Druge teme povezane s kralježnicom > Teme i rasprave povezane s kralježnicom

Djeca, školske torbe i kralježnica

(1/1)

bojan:
Jutros sam išao na posao ranije nego inače i gledam roditelje kako idu s djecom u školu i pri tome nose školske torbe. Jedna mama je nosila torbu na leđima, a jedan tata je torbu jedva nosio pored sebe. Nemam djece već samo nećakinje od kojih će jedna u školu za 2 godine i već me zgrožavaju takve stvari. Osobno mislim da je školstvo izuzetno važno, a od svih loših stvari to s knjigama mi se čini kao najgora stvar. Da imam djecu zaista ne znam kako bi preživio činjenicu da svaki dan moraju vući kilograme i kilograme knjiga. Mi ovdje pričamo o operacijama i problemima s kralježnicom, a sustav počinje uništavati ljude od malena. Ne znam, nije mi jasno da nitko ne poduzima ništa oko toga. Početkom svake školske godine se o tome priča. Novinari ispucaju svoje i više se ne spominje do početka sljedeće godine. Što vi mislite o tome i ako netko ima neke informacije o tome. Da li se o tome priča u školi i da li se možda radi na problemu?

Mislim da je prevencija bolesti kralježnice osnova svega.

ladyanita:
Razmišljam od jutra o ovoj temi. Moja kćer ide u 4.razred i danas je nosila u školu torbu tešku 5 kg. Kako ja SAD nakon moje operacije ne smijem dizati takvu kilažu,zamolila sam mamu da to stavi na vagu. U šoku sam od jutra i sutra ću se sigurno odšetati do škole i napomenuti to razrednik. Onda će se u 7.razredu dijagnostirati skolioza i svi će se čuditi od čega. >:( >:(

ljiljana252:
Evo i moja curica krenula u prvi razred.kupili joj anatomsku torbu.prazna torba tezi 58g.danas je u školu nosila 4,89 grama.od predmeta je imala engleski,hrvatski,matematiku,češki i tjelesni stim da je oprema za tjelesni u školi.Sva sreća da nije jako sitna.i da ju vozimo u školu,pa nemora nositi torbu.Stvarno su im te torbe preteške,kako će tek biti u višim razredima

ladyanita:
Da smo mi danas stavili knjige u anatomsku torbu,sigurno bi težila 6 kg. Moja je danas imala 6 sati i 6 različitih predmeta,a sutra recimo nosi knjige iz 3 predmeta. Ali su se odmah danas požalili razredniku i on je obečao malo izmjeniti raspored.Uhhhh......baš sam poludjela ujutro:O

ladyanita:
 8) evo išla ja danas u školu i razrednik je obečao da će izmjeniti raspored!!

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju