Autor Tema: Lječnička povjerenstva  (Posjeta: 53531 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #36 : Rujan 26, 2008, 13:54:25 poslijepodne »
Meni opet nitko ne daje konkretan odgovor pa ću maximalno pojednostavniti situaciju:

Dakle, ja NE ŽELIM nikakvu invalidku mirovinu, ali me birokracija, recimo, pošalje baš u tu istu mirovinu, a ja se osjećam sposobno raditi.

Moja plaća je 15 000 Kuna netto sada. Na koji način ja legalno dalje nastavljam raditi za tog istog poslodavca i šta se mijenja po pitanju doprinosa i poreza. Što se mene tiče ta ista mirovina ne mora biti veća od 50 kuna mjesečno. Ustvari ne moraju mi ništa dati samo da mi omoguće koliko tolik normalne uvjete ugovaranja poslova. Jer ako netko misli da ja mogu od te mirovine živjeti onda...

Mislim ja tek trebam zaraditi brdo para u životu, treba kupiti stan, odškolovat djecu itd.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #37 : Rujan 26, 2008, 14:03:17 poslijepodne »
Nemoj biti nervozan i opet pročitaj post koji sam poslao u 12,06 h.

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #38 : Rujan 26, 2008, 14:29:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni opet nitko ne daje konkretan odgovor pa ću maximalno pojednostavniti situaciju:

Dakle, ja NE ŽELIM nikakvu invalidku mirovinu, ali me birokracija, recimo, pošalje baš u tu istu mirovinu, a ja se osjećam sposobno radit
Ako Ti ne želiš u nikakvu invalidsku mirovinu,sigurno te neće "birokracija"poslati u inv.mirovinu.A kažeš da se osjećaš sposobnim raditi,onda neznam u čemu je problem?Zbog diskus hernije se ne ide u invalidsku mirovinu.Budi sretan da se osjećaš sposobnim,malo rada malo bolovanja i "vužgi ga Blaž"

Kraljeznica.com forum

Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #38 : Rujan 26, 2008, 14:29:57 poslijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #39 : Rujan 26, 2008, 15:39:25 poslijepodne »
Za 15.000 neto i ja bih išla na posao?! Bome dobro radno mjesto.
Ne spominjete kategoriju "promjene radnog mjesta" nakon procjene preostale radne sposobnosti obradom i procjenom Invalidske komisije?
Imam kolegicu, specijalistu, koja je sa nepunih 40 godina oboljela od karcinoma dojke na njenu sreću bez metastaza. Radi  u bolnici, tada je dežurala noćima i dio 11 dežura mjesečno a kući maloljetna djeca, i niti jednoj Invalidskoj komisiji nije palo na pamet da joj da Invalidsku mirovinu iako je obradu izvršila, nego su je mjesec dana nakon zadnje kemo i radioterapije poslali raditi. Na molbe i molbe uspjela se izboriti da više ne radi svaku treću noć,dobila je od IK-e takvo rješenje uz dodatak da ne diže teret i to je sama morala od njih izmoliti da sebe zaštiti pred Upravom Bolnice i pred možebitnim sudskim sporovima s bolesnicima. Za 8.500 tis plaće. U većini zemalja EU Ca dojke je apsolutna indikacija za invalidsku mirovinu koja nota bene nije niti najmanje mala. Za protruzija diska. i uredski posao teško iu nas ......

