Autor Tema: Odricanje  (Posjeta: 12189 )

0 Članova i 62 Gostiju pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odricanje
« : Kolovoz 08, 2010, 18:47:03 poslijepodne »
Prije par dana netko je spomenuo odricanje od novog automobila zbog boli u voznji. Htio bi pitati na koji nacin ste s pomirili s odricenjem poput plesa, omiljenog sporta,...
Jeste li pronasli nesto drugo s cime nadomjestate stvari koje ne mozete raditi?
Ja sam se obozavao baviti razlicitim sportovima (tenis, kosarka, odbojka), a sad sam prisiljen na plivanje i vjezbanje u teretani. Ne nedostaje mi toliko aktivnost drugih sportova vec to sto su drugi sportovi kolektivni i osim sporta predstavljaju i druzenje. Znam da je ovo sa sportom prilicno nebitna stvar. Prilicno sam se pomirio sa citavom situacijom i cesto si kazem "U sljedecem zivotu..."
« Zadnja izmjena: Kolovoz 08, 2010, 19:25:28 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #1 : Kolovoz 08, 2010, 20:52:04 poslijepodne »
Teško je to.. ja sam se već davno odrekao omiljenog jogginga, zatim planinarenja na dulje ture, onda sam i kratke ture morao svesti na minimum. Zatim sam se odrekao i teretane jer mi je i takvo vježbanje prouzrokovalo bol a u zadnje vrijeme je otpala čak i vožnja biciklom.
Preostalo mi je samo hodanje.

Teško mi je naći neku zamjenu, leđno plivanje u bazenu mi nekako teško ide a i više sam orijentiran na outdoor aktivnosti.
Uglavnom, život mi više nije isti a nekako duboko u sebi se nadam da ovo stanje nije zauvijek.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Odricanje
« Odgovori #2 : Kolovoz 08, 2010, 23:39:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
nekako duboko u sebi se nadam da ovo stanje nije zauvijek.

Tako je bilo i kod mene. Non stop su mi pricali da je privremeno i da mi nije nista, a nakon nekog vremena shvatis da je trajno. I ma koliko se trudis stanje ne ide toliko na bolje da mozes sve kao i ranije. Nadam se da kod tebe to nece biti slucaj.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #3 : Kolovoz 09, 2010, 10:49:58 prijepodne »
Bojim se da će i kod mene puno toga ostati za "sljedeći život"...
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #4 : Kolovoz 15, 2010, 22:20:44 poslijepodne »
Ja sam se odrekla vožnje automobila, jednostavno me strah da mi noga ne zablokira u ključnom trenutku. Plesat sam gotovo zaboravila...no počela sam se pentrat kojekuda, pa se nadam da bi uskoro mogla i na Sljeme. Ne odričem se vožnje biciklom; što više vozim, to mi je bolje.
Operacija L4/L5 2007. godine

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #5 : Kolovoz 17, 2010, 08:06:53 prijepodne »
Ma sve dok čovjek nije prikovan za postelju dobro je. Čega god se morala odreći uvijek znam da mi može biti i puno gore. A za to što me okolina ne razumije več me odavno prestalo biti briga.

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #6 : Kolovoz 17, 2010, 09:27:14 prijepodne »
Jučer nisam izdržao i ohrabren djelovanjem blokada sam odvozio 20ak kilometara na biciklu.
Pa da vidimo  :)
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Odricanje
« Odgovori #7 : Kolovoz 17, 2010, 10:44:02 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jučer nisam izdržao i ohrabren djelovanjem blokada sam odvozio 20ak kilometara na biciklu.
Pa da vidimo  :)

Hrabro nema sto. Sretno  :)

Ponekad pomislim koliko je toga u glavi, a koliko je stvarno nepohodno stediti se i paziti.
Jucer mi je na pamet pala stara narodna "Cuvaj se i Bog ce te cuvati"
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #8 : Kolovoz 18, 2010, 08:12:48 prijepodne »
I ja se "preforsiram" kad nema bolova ili kad su slabi ali zato platim to sutradan   ;D

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #9 : Kolovoz 18, 2010, 11:19:16 prijepodne »
Nisam se preforsirao - 20 km su tri kruga oko Jaruna.
Ne boli (još)  ;D

Jučer sam gledao neki spot u kojem ljudi trče.. Odmah sam dobio želju ali sam se suzdržao. Trčati se ipak ne usudim.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2010, 11:21:43 prijepodne dugavski »
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #10 : Kolovoz 18, 2010, 20:31:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nisam se preforsirao - 20 km su tri kruga oko Jaruna.
Ne boli (još)  ;D

Jučer sam gledao neki spot u kojem ljudi trče.. Odmah sam dobio želju ali sam se suzdržao. Trčati se ipak ne usudim.

Čestitam! I ja sam počela sa 20 km, sada sam na 35 km. Trčati se ni ja ne usudim i to neću ni pokušavati.
Samo naprijed! Slušaj svoje tijelo što traži i može i to mu i daj!  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #11 : Kolovoz 18, 2010, 22:15:27 poslijepodne »
Vidjet ćemo :)  Za sada samo bicikl.. možda lagano planinarenje za vikend.

Danas sam primjetio da opet mogu dugo sjediti u kafiću. Od toga sam se recimo potpuno odvikao, isto kao i od cjelovečernjih sjedenja
po nekakvim feštama i sl. Nakon dva-tri sata bi jednostavno morao otići.
Dugo nisam bio ni u kinu jer nema šanse da odgledam cijeli film.
Kad malo bolje razmislim lista odricanja je prilično dugačka.


« Zadnja izmjena: Kolovoz 19, 2010, 00:07:35 prijepodne dugavski »
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #12 : Kolovoz 18, 2010, 23:56:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znam da je ovo sa sportom prilicno nebitna stvar.
Ma nebi ja bas rekla da je to nebitna stvar.
I ja sam se isto odrekla svega sta sam volila radit, skijanja, bicikle, kupanja u moru temperature nize od 24, kampiranja, putovanja, ma svega šta sam radila u zivotu i sta je moj zivot cinilo mojim zivotom. Sad se osjecam ko da zivim neciji tudji zivot, i to dosadan za poludit.
I znam da nije najgore sta ti se moze dogodit da moras prestat skijat dok drugi ljudi umiru ili se ne mogu dignit iz kreveta. Al ima i onih sta skijaju sa 60 godina. I ljubomorna sam ko pas na nih!!!!
I ja se tjesim da je ovo privremeno, al nazalost sve sam blize tome da si priznam da sam ipak odskijala i odbiciklirala svoje :(:(
Uvijek sam se cudila ljudima kojima je domet provodit dane i GO kuci u kaucu i za TV-om. Sad im zavidim. Lakse bi mi palo ovo sve da sam jedna od takvih :)
E da i zadnje sta me od odricanja dotuklo je to sta vise ne smijem ni pivo popit, iz nekog neobicnog razloga imam glavobolju nakon jedne pive?? Pa di je tu pravda?hehe hehe hehe
Ne smijes jest radi kila, pit pivu radi glavobolje, bavit se sportom radi hernija??? Pa sad vi meni recite sta da ja radim po cili dan, i da sam normalna poludila bi :)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 19, 2010, 00:00:51 prijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Odricanje
« Odgovori #13 : Kolovoz 19, 2010, 00:54:58 prijepodne »
Što se tice odricanja, skijanja mi nije nimalo žao i onako sam se bojao, hehe. Danas sam nakon tri godine provozao biciklo, nekih 1km. Da vidite kako mi mišici igraju na nozi, a tek tupa bol. Grdno sam se prevario. :(
I mene je dotuklo što sam se odrekao piva, evo sada ce skoro 6 dana kako nisam pio. Poceo piti Lyricu, pa me sve strah onih silnih reakcija.
Još da mi se odrec bolova....
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Odricanje
« Odgovori #14 : Kolovoz 19, 2010, 10:46:13 prijepodne »
Tesla vidim da ti je stanje nepromijenjeno i moje je takodjer , al ja se jos nisam operisala.

Negdje sam stavila clanak na forumu na jednom postu kako rjesavaju priraslice u francuskoj, nekom otopinom ne sjecam se tacno, nekom pomogne nekom ne zavisi. Uglavnom tretman je bezopasan, cini mi se ne radi se u Hrvatskoj tako da bi se morao zaputiti do EU.
Vidim pijes lyricu, ja sam pila neurontin i bilo je bolje, al kad me je spucala noga nakon dva mjeseca brzo sam se prosla tih tableta. Otkako ga ne pijem sve se staro vratilo al srecom rijetko je kad ne mogu na nogu. Plivanje pomze sto se tice lakseg sjedenja cini mi se al se moras naplivati lijepo svaki dan ;D Jedino sto jos uvijek od onih stvari nema nista kao i mokrenje je problem veliki ;D

Inace, jesi li radno spososban bar to ?
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Odricanje
« Odgovori #15 : Kolovoz 19, 2010, 23:34:24 poslijepodne »
Sena, odgovor je na ovom linku: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da ne idemo u off topic
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #16 : Kolovoz 20, 2010, 11:03:56 prijepodne »
Ovo je prava tema za mene.

Operirana sam prije skoro dva mjeseca i još je rano govoriti čega sam se/ću se odreći.

Činjenica je da sam se morala odreći nošenja svoje male djevojčice (kojoj je sad devet mjeseci). I raznih igara s djecom.
Ovo ljeto sam se odrekla kupanja (sad kad bih već i mogla, more je danima 18-20oC). I barke. Muž me je pitao hoćemo li ikad više moći ići s barkom, a ja ne znam čemu se mogu nadati.

Ne znam ni koliko ću se u budućnosti moći voziti autom.

O planinarenju...rano mi je još razmišljati.

O poslu kojeg volim, ali je zahtjevan za moju kralježnicu ("srećom" sam na porodiljnom pa se poslom najmanje opterećujem), razmišljam...

Iz dana u dan se sjetim nekih svojih omiljenih aktivnosti pa se zapitam jesam li s tim završila u ovom životu.

Ali se nadam najboljem jer me više ne boli, jer ima puno gorih stvari, jer su mi djeca zdrava, obitelj podrška. Ne znam, možda živim u iluziji...ali volim bit optimistična, a to je puno lakše dok ne boli.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Odricanje
« Odgovori #17 : Kolovoz 20, 2010, 12:14:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
I barke. Muž me je pitao hoćemo li ikad više moći ići s barkom, a ja ne znam čemu se mogu nadati.
Uh na ovo sam i zaboravila. Imamo blizu kuce u moru jedrilicu od 9.5m koja skuplja travu u moru, u 5 godina 3 puta smo isplovili i drugi dan me vratili doma u ležećem :(
A o odlascima na lignje i hobotnice da ne pricam, to je isto daleka proslost :(
Muz po cile dane cita otvoreno more i gleda koji bi brod mogao jednog dana kupit, ko ce mu objasnit da s 27 godina ima beteznu zenu koja vjerojatno nikad nece moc u brod.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre