Autor Tema: Bol  (Posjeta: 34391 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #18 : Ožujak 06, 2008, 11:39:36 prijepodne »
Ana zaboravio sam odgovoriti na tvoja pitanja. Često.Ne. Da.
Što je to minimalno invazivna nukleotomija ?

ana

  • Gost
Odg: Bol
« Odgovori #19 : Ožujak 06, 2008, 12:01:57 poslijepodne »
Kod minimalno invanzivne nukleotomije (diskektomije) se ulazi kroz 1 cm reza (s boka) tankom cijevi do oboljelog diska i otamo se masa nukleusa, odnosno jezgre diska, koja je iscurila u leđni kanal, dio po dio izvlači van. Razlika je, dakle, od otvorene operacije što se ne režu meka tkiva ligamenata i mišića i ne radi se otvor u lamini. Oporavak bi trebao stoga biti puno kraći, međutim ja recimo još uvijek nisam sposobna za puno toga. Vjerujem da je stvar u tome što nisu svi organizmi isti, kao što nisu iste ni sve hernije. Na fizikalnoj sam upoznala čovjeka koji se nakon otvorene operacije već nakon dva tjedna osjećao dovoljno sposoban za rad i vožnju autom, ali i ženu kojoj je za to trebalo gotovo godinu dana. Navodno se, a to ti ide u prilog, muškarci brže oporavljaju od operacija na kralježnici jer imaju jače i veću masu mišića.
Operacija u Dubrovniku je drugačija, piše na linku koji su stavili na stranicama bolnice. Tamo se uvodi igla u jezgru diska kako bi se onda na nju djelovalo na način da se ona stisne (sprži, uvjetno rečeno). To mi se iskreno čini najneintenzivnijom metodom koja je uopće dostupna, i mislim da bi oporavak doista trebao biti kratak. Sretno!

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #20 : Ožujak 06, 2008, 12:25:03 poslijepodne »
Hvala, Ana . Želim  ti brz i uspješan oporavak.

Kraljeznica.com forum

Odg: Bol
« Odgovori #20 : Ožujak 06, 2008, 12:25:03 poslijepodne »

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #21 : Ožujak 10, 2008, 22:22:20 poslijepodne »
Evo mene, javljam se iz Varaždinskih toplica. Ovdje je OGROMNA gužva. Ima previše pacijenata i sve pretrage su u odnosu na prošlu godinu smanjene. Svaki dan imam vježbe u dvorani i vježbe u bazenu, JEDANPUT tjedno imam masažu, dakle ukupno 3 masaže, dobila sam galvanizaciju 2 puta tjedno zbog cirkulacije za noge, ali i za ruke jer me počeo boljeti jedan kralježak između lopatica, i prvo sam imala Dinatron koji nije djelovao, pa sada imam JONO struje.
Ništa ne djeluje, i dalje me boli, najbolje se osjećam kad si navečer SAMA PLATIM jedan sat leđnog plivanja. Zvala sam neurokirurga da ga obavijestim o novostima, rekao mi je da je to sve u mojoj glavi. Aha, a ja gutam 3 Tramala i Lubora svaki dan jer mi se jedu bomboni.
Na starom CT mi je prikazano da mi je osim operiranog L4-L5 bio izvučen i disk L5-S1. EMNG mi je očajan, stopala su otkazala i dio potkoljenica. Rekao mi je neka mu se javim poslije toplica ali nije zvučao optimistično. Što ako me naruči za MR, a čeka se 6 mjeseci? Očito ću morat ići privatno, a koliko shvaćam za to zdravstvo ne vraća novce. Samo za prvi spec. pregled.
2006. interlaminectomia L4-L5

