Autor Tema: Zolja u trticu  (Posjeta: 15379 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Zolja u trticu
« : Srpanj 13, 2015, 11:28:52 prijepodne »
Pozdrav
moje ime je hrvoje 37 godina
rekreaktivni sportas planinar poljoprivrednik a posao je programer
tjekom godina bilo je bolova tu i tamo  i nezgodnih padova sto ce te vidjeti iz nalaza
Ali prije mjesec dva poceo show

Ct:
mtsc L4/s1:
Na aksijalni  presjecima kroz distalni dio Ls kraljeznice te MPR u prozoru meka tkiva i prozoru na kost, vidi se primjerena mineralizacija prikazanih kostanih struktura.blaze spondilogenerativne promjene u vidu degenerativno izmjenjenih malih artikulacija.na razini iv.prostora L4/L5 vide se plića dorzomedijalna protruzija iv diska na siroj osnovi, koja imprimira ventralnu konturu duralne vrece bez diskardikularnog konflikta.
na razinj iv.L5/S1 vide se dorzomerdijalna i ljevostrana dorzometralna ekstruzija iv.diska koja komprimira ventralnu konturu duralne vrece, obliterira ljevi laterarni resurs, uz afekciju ljevog spinalnog korijena

Status: parastezije i dizstezije u ljevom S1 dermatomu su u remisiji, nema znakova motorickog ili deficita sfinktera

Dg: m511 bolesti lumbalnog i drugog intervertebralnog diska s radikul

Opis dijagnoze: prolapsus  disci i.v. L5/s1 dorsolat sinistri

Terapija: po odluci pacjenta, nastavak konzervativno ljecenja

uglavno ..bolje je  jer se nisa  dao..i kad je boljelo ki sam vrag ne bi lezao nego svako malo se diga na noge uz lagano istezanje do granice boli..to sam na svoju ruku radio jer nisam znao ni sto ni kako

Od ljekova samo popijem ibrufen kad idem u auto ili na duze neko stajanje
jer kad ga popijem osjeti  samo one fantomske manifestacije,zarenje malo trnci itd

Lezi  na desno  boku s kusinom medju nogama i nekim komadom krpe ispod bubrega

Pijem:MgCL2 sol, kurkumu caj, kopriva caj

Koristim svaki trenutak da se lagano gibam

Kakav predlog ili kritika su dobro dosli

Sutra imam dogovor s fizijatrom...ocekujem puno i formacija...nadam se

E da
bio na EMNG
nalaz:

Elektromiografski nalaz: m.extensor digitorum brevis sin: uzorak pojedinacnih akcijskih potencijala pojacane polifazije i niske amplitude.

Elektroneurografski nalaz: motorna brzina n.peroneusa ljevo u granicama normale

Zakljucak: emg nalazpokazuje tesku aktivnu radikularnu leziju s1 ljevo

Napimena..kad mi je lupao po nogama onim cekicem sam mu govorio da nisam opusten al nije bas mario za moj komentar

Uvalio mi neke sterodie Decortin koje sam sočno odbio

Daklem kao sto vidite ima tu svega
bilo je ozljeda jos od 19 godine i ukocenja al sve bih to nekako sam rijesio istezanjem bla bla

Uglavnom..zadnjih godinu dana sam malo smanjio radi posla vjezba je..trcanje itd
i dobio ovu raketu u trticu :)

Pozdrav i svako dobro dragi ljudi :)

Ps..ako treba imam na serveru ct snimak ..pa mogu poslati link za preuzimanje


Edit: tek sam sad vidio da nije ovo tema za kompletnu sliku bolesti..izvinjavam se a admin ne prebaci na odgovarajuce mjesto
« Zadnja izmjena: Srpanj 13, 2015, 11:37:13 prijepodne balonja »

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #1 : Srpanj 14, 2015, 20:48:44 poslijepodne »
Danas bio kod fizijatra....ona meni niti da me saslusa nego odmah da ja nemam sta tu raditi da sam za operaciju..btw ..osim neurokirurga u bolnici jos su mi dva rekla da moram probati  s vjezbama pa ako ne uspijem da tek onda noz..spojila mene kuma na magnete lasere struju i pokazali mi vjezbe koje vec znam i radim...

Molim savjet...na splitskom podrucju kvalitetan fizijatar jer mi je ova digla tlak da sam je zamalo centra ovon na lacun domalo osjetljivon nogom

P.s noga vise i ne trne uopce..a i bol mi se povukla u gluteus..cak nije ni neka posebno..

