Autor Tema: Ja sam novi/a  (Posjeta: 43172 )

0 Članova i 438 Gostiju pregledava ovu temu.

marija

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #18 : Ožujak 13, 2008, 15:16:10 poslijepodne »
Pozdarav svima,
vidim da smo se svi zbili tu na općim temama pa evo i mene :D.
U par riječi da obznanim svoje probleme. Bolovi skoro u kontunuitetu godinu dana, a problemi sa leđima započeli
prije 20 godina, rengen prije par mjeseci koji sam obavila na vlastito inzistiranje pokazuje urođenu srašćenost
kralježaka L5 i L4, uz skoliozu, izravnavanje potrebne krivine u lumbalnom dijelu i slično.Mišljenja liječnika sežu
od "nije to ništa,malo struje i fizikalne terapije..."  do operacije što prije. Jedan primarijus smatra da operacija
nikako nebi pomogla. Prošla sam fizikalnu, jednu u bolnici , drugu dobro platila, ali sve bez efekta. Naručena za 4 mjeseca
kod još jednog stručnjaka. Inače vježbam svakodnevno, idem na jogu, do prije 2 mjeseca igrala tenis i skijala ove zime.
Zvuči čudno, ali je tako.
Bolovi su tu, ali ja ih trpim i idem dalje.
Da ne dužim željela bih pitati administratora što misli o tome da otvoreno imenujemo dobre i loše liječnike i fizioterapeute,
mada je to subjektivno,ali nekom bi možda pomoglo ili da imenujemo samo pozitivne primjere? ???

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #19 : Ožujak 14, 2008, 22:14:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Gorane, kako je? Pomaže li struja? Nema vas, ali se nadam da je bolje...

Evo me, tu sam... Sorry kaj se nisam javljao neko vrijeme, nije mi bilo ni do cega (psihicki problemi - vjerojatno povezani/uzrokovani s fizickim stanjem - mozemo i o tome ako smatrate da nekom nekad moze biti od pomoci), a onda nakon toga nisam bio pri internetu par tjedana.

A stanje? HZZOova struja nije bas puno pomogla, recimo da sam bio dosao u stanje da mogu puzevim korakom prošetati (prošepati) dvadesetak minuta oko zgrade - naravno uz bolove u nozi i ukočenih leđa. Napredak je bio i taj da sam mogao - doduše ležeći na leđima - obuti čarapu :-)
Mogao sam sjediti (ne i voziti!) u autu desetak minuta, a onda bih trebao polegnuti sic da se ispruzim.
Sad, jel to sve zbog struje ili čisto zbog prolaska vremena, ko će ga znat.

Onda sam se pred kraj te desetodnevne terapije  strujom narucio na kontrolni pregled kod fizijatrice, misleći da ću odmah nastaviti s daljnjom terapijom. Koji naivac! Naručila me za pregled tek za 2 tjedna. I onda bi valjda za daljnju fizikalnu tek dogodine....

Uglavnom, znajući kako to ide po HZZOu, otišao sam i platio dva i pol tjedna terapije privatno.
Kontrolni pregled na pocetku terapije je pokazao katastrofalno stanje. Lijeva noga posve atrofirala (test podizanja na prste - zdrava noga 35 kom., a "bolesna" jedva jednom). Hod zabacivanjem zdjelice, a ne ispruzanjem noge, gluteus propao, itd...
A terapija je bila svakodnevni dril od 9:00-13:30.  Vjezbe u bazenu, magnet, struja, neka inkvizicijska sprava za rastezanje, pol sata masaže i istezanja, kontrola kod doca+"manipulacija", vježbe u dvorani. I tako svaki dan, čak i subotom.
Ali to je dalo i rezultate. Daleko od toga da sam skroz OK, ali su leđa neusporedivo pokretljivija, bolova skoro uopće nema (osim kad pretjeram s hodanjem/sjedenjem). Hodati mogu "skoro" normalno - ako idem umjerenim/sporim tempom. Ako ubrzam onda šepam, možda i instinktivno tj iz navike. Mogu voziti auto na krace relacije (po gradu npr). Lasegue  (pretpostavljam da svi "hernijasi" znaju sto je) lijeve noge se popravio sa 36 na 70.
 
Danas sam bio na komisiji, produzili mi bolovanje jos 3 tjedna. U ponedjeljak idem opet kod HZZO fizijatrice. U međuvremenu marljivo radim vjezbe koje su mi propisali.

Pozdrav,
Goran

Seka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #20 : Ožujak 14, 2008, 22:44:43 poslijepodne »
Molim vas koliko koštaju terapije kod privatnika?Gorane koliko ti plaćaš?

