Autor Tema: Kakav jastuk koristite?  (Posjeta: 20467 )

0 Članova i 78 Gostiju pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Kakav jastuk koristite?
« : Ožujak 07, 2008, 19:57:45 poslijepodne »
Pitao sam nekoliko liječnika kakav jastuk koristiti. Svi imaju različite prijedloge ali nitko mi nije preporucio anatomski jastuk kao jedino i najbolje rjesenje. Koristim dosta dugo viskozni jastuk od Odeje i nije los ali razmisljam da uzmem neki ergonomski jastuk jer uglavnom spavam na boku i imam osjecaj da bi trebao deblji jastuk koji bi ispunio dio ispod vrata. Prijedlozi, iskustva?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #1 : Ožujak 08, 2008, 22:42:10 poslijepodne »
Meni najviše paše mali dječji, tek toliko da imam nešto ispod glave. Od svega drugog vrat mi se ukoči.
Operacija L4/L5 2007. godine

marija

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #2 : Ožujak 13, 2008, 14:04:51 poslijepodne »
Pozdrav,
već duže vrijeme koristim anatomski, ništa poseban, kupljena za nekih 150 kn,
ali mi daleko više odgovara od običnog ma kakav on bio.

Seka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #3 : Ožujak 14, 2008, 22:42:40 poslijepodne »
Ja već godinama imam Tempur jastuk.Super je.Na njega imate garanciju 3 godine a ja ga koristim oko 7 godina.Sada planiram kupiti novi a ovaj ću ostaviti kod mojih roditelja jer ja bez tog jastuka ne mogu spavati pa kad putujem k svojima za vikend uvijek ga nosim sa sobom.Košta oko 600.00 kuna i svaka kuna uložena se isplatila.Rado bi kupila i Tempur madrac samo si to ne mogu priuštiti. :)

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #4 : Studeni 01, 2008, 10:42:16 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja već godinama imam Tempur jastuk.Super je.Na njega imate garanciju 3 godine a ja ga koristim oko 7 godina.Sada planiram kupiti novi a ovaj ću ostaviti kod mojih roditelja jer ja bez tog jastuka ne mogu spavati pa kad putujem k svojima za vikend uvijek ga nosim sa sobom.Košta oko 600.00 kuna i svaka kuna uložena se isplatila.Rado bi kupila i Tempur madrac samo si to ne mogu priuštiti. :)

Kao da sam sam napisao ovaj post. Tempur!!!

p.s. treba vremena da se naviknete na njega, mojoj supruzi nije pasao, ali ja ne mogu bez njega

elanela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #5 : Veljača 19, 2009, 14:00:34 poslijepodne »
vec godinama nikakav...od bilo kojeg vrat mi se koci

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #6 : Veljača 22, 2009, 18:55:09 poslijepodne »
Tempur. :D

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #7 : Veljača 22, 2009, 19:53:26 poslijepodne »
kokolina molio bi savjet kakav bi mi vi preporučili jer inače sam ih promjenio 1000 i ništa od njih svi su kao spužva koja se  prodaje u diskont dućanima po 100 kn čak i oni u apotekama su isti takvi samo su po 400 na dalje kuna,molio bih preporuku za isti.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #8 : Veljača 22, 2009, 21:34:38 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pitao sam nekoliko liječnika kakav jastuk koristiti. Svi imaju različite prijedloge ali nitko mi nije preporucio anatomski jastuk kao jedino i najbolje rjesenje. Koristim dosta dugo viskozni jastuk od Odeje i nije los ali razmisljam da uzmem neki ergonomski jastuk jer uglavnom spavam na boku i imam osjecaj da bi trebao deblji jastuk koji bi ispunio dio ispod vrata. Prijedlozi, iskustva?
PROMIJENIO SAM /VELIKA SLOVA JER NE VIDIM DOBRO/ U ZADNJIH 15 GODINA SIGURNO ISTO TOLIKO I JASTUKA JER IMAM PROBLEMA I SA CERVIK.KRALJ. ZADNJE 4 GODINE KORISTIM "HESPO" KOJI JE OD LATEXA I IMA ANTI BAKTERI I ANTI GRINJE NAVLAKU.PRVO JUTRO POSLIJE SPAVANJA NA TOM JASTUKU NISAMMOGAO VJEROVATI DA ME VRAT NE BOLI I NIJE UKOČEN.NAKON KRAČEG VREMENA NARUČIO SAM OD NECKERMANA JOŠ JEDAN TAKO DA SADA IMAM 2 KADA SE PERE NAVLAKA DA IMAM ZAMJENU JER BEZ NJEGA NE MOGU NI JEDNU NOĆ.AKO GA NEMA U NECKERMANU NI U HESPU NAZOVI TVORNICU I NARUČI ALI NE VALOVITI NEGO RAVNI / JA SAM IH PLATIO OKO 340 KN /A NE BI IH DAO ZA NIŠTA-NOSIM GA KADA IDEMU BOLNICU,TOPLICE-SVUDA.LJUDI MI SE ZBOG TOGA SMIJU , A NEKA , NEK SE SMIJE TKO MOŽE KAD VEĆ JA NE MOGU , POZDRAV FRENKY
frenk

