Autor Tema: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj  (Posjeta: 14649 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #18 : Travanj 22, 2009, 15:04:38 poslijepodne »
Neurokirurg, jako bih voljela znati ako nije tajna koliko košta taj aparat i ima li nade da ga dobijete, pitam to iz razloga što se nevjerojatne sume troše na kapitalnu opremu u znanosti a događa se da najčešće stoji neiskorištena ili slabo iskorištena...
I da li se u nekoj drugoj bolnici rade endoskopske operacije ili samo u Dubrovniku?
L5/S1 ekstruzija

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #19 : Travanj 22, 2009, 15:58:29 poslijepodne »
Obzirom da je recesija, postoje prioriteti. Endoskop sa opremom košta oko 250000 Eura a uz to ide i dugotrajna edukacija operatera. Mislim da trenutno nema sluha za zahtjeve ove vrste jer ima puno neophodnije opreme. Endoskop je hotel s pet zvjezdica a složiti će mo se da se lijepo može boraviti i u nižim kategorijama. U Dubrovniku se kralješnica ne operira endoskopom, naime liječnici koji tamo rade nisu educirani u tome segmentu minimalno invazivnih operacija. No endoskopske operacije u našoj bolnici su vrlo uspješno i sa istim rezultatima zamijenjene METRx sistemom koji također pruža sve prednosti minimalno invazivnih pristupa na kralješnicu.

quote author=Katarina A. link=topic=302.msg5879#msg5879 date=1240405478]
Neurokirurg, jako bih voljela znati ako nije tajna koliko košta taj aparat i ima li nade da ga dobijete, pitam to iz razloga što se nevjerojatne sume troše na kapitalnu opremu u znanosti a događa se da najčešće stoji neiskorištena ili slabo iskorištena...
I da li se u nekoj drugoj bolnici rade endoskopske operacije ili samo u Dubrovniku?
[/quote]

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #20 : Travanj 22, 2009, 16:17:41 poslijepodne »
Hvala na odgovoru, kriva je moja needuciranost u tom području, pa sam mislila de je endoskopija sinonim i jedini mogući minimalno invazivni zahvat...
Ipak, moja trvdnja da se jako puno troši na kapitalnu opremu u znanosti koja se nedovoljno koristi stoji i dalje, i bez obzira što bih trebala navijati za više novaca u mom resoru mislim da je puno potrebnije, baš zbog recesije, ulagati novac u zdravstvo i konkretne stvari. Usput budi rečeno, danas je ministar Milinović držao predavanje na mom faksu o reformi, ali ga nisam išla slušati, da je kojim slučajem došao sutra pitala bih ga za vraćeni endoskop, hehe...
L5/S1 ekstruzija

Kraljeznica.com forum

Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #20 : Travanj 22, 2009, 16:17:41 poslijepodne »

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #21 : Travanj 22, 2009, 16:23:23 poslijepodne »
Ovo što vi pričate spada u sferu politike a o tome ne želim pisati. Ako netko želi moj savjet što se neurokirugije tiče tu sam otvoren a o ostalom me više ne pitajte. Hvala lijepa. Inače, mislim da naš ministar radi dobar posao.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na odgovoru, kriva je moja needuciranost u tom području, pa sam mislila de je endoskopija sinonim i jedini mogući minimalno invazivni zahvat...
Ipak, moja trvdnja da se jako puno troši na kapitalnu opremu u znanosti koja se nedovoljno koristi stoji i dalje, i bez obzira što bih trebala navijati za više novaca u mom resoru mislim da je puno potrebnije, baš zbog recesije, ulagati novac u zdravstvo i konkretne stvari. Usput budi rečeno, danas je ministar Milinović držao predavanje na mom faksu o reformi, ali ga nisam išla slušati, da je kojim slučajem došao sutra pitala bih ga za vraćeni endoskop, hehe...

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #22 : Travanj 22, 2009, 16:56:19 poslijepodne »
Neurokirurg, politika ni mene ne zanima (naročito ne u situaciji kad su mi sve misli okrenute boli u kralježnici), to je bila samo moja opaska i žao mi je ako ste je doživjeli na taj način, jednostavno mi je krivo kad netko dobije vrijedan aparat koji se ne koristi...a za ministra i moje pitanje u vezi endoskopa sam se šalila...
Slažem se, odsad samo o neurokirurgiji, izvinjavam se još jednom zbog skretanja s teme...
L5/S1 ekstruzija

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #23 : Travanj 22, 2009, 20:41:02 poslijepodne »
Obzirom da je recesija, postoje prioriteti. Endoskop sa opremom košta oko 250000 Eura a uz to ide i dugotrajna edukacija operatera. Mislim da trenutno nema sluha za zahtjeve ove vrste jer ima puno neophodnije opreme.


