Autor Tema: Koliko košta liječenje kralježnice?!  (Posjeta: 15087 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #18 : Veljača 07, 2010, 12:55:47 poslijepodne »
Ja sam dobila povrat za MR i za lijek Betaserc - dok sam si sama to platila prije 2-3 godine. I svake godine temeljem dopunskog osiguranja i time što sam na bolovanju 2 - 3 mjeseca godišnje dobijem povrat. Ali ne veliki - oko 200,00 kuna.
2006. interlaminectomia L4-L5

Gloria

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #19 : Veljača 07, 2010, 12:59:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Uskoro se podnose prijave za povrat poreza.
Zanima me je li ima tko kakva iskustva sa računima lječenja ,operacije,MR-a ?
Priznaju li išta od navedenog?
Kako se meni toga podosta nakupilo,planiram cjeli svežanj računa poslat.

Svi liječnički  i dijagnostički računi bez obzira na zahvat trebali bi se u potpunosti priznati kao porezna olakšica. U max iznosu od 12000 kn. Ti sve što imaš priloži, a oni će ti već maknuti ako nešto ne ide u povrat. Količina novaca u povratu ovisi o tome koliko je poreza uplaćeno državi tijekom godine. Dakle, tko ima veća primanja i veći porez može više i dobiti nazad.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #20 : Veljača 07, 2010, 13:00:45 poslijepodne »
Renata čuj pravila nisu ista u svakom gradu nažalost al je tako.Ja nisam to dobio a,ujedno da naglasim uz jako dobru vezu isto nisam ništa ostvario.Al eto ja ču bit dobrotvor pa im to poklanjam..

Kraljeznica.com forum

Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #20 : Veljača 07, 2010, 13:00:45 poslijepodne »

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #21 : Veljača 07, 2010, 13:05:27 poslijepodne »
Hvala na odgovoru.
Poslat ću sve.
Ako šta dobijem dobro,ako ne :"Ni iz džepa, ni u džep".
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #22 : Veljača 07, 2010, 15:00:04 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Renata čuj pravila nisu ista u svakom gradu nažalost al je tako.Ja nisam to dobio a,ujedno da naglasim uz jako dobru vezu isto nisam ništa ostvario.Al eto ja ču bit dobrotvor pa im to poklanjam..

denis to nema veze s gradovima. nemoj siriti krive informacije. to ima veze s visinom place i poreznom stopom u koju ulazis, ovisno o visini primanja.

ja sam cak prilozila i racune od privatnog stomatologa, i bili su mi priznati u poreznu olaksicu. tako da uriel, prilozi sve sto imas.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #23 : Veljača 07, 2010, 17:25:06 poslijepodne »
svi troškovi liječničkih usluga (najviše 12.000 kuna) odbijaju se od porezne osnovice i to je to. samo treba priložiti originalni račun uz prijavu (dobro je te račune za svaki slučaj sebi fotokopirati)


znači, ne dobiva se natrag puni iznos nego se za taj iznos umanjuje porezna osnovica.
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #24 : Veljača 08, 2010, 22:29:45 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Renata čuj pravila nisu ista u svakom gradu nažalost al je tako.Ja nisam to dobio a,ujedno da naglasim uz jako dobru vezu isto nisam ništa ostvario.Al eto ja ču bit dobrotvor pa im to poklanjam..

denis to nema veze s gradovima. nemoj siriti krive informacije. to ima veze s visinom place i poreznom stopom u koju ulazis, ovisno o visini primanja.

ja sam cak prilozila i racune od privatnog stomatologa, i bili su mi priznati u poreznu olaksicu. tako da uriel, prilozi sve sto imas.
pantaganice ja ne širim krive informacije,ja samo kažem koliko se meni to vratilo .A uvjerit ću te u to tako da mi se Uriel javi odvest ću ga kod frenda u Poreznu upravu i ako mu može pomoći bio bih sretan da to dobije,ja dobio nisam,a moja su primanja bila jako mala prilikom odlaska u mirovinu ;)
Uriel javi se idemo zajedno na Poreznu upravu :)

