Autor Tema: inverzijski stol za kralježnicu  (Posjeta: 40841 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
inverzijski stol za kralježnicu
« : Siječanj 27, 2010, 01:16:16 prijepodne »
gdje se može kupiti,da li ga je netko koristio i eventualna iskustva i savjete molim... :) :) :) !!!

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #1 : Siječanj 27, 2010, 09:13:18 prijepodne »
Apollonia ima stol , ali je preskup . Ja sam se istezao na sobnim vratima i bilo mi je ugodno . Štetilo mi nije , ali da li mi je pomoglo ne znam .
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Usporedbe radi :
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

GSM

  • Gost
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #2 : Siječanj 27, 2010, 09:15:00 prijepodne »
To je i mene zainteresiralo prije 10-ak dana. Zvao sam gosp. Niksica iz Nado Centra, on ga nema. No rekao je da ima u Emezzeti za oko 1500 kn!

Kraljeznica.com forum

Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #2 : Siječanj 27, 2010, 09:15:00 prijepodne »

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #3 : Siječanj 27, 2010, 09:26:09 prijepodne »
Mislim da mi je jedan terapeut jednom prilikom rekao da ima u turbo sportu. Iako ja to nisam tamo nikad vidila.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #4 : Siječanj 27, 2010, 11:34:33 prijepodne »
Očito ću morati majstora zamoliti da mi i to napravi po povoljnijoj cijeni nek je drugdje!  :D
Naime, ideja za moju loptu-stolicu je djelomično potekla iz apolloniine stolice sa loptom, ali oni to više ne prodaju - imaju problema sa dobavljačem već preko godinu dana.
2006. interlaminectomia L4-L5

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #5 : Siječanj 27, 2010, 11:39:41 prijepodne »
ja ga nemam,ali razmišljam sve više i više o njemu,ima neka logike u tome-gravitacija te "liječi".u appoloniji ga nude-us stola nema trenutno, osim toga skup je do j...a.ja,cca 4500 kn,drugi švedski oko 1000 eur.praktičan za upotrebu,ne treba puno prostora,e sad "samo" treba da to blagoslovi netko iz struke.također molim one koji stavljaju e-bay linkove da objasne koncept narudžbe (paypal,kartice,rizik bla bla....), da li su naručivali do sad kakve rekvizite,opremu i sl,a osim toga bilo bi jako dobro da o tome i postavim temu koja će nadam se svima nama u ovoj besparici i problemima biti jako jako zanimljiva pa ću to i napraviti :) :) :). pozz svima !!!ako je tko koristio inv.stol samo naprijed,dajte svoje mišljenje,a sad -e-bay , odnosno online kupnja----ide  pod novu temu !!!

GSM

  • Gost
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #6 : Siječanj 27, 2010, 11:41:53 prijepodne »
U Emezzeti je oko 1500, i covjek koji se vise razumije u to je rekao da je stol dobar

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #7 : Siječanj 27, 2010, 12:00:42 poslijepodne »
na nihovoj wb stranici ni traga o tome,,,katastrofa

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #8 : Siječanj 27, 2010, 21:32:19 poslijepodne »
Ne kontam kako ti ovo moze pomoc al hajd dobro ..................... ::)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #9 : Siječanj 27, 2010, 21:35:59 poslijepodne »
Sena možda može kod manjih protruzija gdje se disk vraća unazad i oslobađa živac

GSM

  • Gost
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #10 : Siječanj 27, 2010, 21:37:27 poslijepodne »
Ovo je odlicna stvar za one ciji problemi s ledjima tek pocinju.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #11 : Siječanj 28, 2010, 00:41:44 prijepodne »
nije loše i za operirane,istezanje kralježnice odnosno rekondicionirnje se preporučuje i njima a osim toga dobar je i za poboljšanje cirkulacije  :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #12 : Siječanj 28, 2010, 23:36:10 poslijepodne »
Ako ovo cudo tako dobro pomaze, sto ga ja niakd nisam vidjela na fizikalnim? ??? Ja imam sipku ugradjenu u stanu i "kacim" se za nju vec 15 godina, to je jedion od istezanja sto su meni dali i za herniju i za skoliozu, a opet ne znam ne vjerujem puno u cuda i stolove koji kostau 1000 eur :o
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #13 : Siječanj 28, 2010, 23:46:45 poslijepodne »
O inverzijskom stolu je već bilo riječi na ovom forumu pod temom "stol za inverziju" čak i naš Neuro dao mišljenje o tome i lik na stranicu gdje više piše o tome, pa pročitajte.
Meni se isto ovo sviđa i mislim da bi se o.k. osjećala ali ipak se ne bi u to upuštala bez preporuke odgovornih.
Zašto toga nema na fizikalnim, barem ne na "državim"? Jer su loše opremljene, u privatnim klinikama za terapiju toga garant ima.
2006. interlaminectomia L4-L5

