Autor Tema: Kralježnica i erektilna disfunkcija  (Posjeta: 8791 )

0 Članova i 91 Gostiju pregledava ovu temu.

Sebastian

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Kralježnica i erektilna disfunkcija
« : Prosinac 14, 2009, 22:21:00 poslijepodne »
Nov sam na ovom Forumu pa ne znam da li je o ovom pitanju već pisano. Sad mi je 47 godina, a od rujna prošle godine patim (među ostalim tegobama) od erektilne disfunkcije koja je dio opće dizestezije u perianalnom području, a sve navodno prouzrokovano degenerativnim  promjenama na kralježnici (dijagnoza: extrusio disci L V / S I, protrusio disci L IV / V, stenosis canalis spinalis L IV / S I, Sy caudae equinae partialis). Operaciju sam obavio u travnju ove godine (laminectomia L V, decompressiva, extirpatio disci L V / S I), 6 mjeseci nakon nastanka tegoba (neki kažu prekasno). Napominjem da nikada nisam imao značajnije bolove u kralježnici, jedini simptomi su bili spomenuta nemogućnost postizanja erekcije te inkontinencija, a operiran sam na osnovi nalaza magnetske rezonance. No operacija nije puno pomogla: stare tegobe su ostale, a nakon operacije pridružile se nove (otežano hodanje i "drvena" lijeva noga - no ovo će se navodno vremenom normalizirati).
Znam da se moje tegobe ne mogu mjeriti s bolovima u kralježnici i što će me neki možda smatrati sretnikom što mi je zbog kralježnice uništen (nadam se ne zauvijek!) "samo" seksualni život, ali ipak bih volio dobiti neki savjet i da mi se jave ljudi koji imaju tegobe slične mojima.
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2009, 01:52:42 prijepodne bojan »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #1 : Prosinac 16, 2009, 01:50:05 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znam da se moje tegobe ne mogu mjeriti s bolovima u kralježnici i što će me neki možda smatrati sretnikom što mi je zbog kralježnice uništen (nadam se ne zauvijek!) "samo" seksualni život, ali ipak bih volio dobiti neki savjet i da mi se jave ljudi koji imaju tegobe slične mojima.

Pozdrav, kao prvo dobrodosli na forum. Mislim da nitko ne bi rekao da je problem zanemariv.
Ako mogu postaviti dva pitanja jer mislim da bi moglo pomoci nekome drugome kasnije.
Koliko se tokom tih 6 mjeseci stanje pogorsalo? Koliko su problemi bili izrazeni na pocetku?
Ako se netko javi privatnom porukom napisite i ovdje informaciju.
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2009, 01:52:58 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #2 : Prosinac 16, 2009, 16:21:37 poslijepodne »
Pa mislim da nije toliko ni kralješnica kriva ako druga strana ne utječe na dizanje :D :D :D :D

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #3 : Prosinac 16, 2009, 16:31:07 poslijepodne »
jesi kad čuo za sindrom cauda equina?
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Sebastian

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #4 : Prosinac 19, 2009, 17:51:50 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
jesi kad čuo za sindrom cauda equina?
Da, dijagnosticirana mi je djelomična cauda equina, kako sam i napisao u prvom postu. Na Internetu sam pronašao informaciju da se taj sindrom tretira kao hitni slučaj i da je potrebno izvršiti operaciju u roku od dva dana (!) od početka tegoba. A kod mene je zbog fušeraja moje liječnice opće prakse koja me prvo slala svim mogućim specijalistima, samo ne neurologu, operacija bila šest mjeseci nakon javljanja tegoba. Moj neurolog me pokušava utješiti tvrdeći da je oporavljanje u slučaju caude individualno i da se stvari možda ipak riješe elektrostimulacijama i ostalim terapijama.

