Autor Tema: Diskografija info  (Posjeta: 7167 )

0 Članova i 78 Gostiju pregledava ovu temu.

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Diskografija info
« : Studeni 03, 2009, 16:44:57 poslijepodne »
Pozdrav,

jel zna netko broj telefona preko kojeg se mogu naručiti za diskografiju na Rebru? Koliko se čeka?

Također bi zamolio ako postoji netko tko je to već odradio da malo opiše postupak tj. da li boli, da li moram uzeti taj dan slobodno na poslu (ili eventl. dan poslije) i sl.

GSM

  • Gost
Odg: Diskografija info
« Odgovori #1 : Studeni 03, 2009, 17:29:42 poslijepodne »
Pozdrav,

sto se tice diskografije na Rebru 2 clana ovog foruma se nisu usrecila tamo.
1. slucaj - Nisu je htjeli naruciti, odugovlacili su, rekli da mora privatno i jos par verzija.
2. slucaj - Nisu joj htjeli izdati i ni pisani ni slikovni nalaz vec je doktor koji to tamo radi rekao "Sta ce vam nalaz, znam ja gdje vas boli"..."Ja jedini u Hrvatskoj radim diskografiju" - laz.

Preporucam da se na pregled narucis u KB Sestre Milosrdnice (ne na diskografiju, vec pregled) ili eventualno negdje drugdje ako imas posebne zelje ili ako netko osim mene ima drugih iskustava, pa ces onda u dogovoru s doktorom vidjeti je li to dobra metoda za odredjivanja tvog izvora boli i/ili razine degradacije diska.

Diskografija je jedna dijagnosticka metoda koja se koliko sam ja shvatio koristi na 2 nacina:
1. Provokacijska diskografija - pod kontrolom fluroskopije ubrizgavanje odredjenih spojeva direktno u disk te usporedno stime s ocekuju zapazanja i prijave pacijenata o razini boli koju prozivljavaju. Takodjer, na fluroskopu se nakon ubrizgavanja vidi razina degradacije diska (1-5, sto cu pokazati na slici dolje).
2. Diskografija se moze izvesti i dok pacijent spava (recimo neposredno prije operacije) i tada on ne "prijavljuje" koliko ga boli, nego doktor samo na osnovu fluroskopskog pogleda odredjuje razinu ostecenosti.

Sto se boli tice, moja je mama bila na Rebru, i to joj je najbolnije zivotno iskustvo. Tako je ona rekla. Bolilo ju je i danima poslije.
U KB Sestre Milorsdnice je diskografiji bila podvrgnuta neposredno prije svoje 2. operacije, i nakon toga nije osjecala bol vezanu za samu proceduru diskografije.

Malo prosurfaj po forumu, imas joj materijala na ovu temu napisanih od nas sa iskustvima, ali imas i tekstova naseg Neurokirurga.

Razina ostecenja diska (dallas discogram):
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2009, 18:40:27 poslijepodne GSM »

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Diskografija info
« Odgovori #2 : Studeni 03, 2009, 22:20:10 poslijepodne »
Bio sam kod neurokirurga ("pouzdanog") i on mi je preporučio (uputio) na diskografiju tako da ne trebam dalje istraživati.
Nemam neke privilegirane ustanove gdje bih to napravio samo da se radi kvalitetno i da je termin u razumnom roku. Ako ima negdje privatno gdje to posebno dobro rade onda i to dolazi u obzir.

Osim Rebra neznam gdje se to još radi. Na Rebro baš ne volim ići, jer sam relativno mlad, moj MRI nije dovoljno loš pa me brzo pošalju doma i kažu da ne dižem teško i da idem na fizikalnu 2 put godišnje  ::)

Kod kojeg doktora je tvoja mama radila taj pregled na Rebru?

Inače, educirao sam se već o diskografiji ali i ostalim temama vezanim uz kralježnicu, kirurške zahvate i dijagnostičke metode. Međutim, za bilo koji zahvat ili dijagnostičku metodu, 50% ljudi će reći da je dobra a 50% ljudi će reći da je loša. I opet sam na početku. Primjerice, ti si negdje našao članak da će se u Splitu raditi minimalno invazivni zahvati od strane doktora Martina Marianowicza. Taj doktor izmeđuostalog radi zahvat koji se zove Racz-catheter i "kune" se u njega. Ako posjetiš stranice dr. Hooglanda (renomiranog neurokirurga iz bivše Alpha klinike) on će reći da je Racz-catheter loš jer može izazvati niz komplikacija, te da on radi Hoogland-catheter koji je puno bolji. Pojaviti će se kad tad i treći i reći će da je Hoogland-catheter loš a da je bolji XXY-catheter. Nakon svega pročitanog, znam manje nego što sam znao kad ništa nisam znao  ???