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #9 : Veljača 22, 2009, 21:47:54 poslijepodne »
frenky neka se oni smiju i ja ovu svoju loptu bi nosio svugdje samo da je manja i da se može napuhat bilo gdje na brži naćin,nego skrenio sam s teme ja sam ćuo da Hespov jastuk nije baš  tako dobar a u apotekama ga prodaju jako skupo neznam u biti po čemu bi se trebao gledati taj jastuk odakle početi

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #10 : Veljača 22, 2009, 23:48:50 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
frenky neka se oni smiju i ja ovu svoju loptu bi nosio svugdje samo da je manja i da se može napuhat bilo gdje na brži naćin,nego skrenio sam s teme ja sam ćuo da Hespov jastuk nije baš  tako dobar a u apotekama ga prodaju jako skupo neznam u biti po čemu bi se trebao gledati taj jastuk odakle početi
Najbitnije kod jastuka je punjenje , a pokazalo se i za jastuke i madrace da je latex /sirova guma/ najbolji jer nije ni mekan ni tvrd zatim oblik i naročito debljina, pa onda širina i dužina a kod ovog jastuka je sve to pogođeno jer HESPO radi po stranoj licenci a skup je zato što je sam latex i njegova proizvodnja skupa.Ja koristim i madrac od latexa bio je 3500kn prije 5 godina ali nije mi žao, on je tvrd i ravan kao i prvog dana.Naravno,ne znači da će taj jastuk svakom pasati,moja ga je žena odbacila prvu noć,a eto meni je super,toliko je dobar da glava odmah nađe položaj a ne vrtiti se i mučiti cijelu noč zbog je..... jastuka.Kad nama takvim trapavima sa tom kičmom nešto paše ne pita se cijena.Ja sam kupio masažnu fotelju za 25000 kn i eno je sad kupi prašinu jer mi je operator zabranio- može još više smrdati živac i tako sve su to sr... mi imamo sa kičmom drugi sa nečim drugim , idu dani...
frenk

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #11 : Veljača 23, 2009, 07:32:41 prijepodne »
Tempur.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #12 : Veljača 23, 2009, 14:24:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tempur.
Nezna Kokolina jer meni upućen odgovor ovaj ako je unaprjed zahvalan i ako mogu dobit odgovor koja Firma najbolja se pokazala

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #13 : Ožujak 23, 2009, 21:14:13 poslijepodne »
Evo ljudi moji baš sam se vratio te gledao razno razne jastuke za spavanje,te sad stvarno neznam donjeti odluku imaju od 200 do 700 kn,mislim ove od 700 kn to su tempur jastuci Švedskog proizvođača,dok imaju neki jeftiniji HR proizvod Biopur on dođe negdje oko 400 kn,e sad gledajući te razgovarajući sa djelatnicima koji prodaju iste jastuke nisam došao do konkretnijih odgovora,samo su mi rekli da se isti prodaju po veličini.Eto dragi forumaši dali ko zna u čemu je bit tih jastuka,koju dimenziju uzeti,da li se dimenzije kupuju po visini,ili već po nekim drugim parametrima.Molio bih nekog da mi malo to objasni ko ima kakva iskustva sa tim jer vidim da ima kupiti i jastuka s onom izbočinom i normalnih manjih pa ne znam na što da se odlučim i što da gledam prilikom kupnje,eto nadam se da će te mi vašim iskustvima pomoć u kupnji istog,jer bih volio čut vaša mišljenja i iskustva o istima :-*

