Autor Tema: Nalaz RTG a  (Posjeta: 10544 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Zara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Nalaz RTG a
« : Srpanj 21, 2016, 17:31:38 poslijepodne »
Pozdrav. Nakon mjeseci raznih senzacija, od glavobolja, bolova u vratu , lijevoj ruci , a u zadnje vrijeme i osjecajem gusenja, probadanja s lijeve strane prsiju, napravila sam RTG snimku vratne kraljeznice. Napominjem da sam dugo dojila u nepravilnom polozaju , i tegobe su mi se pocele dogadjati par mjeseci nakon drugog poroda. Imam 24 g. Doktorica je danas ujutro radila a ja sam nestrpljiva pa ako bi mi vi mogli protumaciti nalaze.
Na funkcijskim snimkama vratne kraljeznice na profilnoj rtg snimci u neutralnom polozaju vidi se alordoza uz odrzanu straznju interkorporalnu liniju. Trupovi kraljezaka su odrzane visine , uredne kostane strukture i mineralizacije.incipijentne spondiloef. Promjene trupova kraljezaka uz odrzanu visinu iv prostora.
Vidi se blaza reducirana inklinacija uz primjerenu reklinaciju bez pomaka straznje interkorporalne linije. Hvala  :)

Zara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #1 : Srpanj 21, 2016, 17:34:08 poslijepodne »
Zanima me da li se zbog toga mogu dogadjati navedene senzacije , pogotovo gusenie, probadanje u prsima , bol u lijevoj ruci

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #2 : Srpanj 21, 2016, 19:59:32 poslijepodne »
Poz.Zara,nemožemo ti na forumu dati stručno mišljenje jer nismo doktori.ali ti možemo reči onako lajički što mi mislimo.Konkretno ja mislim da imaš početne promjene na kralješcima.nalaz nije baš detaljan što se tiče inklinacije,pa neznam koji su segmenti zahvačeni..mislim da nije strašno da bi trebala početi vježbati,te promjene na vratnoj su normalne samo je malo problem što imaš 24 godine,ali se te promjene mogu usporiti vježbanjem.Sad što se tiče simptoma neki mogu biti od vratne a i nemoraju,Ima tu negdje na forumu moj post od rtg vratne kralježnice,a od simptoma me samo boli često glava,vrat me boli uvjek i znam imat trnce,ali ništa prejako ( vratna mi je kako ja kažem ok).
Lječnica če te vjerojatno poslat na fizikalnu,ili možda na EMNG.sretno...
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #2 : Srpanj 21, 2016, 19:59:32 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #3 : Srpanj 21, 2016, 21:04:20 poslijepodne »
Ovo sa osjećajem gušenja treba možda obraditi i diferencijalno dijagnostički jer nije tipičan simptom kod takvog, relativno dobrog nalaza RTG. Osim ako EMNG ne ukaže na veća oštećenja koja bi zahtjevala MRI. Ali osjećaj gušenja može biti znak drugih ozbiljnih bolesti i to nikako ne treba zanemariti!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Zara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #4 : Srpanj 21, 2016, 21:28:32 poslijepodne »
Evo sto sam radila od pretraga: krvna slika odlicna , zeljezo ok, hormoni stitnjace ok. Eig sam danas radila, nalaz normalan , osim sto su malo povecani otkucaji srca pa me kardiolog salje na ergometriju i uzv srca sljedeci tj. Razlog tih povecanih otkucaja vjerojatno je anksioznost. Otkako sam rodila pocela sam dobivati napade panike koji su se smirili u zadnje vrijeme , ali i dalj,e ie prisutna ttieskoba, strah of raznih bolestii to traje vecinu vremena. Pogotovo nakon sto me kardiolog uplasio s ergometrijom i uzv om. Otkad sam dosla doma, srce mi lupa ko ludo. I jos jedan jako iritirajuci simptom. Radim npr rucak i dodje mi nekakva grozna navala vrucine. Bez znojenja. I tako dva tri puta dnevno.  Nemam snage za naobicnije kucanske poslove. Jedino o cemu mislim non stop su ti grozni simptomi, prema klincima sam zivcana , a znam da im trebam zdrava , no ja jednostavno ne znam koji je moj problem. Naravno, najvise me strah srca , iako znam da sam mlada, nikad s njim nisam imala problem.