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #40 : Listopad 01, 2008, 23:00:56 poslijepodne »
 E moja kokolino iman i ja frenda koji sad ganja povredu na radu jer je zbog  posla dok je radio povrjedio 3 diska tj dobio tri protruzije uz to mu se povezalatromboza noge te upala pluća i istom objašnjavam da nema šanse da je dobije jel ja osobno znam iz svog iskustva da su mi 93 godine odbili povredu na terenu tj nisu je priznali kao povredu na radu al ipak je denis bio uporan borio se godinama prikupljao nalaze da bi tek sad dobio mirovinu al da naglasim posli svih godina muke dokazivanja manje plaće morao sam proći još i vojne revizije te napokon uspio al sve bi to sad dao samo za zdravlje   jel taj križni put  je toliko težak toliko birokracije nepravde svega brrrrrrr nesmin ni reć jel kad pomislim nedo bog nikom jedino što me tješi su stvari da ima i gorih slućajeva te se pitam kako to može izdržati ćovjek koji nema doljnje ekstremitete kako će on sve to pretrpiti .Prijatelju sam reko da znam slučajeve di su se ljudi operirali i po 3 puta pa da im ne dozvoljavaju  odlazak u invalidsku mirovinu,koji su imali karcinom kao što si ti rekla za navedenu prijateljicu žalosno je to tužno i jadno na kraju kad zbrojim ja koji sam godinama imao manju plaću sad imam zbog bolovanja manju mirovinu dok su moje kolege pojedine zdrave otišle  s 3 nalaza psihijatra te dobile velike mirovine a ni dana nisu bili za vrijeme radnog staža kod doktora a kamoli na bolovanju.Da zaključim ovo  ,jedno je jasno,   put do mitrovine je jako težak da naglasim ako ideš pravnim putem  tj legalno ,ako ideš protupravo nije loše nažalost toga ima dosta i jedno je to al eto kod nas se može sve uffff atoliko ljudi pati umire itd....
    Bit na komisijama je samo jedna da iste ne priznaju ništa nikakve povrede možda ako je državna služba u pitanju ako si kod privatnika zaboravi isto tako sva oboljenja zaboravi što se tiće odlaska u mirovinu al samo jedno prolazi a to je psiha jel ti niko nemože dokazati da si lud znači niko ne želi to negirat jel se boju za postupke poslije toga tako da te u biti komisije doslovce proglasu ludog samo da imaju argument i osnovu za dobijanje invalidske mirovine.
    EHhhhhhh puno toga bi ja mogao o tome napisat jedino što mi je sad preostalo a to je da uživam nemisllim ne živciram se i da koliko mogu pomognem ljudima u njihovim neznanjima prilikom odlaska u inval.mirovinu jel se odma sjetim sebe kako mi je bilo mada znam da tu nisam bog svemogući tako da im doslovce u biti samo savjetom mogu pomoć nažalost ne i rješit problem.
   Eto toliko nadm se da će i ta tvoja prijateljica rješit bilo kako svoj problem a ja osobno bi joj prvo poželio puno zdravlja pa makar ne i ostvarila mirovinu jel ipak je ZDRAVLJE ZDRAVLJE.
   Puno pozdrava tebi a prijateljici zdravlja želi Denis!!
« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2008, 23:03:13 poslijepodne denis 68 »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #41 : Listopad 02, 2008, 08:55:57 prijepodne »
Kokolino,

Samo malo da raščlanimo tih 15000 kuna. Radno mjesto je Project Manager u građevinarstvu, odnosno vođenje investicije. Radno mjesto zahtijeva upregnut mozak 100%, nema radnog vremena, po cijeli dan na telefonu i kompu, avion, automobil, trajekt, vlak, bus su svakodnevica. Djeca? pa ako mi se šef smiluje dat će mi par dana u mjesecu da provedem sa obitelji. Žena mi je veći dio mjeseca sama sa djecom. Putujem dosta, spavam u najboljim hotelima, ali vjeruj mi, to je pasji život. Kada navečer u hotelu negdje sam, ugasim telefon, pogledam neki film, ugasim tv ili komp. Legnem spavati tih nekoliko trenutaka prije nego što ću zaspati ne bih poželio nikome u životu. Osjećaš se doslovno kao pseto, pomisliš još jedanput na svoje najmilije i onda uz pomoć neke tablete zaspiš. Kada sam doma i kad trebam ići na put, uvijek biram avione u gluho doba noći da klinci ne budu budni kada odlazim. Je, imam novaca, samo ne dao bog nikome ovakav život. Krenuo sam u životu od nule i sve ovo radim samo da ubijem neku lovu za stan još kroz koju godinu, jer cilj mi je ne biti kreditni rob. I opet vidiš koliko se borim da ne završim na dužem bolovanju jer ode sve u k***c. Stoga mi ovaj DU puno primamljivija opcija nego klasična operacija.