Neuro bez ljutnje po ovoj vašoj rečenici zaključujem da u našem zdravstvu   nema educiranih operatera za Endoskopiju a ujeedno pošto toliko košta je još jedan razlog povlačenja aparata,bojim se da se nebi dogodilo da se isti da na licitaciju kao BMW gosp Sanadera.Slažem se ad ima dosta drugih prioritetnih aparata  za to svotu novca ,al se pitam zašto su ga uopće donjeli dali da prikažu javnosti ili da jedno vrijeme educiraju operatere. ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #24 : Travanj 22, 2009, 20:50:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na odgovoru, kriva je moja needuciranost u tom području, pa sam mislila de je endoskopija sinonim i jedini mogući minimalno invazivni zahvat...
Ipak, moja trvdnja da se jako puno troši na kapitalnu opremu u znanosti koja se nedovoljno koristi stoji i dalje, i bez obzira što bih trebala navijati za više novaca u mom resoru mislim da je puno potrebnije, baš zbog recesije, ulagati novac u zdravstvo i konkretne stvari. Usput budi rečeno, danas je ministar Milinović držao predavanje na mom faksu o reformi, ali ga nisam išla slušati, da je kojim slučajem došao sutra pitala bih ga za vraćeni endoskop, hehe...
Katarina zbog čega se u svojoj needuciranosti morate ispričavat pa nismo mi svi fanatici da bi se trebali razumjet u sve i svašta,zato i postoju educirani ljudi koji mogu prenjet znanje na ostale u svojim domenama struke koje obavljaju.Zamislite da svi mi znamo o svakoj struci sve što bi onda majstori radili ,koga bi doktori operirali, koga bi policija kažnjavala,sud lišavao slobode itd...svak treba bit stručnjak u svojoj domeni posla te isto znanje prenosit na druge u domenama koliko mu to struka dozvoljava.Znam ad vi to osobno sad doživljavate da ste uvrjedili neura,a isto tako bi i ja mogao osobno doživljavati  uvredu neura koji mi nije odgovorio na moj post ,al ne gledam to tako već mislim da ćovjek nema vremena il gaq od ovoliko postova možda i nije uočio zato mu i ne zamjeram i netražim izvinjenje ;)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #25 : Travanj 23, 2009, 12:25:06 poslijepodne »
Samo sam čekao kad ćeš početi k***ti protiv celog sveta kako bi rekla naša istočna braća....uvijek je tebi netko kriv, heba ti pa ti bi astronautu bio spreman objašnjavati kojom tehnikom da uđe u atmosferu iz orbite, a usput bi ga optužio da je svojim utjecajem na kut upada izazvao prevelika ying yang nadmetanja koja su se negativno odrazila ne tvoju kralježnicu,  stvarno si neponovljiv....totalno se vidi na forumu tko je zaposlen a tko je parazit...



[/quote]
Zamislite da svi mi znamo o svakoj struci sve što bi onda majstori radili ,koga bi doktori operirali, koga bi policija kažnjavala,sud lišavao slobode itd...svak treba bit stručnjak u svojoj domeni posla te isto znanje prenosit na druge u domenama koliko mu to struka dozvoljava.Znam ad vi to osobno sad doživljavate da ste uvrjedili neura,a isto tako bi i ja mogao osobno doživljavati  uvredu neura koji mi nije odgovorio na moj post ,al ne gledam to tako već mislim da ćovjek nema vremena il gaq od ovoliko postova možda i nije uočio zato mu i ne zamjeram i netražim izvinjenje ;)
[/quote]
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #26 : Travanj 23, 2009, 21:28:49 poslijepodne »
Davore ma o čem ti pričaš,da nisi možda ljut što sam rekao samo istinu ako je ne želiš prihvatiti to je tvoj problem ,znam samo jedno kad nekim ljudiuma rečem svoje mišljenje da se isti pobune jer ne mogu prihvatit istinu.Ma što god da ja kažem ti češ bit spreman prigovorit jer mislim da neče dozvolit da neko daje komentare negativne protiv bolnica i lječnika te operativnih zahvata.Moj savjet ti je da uvažavaš tuđa mišljenja,jer od početka foruma imam isti stav nisam ko i ti preokretljiv koji je prvo izjavljivao da su naše bolnice nikakve i naše zdravstvo,da bi na kraju završio u ZG na operaciji,pa mi sad ti malo pričaj o licimjerstvu i karakteru.
Što se tiče moj Davore Parazitstva iza mene stojhi 32 godine radnog staža i da sad uživam  u svojoj mirovini koju provodim po doktorima,ako ti to smeta odmah ću ti je pokloniti ako misliš da je dobivena gratis ufffffff  ??? ???dok su neki zgrčali drugi su se bogatili i danas imaju mogučnost i podplatit  pojedine doktore dok isti za koje ti zoveš parazitima nemaju nego mirovinu koju trošu na svoje zdravlje.Što se tiče moje kralješnice ona nema veze sa nikakvim Ying yang nadmetanjima i nije istina da su mi se odrazila na kralješnicu,moj uzrok boli kraklješnice je bio pad na terenu sa 4 metra zida,sva srića da i glavu nisam izgubio,nije mi se oštećčenje stvorilo od ležanja i rada u uredu.
Mislim da ovaj tvoj komentar jako neukusan i uvrjedljiv ,ujedno mislim da je najmanje moj post izazvao ljutnju u tebi,ako je nešto i izazvalo to je jedino moglo izazvati post koji je bio namjenjen Neuru za Endoskopski aparat,što se tiće toga ja ti nemogu pomoć jer te razumjem da braniš dokktora koji te operirao.Ja sam samo došao do zaključka da je isti aparat jako kratko bio u pogonu te se sad premješta,a i sam Neuro je rekao da treba educirati ljude što po meni ispada da je aparat bio samo za probu da se vidi učinkovitost istog aparata kao i educiranost lječnika jednom rječju neko je morao bit pokusni kunić.Ujedno da ti kažem jedno raspolažem sa puno informacija koje nesmjem ni u ludilu ispisati na forumu jer ne želim neugodnosti nikom a ni sebia ti Davore polako život je pred tobom čuvaj zdravlje i ne sekiraj se svi mi nekad griješimo ;D ;D Eh da ujedno volio bi da me i astronaut pobije u mojim mišljenjima ako nije u pravu ;D ;D ;D
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2009, 21:40:39 poslijepodne denis 68 »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #27 : Travanj 23, 2009, 22:17:56 poslijepodne »
Raspolažete informacijama o čemu?  ???