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #22 : Ožujak 10, 2008, 22:35:26 poslijepodne »
Renata, zbilja mi je žao što te boli. Ovo što si napisala, pokazuje da nam je zdravstvo zbilja u komi. Kad sam ja lani bila u toplicama, imala sam 8 terapija +  masažu tjedno. Da te malo utješim, izvan toplica je još gore. Danas sam nakon mjesec dana čekanja išla u Traumu na EMNG, međutim ženska me je zapisala pod krivi datum pa je ispalo da sam trebala doći u petak. Sad moram čekati dodatnih 20 dana. Zvala sam i Vinogradsku, međutim tamo su mi rekli da imaju popunjeno sve do kraja svibnja, a za drugi dio godine još ne naručuju. Katastrofa!
Usput, doznala sam i da nam HZZO ne plaća drugi mirovinski stup kad smo na dugotrajnom bolovanju. Postavila sam im pitanje o tome, ali ne odgovoraju. Drugim riječima, kad smo na bolovanju, zakinuti smo i za plaću i za doprinose.
Operacija L4/L5 2007. godine

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #23 : Ožujak 10, 2008, 23:14:34 poslijepodne »
Sad sam još više "oduševljena"! Meni EMNG nije problem jer me dr. pozna, već smo na ti budući da sam kod nje bila 7 puta. Ovaj puta ću ići i za ruke jer me boli između lopatica, a "pametni" dr u toplicama poslali me na RTG i zaključili da imam skoliozu i da me od toga boli. Kao da to ne znam od osnovne škole. Kaj su mislili da će vidjeti da je disk iskočio?
Prošle godine sam i ja u toplicama imala više terapija, sad samo kratim vrijeme. Jedino me muči ta MR. Baš i nemam viška love za plaćanje privatno, a očito ću trebati ako želim neurokirurga uvjeriti da mi nije dobro, a da sve riješim prije komisije za produljenje bolovanja 31.03.
2006. interlaminectomia L4-L5

ana

  • Gost
Odg: Bol
« Odgovori #24 : Ožujak 11, 2008, 20:00:59 poslijepodne »
Renata, žao mi je što te boli, ali iz osobnog iskustva ti poručujem da samo imaš strpljenja. Prve struje koje sam dobivala rezultirale su javljanjem bolova, što su mi rekli da je normalno. Isto je i kod tebe. A zbog bolova među lopaticama nemoj se brinuti. Meni su se javili bolovi u vratu i trnuli su mi prsti, pa sam se dobro isprepadala. Onda mi je terapeutkinja objasnila da kad imobiliziramo jedan dio leđa, to jest ne koristimo ga baš, vrši se veće opterećenje na druge dijelove. Trnci su mi dakle prestali kako sam postajala mobilnija u križima. Glavu gore, dug je još put ispred tebe, a najgori je početak, kasnije nekako sve postaje lakše.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #25 : Ožujak 11, 2008, 20:04:59 poslijepodne »
Još imam tri dana terapija i osjećam se isto kao i kad sam došla - cca 2 tramala i 2 lubora dnevno. Terapeutkinje kažu da me između lopatica boli, a i lijeva ruka mi je hladna, a desna normalne temperature iz razloga jer je moguće da je i tu neki disk iskočio. "Oduševljena sam!" Samo sad razmišljam o toj MR. Kako ću to morati platiti, a nitko mi neće vratiti novce za to iako znam da je moje zdravlje u pitanju i poboljšanje mog stanja da mogu ponovno na posao sjediti 8 sati dnevno.
2006. interlaminectomia L4-L5

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bol
« Odgovori #26 : Ožujak 11, 2008, 23:46:27 poslijepodne »
Već sam napisao u jednom postu da sam i ja imao problema s bolom u ruci i izmedju lopatica. Kod mene se bol javila 4-5 godina nakon operacije kad sam jako oslabio i nisam mogao biti puno izvan kreveta.
Pomoglo mi je plivanje. Plivanje me je generalno izvuklo iz velikih problema ali samo plivanje nije dovoljno vec je potrebno i vjezbanje. Ta kombinacija mi je jako pomogla. Nisam nikad radio MR ili RTG tog dijela kraljeznice i nikad vise nisam imao problema. Zadnjih 8 godina idem na bazen dva puta tjedno. Kada sam izasao iz toplica plivao sam kao meduza s rukama sa strane. Jedva sam mogao preplivati 50 m u komadu. Danas plivam ledjno bez problema po 1000 m.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #27 : Ožujak 12, 2008, 09:19:43 prijepodne »
I meni plivanje punooo pomaže. Svaku večer platim bazen i odem u miru sat vremena plivati. Imam pravo na plivanje popodne ali je tada hrpa ljudi u malom bazenu koji uglavnom razgovaraju i namaču se u vodi.
Danas sam se probudila sa jakim bolovima u lijevoj nozi i leđima i sad opet moram koristiti štake i popodne ću u sobu dobivati TENS.
2006. interlaminectomia L4-L5

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #28 : Ožujak 12, 2008, 15:57:39 poslijepodne »
Ja bih rado na bazen, ali zbog osjetljivosti kože, bojim se na ove gradske  >:(. Voljela bih na neki koji se redovito održava i na kojem nije velika gužva. Može netko nešto preporučiti?
Operacija L4/L5 2007. godine

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #29 : Ožujak 12, 2008, 17:31:59 poslijepodne »
A u kojem gradu ili blizini kojeg grada?
2006. interlaminectomia L4-L5

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #30 : Ožujak 12, 2008, 19:27:36 poslijepodne »
Renata, u Zagrebu sam. Thanks unaprijed...
Operacija L4/L5 2007. godine

Seka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #31 : Ožujak 14, 2008, 10:02:03 prijepodne »
Čitajući vaše probleme odlučila sam da se javim. 20.02. sam dobila lumbago čisteći umivaonik.Kad sam se ispravila zabolilo me je.22.sam otišla kiropraktičaru i pomogao ni je ali već 26 dobivam išijas u desnu nogu.Opet odlazim kiropraktičaru i on mi kaže to je lumboišijalgija. Moram reći da mi je bol šetala po nozi tj. spuštala se.Sada me već tjedan dana boli stopalo.Dr.kaže da je to pravi išijas koji dugo traje.Molim vas je li tko imao tako nešto?Koliko traje , kako si pomoći. Pozdrav svima.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #32 : Ožujak 14, 2008, 21:30:30 poslijepodne »
To jesu simptomi lumboishialgije. Tako je i meni bilo prije 10 godina, pa su nakon 9 godina takvih boli prvom 2 puta godišnje, pa sve češće "dragi" doktori otkrili da mi je disk između kralježaka L4-L5 izašao 6 mm. Operacijom riješen problem i sada disk ispod stvara probleme. Da ne duljim od svojim problemima, draga Seka predlažem pregled neurologa i eventualno CT za svaki slučaj.
Draga Jasna, u ZG mi nisu poznati bazeni, pa predlažem da nek Jasni odgovori neko kompetentniji - iz ZG.
2006. interlaminectomia L4-L5

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #33 : Ožujak 14, 2008, 22:21:31 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sada me već tjedan dana boli stopalo.Dr.kaže da je to pravi išijas koji dugo traje.Molim vas je li tko imao tako nešto?Koliko traje , kako si pomoći. Pozdrav svima.

Imao i još imam. Počelo je početkom godine (za opis vidi ranije postove). Ja bih preporucio pregled kod fizijatra koji će onda odlučiti o daljnjim koracima (najbolje bi bilo MR, onda se sve vidi, ali to ili košta ili se čeka)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #34 : Ožujak 17, 2008, 20:52:08 poslijepodne »
Vratila se ja iz toplica - na štakama, kao i prošle godine. Lijeva noga potpunog ukočena, bolna.
Doktori - fizioterapeuti zaključili da je sada problem disk ispod operiranog, dakle L5-S1, a na CT-u starom 3 godine vidi se da je tada bio "vani" 3 mm. U petak ću "posjetiti" neurokirurga i saznati što dalje. Vjerojatno EMNG i MR.
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bol
« Odgovori #35 : Ožujak 22, 2008, 14:52:18 poslijepodne »
Bila sam kod neurokirurga. Trebam napraviti novu MR i EMNG i tada mu se javiti sa nalazima. Kad dobijem nalaze, javit ću se i svima vama.
Ujedno prilika da svima čestitam sretan i blagoslovljen Uskrs uz puno zdravlja svima Vama i Vašim najbližima!
2006. interlaminectomia L4-L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Bol
« Odgovori #35 : Ožujak 22, 2008, 14:52:18 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com