Još nešto, molim prisutne stručnjake da malo pojasne:

1. Neurokirurg kaže da se uglavnom u svakoj bolnici izvodi mikrodiskektomija, što spada u minimalno invazivne zahvate.
2. U DU se radi nešto što se isto zove minimalno invazivni zahvat, ali je oporavak neprimjetan, odnosno na posao se vraćaš kroz tjedan dana.
3. Da li pod 1. i pod 2. možemo govoriti da se te operacije izvode endoskopski? Ako da, zašto je tolika razlika u postoperativnom periodu??!!
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #42 : Listopad 02, 2008, 23:26:01 poslijepodne »
Denis hvala na svemu. Prijateljica je pormjenila radno mjesto, radi danju za manje pare ali je živa  i još uvijek zdrava. Davork pitanja odlična, neurokirurg će ti dati najdetaljniji odgovor.Što se tiče tvog posla bježi glavom bez obzira od toga. Niti jedan novac nije vrijedan pola sata mojeg mažernja sa djecom na kauču, niti jedna tisuća Eu nije vrijedna svake noći provedene u mom vlastitom krevetu, niti jeda stan, auto, brod ili skijanje nije vrijedno moje obitelji, mira moje duše i ljubavi pod krovom moga doma!!! (neka Židpov misli drugačije,pozdrav njemu i ekipi u Dubrovniku)
Život je jedan.  Novcima možeš kupiti kuću,jastuk,ženu i raspelo, ali ne možeš kupiti dom,miran san, obitelj i vjeru!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #43 : Listopad 03, 2008, 10:55:34 prijepodne »
Draga Kokolina,

Hvala na komplimentu za dobro postavljena pitanja, baš sam se malo bojao da ne ispadnem glup. E, a kaj se posla tiče, ja jednostavno nemam izbora, moji sada žive kao podstanari u 60 m2. Ako ne nastavim ovako još koju godinu, mogu se pozdraviti sa stambenim pitanjem, a da će mi netko pokloniti stan to čisto sumnjam, moji roditelji su siromašni, njeni isto tako....Ako ja odaberem posao negdje u doma u ZG za 6000 kuna - izduvao sam ga, kako bi rekli braća Srbi. Imat ću ono što si napisala, ali isto tako djecu bez svoje sobe i kvalitetnog školovanja.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #44 : Listopad 03, 2008, 11:25:46 prijepodne »
Davore, ako se smijem malo uključiti. I ja sam trošila sebe do maksimuma jer sama brinem o dvoje djece i plaćam stambeni kredit, ali kada sam ostala ukočena, operirana i u strahu da ćemo sve izgubiti jer ja nisam dovoljno pazila na sebe (moj radni dan znao je trajati i po 14 sati), onda sam se malo zbrojila. Objektivno, ja nemam velike mogućnosti izbora jer sve je opet na meni dok mi djeca ne diplomiraju, ali tebi se supruga može zaposliti. Dvoje je vas je, možete naći riješenje...svugdje ima kvalitetnih škola, a i ne morate stanovati baš u centru Zagreba. To veliko opterećenje koje imaš zbog novca, sigurna sam - utječe prvo na psihu, potom na držanje a onda i na kralježnicu.
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #45 : Listopad 03, 2008, 17:02:29 poslijepodne »
I na intenzitet boli.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #46 : Listopad 03, 2008, 17:29:45 poslijepodne »
Novcima možeš kupiti kuću,jastuk,ženu i raspelo, ali ne možeš kupiti dom,miran san, obitelj i vjeru!Kokolinice svaka čast ova mi se rećenica jako sviđa  ;)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #47 : Listopad 03, 2008, 18:26:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Novcima možeš kupiti kuću,jastuk,ženu i raspelo, ali ne možeš kupiti dom,miran san, obitelj i vjeru!Kokolinice svaka čast ova mi se rećenica jako sviđa  ;)