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #14 : Siječanj 29, 2010, 09:47:00 prijepodne »
Mislim da je bilo rijeci o stolu za trakciju, a to nije baš isto. Učinak je sličan al na različitom principu funkcioniraju stolovi.
Mozda sam u krivu,mozda je bilo rijeci i o stolu za inverziju.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #15 : Siječanj 29, 2010, 10:57:39 prijepodne »
nemam pojma o čemu je bilo riječi ja sam tražio prije teme postove o inv. stolu ali ih nisam našao pa sam pokrenuo temu,mene zanima od ove ekipe što je čula da ih ima u emezetti da li netko zna za koju vrstu ljudi je to----do koje max težine,visine....ja sam tražio na njihovoj web str. o tome nema ni riječi,a imaju neki debilni kontakt broj 062 za koji ne piše koliko košta poziv pa nisam zvao,ako netko ima detaljnija saznanja moli bih da ih podijeli ovdje !!! poz
ps---stol za trakciju i stol za inverziju 2 različita pojma !!!!  ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #16 : Siječanj 29, 2010, 11:55:18 prijepodne »
„Inverzijski stol uspješno usporava starenje kralježnice i zglobova, smanjuje potrebu kirurške intervencije i liječi nefiksiranu skoliozu.

•    izvrstan način vježbi za rehabilitaciju kralježnice
•    može ukloniti bol u leđima i vratu
•    pomaže kod rehabilitacije oštećenog diska kralježnice
•    omogućuje da se diskovi hrane i da podebljaju
•    stvara opuštenost mišića
•    povećava cirkulaciju
•    smiruje glavobolju
•    povećava koncentraciju
•    pomaže uklanjanju stresa“


Na ovoj stranici možete kupiti stolove za inverziju i pročitati nešto više o inverziji (na engleskom jeziku) Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

"Trakcijom se isteže kralježnica i razdvajaju zglobovi. To omogućuje da se medukralješčana pločica vrati na svoje prirodno mjesto. Trakciju može provoditi fizioterapeut ili, ako je tegoba dugotrajna, možete razmisliti o kupnji uređaja koji vam omogućuje da visite naglavačke obješeni o gležnjeve."

Na slijedećoj stranici pronašla sam podatak da je trakcija-inverzija ista stvar, tj. da se inverzijom – okretanjem naopačke laički rečeno postiže trakcija. Ti stolovi izgledaju drugačije – onaj za trakciju je vodoravan i ne okreće ne nikuda, a onaj za inverziju se rotira.

A ovdje je na našem forumu pisano o stolovima za trakciju: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Osobno smatra da za osobe koje nemaju drastične promjene na MR da bi inverzija bila dobra stvar, ali za one operirane mislim da to nije ili one koji bi željeli izbjeći operaciju, pa vratiti disk na mjesto - mislim da je to uzaludan posao. To je samo moje osobno mišljenje
2006. interlaminectomia L4-L5

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #17 : Siječanj 29, 2010, 16:35:58 poslijepodne »
dobro,ja sad ponovno molim one koji su u mogućnosti pribaviti podatke o stolu u emezzeti da ih objave---jer su između ostalih naveli da je to mjesto gdje se može stol kupiti i po priči prodavača --da je dobar (bit će on visio malo za vrijeme marende ?? ;) pa ga isprobao).drugo malo da se osvrnem na renatu---zašto stol ne bi bio dobar za operirane?
1.gravitacija bilo kome ne može nanijeti ikakvu štetu,više može maser ili fizioterapeut nestručnom masažom ili manipulacijom
2.ja sam razgovarao detaljno i argumentirano sa ljudima iz branše (pri tom mislim na cijeli niz dr-a vezanih za liječenje kralj. nitko nije protiv korištanja stola,kažu kao i za vježbe sam osjetiš koliko i što,moju,vašu bol nitko ne može izmjeriti sami ste vlasnici svoje kože.....itd
naveo sam samo ovo a ima još argumenata i zato molim osobna iskustva a ne neargumentirana mišljenja jer to je onda mlaćenje prazne slame i ne pomaže nikome,,pozz svima i hvala---idemo dalje s znanjem a ne nebulozama
sw 

Kraljeznica.com forum

Odg: inverzijski stol za kralježnicu
« Odgovori #17 : Siječanj 29, 2010, 16:35:58 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com