Autor Tema: Bolovanje i nove mjere štednje  (Posjeta: 16056 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Bolovanje i nove mjere štednje
« : Ožujak 05, 2009, 13:22:52 poslijepodne »
Poruke premjestene iz teme
Renata moli savjet i pomoć - HITNO
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Da, navodno krecu u kontrolu bolovanja. Ali ce onda "nastradati" ljudi tipa Renate kojima je potrebno bolovanje.
A za isto to vrijeme ce Mirjana Hrga, zbog nemogucnosti dogovora s Novom TV oko otkaza ugovora o radu biti 3 mjeseca na bolovanju!!! Jucer sam to procitala u novinama. Gospođa se ne može dogovoriti s poslodavcem pa je lijepo 3 mjeseca dobila bolovanje. Neka mi samo netko objasni kako i na osnovu cega (mozda toga sto joj je muz lijecnik?!?!) Ma muka mi je od ove nase drzave i povraca mi se kad cujem/citam takve stvari.
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2009, 01:16:44 prijepodne bojan »
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #1 : Ožujak 05, 2009, 14:53:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A doktorica ti je stvarno biser....bježi od nje. Upravo sam čula na tv da počinje obračun s bolovanjima, izgleda da si baš naletila...

nemam kome drugome... kod mene su svi takvi... nikada mi to nije napravila... prošle godine sam bila u isto vrijeme na bolovanju dva mjeseca i nikome ništa, a moguće da je dobila zbog nekoga po prstima, pa se sad iskaljuje na meni.

Ako sutra završim sa bolovanjem, više me neće ni moja doktorica ni bilo koji drugi doktor tako skoro vidjeti. Radit ću na svom groznom stolcu 8 sati dok ne padnem sa njega u nesvjest ili se ne uklještim tako da se neću moći dići sa njega.
2006. interlaminectomia L4-L5

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #2 : Ožujak 05, 2009, 18:51:39 poslijepodne »
Renata ako ti odbiju bolovanje uzmi bolovanje na drugu dijagnozu ako ti je ova bila na kralješnici sad uzmi za gripu itd... za sve ima riješenje nemože tebe niko vratit te potvrdit da si zdrava i da te ne boli ,to nek oni obisu mačku o rep,zapamti niko ti nemože dokazat da te ne boli kažem za sve ima riješenje ;)Znam kako je meni bilo al sam uz dobru doktoricu otvarao bolovanaj na osnovu drugih dijagnoza a još nešto što se tiće psihe zapamti nijedna te komisija nemože vratit radit ako ti psihijatrica navede to u nalazu ;)

GSM

  • Gost
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #3 : Ožujak 05, 2009, 19:25:59 poslijepodne »
Renata, koliko dugo si vec na bolovanju?

p.s.
Denise, naravno da ima kraja. Imaju oni rjesenje za sve, znam iz iskustva (te tvoje "sheme" su sve isprobane:)).

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #4 : Ožujak 05, 2009, 23:15:58 poslijepodne »
Gsm da istina imaju oni šeme za kraj bolovanja a ja ti argumentirano tvrdim da bih volio vidit onog ko če pobit nalaz psihijatra kad on napiše duži vremenski period bolovanja.A sad ja tebe pitam da si ti u komisiji i da meni pobiješ nalaz od psihijatra i da mi zatvoriš bolovanje znaš što bi ti reko,da reko bi ti nema problema al ako napravim glupost vidimo se doktore na sudu da vidim koji bi to od njih riskiro plaću te se vukao po sudovima.GSM imam i ja velika iskustva te ozbiljno ti kažem da nema tog doktora koji će me uvjerit da me ne boli a da mene boli,može on pisati svašta al ako se ja zainatim idem do Strasbura i svaki put u bilo čemu gdje sam se zainatio to sam i ostvario samo  treba bit uporan i tvrdoglav jer na kraju pametniji popušta a još pametniji dobija ;)

GSM

  • Gost
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #5 : Ožujak 05, 2009, 23:21:20 poslijepodne »
Proci ce ti na komisiji kod HZZO, a HZMO ce te poslati u profesionalnu mirovinu. Koji je tvoj odgovor na to? Nema rjesenja.

p.s.
Bojane, ovo je izgleda za drugu temu, pa kad budes imao vremena premjesti nase postove uz prikladan naziv teme...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #6 : Ožujak 05, 2009, 23:25:09 poslijepodne »
Al što drugo preostaje ako  je čovjek bolestan znači ipak krajnji ishod pozitivan,to što ista osoba neće moć živjeti od toga to je nešto drugo,ja sam samo tio reć da nema onog ko može nekom potvrdit da je zdrav a nije zdrav ;)

GSM

  • Gost
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #7 : Ožujak 05, 2009, 23:27:58 poslijepodne »
To je vec neka druga prica, s drukcijom poantom.

Ja sam samo htio istaknuti da vise nema sanse da budemo (pre)dugo na bolovanju... Bez obzira na bolest.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #8 : Ožujak 05, 2009, 23:38:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Renata, koliko dugo si vec na bolovanju?

Od 18.02. U utorak će mi biti tri tjedna i to je rok. Vjerojatno će me otkantati jer je i moja draga doktorica opće medicine tako i predložila.
Inače, danas me tako presjeklo u ovaj put desnoj nozi da uopće više ne mogu ni malčice sjediti. Iz čista mira. Hodala sam po kući i tres.  :oPopila sam već tri tramala od 50 mg i NIŠTA.
Valjda ću nekako zaspati jer je bol u leđima grozna, ali vjerujem da većina zna na što mislim.
2006. interlaminectomia L4-L5

GSM

  • Gost
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #9 : Ožujak 05, 2009, 23:41:50 poslijepodne »
Sto se bolovanja tice, mislim da je jako bitna komunikacija izmedju doktora opce medicine i tebe... Ako te on ne podrzava, onda ne znam sto uciniti...

Sto se bolova tice, znam kako ti je, tj. trudim se da znam.. Eno moja mama u drugoj sobi ne spava vec skoro 2 godine... Tako da otprilike mogu znati kroz sto prolazis.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #10 : Ožujak 05, 2009, 23:50:44 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sto se bolovanja tice, mislim da je jako bitna komunikacija izmedju doktora opce medicine i tebe... Ako te on ne podrzava, onda ne znam sto uciniti...

Do sada me podržavala - ne znam što joj bi danas. Ali mislim da je to zbog komisije i zbog kontrola od našeg dragog ministra kojem sam danas uputila mail, tj. njegovom državnom tajniku s pitanjem kako jedna Hrgica može biti na bolovanju tri mjeseca (osim ako nije na čuvanju trudnoće, a kako onda može javno skakutati po gradu i državi - postoje kontrole bolovanja), a ja ne. Zbilja je pukao film!
2006. interlaminectomia L4-L5

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #11 : Ožujak 05, 2009, 23:51:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
To je vec neka druga prica, s drukcijom poantom.

Ja sam samo htio istaknuti da vise nema sanse da budemo (pre)dugo na bolovanju... Bez obzira na bolest.
GSM mali nesporazum sve 5 ;) :-*