Gloria

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #25 : Veljača 08, 2010, 23:58:57 poslijepodne »

[/quote]pantaganice ja ne širim krive informacije,ja samo kažem koliko se meni to vratilo .A uvjerit ću te u to tako da mi se Uriel javi odvest ću ga kod frenda u Poreznu upravu i ako mu može pomoći bio bih sretan da to dobije,ja dobio nisam,a moja su primanja bila jako mala prilikom odlaska u mirovinu ;)
Uriel javi se idemo zajedno na Poreznu upravu :)
[/quote]
Denise, da bi dobio povrat poreza prvo porez moraš platiti. Na mirovine do iznosa od nekih 3000-3500 kn mjesečno se porez ne plaća. Ako je mirovina veća, na ostatak iznosa se plaća porez. Onda možeš i tražiti povrat.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #26 : Veljača 09, 2010, 14:04:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

pantaganice ja ne širim krive informacije,ja samo kažem koliko se meni to vratilo .A uvjerit ću te u to tako da mi se Uriel javi odvest ću ga kod frenda u Poreznu upravu i ako mu može pomoći bio bih sretan da to dobije,ja dobio nisam,a moja su primanja bila jako mala prilikom odlaska u mirovinu ;)
Uriel javi se idemo zajedno na Poreznu upravu :)
[/quote]
Denise, da bi dobio povrat poreza prvo porez moraš platiti. Na mirovine do iznosa od nekih 3000-3500 kn mjesečno se porez ne plaća. Ako je mirovina veća, na ostatak iznosa se plaća porez. Onda možeš i tražiti povrat.
[/quote]Ma Glorija ja to sve znam ujedno o tom je vodila brigu i moja firma tako da nemam dugova štos e tiće poreza,al eto uz sve to zašto niklad nisam dobio odgovor neznam ni ja,jer da je u bilo čemu problem porezna bi me obavjestila.zar sumljaš da sam im dužan da mi nebi poslali uplatnicu da platim,hahah poreznoj upravi niko nikad nije dužan oni su ko banke.Eto da ne dužim kažem nisam dobio al iskreno nisam se ni upuštao u rasprave a znam da sam imao kroz godinu svaki dan račune od doktora kad se plaćalo za participaciju,ujedno i sve druge račune nekih ljekova ,kao i ostalih pregleda.Da odma napomenem plaćam dopunsko imam zdravstvenu sve je regularno,al mi nikad nije bilo jasno zašto to nisam dobio jer to je bilo u periodu kad je to bilo aktualno,za sad nemogu tvrdit jer sam ja promjenio stav i više ne plaćam ja već koristim usluge dopunskog osiguranja ,tako da u biti bolje da ja sad njima dugujem ako me na to natjeraju nego da su oni meni dužni.Gloria hvala ti na odgovoru,al eto kažem toj je moje iskustvo,a detaljnije ću se raspitati pa javim na forum kakva je sad situacija u svezi glede istog

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #27 : Veljača 09, 2010, 16:14:23 poslijepodne »
Denis, jesi li ti tražio tjelesno oštećenje?
Ako jesi, sa 80% imaš oslobođenje od plaćanja dopunskog osiguranja.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #28 : Veljača 09, 2010, 17:41:38 poslijepodne »
Ma Denis ja ti se jezim od bilo kakvog birokratskog aparata ;D.
Bježim od njih kao vrag od tamjana ;).
To ja dam sestri koja sve uredno ispuni,a ja samo potpišem.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #29 : Veljača 09, 2010, 20:27:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma Denis ja ti se jezim od bilo kakvog birokratskog aparata ;D.
Bježim od njih kao vrag od tamjana ;).
To ja dam sestri koja sve uredno ispuni,a ja samo potpišem.
uriel samo se ti meni javi i idemo tamo,direktno pitat mog frenda,ako imaš pravo to češ ostvarit ;))

Kraljeznica.com forum

Odg: Koliko košta liječenje kralježnice?!
« Odgovori #29 : Veljača 09, 2010, 20:27:09 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com