Autor Tema: spašavajte ljudi...  (Posjeta: 25198 )

0 Članova i 91 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #18 : Svibanj 23, 2010, 23:29:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Davore ipak ste malo pretjerali. :(

Ja mislim da sam čak bio preblag.....što god tko mislio.....moje mišljenje je bazirano na činjenicama. Ja kao laik imam pravo reći da se itekako osjeti razlika. HZZO vježbe nemaju učinkovitost i nemaju veze ni sa medicinom ni anatomijom uopće. Unificirane su, a dobro se zna da se vježbe individualno prilagođavaju, što nije slučaj kod HZZO. Ono što je meni rađeno u Puli je dijametralno suprotno od onog u bolnicama, da ne kažem da prouzročuje direktnu štetu na kralježnicu. Ja imam argumente za razliku od Vas koji nemate.

Davore, isto mislim da si pretjerao i da pojednastavljuješ stvari. Kao prvo, da mi nije bilo fizikalne u toplicama koja je bila preko HZZO-a, moje bi stopalo i danas visilo i skakutala bi na štakama. Drugo, s obzirom da sam prošla više od 150 ambulantnih terapija, mogu reći nešto i o njima. Tu ovisi na kojeg naletiš liječnika...a njih, kao i u svim drugim strukama, imaš koji su na jedvite jade završili fakultete i tu su stali s obrazovanjem, a i onih koji neprestano uče dalje i stalno se informiraju o svim novostima u struci. E ti drugi, kao što je naša Kokolina, bore se i s katastrofalnim stanjem u našem zdravstvu, i opet nastoje pružiti najviše što mogu. Ja ne osporavam Peharca, ali razumljivo da će čovjek posvetiti maksimalnu pažnju pacijentu kada to pacijent masno plaća, a on kao liječnik može ograničiti broj pacijenata. Ne mora se, kao što to moraju liječnici u javnom zdravstvu, zamarati s hrpom umišljenih bolesnika kao što su primjerice usamljeni stari ljudi koji traže fizikalnu samo da bi imali gdje otići i s nekim progovoriti koju riječ. Takvih su pune ambulante... Dobro sam snimila stanje, nažalost imala sam puno vremena da se sve dobro proučim.
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2010, 23:31:23 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #19 : Svibanj 24, 2010, 00:05:45 prijepodne »
Ma kunem se ja na svoj disk L5-S1 da OBOŽAVAM Kokolinu....toliko....

Ali, budimo realni, neka Kokolina sama kaže koliko je puta pacijentima prepisala vježbe i metode koje su bar malo slične Peharcovim.

Sad...ne poznam sustav toliko dobro, ali kolko se sjećam, ne može fizijatar sad izmisliti vježbu ili prekopirati od drugoga jer ima onaj neki pravilnik star bar jedno stoljeće di su sve vježbe i vrste terapija pod određenom šifrom i koliko sam vidio ne rade se neke razlike između oku vidljivih različitih dijagnoza.

Ljudi, kako objašnjavate činjenicu da sam ja imao u bolnici Sv. Duh u ZG, za raditi vježbe koje jačaju leđne mišiće (naravno bez uspjeha), a nitko nije primjetio, osim mene valjda, da mi je lijeva strana leđa od sredine do gluteusa u potpunom grču. Kad je Peharec analizirao situaciju prvo klasičnim pregledom, a onda onim svojim kompjuterima koji daju uvid u stanje svakog mišića do najsitnijih detalja, vrlo smireno i rutinski zaključio da prvo lijevu stranu treba intenzivnim medicinskim masažama otpustiti jer je u totalnom grču. Tek po postignuću tog cilja možemo razmišljati dalje o terapiji.

Nakon što je terapija u Puli počela davati izuzetno dobre rezultate, kako da ja sad vjerujem HZZO fizijatrima? Kako? Moje stanje je i budala mogla zaključiti šta mi treba, eto.

Naravno moje stanje je bilo dosta teško, tako da dr. Peharec nije mogao skroz riješiti stvar jer je bila riječ o extruziji, ali mi je promijenio život utoliko što više nisam morao piti tablete protiv bolova. I to u 2 tjedna terapija, dok je terapija u bolnicama u trajanju od 2 mjeseca dala rezultate vrijednosti - ništice.

Onda je došlo vrijeme za operaciju i postoperativno nakon jedno 7 dana kada su se vidjela prva poboljšanja koja sam imao u vidu nemogućnosti podizanja na prste, operater je prvo rekao da ne idem u toplice. Iskren da vam budem, razveselio sam se toj odluci jer mi je stanje bilo predobro, a povjerenja u fizijatre nemam i bojao sam se da mi netko nešto previše ne zarotira i eto ti vraga. 

Uostalom, mislim da se nepotrebno diskutira ovdje jer je to sve već rečeno i zaključeno na ovom forumu prije više od godine dana, tako da mi nije ni previše jasno otkuda sad to pitanje.

Kokolina, znaš da sam ja prvi koji ne dozvoljava miješanje u struku od strane laika, ali smatram da ovo moje nije mješanje, već zapažanja temeljena na činjenicama.

Jasna, proučiti pacijenta? Pa naravno da treba proučiti da bi se došlo do prave dijagnoze, i to opet dovodi do zaključka da se u bolnicama i ambulantama ne radi dobro. Ove dijagnoze traže strogo individualizirani pristup i ako nema takvog pristupa nijedan pacijent ne mre očekivati rezultate.

Da bar fizijatrija ide u korak sa neurokirurgijom.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

pobjesnjeli_dino

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #20 : Svibanj 24, 2010, 13:26:25 poslijepodne »
tnp1970
Postoje protokoli kojih se nitko od fizikalnih doktora ne drzi u Hrvatskoj a oni su vrlo jasni. A što se Peharca tiče i njega sam tužio jer po hrvatskim zakonima on NE SMIJE raditi to što radi jer je somatoped??

kokolini
Zašto će te tužiti Peharesa kad ste svojevoljno koristili njegove usluge, nije vas on tjerao na to. Nikakva tajna nije da Peharec nema  medicinsko obrazovanje.Čudi me da vi kao odvjetnik niste znali kome se dajete u ruke

Renata
 osobno nikada ne bi išla kod Peharca čak i da imam novaca jer smatram da on nema odgovarajuću medicinsku naobrazbu ja moj problem, tj. za kralježnicu

denis 68
Somatopedija je nauka koja se bavi proučavanjem psihičkih, fizičkih, emocionalnih i socijalnih dimenzija osoba sa motoričkim poremećajima i hroničnim bolestima." Dakle, proučava, ali i ne liječi.

Denis
 Eto zaključavam ovu temu i ostajem u  uvjerenju da on protruzije nemože lječiti,ko misli da može neka ide i nek plača.Puno uspjeha u radu Gosp Stanislavu peharcu želi njegov prijatelj bez obzira na njegove titule


-znaci tnp1970, kokolino, renata, denis i denis 68 tvrde da dr. peharec ne smije raditi u hrv jer nije strucan?
-davor ima samo rijeci hvale za njega, sto je logicno kad su mu svi bolovi prosli nakon terapije kod dr. peharca!

primjecujem da je kokolino dr.,neurokirurg ili neurolog ili nesto slicno(uglavnom strucna osoba) mada ne znam razliku izmedju njih, niti znam sto mi se dogadja u ledjima niti zelim filozofirati. samo me zanima koga bi vi preporucili kao najboljeg dr. koji ce mi pomoci bez obzira na novce. zanima me samo strucnost i volja doktora. nije bitno dali je privatnik ili nije, samo zelim da mi se postavi tocna dijagnoza, da mi kazu sto smijem a sto ne, dali ima nekih stetnih posljedica ako ne odem na operciju i koje rizike donosi operacija. u nalazu vidim da imam protruzija(sto god to znacilo) a gosp. denis tvrdi da dr. peharec ne lijeci protruzije...a kakvo misljenje imate o dr. belajicu iz zd?

da rezimiram, zelim samo profesionalca koji zna svoj posao, moze se on zvati dr. peharec, dr. šemso dr. djidjimilovic, samo da je strucan za moj problem i da je voljan pomoci,dalje me nista ne zanima.
zahvaljujem, opet sam upila!



Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #21 : Svibanj 24, 2010, 13:57:14 poslijepodne »
Dino, ako si iz Zagreba, mogu ti preporučiti dr. Blaženku Nekić. Adresa je Dalmatinska 3, a broj telefona 01/48 48 080. Imaš dosta o njoj na webu, pa pogledaj malo. Meni je došla pomoći kada sam se bila ukočila na poslu, a nikad je prije toga nisam ni vidjela ni čula. Kolegica koja ima problema s cijelom kraljžnicom često ide kod nje i do sada je uspjela izbjeći operaciju. 
Operacija L4/L5 2007. godine

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #22 : Svibanj 24, 2010, 14:20:18 poslijepodne »
Dr. Peharec primjerice izrađuje sjedala i ortopedske uloške za bolide i vozače tima Ferrari u formuli 1...da li bi to mogla biti referenca?

Od košarkaša Pau Gasola su svi u Španjolskoj digli ruke dok nije došao kod Peharca, a sada kolko se sjećam igra u NBA...

Nogometaš Mathiass Chago niije mogao dobiti dijagnozu (a samim tim i izliječenje) dok nije došao kod Peharca.

Pitajte ljudi profi sportaše šta misle o Peharcu pa ćete čuti.....

Ovako.....naravno da će se svakom dr. med. ego strašno biti povrijeđen kada čuje da tamo neki somatoped postiže izvrsne rezultate na polju biomehanike, ali to je jednostavno tako.....čovjek je uložio svu svoju energiju i vrijeme u izučavanje biomehanike kralježnice.....vjerujte stvarno zna sve o tome, više od prosječnog fizijatra ili ortopeda, naravno nije kirurg i ne zna operirati, ali svaki neuro će se složiti sa mnom da ako nekom može pomoći Peharec onda bolje da se drži njega nego da ide pod nož.

Napominjem da ovdje nije riječ o kiropraktici ili nečemu apstraktnom, već o čistoj medicini.

Peharec kao takav ne može dati dijagnozu službenu, ali daje jer se na svakoj njegovoj povijesti bolesti nalazi žig specijaliste ortopeda koji radi s njim.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #23 : Svibanj 24, 2010, 14:32:03 poslijepodne »
Dino, pročitaj malo i moje postove, mene je Peharec spasio od operacije prije više od godine dana a bila sam u očajnom stanju. I da nije tako mogla bih reći same pohvale za tretman kod njega, radi li se o fizikalnoj terapiji ili pak vježbama. Prošle godine je bilo nas četvero s foruma kod njega (Davor, Joško, Goran i ja) i mislim da smo svi složni da je bilo učinka. Znam da su i ove godine bili neki od forumaša, ali nisam imala prilike čuti iskustva nakon tretmana.
I još nešto, Peharec je doktorirao na Medicinskom fakultetu na biomehanici kralježnice i bavi se time cijeli niz godina i valjda nešto zna o tome, a ponekad ispada da je nekakav šarlatan bez diplome...
Meni osobno je samo žao da što nisam toliko disciplinirana da idem redovito na kontrole i što ne vježbam onoliko koliko bih trebala, ali kad mi je bilo najteže od svih liječnika mi je najviše pomogao jer me vratio u stanje funkcioniranja a radilo se o ekstruziji diska s velikim bolovima, a kad neko ima protruzije i bez bolova mislim da može samo profitirati.
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2010, 14:34:34 poslijepodne Katarina A. »
L5/S1 ekstruzija

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #24 : Svibanj 24, 2010, 20:38:39 poslijepodne »
Vježbe fleksije za LS kakve se primjenjuju kod njega i još neke uz te (zavisno od uzroka tegoba ) primjenjujemo već niz godina u ambulantni gdje radim. Jasna je bila vrlo blizu istine. Potpisujem njen post. Onoliko koliko moj terapeut dobije neto plaću mjesečno (preko HZZO i Ministarstva) Peharecov dobije za 10 dana. A onoliko koliko cijenjeni dr.sci.Peharec zaradi za mjesec dana ja dobijem za godinu. Za njegove novce ja bi bolesnike pregledavala, liječila i svirala im sva 4 instrumenta koliko sam naučila u djetinjstvu i ranoj mladosti.