Zara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #5 : Srpanj 21, 2016, 21:33:43 poslijepodne »
I da. Prije sam obozavala ljeto, a sad jedva podnosim vrucine , jedva disem kad uprzi. Ne znam stvarno u cemu je stvar.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #6 : Srpanj 22, 2016, 04:26:33 prijepodne »
Onda bi mogla biti više anksioznost uzrokom raznih simptoma nego što je to sama kičma. Kičma ima određene probleme, ali oni su vrlo lako rješivi. I osjećaj gušenja svakako može biti povezan s napadima panike. A ni to nije nešto što se ne može riješiti, samo treba posjetiti pravog liječnika, a to je psihijatar. Ne treba se sramiti, psihički poremećaji su dosta česti (drugi po redu u RH po uzrocima invaliditeta), samo se uz njih vezuje gadna socijalna stigma. Ali zbog stigme se ne može zaboraviti na mentalno zdravlje. Žao mi je da te to pogađa, ali već kad si i sama svjesna da se radi o anksioznosti (tu svakako spadaju i navale vrućine ili tzv. "valunzi", zatim osjećaj palpitacije - to je kad ti srce lupa ko' ludo) onda bi trebala na tome poraditi. Inače, anksioznost i problemi sa zdravljem su usko povezani jer jedno pogoršava drugo, upadne se u zatvoreni krug koji treba prekinuti. U principu psihijatri ordiniraju farmakološku terapiju, a dolazi svakako u obzir i psihoterapija (ali stručna, ne ona koju prodaju u Astro Showu) i onda kad se smiri napad anksioznosi smanje se i fizičke tegobe. Potraga za raznim bolestima može biti kontraproduktivna kad je u pitanju anksioznost.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #7 : Srpanj 22, 2016, 07:07:04 prijepodne »
Bravo Henrik   :-* to si sad lijepo stručno objasnio. Sad da neidem u detalje opet,ali mislim da sam baš tebi Zara već tu pisala da sam imala recimo slične probleme. Isto su naslikavali srce jer je lupalo ko ludo,pa holteri,pa kod neurologa pa mislim da je Eeg slikanje mozga i Ct mozga jer sam imala i užasne glavobolje. Dijagnoza je bila migrena,ali sam nakon par mjeseci pukla i završila kod psihijatra i od onda je sve krenulo na bolje. Dijagnoza je bila teška depresija bez nekakvih epizoda,šifru bolesti pamtim još F32.2....i za mjesec dana sve se već vratilo na svoje. Liječenje je trajali skoro dvije godine,tako sam dugo pila tablete. I sad sam druga osoba i nikad me nije bilo sram to priznati,čak i prepoznam ljude s tim problemima i nekoliko sam ih i savjetovala da odu kod liječnika.
Nisi napisala da li si išla psihijatru? Ali vjeruj da je kod tebe u pitanju nešto takvoga,a vidim da si i sama svjesna. Samo potraži pomoč i taj pritisak u prsima će brzo nestati,a ti ćeš biti sretna i vesela mama.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Zara

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #8 : Srpanj 22, 2016, 13:30:24 poslijepodne »
Hvala vam na savjetima i iskustvima, malo mi je lakse. Kod psihijatra sam bila prije nekih 6 mj, dijagnosticirala mi je anksiozno panicni poremecaj. Dala mi je normabel od 2 mg da pijem tri puta dnevno i zoloft ako mi normabel ne pomogne. Naravno, normabel mi jako malo pomogne, jedino mi malo opusti misice vrata kad me boli. Zoloft ne pijem jer dojim , psihijatrica mi je rekla da neke zene piju uz dojenje ali ne bih se zezala s tim. Razmisljam krenuti na psihoterapiju, mozda uspijem bez lijekova, jer ovo je uzas, kvaliteta zivota mi je ravna nuli.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #9 : Srpanj 22, 2016, 14:34:53 poslijepodne »
Ako je mami kvaliteta života na nuli onda je velika vjerojatnost da će biti i djetetu zato ozbiljno razmisli o zamjenskom mlijeku za dijete, kao i o lijekovima čiji djelotvorni sastav ili nusprodukti ne ulaze u majčino mlijeko. Zoloft je dobar lijek za liječenje depresije i moj prijatelj ga je godinama uzimao kao jedino sredstvo da si održi kvalitetu života, a mlađi od mene čak. Sad je u ranim tridesetima, odselio se u Kanadu i više ga ne uzima jer je nakon nekog vremena depresija prošla. Kao što se dogodilo i kod Ladyanite. Ne mora biti da neko stanje traje do kraja života. Psihoterapija se u pravilu ordinira sa lijekovima, zato što se akutna psihička stanja ne mogu smiriti razgovorom i aktivnostima samoanalize. Isto tako, psihoterapija zahtjeva i dosljednost pacijenta i njegovu kontinuiranu uključenost da bude učinkovita. Kod psihijatrice vrijedi otići na kontrolu i vidjeti kako i što dalje; otvoreno porazgovarati o promjeni lijeka s obzirom na dojenje (koriste ga inače samo one žene kod kojih korist premašuje rizike). Inače, ovo sve znam zato što godinama radim u području prava osoba s duševnim smetnjama, autor sam Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama i član Državnog povjerenstva koje se bavi specijalno njihovim pravima, prema tome vidio sam u životu od depresije do vrlo teških poremećaja, a kroz kičmu sam neke i sam iskusio, kao što su oboje anksioznost i depresija. To kad se pomiješa sa kroničnom boli odmah je duplo gore jer ne vidiš izlaz i samo se vučeš kao krpa.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Nalaz RTG a
« Odgovori #9 : Srpanj 22, 2016, 14:34:53 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com