Autor Tema: Otkazi za vrijeme bolovanja  (Posjeta: 6530 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Otkazi za vrijeme bolovanja
« : Srpanj 07, 2009, 16:36:02 poslijepodne »
Ovo baš ne kontam, svako malo na forumu se pročita da je neko tokom oporavka ostao bez posla .. Pa kakvi  su to ljudi da tek tako daju otkaze. Užas. istina ja jesam jedno vrijeme bila pod psihičkim pritiskom sad već bivše šefice koja vjerovala tek kad se srušim.. bilo mi je došlo da sama dam otkaz i onda skontam šefovi se mjenjaju irgeti ostaju :).Im ali ikakve zaštite kad se radio o ovim otkazima????

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #1 : Srpanj 07, 2009, 17:59:45 poslijepodne »
Ja sam dobio otkaz nakon 6 mjeseci bolovanja, tj. kada mi je istekao ugovor o radu.
Prema zakonu Federacije BiH, u koga je ugovor za stalni radni odnos, nebi smio dobiti otkaz. Isto tako ko je imao dokazanu povredu na radu, ne smije se davati otkaz onome sto istekne ugovor sve dok je na bolovanju.

Firma koja je meni dala otkaz, kasnije sam saznao da je u tom periodu  primala nove radnike. Nisam siguran dali bih trebao podnijetu tuzbu.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #2 : Srpanj 07, 2009, 18:45:18 poslijepodne »
iskoristi da je istekao Ugovor.Možda da probate posavjetovati se s advokatom? ja sam isto u BiH i imam stalni posao.. jedini problemi su bili oni po prnicipu zdrav bolesnom ne vjeruje.. ali to je tek po koji pojedinac..

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #3 : Srpanj 07, 2009, 20:00:40 poslijepodne »
Meni je također za vrijeme trajanja bolovanja istekao ugovor tako da sam preko zdravstvenog imala pravo na mjesec dana bolovanja i naknadu u iznosu 70% od iznosa plaće a sada me čeka burza rada ???
Mislim da bi me takva sudbina snašla i da nisam bila na bolovanju jer se gospođa koju sam ja mijenjala vraća na posao. Sada se samo nadam da ću sa svojom dijagnozom uspijeti naći posao (u struci naravno)! Pozdrav

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #4 : Srpanj 07, 2009, 20:09:41 poslijepodne »
Sretno.Možda sa malo starijom djecom, koju ne moraš nosati?

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #5 : Srpanj 07, 2009, 23:02:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni je također za vrijeme trajanja bolovanja istekao ugovor tako da sam preko zdravstvenog imala pravo na mjesec dana bolovanja i naknadu u iznosu 70% od iznosa plaće a sada me čeka burza rada ???
Mislim da bi me takva sudbina snašla i da nisam bila na bolovanju jer se gospođa koju sam ja mijenjala vraća na posao. Sada se samo nadam da ću sa svojom dijagnozom uspijeti naći posao (u struci naravno)! Pozdrav

Magi, žao mi je zbog otkaza. No, vjerujem da kad se oporaviš, da nećeš imati ni potrebu isticati da si imala operaciju kralježnice. Nažalost, živimo u društvu u kojem moramo skrivati svoje bolesti. Evo, ja sam nedavno morala sklopiti jedno osiguranje, a kad su me pitali jesam li zdrava - ispalila sam k'o dren  :). Doduše, taj sam se dan i dobro osjećala, ali sam si poslije mislila kako je bolje da sam tako rekla jer da sam im krenula objašnjavati, krenule bi predrasude i....znaš kako to već kod nas ide. iskreno se nadam da nećeš imati problema s pronalaskom drugog posla. Bitno je sada da se dobro oporaviš. Sretno!
Operacija L4/L5 2007. godine

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #6 : Srpanj 07, 2009, 23:17:23 poslijepodne »
Slažem se s Jasnom da nažalost možda neke stvari treba prešutiti,ali da ipak probaš da ne radiš s bebama, njih ipak treba nositi, previjati .. težina  i saginjanje. Divan ti je posao,ali i zahtjevan.Puno sreće

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #7 : Srpanj 08, 2009, 20:36:36 poslijepodne »
zato se i nadam da ću se i vratiti u svoj vrtić gdje sam radila 2god. (a rekli su da će me čim se otvori mjesto zvati) jer znaju cijelu moju situaciju a uz to bi položila tečajeve nekog jezika npr. engleskog kako bi izbjegla rad s djecom u jaslicama barem par godina. Ne volim lagati ali ako mi nebude druge morat ću i o svom zdravstvenom stanju.pozdrav

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #8 : Srpanj 08, 2009, 21:46:29 poslijepodne »
Joj, Magi, da me ne bi krivo shvatila, nisam ni ja za laganje. Mislila sam na to da će ti sada nakon operacije biti bolje, kao što je to i meni. Doista, ja se nikada ne bih mijenjala za ono razdoblje prije operacije. A o samoj operaciji ne želim govoriti jer bi se to u našem društvu koje je puno predrasuda, shvatilo kao da sam teško bolesna. Ja se doista ne osjećam teško bolesnom, kao što sam to bila prije operacije. Nadam se da sam pojasnila  :)
Operacija L4/L5 2007. godine

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #9 : Srpanj 08, 2009, 22:03:18 poslijepodne »
Mislim da niko nije mislio na bukvalno laganje. Mislim ono da dođe i kažće e ja sam super dajte mi da radim , mopgu sve.. i Onada da je zakči, nadajmo se nikad više, dok previja djete.. nego jdnostavno a ako se ukaže prilika bez puno frke kaže npr. da bi volila raditi s malo satrijom djecom. tako nekako a ne da  kaže ja ne mogu ovo, ne mogu ono..

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #10 : Srpanj 08, 2009, 22:53:31 poslijepodne »
Upravo tako i ja razmišljam i luda sam od tih glupih predrasuda. Čak mislim da bih ponovno mogla raditi u jaslicama ali ne onako kako sam to prije radila-dizanje po njih dvoje-ne iz potrebe nego iz gušta itd. Što se tiče previjanja danas postoje stepenice kojim se djeca uz držanje za ruku sama penju na previjanje(ja ih na žalost nisam imala ali nakon moje dijagnoze odlučili su ih nabaviti). Da najgore je u svemu to nabijanje na nos-ti imaš bolesnu kralježnicu! Dođe mi da dreknem-NEEEE JA SAM IMALA BOLESNU KRALJEŽNICU jer tek sad osjećam da je zdrava. Znam da moram paziti i to mi stalno zvoni u glavi i znam bit će mi teško pogotovo na početku raditi ali dok imam želju i volju nedam se.Dovoljno se sama ubijam s mislima hoću li moći sve jer sam u radu s djecom bila dosta aktivna u smislu fizičkih aktivnosti tako da mi ne treba još netko tko će procjenjivati moj rad na temelju moga zdravlja. Samo želim raditi i nadati se da će s vremenom sve biti ok.pozdrav

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Otkazi za vrijeme bolovanja
« Odgovori #11 : Srpanj 09, 2009, 01:56:01 prijepodne »
Biće sve to kako  treba. Nadati se. Ja se dizanja iskreno najviše plašim. Nedavno nezgodno ponesem par kesa i prvi put zaboli ,ali samo malo, od operacije. Treba se paziti. A kad razmislim ma sve je ritik, duigo nsjedenje, digo stajanje, dizanje, saginjanje.. a može se i to nekako  prevazići.

 

Nagradne igre