GSM

  • Gost
Odg: Diskografija info
« Odgovori #3 : Studeni 03, 2009, 22:55:44 poslijepodne »
Na Rebru to radi Dr. Stancic, kod njega je i moja mama bila.

Sto se tog katetera tice, ne znam nista o tome, ali vidio sam da taj Njemac to radi, i uskoro ce poceti raditi to u Splitu. Nas Neurokirurg je takodjer ovdje jednom prilikom spominjao Ratzov kateter, a i na stranici Dr. Hooglanda sam vidio da on ima neki drukciji pristup.

Sto je bolje mi - ne mozemo znati. Poanta je naci dobrog i pouzdanog doktora kojem mozes vjerovati. I onda, ako on kaze da je nesto dobro, to je dobro... Ako on kaze 2 i 2 su 22, onda su 22.
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2009, 00:48:35 prijepodne GSM »

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Diskografija info
« Odgovori #4 : Studeni 03, 2009, 23:19:27 poslijepodne »
Vidim da dr. Stancic diskografiju obavlja i u jednoj privatnoj poliklinici.

GSM

  • Gost
Odg: Diskografija info
« Odgovori #5 : Studeni 04, 2009, 00:43:54 prijepodne »
Da...tamo ces svakako doci prije na red, ako bas zelis kod njega...

paunica

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Diskografija info
« Odgovori #6 : Studeni 04, 2009, 17:24:56 poslijepodne »
Poštovni,
Bila sam na diskografiji,kod profesora Stančića u Traumatološkoj bolnici u Zagrebu. Raspitajte se u bolnici kada prima pacijente na uputnicu i dogovorite termin (nekada je to bio cetvrtak poslije podne). Vrlo je ugodan i mislim da je jedan od najbolji neurokirurga. Sa punim povjerenjem, ja osobno isla bi samo k njemu.Za takav pregled najbolje je prije napraviti MR i sa tim slikama doci kod profesora. Ako ima potrebe za diskografskim pregledom ostaje se u bolnici dva dana jer je to vrlo bolno. Dalje sve proizlazi iz nalaza. Osobno sam imala velike bolove i bila slabo pokretna, a sada i trcim.
Važna je ciljana vježba i prehrana, odnosno tjelesna težina. Uvjerena sam da se moze uz pomoć biljni masti, gaveza, ulja od gospine trave, ( bazno ulje maslinovo), masaže stopala ( Mladen 4843-148) svakodnevne vjezbe, samodiscipline i pozitivne energije dovest do zadovoljavajuce situacije. 

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Diskografija info
« Odgovori #7 : Studeni 04, 2009, 18:39:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Važna je ciljana vježba i prehrana, odnosno tjelesna težina. Uvjerena sam da se moze uz pomoć biljni masti, gaveza, ulja od gospine trave, ( bazno ulje maslinovo), masaže stopala .. svakodnevne vjezbe, samodiscipline i pozitivne energije dovest do zadovoljavajuce situacije. 

Pozdrav novoj članici foruma sa zanivljivim nickname-om.

Slažem se sa gore napisanim.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Diskografija info
« Odgovori #8 : Studeni 04, 2009, 18:44:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bila sam na diskografiji,kod profesora Stančića u Traumatološkoj bolnici u Zagrebu. Raspitajte se u bolnici kada prima pacijente na uputnicu i dogovorite termin (nekada je to bio cetvrtak poslije podne). Vrlo je ugodan i mislim da je jedan od najbolji neurokirurga. Sa punim povjerenjem, ja osobno isla bi samo k njemu.Za takav pregled najbolje je prije napraviti MR i sa tim slikama doci kod profesora. Ako ima potrebe za diskografskim pregledom ostaje se u bolnici dva dana jer je to vrlo bolno. Dalje sve proizlazi iz nalaza. Osobno sam imala velike bolove i bila slabo pokretna, a sada i trcim.

Upravo sam ovakav info tražio. Hvala.
Nažalost, nadao sam se da je riječ o jednostavnijoj i manje bolnoj pretrazi.

GSM

  • Gost
Odg: Diskografija info
« Odgovori #9 : Studeni 05, 2009, 00:09:46 prijepodne »
Poliklinika MM - cijena 2500 kn po segmentu.

paunica

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Diskografija info
« Odgovori #10 : Studeni 05, 2009, 21:26:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Važna je ciljana vježba i prehrana, odnosno tjelesna težina. Uvjerena sam da se moze uz pomoć biljni masti, gaveza, ulja od gospine trave, ( bazno ulje maslinovo), masaže stopala .. svakodnevne vjezbe, samodiscipline i pozitivne energije dovest do zadovoljavajuce situacije. 

Pozdrav novoj članici foruma sa zanivljivim nickname-om.

Slažem se sa gore napisanim.

Hvala lijepa. Život je pun zanimljovsti i ljepote koju treba znati prepoznat i uzivati u njoj!
pozdrav.

 

Nagradne igre