Ali se zato novcima boga mi, može riješiti stambeno pitanje...pa što god tko mislio o tome. Sad ispada da ja manje volim svoju djecu jer sam odabrao jedini ispravni put da im priuštim stan. Mi smo četveročlana obitelj, i hoćemo stan od 80 kvadrata na zagrebačkoj periferiji, mislim da ne tražimo previše. Netko će reći, pa kaj će ti stan od 80 m2, a ja ću reći da komfor puno previše utječe na obiteljsku kvalitetu života. Ja znam da se ne bih mogao nositi sa kreditnim ropstvom i da bi mi to bilo psihičko opterećenje puno veće nego moja kralježnica.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #48 : Listopad 03, 2008, 20:34:36 poslijepodne »
Ja sam htjela kućicu s malom okućnicom, vrtlić da u njemu sadim svoju eko zelenjavu, terasu da uživam s prijateljima ali sam od toga svega odustala i sad smo u 60 m kv muževog dijela u kući njegove rodbine.Ne mogu imati sve što želim po svaku cijenu uključujući i narušeno zdravlje jer ono je sve samo ne kvalitetan život.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #49 : Listopad 04, 2008, 08:58:46 prijepodne »
Kokolina, pa vidim da ste bar imali već nešto prilikom stupanja u brak, znači niste morali kupovati 60 m2. Da sam ja imao takvu situaciju, sigurno ne bih radio ovo što radim. Dakle, da ponovim, prilikom stupanja u brak nismo imali čak ni jednu žlicu i vilicu, eto takva je bila situacija. U brak se stupilo iz čiste ljubavi ali i obaveze (čitaj: trudnoća :) ) , ali da smo planirali brak ne bi ga nikad isplanirali. Pošto se desilo to što se desilo, nisam imao izbora nego, ajmo pravac po terenima zaraditi neku kintu da se skućimo što prije. Evo traje već 6. godinu tako i vjerovatno će trajati još barem 4-5.

Stara, ja sam prvi naučio u životu da nije sve u lovi, ali je isto činjenica da nema izbora. Recimo, ja kad se vratim doma, sa klincima se odmah ide u kino, ide se u restorane klopati, idemo na priredbe, kretanje po prirodi itd. Vjeruj mi da je osjećaj kada djetetu možeš priuštiti bez ikakvih opterećenja neopisiv. Mi recimo kada idemo na more, onda je to pravi doživljaj, spava se u all inclusive hotelima i provodi najbolje na svijetu. Dakle za 14 dana utučem 25 000 kuna, a da mi se živo fućka koliko sam potrošio i zašto sam potrošio. A da živim životom kakav dežurni moralni dušebrižnici propagiraju, moja djeca NIKAD ne bi vidjela more, a kamoli još jeli sladoled na istom.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #50 : Listopad 04, 2008, 10:06:00 prijepodne »
Uh koje cifre bez potrebe. Ma slušaj zar ti je potrebno toliko love potrošit da ti bude sjajno s obitelji. Znam svoje kolege koje sa šatorom i naprtnjačama po Velebitu, Gorskom KOtaru i Zagporju uživaju za nikakvu lovu. Čemu te exkluzivne destinacije i hoteli ma daj. Pa tu ti i je problem. Što više potrošiš više moraš raditit a onda si za toliko i manje doma s njima. Tu trku nikad nećeš završiti nastaviš li tako. Upao si u u bogato rh društvo i ono te nosi ko brzaci rijeke. Dođi ovamo u našu bonacu.
Kad sam se vjenčala nisam imala ništa osim diplome ja i moj supruig. Živili smo ko postanari. 60 m kv smo dobili i to ne u vlastitom objektu tek kad je majka mog supriga umrla što i nije bilo tako brzo na svu sreću njenu. Podigli smo kredit ne tako veliki a ne i mali, 30% opteretio naš kućni buđet i uredili prilično skromno i eto nas tu di jesmo. Na skijanje ne idemo, živimo na moru tako da ne idemo ni na ljetovanja. Godišnji uglavnom kući ili u okolicama. Gladni nismo, kako kaže Premijer. ;) Nisam u potpunosti zadovoljna sa tim nakon toliko škole i mučenja ali smo živi, zdravi, svaki dan zajedno i to mi nitko ne može platiti.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #51 : Listopad 04, 2008, 11:25:14 prijepodne »
Davork misim da je to normalno razmišljati o svojoj egzistenciji al što kaže kokolina nemože se nekad narušavati svoje zdravlje znam piva grdović NIJE U ŠOLDIMA SVE al isto se naplaćuju ulaznicehahhahah sve meni to jasno samo nemoj molim te doć u situaciju da to sve prodaješ da bi mogo kupit zdravlje.
  POzdrav od Denisa!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #52 : Listopad 04, 2008, 12:37:08 poslijepodne »
Ljudi, pa nisam ja neki pohllepnik da imam 3 stana, 2 vikendice 2 milje ojra na računu s koijm živim od kamata pa sad trčim po cijelom svijetu radim za još koju tisuću. Vi koji radite u državnoj upravi morate shvatiti da u privatnom sektoru gdje sam ja se samo rad nagrađuje i vrednuje.

