Autor Tema: Učinjena ESI  (Posjeta: 26061 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #18 : Ožujak 30, 2016, 09:02:10 prijepodne »
Baš mi je užasno danas. Cijela noga me peće,guzica me peće,cijeli lumbalni dio žari i pali.
Napisala sam mail neuru i sad ću čekati odgovor. Mogu reći da bi ove sekunde legla na operacijski stol i nek režu...makar na živo.....užassssss
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #19 : Travanj 15, 2016, 20:43:03 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu, nastavit ću pisati u ovoj.
I meni je napravljena ESI.
Prije zahvata treba doći na tašte, znači bez jela i pića taj dan.
Nakon pripreme (presvlačenje u mantil, mjerenje pulsa i krvnog tlaka) slijedi odlazak u operacijsku salu, dezinfekcija mjesta, lijepljenje one pokrivke koja ima rupu za operaciju.
Rengenom se povremeno okidaju slike da se može pozicionirati mjesto uboda i namjesti RTG uređaj da daje najbolju sliku za poziciju igle.
Nakon injekcije sa lokalnim anestetikom slijedi početak uboda iglom, nije da je nisam osjetio, možda zato što je vrlo brzo krenulo nakon lokalne anestezije.
Uglavnom najgore je kad dođe do živca jer u tom trenutku kao da je netko pustio struju u živac koja prođe kroz nogu sve do prstiju, grozan osjećaj koji na sreću kratko traje i prestane nakon što doktor reagira na moje zvučne reakcije od bola tako da malo vrati iglu.
Kroz iglu se prvo pušta kontrastna tekućina, a nakon što se ona raširi počinje se sa primjenom 2 lijeka. Kod apliciranja lijeka osjećao sam kao da mi netko stavio uteg koji pritišće živac u kralježnici, no vrlo brzo je to popustilo.
Vrlo brzo izvadili su iglu, odlijepili pokrivku, očistili leđa, zalijepili tufer. Nakon toga treba odležati još nekih 30 minuta u pripremnoj sobi i pacijent se otpušta iz bolnice.
Nakon ovog zahvata bolovi u donjem dijelu kralježnice bili su malo manji nego ranije, a trnci u stopalu možda malo i veći nego prije. Ovisno o pokretima osjetio sam mjesto uboda kao laganu bol, tj. zatezanje.
Povratak iz bolnice bila vožnja 2h u automobilu, pa me u jednom trenutku hvata grč u stopalu.
Kod kuće slijedi odmaranje.
Hodanje i stajanje isti dan mi izazivaju manju bol u donjem dijelu kralježnice i lagano širenje prema butini, kod ležanja je sve u redu, osim što me ponekad hvata grč u stopalu.
Noć je odspavana bez posebnih bolova i buđenja.
Drugi dan, nakon sjedanja u krevet prije ustajanja, osjećam jake trnce u stopalu koji popuštaju nakon par minuta. Hodanje je OK, malo bolova se osjeti no znatno manje nego ranije.
Ujutro vozim dijete u školu, noga malo utrne nakon sjedanja u automobil, no to je manje nego je bilo prije zahvata.
Cijeli dan odmaram, većinom ležim, malo šetam i sjedim. Sjedenje mi nije baš omiljeno, jer izaziva bol, pa većinom ležeći koristim prijenosno računalo.
Dojam, bolovi su manji, trnjenje je manje nego prije, a uz to ne koristim tablete.
Nadam se da će narednih dana biti sve bolje.
« Zadnja izmjena: Travanj 16, 2016, 07:18:09 prijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #20 : Travanj 15, 2016, 20:59:03 poslijepodne »
Super...čekamo rezultate. Mene nije ništa boljelo,ja sam samo osjetila da se nešto razlijalo u tom dijelu gdje je pikala.
Ja sam sigurna da ti bude koristila....već sam kak nekakva vidovnjakinja...hahaha
Meni je danas preporučena amb.za bol u Osijeku...ali sad prvo bolničko liječenje  :-\
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #20 : Travanj 15, 2016, 20:59:03 poslijepodne »

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #21 : Travanj 19, 2016, 21:04:38 poslijepodne »
Danas je prošlo 5 dana od kako sam primio ESI injekciju.