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #28 : Travanj 23, 2009, 22:33:23 poslijepodne »
Nebih o tome kokolina iz svake struke informacije se brzo širu van kruga  ;)eto ja sam u svom poslu naj zadnji znao o nekim stvarima koje su vezane bile uz moju struku,nažalost svi su van znali prije osim mene žalosno al istinito,uvijek sam se piotao kako je to moguće da neko prije vremena sazna za informacije koje su se ticale moje nekadašnje firme dok nisam došao do saznanja zašto je to tako al eto nažalost ni o tome nebih smio na forumu ;)
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2009, 22:43:57 poslijepodne denis 68 »

GSM

  • Gost
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #29 : Travanj 24, 2009, 00:41:54 prijepodne »
Da se vratimo na temu, a moderatora molim da pobrise nepotrebno.

Video snimka diskektomije METRx uredjajem (nesto slicno ili mozda cak isto kao sto sada ima u KB Sestre Milosrdnice):
Webcast: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Podcast: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #30 : Travanj 24, 2009, 00:51:36 prijepodne »
Svaka čast na linku GSM.
Dragi Denis, moje je mišljenje da bi trebao pisati rjeđe a kvalitetnije, da ti budem iskren u zadnje vrijeme tvoje postove ne čitam, preskočim ih.
Odgovor Kokolini bi bio ono -kvalitetnije.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #31 : Travanj 24, 2009, 11:41:13 prijepodne »
Jopane eto rjeđe al kvalitetnije neide nikako jer tako i doktori kažu samo koju riječ pa ih mi oseravamo da prostiš kad dođemo kući zašto nisu pojasnili zašto ovo zašto ono,ko može bit kratak sa par riječi nek bude al znaj jedno da ja nisam doktor i da isto tako post na latinskom il nekim izrazom mi ne znači ništa volim kad mi neko onako malo pojasni,ma u biti čemu moja objašnjenja kom se čita nek čita kome ne i nemora jer ovako nisam plačen za postove pišem ih iz čiste dosade jer mi je i ovaj forum postao dosadan kao što je i Deziderio reko ima i drugih foruma gdje se ljudi zabavljaju druže ,niko nikom ne prigovara  dok na ovom forumu je tako sve crno  da čim ga otvorim odmah me sve zaboli eto još malo još koji post da napišem molim te strpi se pa ču zatvorit isti forum da ne smetam nekim ljudima. ;D ;D Ujedno da prokomentiram i što se tiče Kokolininih postova meni su tako nejasni tako napisani u pola volje bar ovako vizualno koliko mogu prosuditi jer njenih par riječi mi ne znači ništa u riješavanju problema.Kokolina moja draga nemojte se ljutiti ja sam samom iskren čovjek što imam na srcu to i kažem ,naprotiv doživljavam vas kao jednu krasu osobu al postovi od par riječi mi baš ne pomažu za riješavanje problema,al vi nemojte nikako radi mene mjenjati tempo pisanja ;)jer ipak ja cjenim vaš trud.
 PS.Jopane biti malo više na Forumu da bih moga svojim postovima doprinjeti drugima u riješavanju problema,a ne uletiti kao padobranac prijatelju znaj da se Denis68 ništa ne ljuti anemoj se ni ti ljutit jer vrijeme utječe na sve nas  ;D ;D ;D ;D ;D
Sa ovim postom završavam bilo kakvu vrsti prepucavanja na forumu ;) ;D ;D
« Zadnja izmjena: Travanj 24, 2009, 11:49:22 prijepodne denis 68 »

Kraljeznica.com forum

Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #31 : Travanj 24, 2009, 11:41:13 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com