Autor Tema: vjezbe  (Posjeta: 26589 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #18 : Ožujak 13, 2017, 00:12:40 prijepodne »
Jao Šokice, pa ti si prošla katastrofalno nestručne liječnike. Umjesto da su odmah to stabilizirali oni su samo kopali i kopali bezveze!  :o Dobro da je to sad stabilizirano. Meni je neuro isto rekao da ću moći voziti bicikl, ali ipak ne mogu. Prvo zato što se zbog kukova ne mogu tako nagnuti, ali bih eventualno mogao onaj ženski koji ima viši volan. Ali drugi problem je što mi je jako bolno i dalje u LS ispod L2 i tamo je iskrivljeno i dalje, pa plus još protruzija L4/L4 i ne mogu se voziti više uopće gradskim autobusom. Još nekako putničkim, ali po gradu je stravično. Osjetim svaku rupicu i izbočinu, tako da nema šanse da vozim i bicikl. Druga je stvar onaj u teretani, to je OK i dobro za jačanje kvadricepsa.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: vjezbe
« Odgovori #19 : Ožujak 13, 2017, 10:38:23 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Krešo, jel se sićaš, mi smo imali plan oporavit se i ovog proljeća na vrh marjana biciklom...tik-tak, vrime ide, proljeće samo što nije. Evo meni već alergija počela  :D
Bude li i na jesen, ja se neću bunit

Pa i bit će na proljeće, al vjerojatno iduće  ;)

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #20 : Ožujak 13, 2017, 15:28:46 poslijepodne »
i ja vozim sobni bicikli ,moze se regulirati sjediste i uz lumbostat su mi leda ravna i jacam misice nogu jer su jako atrofirali ....i jos poslije svega mi odbiju odrzavajuce toplice a voda mi je neophodna zbog ovog zadnjeg nalaza ,ali pisem zalbu pa cemo vidjeti


Kraljeznica.com forum

Odg: vjezbe
« Odgovori #20 : Ožujak 13, 2017, 15:28:46 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #21 : Ožujak 13, 2017, 16:18:47 poslijepodne »
Ja se stvarno divim vama svima na hrabrosti da vozite bicikle i trčite nakon takvih operacija! Ili vas ne boli, što je dobro, ili ste samo ludo hrabri!  ;D U svakom slučaju, pazite! To nisu zdrave kičme, a obje situacije, naročito trčanje izazivaju stres za kralježnicu. Ako je neurokirurg ili fizijatar rekao da je dulje hodanje kontraindicirano, onda je svakako trčanje. Pogotovo ako imate utišane reflekse i radikulopatske promjene u nogama. U oba slučaja, i sa bicikle i tijekom trčanja, možete pasti i onda je neizvjesno kakve su posljedice. Tako da se čuvajte jer će poslije biti kuku lele!

Ovaj statički bicikl je OK, to je dobro za kvadricepse i ne možete pasti. Ali sve što se kreće je opasno. I nema zaštite, nego direktno "pljos" na zemlju!
« Zadnja izmjena: Ožujak 13, 2017, 16:20:52 poslijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: vjezbe
« Odgovori #22 : Ožujak 13, 2017, 16:41:26 poslijepodne »
Je, al je statični bicikl dosadan i ne može se usporediti sa jurnjavom po makadamu. Ja radije neće vozit biciklu uopće nego tu statičnu. Za sad samo šetanje  ;)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #23 : Ožujak 14, 2017, 07:30:26 prijepodne »
Pa sve te vježbe su zapravo užasno dosadne! Još da barem nešto pomažu, a kad ono samo muka sa slabim učinkom. Meni su jedino pomogle vježbe za vratnu kralježnicu, ali uz to je išao i laser pa sad ne znam ocijeniti što je od toga bilo učinkovitije. Pomogle su mi i za noge, ali za ovo oko kičme pa to je 0 bodova. Ti lungići bole za poludjeti i jedino plivanje i šetnja imaju učinka.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #24 : Ožujak 17, 2017, 09:14:23 prijepodne »
di su forumasi------ili ih sunce izvuklo van ili ono gore po terapijama i bolnicama ......znaci odoh i ja setati iako mi je to najteze,nerazumijem kako bicikli vozim bez problema a kad hodam noge su mi toliko slabe da me samo strah da ne padnem ...poz

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #25 : Ožujak 17, 2017, 14:03:52 poslijepodne »
posto mrzim stalno misliti o svemu nikako da napisem sve dijagnoze ...ovo je EMNG nalaz...znaci srednje teske kronicne neuralne lezije u misicima obih nogu jace lijevostrano.Neurografijadaje pocetna snizenja provodljivosti perifernih zivaca.EMNG nogu obrada nogu odgovara kronicnoj leziji radixa L5-S1 obostrano jace lijevostrano.Uz to nalazi se pocetna polineuropatija u sklopu dijabeticke bolesti ----sad daljena snimku RTG vidi se hipolordoza te blaza sinsitrokonveksna skolioza srednjeg dijela lumbalne kraljeznice ,koji je stabiliziran suipkama .Antepozicija trupa L5kraljeska u odnosu na S1 za 2-3 mm-Ventralni osteofiti  u kranijalnom dijelu kraljeznice,znakovi incipijentne do umjerene spondiloze i spondilartroze.Subhondralna sklerozacija u podrucju krovova acetabuluma te znakovi pocetnih degenerativnih promjena u smislu osteoartritisa....e sad imam pitanje dali je netko isao na invalidsku i kako se odreduje invalidnost na osnovu svega sto sam napisala sad i prije ...pozzz

