Autor Tema: problemi s kralježnicom  (Posjeta: 7879 )

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

masssimo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
problemi s kralježnicom
« : Ožujak 22, 2010, 15:42:34 poslijepodne »
Poštovani ljudi sa foruma !
Evo već duže vrijeme osjećam bol u kičmi i peckanje između lopatica. Sa tim simptomima moj dr. me poslao na RTG kičme.
i na nalazu piše doslovno: Na RTG snimkamaLS segmenata kralješnice lumbalna lordoza je aplanirana .diskretna deviacija u lijevo. SuženjeI.V. prostora L5/S1. Sklerozacija pokronih ploha trupova kralježaka, te rubni osteofiti.
Molio bi Vas mišljene ili  neko iskustvo ako je neko imao takav ili sličan  nalaz i je se moram zabrinuti za to
Unaprijed zahvaljujem i očekujem što skori odgovor od dobrih ljudi sa foruma
Sa štovanjem

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: problemi s kralježnicom
« Odgovori #1 : Ožujak 22, 2010, 16:54:35 poslijepodne »
Dobrodošao na forum!
Ne moraš se jako zabrinuti, ali oprez je potreban. To su početne degenerativne promjene, znači lagano krenuti fizijatru.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: problemi s kralježnicom
« Odgovori #2 : Ožujak 22, 2010, 22:08:23 poslijepodne »
Massimo dobro došao!!Mislim da panici nema mjesta,vježbe i pratiti situaciju ;)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: problemi s kralježnicom
« Odgovori #3 : Ožujak 23, 2010, 02:53:05 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Poštovani ljudi sa foruma !
Evo već duže vrijeme osjećam bol u kičmi i peckanje između lopatica. Sa tim simptomima moj dr. me poslao na RTG kičme.
i na nalazu piše doslovno: Na RTG snimkamaLS segmenata kralješnice lumbalna lordoza je aplanirana .diskretna deviacija u lijevo. SuženjeI.V. prostora L5/S1. Sklerozacija pokronih ploha trupova kralježaka, te rubni osteofiti.
Molio bi Vas mišljene ili  neko iskustvo ako je neko imao takav ili sličan  nalaz i je se moram zabrinuti za to
Unaprijed zahvaljujem i očekujem što skori odgovor od dobrih ljudi sa foruma
Sa štovanjem

Ovdje smo vecinom 'amateri'. Osim Neura. Jesi bio kod specijalista? Kakvu imas bol i kada se javlja?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: problemi s kralježnicom
« Odgovori #4 : Ožujak 23, 2010, 23:15:42 poslijepodne »
Bojane mislim da Neuro prati forum i kad vidi nešto što je problematično ostavi svoj komentar,na ono što nije problematično ne daje komentare,a mislim da ni nama neće zamjerit na našim laičkim komentarima, jer naši komentari nisu toliko ni bitni kad problem nije toliko velik. ;)

masssimo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: problemi s kralježnicom
« Odgovori #5 : Svibanj 26, 2010, 12:28:42 poslijepodne »
 hvala Vam dobri ljudi  na odgovorima i razmišljanjima
 šta se tiče mojih bolova  , javljaju se povremenio nakon   dužeg sjedneja ili stajanja (cca do jedan sat) a i  povremeni trnci u nogama   i   rukama i to nakon tog sjedena  rada za kompićem
 fitiatar mi je dao terapiju strujim  magnet i vježbe ( nakon dva dana imam čak još jače bolove u  tom djelu kralježnice ( 15 cm od struka na goe )
  havala  Vam još jednom sa sljedećim savijetima i razmišljanjima

masssimo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: problemi s kralježnicom
« Odgovori #6 : Svibanj 26, 2010, 12:43:13 poslijepodne »
  dali ima neko  iskustva  sa  MBT cipelama  i power platom ili sličnim spravama a, ima istih problema sa kralježnicom

 

Nagradne igre