Autor Tema: Koje vrste anastezija imaju,te koja se preporučuje za koju vrstu operativnog za  (Posjeta: 13384 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Koje vrste anastezija imaju,te koja se preporučuje za koju vrstu operativnog za
« Odgovori #18 : Studeni 19, 2009, 19:45:04 poslijepodne »
Ja imam dobro iskustvo s anestezijom.Čekao sam trenutak na operacionom stolu,a već slijedeće su me gurali kroz vrata sale.Izmedu toga je operacija trajala dva sata.Znači točno su pogodili u sekundu.
Malo je grlo peklo i bio sam žedan,ali sam imao strepsile pa mi je to pomoglo.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Koje vrste anastezija imaju,te koja se preporučuje za koju vrstu operativnog za
« Odgovori #19 : Studeni 19, 2009, 20:36:43 poslijepodne »
colt-1 ako si pročitao moj post prije Urijelevog znat ćeš da je razlika kod anestezije: kod opće sve osjetiš a nemožeš reći akod lokalne ne osjetiš bol a možeš sve reći.  ;D ;D ;D

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Koje vrste anastezija imaju,te koja se preporučuje za koju vrstu operativnog za
« Odgovori #20 : Studeni 19, 2009, 21:36:39 poslijepodne »
Denise,tvoja operacija nije taj slucaj, to se odnosi na lasersku operaciju.
Taj postupak je opisivala Gloria:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam imala samo lokalnu anesteziju, na kožu, ne epiduralnu. Diskovi i živci ostaju vrlo živahni tijekom cijelog zahvata, kao kod diskografije. Uglavnom, moraš doktoru reći kad osjetiš pečenje u disku, onda povlači laser i pušta da se disk ohladi. Možda zvuči grozno, ali nije.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Koje vrste anastezija imaju,te koja se preporučuje za koju vrstu operativnog za
« Odgovori #21 : Prosinac 16, 2009, 10:03:26 prijepodne »
Eto na moju sreću neuro je procjenio opću i bila mi je kao lagani san ,puno lakša od one kad sam operirao žuć

 

Nagradne igre