Autor Tema: Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda  (Posjeta: 10483 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda
« : Prosinac 20, 2011, 20:20:31 poslijepodne »
S obzirom da nema poboljšanja kod moje dijagnoze hernia disci T7-T8, T10-T11, uputili su me (po 23-i put) na pregled kod fizijatra.

Nakon pregleda i mjerenja torakalnog dijela, fizijatar me polegao na leđa. Nakon toga je izuo cipele i stao nad mene, te mi rukama uhvatio glavu (straga)  i pritisnuo na neke točke iza glave vukavši moju glavu prema "van" (kao da je želi iščupati :) To je potrajalo oko 20-30 sekundi.
Pošto uz hernie imam i neko presavinuće vratnih žila (kinking ACI), počelo me boljeti uz laganu vrtoglavicu, a dr. fizijatar se tada zaustavio.

moja pitanja:
- može li se što desiti nakon takvog pregleda, te da li netko ima slična iskustva?
- dobio sam informaciju da će se hernije torakalnih diskova kalcificirati s vremenom (okoštati), te da će ova notorna bol prestati. Može komentar?
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda
« Odgovori #1 : Prosinac 21, 2011, 08:47:40 prijepodne »
Poštovani,
Fizijatar koji je to učinio po meni ne bi vise trebao raditi taj posao, neka konobari pa će možda manje štete napraviti. Torakalna diskus hernija se liječi ili nikako ako je mala ili operacijom. Fizikalan th tu ne pomaže radi specifičnih anatomskih odnosa koji vrijede u torakalnom dijelu kralježnice.
Lp,
Dr. Saftic


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
S obzirom da nema poboljšanja kod moje dijagnoze hernia disci T7-T8, T10-T11, uputili su me (po 23-i put) na pregled kod fizijatra.

Nakon pregleda i mjerenja torakalnog dijela, fizijatar me polegao na leđa. Nakon toga je izuo cipele i stao nad mene, te mi rukama uhvatio glavu (straga)  i pritisnuo na neke točke iza glave vukavši moju glavu prema "van" (kao da je želi iščupati :) To je potrajalo oko 20-30 sekundi.
Pošto uz hernie imam i neko presavinuće vratnih žila (kinking ACI), počelo me boljeti uz laganu vrtoglavicu, a dr. fizijatar se tada zaustavio.

moja pitanja:
- može li se što desiti nakon takvog pregleda, te da li netko ima slična iskustva?
- dobio sam informaciju da će se hernije torakalnih diskova kalcificirati s vremenom (okoštati), te da će ova notorna bol prestati. Može komentar?

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda
« Odgovori #2 : Prosinac 21, 2011, 11:30:37 prijepodne »
Poštovani,
može li barem kratko objašnjenje koju je štetu mogao napraviti tijekom ovakvog pregleda (da li je to bio pokušaj ekstenzije, čega već)? Oko okoštavanja diskova također ne znam koliko je to ispravna tvrdnja?
Dosad sam prošao par ciklusa fizikalnih terapija i nema nikakvog napretka, a sada bih trebao proći terapiju skolioza (koje nemam) po Katharini Schroth.
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2011, 11:34:17 prijepodne NoNick »
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

Kraljeznica.com forum

Odg: Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda
« Odgovori #2 : Prosinac 21, 2011, 11:30:37 prijepodne »

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda
« Odgovori #3 : Prosinac 21, 2011, 14:04:35 poslijepodne »
O frende da se i ja ukljucim u raspravu...:)
Ukratko,nema spasa nama torakoboljcima...to je jedan jedini zakljucak.
Ja sam planirao cak i neke vjezbe nesto da pomogne,ali kako je i sam doktor rekao fizikalna ne pomaze...tako da uzalud.
Nema nam spasa :)
P.S. Doktor,jeste li culi ikada za proloterapiju?
Navodno pomaze kod torakalne kraljeznice.
Ili preporuka za nesto drugo,jer i ja pomalo vec vrištim...Hvala
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2011, 14:07:17 poslijepodne kicmenac »
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Kraljeznica.com forum

Odg: Pregled fizijatra - torakalna / vratna kralježnica, neuobičajena metoda
« Odgovori #3 : Prosinac 21, 2011, 14:04:35 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com