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #2 : Srpanj 15, 2015, 12:00:27 poslijepodne »
Ne znam za fizijatra u Splitu, no standard je inače da se ne ide na operaciju dok se ne isproba fizikalna terapija. Meni je fizikalna jako pomogla za moja stanja na cijeloj kralježnici i moja fizijatrica je zbilja ona koja si daje truda. Kad sam bio dijete, jedna je fizijatrica odmah odustala, a roditelji me nisu htjeli dati na operacije i zato sada prolazim velike muke. A da je takva fizikalna krenula od početka možda ova muka ne bi nastala.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #2 : Srpanj 15, 2015, 12:00:27 poslijepodne »

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #3 : Srpanj 15, 2015, 13:07:07 poslijepodne »
Popodne idem na dva savjetovanja jer ovo jucer je bilo zbilja nepouzdano i bacanje vremena.

Poliklinika tanfrić..ima li tko iskustva?

Btw..centralizacija boli napreduje dobro..vec mi je u vrhu gluteusa a noga ne trne uopće vec danima..malo me auto zeza jer se moram dugo voziti do grada a i do plaze pa popije, ibrufen malo prije..

A i opce stanje je bolje jer mogu i vise hodati i stajati na nogama..sto dani vise prolaze i vise vjezbam napredak je sve bolji..samo hocu adekvatne savjete da dobije..kako se istegnut ujutro a da se ne sjebem vise...za sada izmisljam toplu vodu i polako nesto izvodim dok ne dojdem na radnu temperaturu :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #4 : Srpanj 15, 2015, 16:41:57 poslijepodne »
Vježbe su u principu standardne svima, samo što treba paziti da se ne preforsiraš jer onda bude lošije. Na početku je uvijek teže. Sa istezanjem treba paziti.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #5 : Srpanj 15, 2015, 21:52:26 poslijepodne »
Evo bio do tanfrića i do korak( sučević)

Sučević se bas posvetio problemu i zakljucio da ne treba operativni zahvat, jer sam se brzo oporavio..cak mi je emng da dvije skale bolji nego u petak ..i preporucio vjezbe kontrolirane 1 na 1 s terapeutom te zatrazio Mr kroz dva tjedna..

Tanfric se iznenadio da uopce stojim na nogama i setam normalno.

Navodno mi je kanal jako sirok..koi kanal nemam pojma :) valjda neki živčani


Uglavno ..oboje su rekli da operacija ne dolazi u obzir jer reagiram na vjezbe extra...tanfric cini mi se malo predlaze zesci pristup pa se malo mislim..ako ko ima iskustva s inim molim savijet.

Henrik zbilja hvala na savjetu pajdo :) pazim ali i luda glava sam tako da mi ovakva upozorenja uvjek dobro dojdu :)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #6 : Srpanj 16, 2015, 00:07:04 prijepodne »
Super je vijest da se slažu da nije za operaciju.
Moje mišljenje je da je vježbanje 1 na 1 jedino ispravno vježbanje kod stanja u kojem si ti kao i nakon operacija. Jer sve ovisi i pojedinačnom stanju. Tipske vježbe dolaze kasnije, a i njih se treba prilagoditi.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #7 : Srpanj 16, 2015, 00:57:44 prijepodne »
Btw..l5/s1 9mm je proslo na onoj ct snimci od prije dva tjedna...vidjeli sjenu jedva...zasto sam uopce ct radio da mi je znat.ah ..da ...doktor reko ct  a ne mr.            no dobro idemo dalje

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #8 : Srpanj 16, 2015, 09:00:03 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Btw..l5/s1 9mm je proslo na onoj ct snimci od prije dva tjedna...vidjeli sjenu jedva...zasto sam uopce ct radio da mi je znat.ah ..da ...doktor reko ct  a ne mr.            no dobro idemo dalje

Čekaj hoćeš reći da te opet šalju na CT? Pa CT dosta zrači. Nije dobro ići ni jednom, a kamoli dva puta
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #9 : Srpanj 16, 2015, 09:07:26 prijepodne »
Ne..  nego se samo pitam zasto su me uopce slali na ct..sad idem na mr i nigdje drugdje

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #10 : Srpanj 21, 2015, 14:59:51 poslijepodne »
Ej bando..evo cekam da me skupe pa gibam na terapiju..za sada samo struja i masaza..rekli da ne vjezbam nista da se opustim da ce me malo razvuc :))..sinoc sam pokusao leći kako mi je rekao fizijatar..na pod al ne na tvrdo i noge i koljena 90 stunjeva u odnosu na trup..pocelo pulsirat u trtici i pocele trnuti noge ..odmah odustao..jutros me malo vise boljelo u trtici al samo u njoj..pripisujem da vec dan i pol ne vjezbam i malo vise mirujem....a i u kuci mi je katastrofa vruce..mjenjam majice ko gume u formuli1 :D...nadam se da put do terapeuta nece bit tezak sobzirom na vrucinu..btw..skoro me ni lezeci policajci ne uznemire vise :)

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #11 : Kolovoz 06, 2015, 11:01:42 prijepodne »
Evo polako plivam bez ruku s perajama..a izdrziljivost na nogama ide i do 3 sata..setam do 2ipo kilometra i vjezbam sto mogu..malo mi jedino istezanje rotacijom noge na drugo koljeno radi problem..kad pretjeram malo žari u bedru i guzici pri kretanju..ako dobijem upalu misica sutra dan odmaranje uz vjezbe istezanja i lagani trening..magnezij klorid stao piti jer sam se zasitio(lagana vrtoglavica i lagani proljev) ...konacno je medrol izasao iz tjela(ne trne mi vilica vise)..napravio kontrolni MR za tjedan dana rezultati pa na kontrolni pregled..srecno bando

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #12 : Siječanj 06, 2016, 11:57:58 prijepodne »
Update:

evo skoro pola godine poslje bez operacije...

dnevno bar 10km šetnje(ako je velika uzbrdica zna me malo zatezati u križima

svaku dan vježbe,,jedan dan torzo ruke..drugi dan noge

radim po 10 sat-sjedenje..ali alarma je na sat i pol i dižem se i vježbam bar 10min

malo me boli u dnu trtice nako sjedenja

ne istežem se do dna(presavijanje)

provozam se na biciklu al ne na velike ture

ujutro obavezno istezanje

tu i tamo na hladnoću i veliku toplinu me zna malo boliti u bedru

al nijednu tabletu jos od ljeta nisam popio za to a i malo sam spizdio jetru s iboprufenima dok je bila akutna bol

uglavnom

nema predaje ni pauze u vježbanju

pozz bando

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #13 : Siječanj 06, 2016, 12:01:38 poslijepodne »
btw..mr u ljeto je pokazao 1cm ekstruzija L5S1 i 6mm protruzija L4/s1 a oštećenje živca je tada več palo s 5 na 3
trebao bi poči na pregled al pokusavam MR opet da napravim pa onda detaljan pregled...javim rezultate :)

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #14 : Siječanj 08, 2016, 21:49:20 poslijepodne »
Bas mi je drago da ima ljudi na ovom forumu kojima je bolje. Inace i ja sam iz splita te sam bio u tranfica. Koliko si terapija bio i jesi li zadovoljan poliklinikom?

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #15 : Siječanj 14, 2016, 17:19:24 poslijepodne »
nisam bio u tranfića na terapijama nego u koraka.
stim da nisam nista posebno poboljšanje primjetio tjekom i netom iza terapije
obavio 10 terapija(svo bolovanje u to dao :D) al u odnosu na ove HZZO isplati se jer se radi 1 na 1 i moš razgovarat normalno + u koraka sam imao dva besplatna pregleda kod fizijatra ako uzmes terapiju kod njih
drugi pregled nisam ni obavio jos

ma samo moram smanjit sjedenje(radim na računalu)
čak ne i ono svako uru dvi se dignit pa prošetat...malo je
nego kompletno smanjit(jos se mislim kako i šta da napravim)

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #16 : Siječanj 14, 2016, 20:01:40 poslijepodne »
Mene je sucevic poslije EMNG uputio u spinalisa, tamo covik za sat ipo naplati 200 kn, te jos vecinu terapije provedes 1 na 1 sa njim. Zanimljivo da sucevic nije sugerira KORAK iako radi kod njih.

balonja

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #17 : Siječanj 18, 2016, 11:32:28 prijepodne »
hm..bas cudno..i kod koraka je oko sat ipo tretman isto 1 na 1..ko to zna šta kemijaju ili mozda je taj u spinalisa terapeut bas dobar za neke stvari

Kraljeznica.com forum

Odg: Zolja u trticu
« Odgovori #17 : Siječanj 18, 2016, 11:32:28 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com