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #14 : Ožujak 24, 2009, 08:06:46 prijepodne »
Odabir jastuka je obicno jako individualna stvar i svakome od nas pase neki drugi. Moji roditelji imaju Tempurove jastuke vec par godina, ne idu nikuda bez njih, a meni ti jastuci nikako ne pasu. Obicno u ducanima od jastuka (barem sam ja imala takvo iskustvo), mozes uzeti jastuk par dana na probu doma (uz to da im ostavis naravno noavac). Ja sam tako jednom mijenjala cak tri komada dok nisam nasla onaj koji mi odgovara.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

mel

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #15 : Ožujak 24, 2009, 09:37:24 prijepodne »
evo ja imam jastuk mislim da je tempur jer je koštao oko 600 kn ima ih tri velićine
mali srednji i veliki ide po kilaži djeci smo uzeli sasvim mali, ja sam na srednjem, a muž na velikom sam jastik ima dvije strane i kada spavam na leđima onda sam na povišenom, a kada spavam potrbuške onda ga okrenem na manju stranu i stvarno je super. ja nikuda nejdem bez jastuka. stim da sam si kupila vrlo slićan madrac i imam podnice koje se mogu podizati i da vam kažem kada me baš jako bili kralježnica i noge mi nekad odrvene podignem podnicu za dio nogu i tako spavam do jutra budim se sasvim odmorna (dapače na fizikalnoj mi je žena rekla da je najbolje barem 3x dnevno po nekoliko min. držati noge na povišenom), ali ni dobar krevet, a ni jastuk mi ne mogu pomoći kad me skroz boli.  :-\
Ovo će mi pomoći kad ozdravim!
Nadam se da ću se jednog dana probuditi bez bolova!

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #16 : Ožujak 24, 2009, 20:17:08 poslijepodne »
Ja sam promijenila jastuka svih dimenzija i debljina. Imena im neznam.  Jedan je bio prevelik drugi premali pa premekan onda pretvrd... :o Znala sam se probuditi kao iz noćne more. Sve sam te jastuke bacila na tavan kupila cvil i sa tavana skinula bakinu blazinu od čiste pahuhjice guščjeg perja i napravila jastuk baš onakav kakav meni paše po veličini i tvrdoći. Ne prevelik (60x80) i malo mekaniji. Ali za spavanje koristim još tri mala. Spavam samo na trbuhu tako da najviše samo na samom kraju jastuka stavim glavu a jastučiće stavim jedan ispod donjeg dijela trbuha da mi podigne lumbalni dio kralježnice, drugi ušuškam ispod prsa a treći mora biti ispod pazuha. ::) Treba mi podosta vremena dok se namjestim za spavanje da suprugu ponekad i rogovi izrastu.  ;D
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2009, 20:19:20 poslijepodne goga »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Kakav jastuk koristite?
« Odgovori #17 : Ožujak 24, 2009, 20:57:22 poslijepodne »
Eto Pantaganice,Goga Mel hvala vam na savjetima.Da budem iskren neznam ni sam obišao sam sve ima ih raznih nisam siguran koji bi mi bar olakšao tegobe,znam da me neče izljećit.Uspoređujući orginalni tempur od drugih proizvođaća nevidim orazliku osim navlaci koja je na nekima mekša na nekima tanja tj materijalu,što se tiće samog dodira jastuka nevidim nikakve razlike od onih skupljih i onih jeftinijih,evo još i danas se nisam odlučio koji da uzmem a ujedno neznam ni veličinu neki mi kažu X neki L a neki S pa sad ti budi pametan najbolje bi bio da prespavam u dućanu par dana i da isprobam svaki ;D.Eto probavajući normalne jastuke od perija itd... meni ne odgovaraju vidim da mi je najbolje dok spavam ako mi je glava skroz spuštena ,nadam se da ću nać neki koji će mi odgovarat jer nekad ti nije žao ni platiti ako je nešto dobro,a što je to danas dobro nemam pojma ni ja jer evo sad upravo pijem Betacerc 24 mg protiv vrtoglavica i imam osjećaj da mi je čak i gore,a po uputama svih neurologa i fizijatara nevodno bi mi to trebalo smanjiti.Neznam vidjet će mo kažu da se najmanje mora pit 20 dana da bi se osjetilo malo poboljšanje eto ustrajat ću u tome ako nebude dobro mislim da je to čisto uzaludno bacanje novaca,a takvih stvari ima na tone ;D

 

Nagradne igre