Autor Tema: Lyrica  (Posjeta: 58714 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

GSM

  • Gost
Lyrica
« : Prosinac 28, 2009, 00:48:00 prijepodne »
Pozdrav,

namjerno ne pisem u onoj temi s tabletama o bolovima jer ovim zelim privuci malo vecu paznju na vidljivijem mjestu.

Tko je sve koristio Lyricu za suzbijanje kronične boli uzrokovane bolesnom kralješnicom, pozeljna iskustva onih s diskogenim izvorom boli? Doktor mi je vec vise puta spomenuo opciju lyrice, takodjer sam cuo neka pozitivna iskustva (frenky, brinetka) i probat cu taj lijek nabaviti mami.

Hvala.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #1 : Prosinac 30, 2009, 21:53:41 poslijepodne »
Ja sam ga koristila i nista. Tek mi je Neurontin ublazio bol. Al moj problem nije izgleda diskus hernija vec siringomijelija (cista u kicmenoj mozdini). Ali bez obzira oba lijeka se koriste za suzbijanje neuropatske boli. Oba i kostaju otprilike isto 25 eur u Sarajevu.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #2 : Siječanj 02, 2010, 23:14:42 poslijepodne »
ZAboravila sam ti reci jos ovo neurontin se mora krenuti uzimati postepeno imam semu koju mi je dala doktorica pa ti je mogu skenirati ako hoces. Ja sam vec 4 dan osjetila razliku, dok sam lyricu pila mjesec dana i nista. A eto opet valjda zavisi kako kod koga. A mislim da i jedan drugi treba uzimati bar 3 mjeseca prije nego ga se otpise neefikasnim. BTW kako ti je mama sta bi sa tom rizotomijom .......?
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Lyrica
« Odgovori #2 : Siječanj 02, 2010, 23:14:42 poslijepodne »

GSM

  • Gost
Odg: Lyrica
« Odgovori #3 : Siječanj 03, 2010, 02:23:32 prijepodne »
Hvala ti na odgovorima.

Naime, ja sam mami nabavio Lyricu jos onaj dan kad sam postavio temu. Pije vec 5-6 dana i stanje je apsolutno isto. Naravno, pricekat cemo jos nekoliko dana i ako ne bude pomaka odustat cemo.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Lyrica
« Odgovori #4 : Siječanj 03, 2010, 21:29:08 poslijepodne »
Pozdrav svima i sretna nova godina svima od srca,
Ja sam nekoliko godina uzimala Lyricu i na pocetku nije bilo nista al kasnije sam osjetila neke promjene. Moj doktor je rekao da se jih mora uzimati na duze vreme a u jednom mjesecu ne vjerujem da se moze vidjeti razlika....Ja sad uzimam Neurontin umjesto Lyrice jer sam se udebljala previse al ne znam od kojih, ili od L. ili od morfija, ili oboje zajedno....pa mi je napisano da ne uzimam L. nego Neurontin....
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

GSM

  • Gost
Odg: Lyrica
« Odgovori #5 : Siječanj 03, 2010, 22:17:47 poslijepodne »
Ma ona sve misli da prestane jer nema pomaka... Ali evo nagovorio sam ju da koristi mjesec dana pa cemo vidjet!

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #6 : Siječanj 04, 2010, 22:01:50 poslijepodne »
Sigurno ne moze osjetiti pomaka za mjesec dana jer je meni doktor i onda govorio je moram uzimati min. 3 mjeseca da bi znala hoce li biti ikakva efekta. Medjutim ja nisam bila strpljiva a i ocajna sto mi vec tako dugo vremena vozaju doktori bez ikakvog konkretnog poboljsanja, tako da sam odustala nakon mjesec dana. A i bila sam ubjedjena da mi anti-epileptici ne mogu pomoci na moje veliko neznanje.
Medjutim ja stojim iza Neurontina, za sada pomaze pa do kad ne znam, ponavljam za 4 dana bol se smanjio za 50 % uzimam ga vec tacno mjesec dana...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: Lyrica
« Odgovori #7 : Siječanj 15, 2010, 02:17:52 prijepodne »
lyrica je najmoderniji lijek na tržištu za liječenje prvenstveno dijabetičke polineuropaije i fibromijalgije, jako značajno da je odobren u usa od FDA, te se koristi i za anksizioznost i liječenje neuropatske boli,po meni puno bolji lijek sa manje nuspojava od neurontina kojeg šakom i kapom propisuju u nas.iz vlastitog iskustva ga toplo preporučujem onima koji trpe nuspojave neurontina koji je za mene bio noćna mora od lijeka koji izaziva strašnu depresiju "službeno potvrđeno",otkad sam na lyrici ja sam preporođen, u svijetu lyricu opisuju kao "neurontin na steroidima".ovisno od nevolje u kojoj je svatko od nas ovisi i doziranje,ali osobno ja morao sam uzimati neurontin 3 puta dnevno a lyricu uzimam 2 puta--i to je jedna od prednosti,a o broju tableta da i ne govorim---neurontin ide do 3600 mg u slučaju neuropatske boli to vam je 12 tableta dnevno od 300 mg ili 9 od 4oomg.i za kraj sastav lijeka je drugačiji te kažem još jednom ovisi od osobe da osobe i do problema,lyrica je pregabalin a neurontin je gabapentin....pozz nadam se da je bilo korisno.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #8 : Siječanj 16, 2010, 17:31:23 poslijepodne »
Da naravno puno ovisi efekat od doziranja, je nemam nuspojava od neurontina (osim zatvora koji me prilicno zeza pa sad uzimam i sirup za to, i jednostavno bas mi je tesko kad ispraznjujem crijeva, valjda je prvi put nesto puklo nemam pojma). Ja sam neurontin zimala 2 dnevno naravno jer moja bol nije enormna, a koga jako boli on pije da, i do 12 tableta na dan. Meni ga niko nije prepisao ja sam ga nasla na netu, sad pijem po jednu dnevno i za sad je sve ok hvala bogu odlicno se osjecam, ni za porediti sa onim kakva sam bila prije. Problem tableta opecnito je sto izazivaju razne nuspojave, eto ja sa lyricom koju sam uzimala 3 puta dnevno nisam imala nikakvih pojava cak me je ono i nekako smirivala ali nije djelovala na bol. Naravno kao to ti kazes lyrica i neurontin uopste nemaju isti sastav pa valjda zavisi kako ciji organizam reaguje.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lyrica
« Odgovori #9 : Siječanj 16, 2010, 17:35:22 poslijepodne »
jedno pitanje Sena i Spine da li LYrica ili Neurobin imaju za kupit na našem tržištu u RH jer pitam za svoju tetu koja je 3 put operirala kralješnicu i živi na šakama tableta,a ja je ne mogu onakvu gledati,pa da joj znam preporučiti isti ljek i kojamu je cjena i da li isti ide preko HZZO-a

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #10 : Siječanj 16, 2010, 17:55:44 poslijepodne »
Ako imaju u bosni imaju i u hrvatskoj sigurno. Nazalost to ne ide na racept nego placas iz svog dzepa, a jedna kutija kosta 28 eura, tako ako pijes tri ili vise na dan ne moze ti trajati ni mjesec dana. Najbolje poceti sa 2X1 pa lagano poacavati ili smanjivati (ima sema za uzimanje neurontina), lyrica isto koliko ja znam se placa, mozda ne u hrvatskoj to ne bih znala....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Lyrica
« Odgovori #11 : Siječanj 16, 2010, 18:10:51 poslijepodne »
Pa čuj za takvu vrstu ljeka sigurno se plaća, mada vidim da Spinewaarior nešto spominje kao ljek koji djeluje i na psihu,da li se on može dobit po preporuci neurologa il psihijatra,jer ako psihijatar prepiše ti ljekovi neki  od 100 eur idu na recept,e sad neznam da li se isti nalazi i na njihovoj listi.

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #12 : Siječanj 16, 2010, 18:32:18 poslijepodne »
Belupo proizvodi Katenu (gabapentin, kao i Neurontin) i ide na recept. Ja sam je dobila za neuropatiju.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: Lyrica
« Odgovori #13 : Siječanj 16, 2010, 19:19:23 poslijepodne »
ja sam operirao kraljesnicu 3 puta "klasično" u kratkom roku i doživio jako velike komplikacije,detaljnija priča vam je na portalu pa potražite ako vas zanima,jako puno iskustva u nogama nažalost imam a jako malo godina i sam sam na tabletama protiv bolova,svašta sam isprobao...uglavnom da skratim u hr---neurontin (pliva ga zove--gabalept,belupo-katena se dobiva bez problema na recept za liječenje neuropatske boli,jer je generički lijek kojem je istekao patent pa ga mogu i drugi proizvoditi,a lyrica je još patentirani lijek od pfizera us kompanije i zaštićen je na tržištu i u nas se plaća,za b i h nažalost ne znam ! toliko od mene nadam se da sam nekome pomogao,molim vas ako netko ima saznanja o liječenju neuropatije da mi pomogne sa ustanovama, centrima, toplicama,ili priv.poliklinikama gdje me netko može usmjeriti koje vježbe raditi i dati ostale korisne informacije,jer ja lyricu pijem zbog toga da mi smanji kronične bolove izazvane neuspješnim operacijama kralježnice,infekcijom koju mi nisu otrkrili u bolnici i sepsom koju sam dobio pa su mi onda spašavali živu glavu,a pošao sam operirati diskus herniju !!! hvala svima unaprijed !!

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Lyrica
« Odgovori #14 : Ožujak 12, 2010, 13:40:19 poslijepodne »
Najnovije cijene u Hrvatskoj:
Lyrica 75 mg 65 kom - 280,00 kuna
Lyirca 150 mg 65 kom - 430,00 kuna (ali je trenutno u apotekama nema)

Slovenija:
Lyrica 75 mg 65 kom - 40,00 eura = cca 292,00 kn
Lyirca 150 mg 65 kom - 57,00 eura = 416,00 kn.

Onu prvu od 75 mg sam si kupila, a po onu od 150 mg ću poslati supruga u Sloveniju (jer ja nisam sposobna za vožnju - samo za spavanje  :D)!
2006. interlaminectomia L4-L5

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #15 : Kolovoz 25, 2010, 19:42:14 poslijepodne »
Imam jace bolove u nozi :(. Ima li neko iskustva dali smijem popiti šta protiv bolova, s obzirom da pijem Lyricu???
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #16 : Kolovoz 25, 2010, 19:52:15 poslijepodne »
Ne znam sta bi ti rekla, mijesala sam alkohol i tablete i bilo je sve ok. Bolje sta popij  ;D.
Salim se al valjda znas da dugotrajno uzimanje lijekova ubija jetru i zeludac, probaj prvo sta drugo a ako ne pomaze mozes probati sa cepicima voltarena, manje stetno nego tablete.
Poz
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Lyrica
« Odgovori #17 : Kolovoz 25, 2010, 20:17:52 poslijepodne »
Ma ne mislim ništa dugotrajno, treba mi sad!
Imam samo za oralnu primjenu, voltaren, brufen, etol fort...
Poz
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Kraljeznica.com forum

Odg: Lyrica
« Odgovori #17 : Kolovoz 25, 2010, 20:17:52 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com