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #21 : Ožujak 15, 2008, 21:31:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Molim vas koliko koštaju terapije kod privatnika?Gorane koliko ti plaćaš?
Ne znam pojedinačno. Morat ću se i ja raspitati ovdje u zg jer su mi preporučili nastavak fizikalne, a HZZOovu ću dobit tko zna kad...
Uglavnom ovaj "paket" koji sam opisao košta u privatnoj poliklinici nemalih 400kn dnevno (350 subotom jer nema kontrole kod dr.). U toj cijeni je i po želji cjelodnevno korištenje fitnes dvorane, sprava i bazena, ali to nisam koristio - u mom tadasnjem stanju bilo bi to previše.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #22 : Ožujak 19, 2008, 09:51:19 prijepodne »
Pozdrav ekipo,ja sam novi,jučer sam se registrirao i napisao cijeli referat o svojoj križobolji,ali forum mi ga nikako nije htio primit i otišlo to u nepovrat???
Sad mi se neda pisat opet isto,ali ukratko,operirao sam herniju diska L5-S1 dva puta u razmaku od godinu dana,imao sam parezu stopala koja mi je popustila tek nedavno,ali tegobe imam još uvijek,doduše tegobe su drukčije,ali perzistiraju i 10 mjeseci nakon reoperacije.
Da vidimo dal će mi sad forum primit tekst,ako da,onda obečajem da ću sljedeči put biti opširniji i ostajem otvoren za sva vaša pitanja o mom iskustvu
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #23 : Ožujak 25, 2008, 11:11:36 prijepodne »
Pozdrav svima!
Još jedan s problemima bola u leđima i nozi... ;D
Dijagnoza ukratko: protruzija diska L5/S1....
Čitao sam u jednom članku o HUBER spravi...
Zna li netko nešto više o tome, ili je možda netko već imao neka iskustva s HUBEROM?
pozdrav

i sve pohlavle za krazljeznica.com
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #24 : Travanj 01, 2008, 20:25:32 poslijepodne »
Čula sam za HUBER. Ima članak o tome ovdje: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se. Nisam ga probala. Poslije prve operacije radila sam vježbe naučene u toplicama, u ljeti plivala i čak odlazila u teretanu i sve je bilo odlično do prije dva mjeseca. Što se dogodilo opisala sam u drugom dijelu foruma.
2006. interlaminectomia L4-L5

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #25 : Travanj 02, 2008, 21:34:14 poslijepodne »
I ja sam čitao taj članak u Nacionalu. Mislio sam da neko možda ima nekakva iskustva s tim...
I ja radim vježbe naučene u toplicama, a kako često ne vidim neki bitan napredak počeo sam ih sve rijeđe raditi, što jer možda i pogrešno. Sada se bol koju sam osjećao u desnom kuku i koljenu proširila i na lagano trnjenje lista i stopala... Više nisam pametan što da radim.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #26 : Travanj 04, 2008, 23:05:33 poslijepodne »
Moje mišljenje je da su vježbe iz toplica previše općenite. Čak i kod iste dijagnoze svatko se nalazi u drugačijoj tjelesnoj kondiciji i stanju. Moj prijedlog je da pronađete terapeuta koji će Vam napraviti program vježbi prilagođenih vašem zdravstvenom stanju, a vremenom se vježbe mjenjaju kako se i stanje poboljšava.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #27 : Travanj 24, 2008, 18:45:29 poslijepodne »
Preporučio bi knjigu Dr John Tanner "Zdravija leđa", u izdanju Biovega d.o.o., Zagreb
Mislim da je korisna svima koji imaju problema s leđima.
Prenosim preporuku iz "VAše zdravlje" studeni 2005: Prvi priručnik u Hrvatskoj za samopomoć, prevenciju i iscjeljivanje bolova u leđima. Nudi stručne savjete i informacije, širok spektar tretmana, od operacija i korištenja lijekova do osteopatije, vježbi i akupunkture, te daje detaljan pregled načina liječenja bolova u leđima.
Detaljna objašnjenja anatomskih i fizioloških značajki leđa, najčešći uzroci problema, algoritmi za samostalno definiranje uzroka te tehnike konvencionalne i alternativne medicine koje se nude kao rješenje glavne su sastavnice.
Dr. John Tanner je stručnjak za ortopediju i sportsku medicinu, a posebno ga zanimaju ozljede leđa i njihovo zbrinjavanje...
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #28 : Svibanj 10, 2008, 13:45:47 poslijepodne »
Pitanje za Gorana,

gdje si išao na privatne fizikalne terapije?
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #29 : Svibanj 15, 2008, 12:43:19 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pitanje za Gorana,

gdje si išao na privatne fizikalne terapije?