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #25 : Svibanj 24, 2010, 21:06:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

primjecujem da je kokolino dr.,neurokirurg ili neurolog ili nesto slicno(uglavnom strucna osoba) mada ne znam razliku izmedju njih, niti znam sto mi se dogadja u ledjima niti zelim filozofirati. samo me zanima koga bi vi preporucili kao najboljeg dr. koji ce mi pomoci bez obzira na novce. zanima me samo strucnost i volja doktora. nije bitno dali je privatnik ili nije, samo zelim da mi se postavi tocna dijagnoza, da mi kazu sto smijem a sto ne, dali ima nekih stetnih posljedica ako ne odem na operciju i koje rizike donosi operacija. u nalazu vidim da imam protruzija(sto god to znacilo) a gosp. denis tvrdi da dr. peharec ne lijeci protruzije...a kakvo misljenje imate o dr. belajicu iz zd?

da rezimiram, zelim samo profesionalca koji zna svoj posao, moze se on zvati dr. peharec, dr. šemso dr. djidjimilovic, samo da je strucan za moj problem i da je voljan pomoci,dalje me nista ne zanima.
zahvaljujem, opet sam upila!

e pa ja mislim da ti je vrijeme da se malo počneš informirat u vlastitoj kralježnici jer će te ovo što imaš sad pratit kroz cijeli život. Htio bi neka expres rješenja, kao da je to nešto prolazno pa da eto i to riješimo. Nemoj mislit da ćeš u bilo kojem centru dobit instant formulu izliječenja. Liječenje kralježnice je lanac od doktora opće prakse, fizijatra, neurologa pa sve do neurokirurga i svatko ima svoju ulogu i jasno određene okvire. Koliko sam ja shvatio ti si bez bolova i vjeruj mi ne znaš kolika je to privilegija u ovoj priči. Druga stvar, dijagnozu i algoritam liječenja si ako se ne varam dobio. Mislim da će ti biti dovoljno da dobiješ vježbe i detaljne upute za daljnji život u smislu očuvanja kralježnice. Drži indeks tjelesne mase u okviru normale, vježbaj i moli Boga da se stvar ne pogorša.

pobjesnjeli_dino

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #26 : Svibanj 24, 2010, 22:09:52 poslijepodne »
kokolino, opet spominjes novce. ja se slazem da su neke stvari preskupe i da neki pokusavaju na racun zdravlja zaraditi velike novce dok se drugi trude mozda i puno vise a imaju tek prosjecnu placu...zato sam i naglasija da me novci i necija placa ne zanimaju, jer sam zna da ce se rasprava odviti u tom smjeru...
pustimo novce po strani i trebamo medjusobno podjeliti misljenja o strucnjacima na temelju iskustva...(proizvod vrijedi onoliko koliko je netko spreman dati za njega-taj je slucaj i kod doktora privatnika, samo je stvar oce li ti poslije biti zao novaca...). evo npr. MR, privatno je odma gotova a ja sam ceka 9 mjeseci, da mi je vratiti vrijeme odmah bi da 1600kn i otisa privatno, da treba bia bi gladan kruha i otisa bi privatno, ali ponavljam, nek to ne bude tema nase rasprave, trebali bi podjeliti misljenja o doktorima na temelju strucnosti i iskustva...
ispada da sam jucer dosa na forum i vec sam pocea soliti pamet...

znam da se moram paziti cijeli zivot i sa operacijom i bez nje, ali mi treba netko tko ce razumjeti moj nalaz i prepisati mi adekvatnu terapiju, a mozda me i u konacnici operirati, mada smatram da operacija treba biti zadnja opcija(tko zna sto ce za 10 godina izmisliti,hehe)...

eto lipi moji, i meni ovi moji postovi izgledaju sebicno, samo sam sebe spominjem i svoje nalaze, ali cilj mi je bia da (opet) ja i ostali kao (opet) ja koji se prvi puta susrecemo sa ovakvim problemom znamo na koja vrata cemo pokucati...
veliko vam hvala za dosadasnje savjete a i za ubuduce... ;)



Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #27 : Svibanj 24, 2010, 23:30:30 poslijepodne »
Hm, zašto imam dojam da dino zapravo pokušava nešto drugo, a ne dobiti pravu informaciju o kvalitetnom fizijatru   ;D. No, dobro, vidjet ću kako će se ovo dalje razvijati, pa ću na kraju vidjeti jesam li bila u pravu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2010, 00:20:45 prijepodne bojan »
Operacija L4/L5 2007. godine

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #28 : Svibanj 25, 2010, 07:07:33 prijepodne »
Kokolino, koliko često primjenjujete medicinsku masažu kod pacijenata? Mislim, to je meni bilo ključni dio terapije u Puli, a u bolnici navodno nisu nikad ni čuli za to.

Istina za lovu, Peharecom fizioterapeut ima od 8000 do 10000 mjesečno netto plaće, kolko sam shvatio. Isto tako ima vrlo skupu opremu koja do najsitnijeg detalja otkriva mnogo stvari.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

pobjesnjeli_dino

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #29 : Svibanj 25, 2010, 12:38:16 poslijepodne »
zao mi je sto sam kod vas stekao dojam da se predstavljam u necije ime...
hvala vam na dosadasnjim savjetima, necu se vise javljati dok me ne pregleda netko (ili vise njih) strucan.
zahvaljujem jos jednom na imenima koja ste mi dali
pozdrav..

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #30 : Svibanj 25, 2010, 14:58:20 poslijepodne »
Masažu u akutnoj fazi ne koristimo.
Bdw, po novom Zakonu o fizioterapeutima oni su potpuno samostalni i direktno odgovorni za određivanje vrste terapije, dozažu i na kraju učinkovitost. Sad, drugi je par rukava što naš obrazovni sustav njima nije dao toliku količinu znanja da bi taj (po meni loš) Zakon saživio bez velikih posljedica.

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #31 : Svibanj 25, 2010, 15:42:44 poslijepodne »
a u kroničnoj? Primijetio sam da masaža ide stvarno na kapaljku preko HZZO-a, a u privatnim centrima je skoro pa najdulji dio (zbog toga valjda i košta)

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #32 : Svibanj 25, 2010, 20:27:38 poslijepodne »
Da vas malo nasmijem jer ne vrijedi plakati... Nakon mjesec dana začaranog kruga moja doktorica - ortoped - moja doktorica - fizijatrica, dobila sam uputnicu za fizikalnu terapiju ali ni manje ni više nego za krivo rame. Nakon što sam reagirala, nešto je kao ispravljeno, pa sada imam uputnicu za oba ramena, s tim da ono bolesno - ima manje terapija. Kada sam pitala moju doktoricu tko bi mi trebao dati injekciju Medrola, ona je rekla fizijatrica. To mi je ponovio i ortoped, a onda je fizijatrica rekla da bi to trebao dati ortoped.
Eto, tako to izgleda u hrvatskom zdravstvu...e, da - jedino što mi je fizijatrica izašla u susret, jesu terapije za tjedan dana. Inače se čeka do jeseni...Tak' da znate o čemu Milinović govori kada kaže da je reforma zdravstva više nego uspjela  ;D ;D ;D
Operacija L4/L5 2007. godine

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #33 : Svibanj 25, 2010, 21:03:27 poslijepodne »
Reforma će sigurno uspjeti ???

Samo neznam kako će je doživjeti pacijenti poput nas :D

Jer onim zdravima je ionako svejedno ;)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #34 : Svibanj 25, 2010, 21:16:53 poslijepodne »
Depo-Medrol daju i ortopedi i fizijatri u slučaju da vam ciljana fizikalna terapija ne pomogne. Već nakon 4-5 procedura bit će vam jasno da li fizikalna ima učinak. Kod nekih bolesnika koji ne žele primiti lokalnu injekciju u rame dolazi u obzir i davanje kortikosteroida u obliku tableta.

pobjesnjeli_dino

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
    • Email
Odg: spašavajte ljudi...
« Odgovori #35 : Lipanj 03, 2010, 19:48:48 poslijepodne »
pozdrav ljudi.. 8)
evo da se javim kao i sto sam obecao (nakon pregleda kod neurokirurga i fizijatra).
o imenima necu kako nebi nesto krivo shvatili...

neurokirurg mi je prvo savjetovao operaciju, dok je citao nalaz bio je dosta uvjeren da me treba rezati a nakon sto me je pregledao(reflekse, lasegue, hod po prstima, petama i jos neke metode..) nije bio za operaciju...

fizijatar mi je dao vjezbe i krecem na vjezbanje jedan put dnevno pa cemo viditi. njegov savjet je bio da mi operacija bude zadnji izlaz iz problema, da prvo probam sve sto mogu probati pa da operaciju ostavim kao zadnju opciju.

ako netko zna sto bi moglo biti:
primjetio sam da mi kvrcka u lumbalnom djelu i to kad stojim uspravno i njisem nogu gore-doli(noga je u ravnom polozaju),kvrcka kad njisem i lijevu i desnu nogu. to mi se nekada dogadja i dok setam... ??? valjda sam dobro opisao...

zahvaljujem

 

Nagradne igre