Sebastian

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #5 : Prosinac 19, 2009, 18:07:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znam da se moje tegobe ne mogu mjeriti s bolovima u kralježnici i što će me neki možda smatrati sretnikom što mi je zbog kralježnice uništen (nadam se ne zauvijek!) "samo" seksualni život, ali ipak bih volio dobiti neki savjet i da mi se jave ljudi koji imaju tegobe slične mojima.

Pozdrav, kao prvo dobrodosli na forum. Mislim da nitko ne bi rekao da je problem zanemariv.
Ako mogu postaviti dva pitanja jer mislim da bi moglo pomoci nekome drugome kasnije.
Koliko se tokom tih 6 mjeseci stanje pogorsalo? Koliko su problemi bili izrazeni na pocetku?
Ako se netko javi privatnom porukom napisite i ovdje informaciju.
Tegobe sam osjetio u jesen 2008. doslovno odjednom i bez ikakvih prethodnih poremećaja, barem ja nisam registrirao nikakav poremećaj. Odjednom mi se javila utrnulost odnosno neosjetljivost (dizestezija) koja se od perigenitalnog područja preko lijeve natkoljenice protezala do lijevog stopala. Moj neurolog smatra da sam prije toga sigurno nekako povrijedio kralježnicu (nekim naglim pokretom ili slično), a da toga nisam bio svjestan jer nisam imao bolove u kralježnici. No najtužnije je da liječnici nisu odmah prepoznali o čemu se radi nego sam mjesecima hodočastio svim mogućim internistima od urologa do gastroenterologa i endokrinologa dok se najzad netko nije sjetio da me uputi neurologu. A nisu posumnjali u kralježnicu jer me nije boljela, što im svakako nije isprika.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #6 : Veljača 01, 2010, 01:25:23 prijepodne »
možda bi pripadnice ljepšeg spola na ovom forumu imale kakav konstruktivan savjet- za dizanje !!!(naravno tegoba-da ne bi tko krivo shvatio) ;)

dampi

  • Gost
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #7 : Veljača 02, 2010, 11:27:12 prijepodne »
Sebastian, vjerojatno si u braku ili nekoj dužoj vezi pa zbog nastalog problema nebi bilo loše pokušati promjeniti partnericu. Možda pomogne potvrditi ili demantirati nastali problem, jer vrijeme, navika, zasićenost učine svoje i može upravo to biti uzrok a ne problemi sa kralježnicom...

Isprika ženskom dijelu foruma.....

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #8 : Veljača 02, 2010, 23:25:04 poslijepodne »
Mislim da je tvoj neurolog u pravu, i da dugotrajnom terapijom sve je moguce, nemoj se obeshrabrivati. Iskreno receno najbitnije je da nisi u nekoj gadnoj boli jer od toga nema gore, a nervima treba najmanje godina dana da se oporave uz adekvatne terapije naravno.

Dampi prijedlog ti je buuuuuuuu  >:(
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dampi

  • Gost
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #9 : Veljača 03, 2010, 14:40:38 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mislim da je tvoj neurolog u pravu, i da dugotrajnom terapijom sve je moguce, nemoj se obeshrabrivati. Iskreno receno najbitnije je da nisi u nekoj gadnoj boli jer od toga nema gore, a nervima treba najmanje godina dana da se oporave uz adekvatne terapije naravno.

Dampi prijedlog ti je buuuuuuuu  >:(

Pa ako je djelotvoran bit će auuuuuu

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Kralježnica i erektilna disfunkcija
« Odgovori #10 : Veljača 03, 2010, 23:30:29 poslijepodne »
Ma moze sve samo nek je lijek jel   8).
Najozbiljnije ne mislim da je to rjesenje u ovakvoj situaciju, naravno u nekim drugim situacijama to bi vjerovatno bilo sasvim prikladno rjesenje.  ;D A ako ti Sebastian pored svih muka imas volje traziti novu zensku, e onda svaka cast a ti bujrum pa izvoli  ;D
Ponavljam nemoj se obeshrabrivati ni pretjerano opterecivati sa tim, kad se nervi oporave sve ce se vratiti u funkciju ;)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

 

Nagradne igre