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #26 : Ožujak 17, 2017, 16:38:03 poslijepodne »
Išla sam u siječnju. Otvorila novu temu koju mislim nitko nije pročitao.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #27 : Ožujak 17, 2017, 19:04:55 poslijepodne »
svi su se nesta uspavali ...ajde narode pisite...hihi

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #28 : Ožujak 17, 2017, 19:20:36 poslijepodne »
Evo moje sokice..nase energije:))

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #29 : Ožujak 18, 2017, 12:26:29 poslijepodne »
Šokice, imaš nalaze slično gadne kao i moje. Ovisi koliko ti je razina pod fuzijom, ali bi se trebalo računati (iako ovisi o kojoj inv. komisiji se radi) da je gubitak funkcije jednog segmenta 30% oštećenja plus po 10% dodatno za svaki slijedeći segment. Meni je gubitak funkcije četiri segmenta zahvaćena fuzijom, pa bi to bilo 60%, s time da su mi nefunkcionalna dva segmenta u cervikalnoj kralježnici pa bi moglo biti 80%. Ali, s obzirom da je vještačenje u RH na katastrofalnoj razini, do trenutka emigracije nisam niti dobio poziv (a postupak sam pokrenuo odmah nakon operacije, odustao sam od toga u Hrvatskoj i ovo ljeto ću pokrenuti u Njemačkoj.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #30 : Ožujak 18, 2017, 15:35:03 poslijepodne »
meni je sve od L1 DOS1 otislo plus stabilizacija pa koljeno gotovo operirano prije 1o god ,secer,depresija ,fobicnosti panicni napadaji ,aneksioznost ,operirana zuc,hemeroidi tri carska i koljeno samo pitanje kad cu raditi umjetno jer sad primam svakih 3-4 mjeseca blokadu u koljeno ali sad bode u vrh u kost i  24 sata lezis nepomicno i najvise preplaces od bolova jer nista ne pomaze ni led ni tramal nistaa
a posto ce meni biti odredena profesionalna invalidnost vjerojatno jer je tako doslo do povreda vidjet cu sta ce biti a nemam bas puno staza 17 god ali uvjete imam samo da mi je dobiti sto vecu invalidnost zbog povlastica a ovo ce biti mizerija to znam

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #31 : Ožujak 19, 2017, 08:54:01 prijepodne »
Šokice samo se nemoj unaprijed nadati jer u ovoj državi nitko nije normalan. Kakve sam već sve gluposti čula kaj rade s ljudima na tim vještačenjima to nije normalno. Pogotovo ako si mlad čovjek onda valjda njima postoji mogućnost da izdraviš do kraja.
Htjela bi tu sad navesti primjer naše članice foruma Castenee koja je isto imala tu operaciju sa šipkama i to...i evo ona radi. Imam evo i slučaj jedne žene koja radi samnom i ona je na kemoterapijama i dobi rješenje da je sposobna za posao.
Kako su meni i odgovorili kad sam ih pitala kaj im je....znači bolovanje je u nadležnosti liječnika opče medicine.
Baš sad u zadnje vrijeme kaj sam čula,ko je sve išao na komisiju svi su ljudi zdravi.
Uglavnom sam se već posljednjih dva tjedna iznervirala radi toga da to nije normalno. I čekam toga poštara kao da će mi donijeti jbt.sto tisuća kuna bar.
Vjerojatno bude sutra došlo to rješenje i baš me zanima kaj bude lom rekla. U utorak već imam fizijatra i kak nek idem na posao.
Ludim lagano.....sad sam dva tjedna svakodnevno u bolovima i evo danas je za čudo dobro. Ako odem na posao,bolhe da si odmah zakažem već sad novu operaciju jer mi ne gine.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #32 : Ožujak 19, 2017, 13:05:29 poslijepodne »
svjesna sam toga ,vidis i toplice mi odbili na koje po zakonu imam pravo ali od sad se samo borim ako ne sama odmah odvjetnika jer sam cula da ih onda oni tako isprdaju da ih bar bude stid pa zalba za zalbom ...do sad sam samo spustala glavu pa kako bude e vise ne ne popustam ni milimetra pa kako bude ,,,,a zadrta sokica ce do strazbura ako treba...hihi

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #33 : Ožujak 19, 2017, 13:09:35 poslijepodne »
buhtlice nadam se da nam nas prijatelj dode makar kao gost jer ga nisam pitala jeli na forumu ...ako cita drzi se mislimo na tebe i brzo cu ja u zg da popijemo onu zakazanu kavu

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #34 : Ožujak 19, 2017, 13:16:22 poslijepodne »
Nije mi jasno kako su ti toplice odbili. Nakon operacije svi imaju pravo. A poslje jednom godišnje,ali i to su sad bili ukinuli na nekih pola godine,ali sad se opet može. Tako je barem bilo u Vž.županiji. Ali izgleda rade kako se kome diže,da oprostite na izrazu.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Šokački tajfun

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: vjezbe
« Odgovori #35 : Ožujak 20, 2017, 00:32:47 prijepodne »
koliko sam cula brodsko -posavska zupanija po tome najgora ali ima netko i iznad njih

Kraljeznica.com forum

Odg: vjezbe
« Odgovori #35 : Ožujak 20, 2017, 00:32:47 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com