Kako 2 dana prije tretmana nisam pio tablete, sad je prošlo 7 dana od kako sam popio zadnju  tabletu za bolove.
Situacija je sljedeća:
Ujutro nakon dizanja iz kreveta više nemam jake utrnutosti stopala i noge, no osjetim manju bol na mjestu u leđima prema butini gdje je to ranije bilo znatno jače.
Kad sjednem u auto, utrnutost noge je znatno manja nego ranije.
Dulje sjedenje lakše podnosim iako nakraju radnog dana osjećam žuljanje u leđima.
Kad vježbam, manje me zateže u leđima, no i dalje osjećam bol kod nekih pokreta.
Ono što mi ranije nije bilo tako izraženo su grčevi u stopalu, prstima. Posebice popodne, i navečer kad si legnem, za stopalo me hvataju grčevi. Jednom me i probudio grč u listu noge. Pa micanjem prstiju k sebi ili upiranjem u nešto, grč popušta.
Imam osjećaj da se je otkočio neki dio leđa koji je ranije bio ukočen i da sam malo opušteniji.
Kad radim vježbu "mačke koja isteže leđa" , mogu se više istegnuti nego ranije, no osjetim mjesto gdje je problem u leđima.
Kako ne pijem tablete, htio sam dati krv jer sam davatelj, no rekli su mi da ESI injekcija se u tijelu razgrađuje barem mjesec dana i da je za organizam znatno teža od tableta.
Osjećam da mogu više, da me manje boli, no to još uvijek nije normalno stanje.
Vidjet ću da li će kasnije biti što bolje ili je to maksimum.
Danas sam 4 sata proveo vozeći se do ZG i natrag, a u povratku sam jedva čekao da stignem i izađem iz auta, jer su mi leđa nekako propadala u sjedištu i nisam imao pravi oslonac.
Evo toliko za sada
« Zadnja izmjena: Travanj 19, 2016, 21:07:04 poslijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #22 : Travanj 20, 2016, 01:40:21 prijepodne »
Super da je ESI djelovala, ali ostani na oprezu! Grčeve možeš prevenirati da probaš masirati mišiće u nogama, možeš sa raznim uljima i kremama, važno je da se oni opuštaju. Javi liječniku ako se grčevi nastave, može se dodati nešto za opuštanje mišića. Ja nikako ne bih preporučio nagli povratak u tjelesne aktivnosti koje su bile moguće prije, nego pomalo. Nemoj ispitivati granice; svi smo to radili pa smo vidjeli da nakon ispitivanja granica bude još i gore. Dobra je vijest da je nešto pomoglo da se smanje bolovi i trnci i da nema tableta. Ono sa "mačkom" je dobra vježba istezanja, ali zna jako zeznuti, tako da probaj naći nekakvu granicu, a da ona ipak nije granica pojavljivanja bolova; sve vježbe moraju biti bezbolne, ako boli onda su koma. Za auto probaj nabaviti nekakav jastuk, ima sigurno u medicinskim dućanima, jer te jastuke koriste osobe s invaliditetom koje ne osjete noge radi kičme pa ipak voze aute i moraju si osigurati da nemaju dodatnih problema. Za sada se čini da bu to sa ESI dobro. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #23 : Travanj 20, 2016, 05:51:29 prijepodne »
Evo Vrhy.....vidiš da sam znala da bude Esi pomogla.Sad samo lijepo lagano nastavi živjeti bez većih opterečenja. Jer Esi je samo smanjila bolive,nije riješila bolove. Ja se javim sutra iz bolnice kad dobijem prvu pulsnu terapiju,pa da vidimo kaj je to ili A je to.....sretno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #24 : Travanj 20, 2016, 06:21:24 prijepodne »
Ladyanita, želim da ti pulsna terapija pomogne i da se konačno riješiš bolova.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #25 : Travanj 20, 2016, 07:25:43 prijepodne »
Malo sam pobrkala lončiće...ne javljam se sutra iz bolnice nego prekosutra. Ja mislila da je danas četvrtak....pa si mislim još ništa nisam spakirala za bolnicu....sad me mama spustila na zemlju.
