u koljenima. I jastuk neki stavim među koljena.
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2016, 22:02:57 poslijepodne marginalac »

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #166 : Prosinac 02, 2016, 22:34:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ajde mi recite i kod spavanja, moraju li noge biti ispružene?  Ja kad ležim na boku, uglavnom ih zgrčim u koljenima. I jastuk neki stavim među koljena.
Tako i ja spavam. A kad sam na trbuhu, onda jastuk stavim pod donji dio trbuha...ne mogu zaspati na leđima ::) pa tražim jastuk po krevetu da ga stavim među noge kad se okrećem na bok (naravno ako se probudim).
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #167 : Prosinac 03, 2016, 06:55:44 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ajde mi recite i kod spavanja, moraju li noge biti ispružene?  Ja kad ležim na boku, uglavnom ih zgrčim u koljenima. I jastuk neki stavim među koljena.
Tako i ja spavam. A kad sam na trbuhu, onda jastuk stavim pod donji dio trbuha...ne mogu zaspati na leđima ::) pa tražim jastuk po krevetu da ga stavim među noge kad se okrećem na bok (naravno ako se probudim).
I ja spavam sa jastukom izmedju nogu, postao je moj najbolji frend...
Samo nemoj podizati nogu sve je to jos frisko i treba vremena da zacijeli...

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #168 : Prosinac 03, 2016, 08:37:13 prijepodne »
Da prvo raščistimo onu rečenicu daxdax-a da izgleda svi koji su operirani u KBC Sestre Milosrdnice ne osjete odmah prestanak bolova niti 14 dana nakon operacije, već da je to slučaj samo sa pacijentima koji su operirani u KBC Dubrava.
Ja sam se već prvi dan nakon operacije riješio bolova, nisam morao čekati niti 14 dana kao pacijenti iz KBC Dubrava.
Tempo šetanja povećavam svakodnevno, a 3. tjedna nakon operacije, prošetam 10 km dnevno i prođem više od 16 katova stepenica.
Spavanje na boku sa jastukom između nogu je i preporučeni položaj.
Ja sam dosad mogao zaspati samo na trbuhu pa i dalje mi je položaj između trbuha i boka.
Trebao bi jastuk staviti ispod trbuha, ali ne stavljam, vama preporučam da ga stavljate.
Marginalac, nemoj ti toliko visoko noge dizati, reci ženi da to napravi, a i zauzmite radije bočnu pozu, preporučena je i isprobana da ne šteti  ;) :)

« Zadnja izmjena: Prosinac 03, 2016, 08:55:15 prijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #169 : Prosinac 03, 2016, 09:31:21 prijepodne »
Ja sjedim na velikoj pilates lopti. Udobnija mi je nego stolac. Od vježbi mi više pašu ekstenzije, po McKenzie metodi sve radim. Most napravim bez problema, a mislila sam da ga više nikad neću moći napraviti ni malo. S vremenom je sve krenulo ok. Bar djelomično.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #170 : Prosinac 03, 2016, 11:34:59 prijepodne »
Vrhhy jebeno, ja sam do sada samo jedan dan uspio preko 10 km dnevno, kod tebe taj oporavak ide vrhunski.  :)
Daxdax mi smo ovdje izuzetno mali uzorak za donošenje takvih zaključaka. Kao sto se sto puta ponovilo, sve je to individualno. Evo ti plastični primjer iz toplica, 3 čovjeka sličnih godina, op. U 7 dana razlike, isti nivo operiran, isti operater...jedan je fantasticno, drugi je osrednje a treći je u lošem stanju. Zaključak?