Dakle, za osobe poput mene koji su odrastali jako skromno (hvala roditeljima koji su me školovali), i gdje nas je zadesila ta tranzicija, nema mjesta srednjem ili nikakvom radu. Znači, ili radiš za 5000 kuna, pa imaš radno vrijeme, nemaš auto, imaš vrijeme sa djecom, i biti podstanar do kraja života, jer nemam nikoga u familiji da mi može nešto ostaviti ili nešto slično. Ili, zasukati rukave, prihvatiti challenge u jednoj od stranih firmi i ubaciti se u jednu ludu priču, jedna tempo, ali i jedno vrhunsko iskustvo. Uvjeti radi neprikosnoveni, plaća ogromna, kontakti od ministara i premijera pa sve do građevinske mafije itd.

A sada jedan apsurd: neki dan sam bio u ZG i išao se raspitivati o stambenim kreditima. I onda šok, moj bankar mi kaže da nisam kreditno sposoban!! A razlog je taj što mi firma zapošljava manje od 10 ljudi i u tom slučaju trebam neke puste jamce. Znači moj firma koja na globalnoj razini ima godišnji turnover veći od 600 milijuna funti od čega je 30 % čisti income nije solventna u odnosu na jednu bolnicu gdje će svaki zaposleni sa duplo manjim primanjima odmah dobiti kredit kakav god hoće, a svi znamo kako bolnice posluju.

Na kraju...moja roditeljska obveza je djeci pružiti ljubav, sigurnost ali i neko pristojno odrastanje, školovanje. Ako o znači da ja moram izbivati od kuće i ne vidjeti djecu, a istovremeno osiguravam prostor da bi oni jednog dana mogli na maturalac bez da roditelji dižu kredite, onda prihvaćam taj način, pa makar se i pokajao za 20 godina, ali znam da sam im nešto priuštio. Moja supruga nije išla na maturalac jer  njeni nisu imali od čega to platiti, a bila je oslobođena mature zbog 5,0 prosjeka.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #53 : Listopad 04, 2008, 12:57:34 poslijepodne »
Davork nemoj mislit date mi ne razumimo ali znaj i čuj ja sam bio taj koji je poćeo sve u životu sam bez pomoći ikog sve sam morao zaradit i napravit sam uz pomoć svoje žene naravno da naglasim jer bi moga dobit metlon po glavi al eto nakon pustih izlaženja po hotelima uživanja rada ,provoda ,auta ,i stanova kad sam počeo imat probleme s kralješnicom sve se to polako topilo ,topilo ,nestajalo jel mi je zdravlje bilo na prvom mistu znači nije me više briga za nikakav auto stan ni vikendicu ,a što se tiće dice pa mislim da će oni kad budu došli u godine kad im to bude potrebno opet nešto dobit od baka i djedova.Sve nas je i dovelo do ovih problema s kičmom ,psihom itd.... samo radi tog ubrzanog života radi stvaranja čije če djete imat ovo il ono čija če se žena lipše obuć bljakkkkkk gadi mi se sve to sad bi najrađe proda i ovo auto i kupija romobil sam da mogu zdravlje vratit i ruga bi se sa svima ,ma da bi sve eto iman i ja 60 kvadrata stana pa što da se lomim sad  za veći da brinem kako če se sutra moji sinovi oženit kako če vozit dobra auta e baš nećuuuuuuuuuuuuuuuu dobro sam i to napravija  i steka pa nek se i ta dica danas sutra malo potrude da nešto sami napravu, a ne im moramo sve mi priuštit da bi nas oni sutra navodim  doslovce ignorirala ,potjerali, okrenili glavu, jel  sve je moguće u životu.  Aujedno kad razmislim koji ću bok dici ovakav di me svako malo gledaju ukočenog i nikakvog ,a što ču im tek sutra u još gorem izdanju,nek sam ja zdrav a mislim da je onda i dici to najveće bogastvo,nego prika nemoj mislit da te ja osuđujem svi mi drukčije razmišljamo tvoje razmišljanje nije loše samo nemoj pretjerast pazi dobro nekad stvari neidu u životu onako kako bi mi htjeli.
   Puno ti uspjeha i zdravlja želi Denis!

Kraljeznica.com forum

Odg: Lječnička povjerenstva
« Odgovori #53 : Listopad 04, 2008, 12:57:34 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com