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #12 : Ožujak 06, 2009, 07:57:45 prijepodne »
Imam sreću da se ne moram ubijeđivati sa svojom doktoricom i da potpuno razumije ako netko nije sposoban raditi (uostalom baš je jučer i bila na TV-u jer prosvjeduje protiv silnih nelogičnosti u novom zakonu), tako da mi je užasno kad čujem kako doktori ili Komisija nekog ko je stvarno zaglibio šalju na posao. Uostalom mislim da svako od normalnih ljudi, koji su u nekakvim najboljim godinama, više voli raditi negoli patiti se s bolovima i obilaziti bolnice. I sama sam nakon trotjedne terapije mislila da će biti dobro i prekinula bolovanje, da bih nakon dva tjedna sjedenja za kompjuterom došla u stanje da ne znam za sebe od bolova...zato, Renata, ne uzbuđivati se, ako idete na komisiju lijepo im sve recite, a ako ne budu korektni recite da ćete ih dati u medije i proširiti na blogovima... Ja sam inače blogerica i vidim da zadnjih mjeseci prilično "pali" ta prijetnja kod raznoraznih situacija, u "ratu" je sve dozvoljeno, pa ne možete se uništavati a imate tako malo godina.
I mene živo zanima što će mi reći čuvena Komisija za desetak dana, ako uopće budem mogla otići osobno...
 
L5/S1 ekstruzija

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #13 : Ožujak 06, 2009, 11:23:38 prijepodne »
Slažem se s Katarinom, o nepravdi treba na sva zvona. Najgore je samo sjediti i kukati, dok se ovi bahate. Renata, palac gore za mail.
Operacija L4/L5 2007. godine

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #14 : Ožujak 06, 2009, 11:40:57 prijepodne »
"Suborci" moji, ja sam u šoku!  ???  ???  ???  ???
Kao što znate, 11.3. sam naručena kod fizijatra, pa je liječničko povjerenstvo napisalo slijedeće:
"produžuje se bolovanje do 12.3., donijeti novi nalaz fizijatra, preporuka odmah započeti terapije ili po odluci fizijatra"

Nisu me ni zvali unutra, a ja sam se u čekaoni već pomirila sa sudbinom jer sam vidjela koliko ljudi odlazi plačući žaleći se da je komisija stroga. Kad su me prozvali da dođem na šalteru, pitali su me da li sam bila na INVALIDSKOJ KOMISIJI jer sam svake godine nakon operacije na bolovanju, a stanje mi se očito pogoršava.
Još veći šok za mene!  :o Od svih doktora kod kojih odlazim od njih sam najmanje očekivala, ali ovo :o...
Tako dragi moji, sad sve ovisi o fizijatru, a znam da se za terapije čeka po 2 - 3 tjedna nakon pregleda, međutim, tamo me već svi znaju, a i doktorica je o.k. (da ne ureknem!), pa mislim da će sve proći o.k. ;D :)
2006. interlaminectomia L4-L5

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #15 : Ožujak 06, 2009, 13:35:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Slažem se s Katarinom, o nepravdi treba na sva zvona. Najgore je samo sjediti i kukati, dok se ovi bahate. Renata, palac gore za mail.

Bravo, da ima više takvih mail-ova, da smo malo borbeniji tipovi, sigurno bi se nešto i promijenilo u korist pacijenata. A, o Liječničkim povjerenstvima i Invalidskim komisijama mogla bi knjigu napisati. 9 puta bila sam na IK-i, a nakon svakog rješenje IK-e, gdje se tražilo daljnje liječenje, LP me slalo radit, bez obzira na moje stanje. Pa tako 9 godina... Samo zbog toga što sam imala utvrđenu profesionalnu nesposobnost za rad, a ta je mirovina 20% manja od opće.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #16 : Ožujak 06, 2009, 18:56:38 poslijepodne »
Renata, postavila si pravo pitanje državnom tajniku. Zato su promijenili ploču  :). Super, svaka čast! Kao što kaže Mile, trebalo bi više takvih mailova pisati.
Operacija L4/L5 2007. godine

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bolovanje i nove mjere štednje
« Odgovori #17 : Ožujak 06, 2009, 19:12:58 poslijepodne »
Hvala svima!
Ah, ja kad poludim onda nek' mi se svi sklanjaju s puta! Poslala sam isti mail i u novine 24 sata i na RTL televiziju u "glas naroda".
2006. interlaminectomia L4-L5

 

Nagradne igre