Evo dokaz da nisam baš pri sebi 8)

Kod mene ti Vrhy više nema uopće optimizma. Prvo sam mislila da budu pulsne pomogle,onda sam se čula sa cimericom iz bolnice,a ona ih je dobivala. Bilo je dobro tih dana kad je dobivala,a dalje sve po starom.
Tak daaa.....sumnjam
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #26 : Travanj 20, 2016, 18:00:20 poslijepodne »
Čuj, probaj malo ne sumnjati, mada je kod tebe situacija zbilja za  :o:'(. Ali moraš malo imati vjere, kakve god da bu bolje, pa da barem iskoristiš 20% placebo učinka ako niš. Svakako javljaj napredak. ;) Btw., meni je neuro danas rekao da priprema tim i najbolji materijal za ovo moje čudovište od kičme, odmah sam postal optimističan!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #27 : Travanj 20, 2016, 19:39:33 poslijepodne »
Noo dobro šefe. Bude on tebi nekaj ugradil pa buš na dnevniku....one 3D sprintane djelove.. :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #28 : Travanj 20, 2016, 20:34:11 poslijepodne »
Ladyantia,
Dobro ti Henrik piše, pusti to što drugima nije pomoglo, svi smo mi slučaj za sebe i nekome pomogne jedno, nekome drugo.
Trebaš imati optimizma i pozitivno razmišljati, jer ako pozitivno razmišljaš, pozitivne će ti se i stvari događati.
Sumnju ostavi doma sad kad ideš u bolnicu, a kad se vratiš do onda neka sumnja ode nekamo dalje od tvoje kuče.
Ja vjerujem da će tebi pulsna terapija pomoći, a to trebaš i ti vjerovati.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #29 : Travanj 20, 2016, 20:48:49 poslijepodne »
Ako treba, smislit ćemo i molitvu.  :P Ti samo u toj bolnici jauči dok bol ne prođe pa i par dana nakon što prođe tako da te sigurno puste tek kad više ne boli!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #30 : Svibanj 15, 2016, 22:01:43 poslijepodne »
Evo prošlo je mjesec dana od ESI injekcije.
Situacija slična kao i nakon same injekcije uz nešto poboljšanja.
Više nemam učestale grčeve u stopalu kao ranije, te je trnjenje stopala svedeno na minimum, koje je izraženije kod duljeg stajanja i sjedenja.
Ono što me jedino smeta je da i dalje od stajanja i sjedenja imam izdrživu bol prema butini i kuku, koja popušta kad promijenim položaj ili malo legnem.
Duža vožnja u automobilu pojačava ove probleme.
Vježbam povremeno, 1-2 puta tjedno po 30 min, što je znatno manje nego ranije 5-6 puta po 60 min + 60 min hodanja.
Tablete za bolove NE koristim već malo više od mjesec dana, a neurobion nekih 25 dana.
Pošto imam protruziju u dva segmenta, a ESI je primijenjen samo na L5, moguće da su bolovi vezani uz S1.
Uglavnom situacija je izdrživa, bolovi minimalni, no ne forsiram se.
Sada još ne znam, da li prihvatiti da je to moje trajno stanje ili da idem operirati disk. Mogu puno toga, no moram se dosta paziti i ne raditi aktivnosti koje bi mi mogle naškoditi.
Napisat ću za mjesec dana update statusa, osim ako se ranije nešto drastično ne promijeni.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #31 : Kolovoz 02, 2016, 13:25:17 poslijepodne »
Evo ažuriram status nakon dodatnih 2,5 mjeseci.
ESI djelovala ukupno oko 90dana, a nakon toga se sve vratilo kako je bilo i prije nje.
Privremeno olakšanje koje mi je dobro došlo, ali dugoročno to nije rješenje u mom slučaju.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #32 : Kolovoz 02, 2016, 17:03:53 poslijepodne »
Dakle oko 3 mjeseca. Kako sam već prije napisala kupovanje vremena. Ali dobro...vama je bar toliko pomoglo,a meni ni tri dana.
Pokušajte s novom,možda potraje duže.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #33 : Kolovoz 07, 2016, 11:51:51 prijepodne »
Meni o ESI nisu niti razmišljali kad su mene jedino šipke mogle spasiti.  :o
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Učinjena ESI
« Odgovori #33 : Kolovoz 07, 2016, 11:51:51 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com