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #171 : Prosinac 03, 2016, 15:38:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vrhhy jebeno, ja sam do sada samo jedan dan uspio preko 10 km dnevno, kod tebe taj oporavak ide vrhunski.  :)
Daxdax mi smo ovdje izuzetno mali uzorak za donošenje takvih zaključaka. Kao sto se sto puta ponovilo, sve je to individualno. Evo ti plastični primjer iz toplica, 3 čovjeka sličnih godina, op. U 7 dana razlike, isti nivo operiran, isti operater...jedan je fantasticno, drugi je osrednje a treći je u lošem stanju. Zaključak?
u potpunosti se slažem sa Krešom,Nakon moje prve operacije DH.mogu nabrojat pet osoba koje su operirale isti nivio kod istog operatera isti dan..(mada nikome u nutra stanje nije isto),samo sam ja bila loše..1 osoba od prvog dana super,2osoba.poboljšanje nakon 4 tjedna,3 osoba nakon toplica,4 osobi se aktivirala cista.koja je tamo bila i prije,(cista vodena pukla sama od sebe) osoba je sad na poslu i ja kao 5 govno,znaći išla 2x.( s tim da  sam već imala operacije i kralježnica je nepovratno zeznuta) pa sad neznam kolko se mogu ubrajat u taj uzorak.jer je ostalima to bila 1operacija..ali najvažnije isti doktor i svi su dobro...vrhhy,svaka čast na kilometraži čim krene prolječe i ja ču ponovo na hodanje,neče bit 10 ali bar 2-3...svaka čast :)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #172 : Prosinac 03, 2016, 21:38:29 poslijepodne »
Haha ja sam rekao da je to teorija zavjere. Pa naravno da je individualno jer problem kraljeznice obuhvaca sirok spektar problema. Problem zivca takodjer. A nikad ne treba odbaciti mogucnost da operacija nije izvedena kako treba. :-\

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #173 : Prosinac 07, 2016, 21:29:10 poslijepodne »
Marginalac jel ide na bolje ?

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #174 : Prosinac 07, 2016, 22:05:03 poslijepodne »
Pa dosta sam dobro, ali nema kod mene još velikih aktivnosti. Osim što sam 2 puta morao do doktorice na previjanje i vadit konce, ja za sad samo po stanu šetam. Na trećen sam katu pa se još ne usudim u šetnje izlazit. Mislio sam možda sutra. Sad mi je točno 2 tjedna od operacije.
Ne pijem nikakve tablete, ne boli me ništa.
Ovi problemi iz naslova teme trenutno nisu prisutni. Normalno mogu na prste, a u ovih 500 metara koliko dnevno po kući prohodam ne osjećam ni trnce ni bilo što čudno u osjetu stopala.
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2016, 22:11:20 poslijepodne marginalac »

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #175 : Prosinac 08, 2016, 11:44:59 prijepodne »
Odlicno.ti si ko novi  8)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #176 : Prosinac 09, 2016, 08:46:33 prijepodne »
Fantasticno marginalac, pomalo dođe sve na svoje

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #177 : Prosinac 09, 2016, 11:39:41 prijepodne »
Jesi uspio dobiti toplice ?

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #178 : Prosinac 09, 2016, 12:34:36 poslijepodne »
Jesam 19.1. tek. To će bit točno 8 tjedana nakon op.
Al možda i bolje tako da prođe više vremena. Samo se moram što prije osloboditi straha i počet više šetat. Za sad je to sve jako malo. U pidžami i papučama cilo vrime  :D

daxdax

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 97
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #179 : Prosinac 09, 2016, 16:43:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jesam 19.1. tek. To će bit točno 8 tjedana nakon op.
Al možda i bolje tako da prođe više vremena. Samo se moram što prije osloboditi straha i počet više šetat. Za sad je to sve jako malo. U pidžami i papučama cilo vrime  :D

Optimalno.Šetati nemoj previše,rađe vježbaj istezanja i zatezanja mišića na prazno bez ikakvih pomagala. (Napneš i opustiš,i tako probaj gornji i doljnji dio tijela malo održavati mišiće) ili lagano trakom.
Traka bi ti bila idealna ima ih po 50kn i dušu dala za kičmenjake :) :)
Hodanje za sada dugotrajno odbaci jer si friški.

 

Nagradne igre