Bio sam kod Pehareca u Puli Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se. U ponedjeljak idem na kontrolu (nakon 2 mjeseca). Inače, stanje se još popravilo, sad sam za "normalne" dnevne aktivnosti skoro 100% fit  - iako još i dalje osjećam da je lijeva noga slabija, kao i povremenu "težinu" u leđima. Skinut sam s bolovanja - radim već mjesec dana - samo što sada često ustajem od compa i razgibavam se, a pauzu iskoristim za set raznoraznih vježbi (30-40min). Pred večer doma napravim još jedan set. Naravno, od sporta još ništa, osim plivanja.


bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #30 : Svibanj 19, 2008, 01:18:26 prijepodne »
Koliko su kostala dva i po tjedna rehabilitacije? Ulaganje se po svemu sudeci isplatilo.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

hope

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #31 : Svibanj 22, 2008, 12:16:41 poslijepodne »
Pozdrav svima,

Novi sam na ovim stranicama i svaka čast na jednoj takvoj stranici!!!
Imam 29 godina,moje tegobe su najvjerojatnije počele sa sportskom ozljedom (to je moje mišljenje), slijedila je tromjesečna upala Ishijadikusa, nakon čega nisam imao nikakvih većih problema. Bol se vratila nakon pet mjeseci ali  u puno bolnijem obliku, bilo je tu kočenja tijekom spavanja, nemogućnosti spavanja na leđima, lijevom (bolnom) boku, boli u nozi koji bi počimao i pojačavao se nakon hoda dužeg od nekoliko minuta- strašno jednom riječju! I danas, kada je bol dosta manja, zna se desiti da ima dana kada gotovo i nemam nikakvih bolova (kao da se nikad ništa nije dogodilo) da bi kroz koji dan sve opet krenulo iz nova. Zanima me i da li je kod Vas koji imate dijagnozu diskus hernije situacija takva da prilikom sjedenja ili ležanja na leđima sa savinutim nogama boli uopće nema. Od pregleda za sad imam samo rentgen (u iščekivanju EMG-a i MR-a), koji pokazuje suženje IV prostora L5-S1 i preporuke doktora za vježbu, vježbu, vježbu... Posao mi je sjedeće prirode...
Zahvaljujem se svima koji su voljni odgovoriti na ovaj post te pružiti savjete, posebice onima mlađima koji imaju iste probleme u ovoj (pre)ranoj fazi!

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #32 : Svibanj 23, 2008, 17:12:40 poslijepodne »
Većini osoba koje imaju dijagnozu diskus hernije ili su operirane po toj dijagnozi i imaju bolove još uvijek (kao ja) najbolji položaj kod ležanja je fetus položaj iliti na boku sa skvrćenim nogama. Trebaš obaviti EMNG i obavezno MR (a ne čekati ko ja 10 godina, pa da ti utvrde veliko oštećenje živaca). Svi preporučaju puno vježbe i naravno plivanja jer se time jačaju mišići kralježnice, trbuha i nogu. Ja sam se udebljala 6 kg poslije operacije i bilo mi je strašno, boljelo me duplo jače, i sada kad sam smršavila tj. vratila se na kilažu poslije operacije sada je više-manje dobro. Ali kretanje puno koristi. I ja imam sjedaći posao svih 8 sati, zato se popodne što više krećem i trudim se vježbati što više.
2006. interlaminectomia L4-L5

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #33 : Svibanj 23, 2008, 19:56:45 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Koliko su kostala dva i po tjedna rehabilitacije? Ulaganje se po svemu sudeci isplatilo.
Napisah već par postova ranije: 400kn po danu, što uključuje vježbe u bazenu, masažu, "struju", "magnet", trakciju, kineziterapiju, "manipulaciju" i konzultacije kod dr te cjelodnevno slobodno korištenje bazena i teretane.
Da, izgleda da se isplatilo, ali neizostavni dio je samostalni nastavak vježbanja (svakodnevno).

sot

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #34 : Lipanj 05, 2008, 15:30:39 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Ja sam isto nova, imam 23 godine, operirana sam sa 17, nakon sportske ozljede (ninjutsu i bacanje po parketu kod D.Rostohara).
Evo, tako da znate da ima i mladjih ljudi koji imaju tegobe i zato nemojte gledati poprijeko djecu koja sjede u tramvaju jer tko zna koje njih patnje muce  ;)

dada

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: Ja sam novi/a
« Odgovori #35 : Srpanj 22, 2008, 22:21:20 poslijepodne »
Za početak, pozdrav svima....
Upravo sam se ubacila na forum i zaista se nadam da će nam svima biti korisno.... ;)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre