Autor Tema: Ankilozantni spondilitis  (Posjeta: 29192 )

0 Članova i 49 Gostiju pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #18 : Rujan 01, 2009, 21:36:09 poslijepodne »
Draga Pegula dobro ti oni kažu.Meni su tek kad su mi izvadili krv rekli da se tim testom samo vidi da li imam predispozicije za tu bolest,samo otkriče tog antigena ne znači apsolutno ništa i ništa se zbog tog otkrića ne poduzima.Ali evo ja donijela svoje nalaze pa da ti ipak pročitam šta piše-Klinički zavod za laboratorijsku dijagnostiku Zavod za tipizaciju tkiva ZAGREB,Kišpatićeva 12.Naravno da se vidimo ako ču dolaziti,ali to je za sada još neizvjesno.

kikic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #19 : Studeni 12, 2009, 20:57:46 poslijepodne »
Pozdrav svima koji bolujete od Bechtera.Ja se sa tom bolesti borim od 1984 g. Počelo je sa refleksnim bolovima u prsima zatim oticanje koljena i bolovima u leđima i upalama oka ( iridociklitis ).Pretrage su pokazale HLA 27. imam AS.Prvih 10 god.išao sam redovito na terapije u Zagrebu i u Krapinskim toplicama i nakon kratkotrajnih poboljšanja sve se vratilo na staro.Pojavili su se bolovi u kukovima,trnjenje ruku i natkoljenice i stalni bolovi u križima. Sasvim slučajno saznao sam za alternativnu terapiju na koju sam krenuo 1994 (terapija po dr.veterine Vasilu Hadživasilevu ).Prve godine sam napravio 3 terapije po 7 dana a kasnije jedu do dvije, ovisno o potrebi. Bolest nije izlječena, ali mi je kvaliteta života puno bolja( imam prilike vidjeti ljude sa ovom bolesti koji nisu bili na terapiji ). Danas radim puno radno vrijeme, imam 53 god.vozim auto bez problema (pokretljivost vrata je puno bolja i bez bolova ), nema bolova u kukovima i koljenima, jedino mi stvara problem diskushernija L1S5 koju ću operirati kad sakupim malo hrabrosti.Ovo su moja iskustva sa ovom grdom bolesti. Sretno svima koji bolujete od upalnih reumatoidnih bolesti i glavu gore makar je to nekad jako teško

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #20 : Studeni 12, 2009, 21:25:09 poslijepodne »
Pozdrav kikic,drago mi je da si OK. Ja imam herniju na vratnoj kralježnici a nedavno sam otkrila da imam antigen HLA B27,imam 32 godine,i povremene bolove u zglobovima.Znači li prisustvo tog antigena nužno da moram oboljeti od AS ili ipak ne?
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2009, 17:24:39 poslijepodne madagaskar »

kikic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #21 : Studeni 18, 2009, 13:25:02 poslijepodne »
Bok Madagaskar,mislim da ne znači jer mnogo ljudi ima taj antigen ali se bolest nikada nije aktivirala.Napravi pretrage krvi (važno je da nije stalni upalni proces) i nemoj uzimati kortikosteroide za smanjenje bolova.Diskus herniju  navodno sjajno rješavaju kirurzi iz Izraela koji dolaze u Dubrovačku bolnicu kod dr.Vlahušića, a to i mene čeka uskoro. Sretno

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #22 : Studeni 18, 2009, 13:33:26 poslijepodne »
auuuu a di si baš ko prstom u g.... :)
Madagaskar je nažalost bila u Dubrovniku i to joj je stanje još i više pogoršalo:(
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #23 : Studeni 18, 2009, 14:43:27 poslijepodne »
Hvala ti na odgovoru,ja sam pretrage napravila i nađen mi je taj antigen u krvi.Što se tiče Dubrovnika draga Pegula ti je sve rekla,a ako si se već odlučio na minimalno invazivnu kirurgiju,koja je odlična,odi pravim stručnjacima u Vinogradsku a ne u Dubrovnik gdje če na tebi dobro zaraditi a o tvojoj sreći ovisi hoče li ti zahvat uspjeti ili ne,jako riskiraš s Dubrovnikom.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Ankilozantni spondilitis
« Odgovori #24 : Srpanj 24, 2011, 13:19:24 poslijepodne »
Evo jedno iskustvo s ovom rijetkom bolescu: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

 

Nagradne igre