Autor Tema: spinalna fuzija život poslije  (Posjeta: 10125 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

dado

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
spinalna fuzija život poslije
« : Ožujak 24, 2010, 11:27:22 prijepodne »
pozdrav svima.javljam se poslije spinalne fuzije l5 s1. unaprijed se ispričavam na pravopisnim greškama jer je tipkanje u krevetu nezgodno.Nažalost čeka me dugotrajno ležanje kako bi se sve došlo na svoje mjesto.
Operaciju nisam mogao izbjeći,budući da mi je disk otišao,te sam mogao očekivati samo komplikacije.Do sada sam se bavio sportom dizao tegove,kettlebele,trčao,no sve će se to morati promjeniti.
Imam dosta pitanja vezanih za postoperativno bavljenje sportom. Što ću smjeti? Koliko dugo nakon oporavka? Ne mogu se pomiriti s činjenicom kako ću ostatak života samo smjeti plivati,lagano šetati i sl. Čitao sam kako postoji dosta slučajeva vrhunskih sportaša koji su se vratili sportu nakon zahvata?
Any advice?

GSM

  • Gost
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #1 : Ožujak 24, 2010, 11:34:10 prijepodne »
Sve ovisi... Kakva ti je fuzija radjena i gdje, sto je koristeno za brze zarastanje (kost, kostana srz, kombinacija, ili mozda cak BMP)?

Ja nisam bas nailazio na tekstove da se netko bavi sportom nakon fuzije, ali sam vidio da se poneki ljudi osjecaju jako dobro i da vise uopce ne koriste lijekove protiv bolova. Takodjer je Davor na forumu spomenuo jednog covjeka koji se osjeca kao da nema sarafe u sebi...

Budi spreman na drasticno mijenjanje zivotnih navika i aktivnosti.....
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2010, 11:35:58 prijepodne GSM »

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #2 : Ožujak 24, 2010, 14:06:52 poslijepodne »
ako sam dobro shvatio tebi je prva operacija bila odmah fuzija?

Kraljeznica.com forum

Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #2 : Ožujak 24, 2010, 14:06:52 poslijepodne »

dado

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #3 : Ožujak 24, 2010, 16:00:14 poslijepodne »
rađena mi je spinalna fuzija s komadom vlastitog diska kao osnovicom između kralježaka,te je sve to učvršćeno titanijumskim vijcima. tako sam barem ja shvatio. Što se tiče bavljenja sportom našao sam  kako je nekoliko ufc boraca imalo slične tegobe,a opet su u ringu (npr tito ortiz).Naravno da  nisam freak pa riskirao svoje zdravlje,ali držim da ukoliko su oni mogli nazad u ring moći ću i ja ponovo basket, nogomet itd.

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #4 : Ožujak 24, 2010, 17:48:33 poslijepodne »
Vjerujem da se može rekreativno baviti sportom i nakon fuzije. Profići su druga priča. Što se tiče Ortiza njega je načeo Randy Couture još 2003. Baš me zanima koliko dugo će izdržati još. Samo da Titek ne ostane ne dao Bog bez noge kao naš.

GSM

  • Gost
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #5 : Ožujak 24, 2010, 18:18:51 poslijepodne »
dado, ako sam te dobro shvatio tebi je radjena samo stabilizacija/fiksacija, ali molim te ispravi me ako grijesim...  Ovo zakljucujem iz toga sto kazes da je disk ostao.

GSM

  • Gost
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #6 : Ožujak 24, 2010, 18:38:06 poslijepodne »
Malo nevezano za konkretnu temu, ovom sportasu je radjena XLIF fuzija, lateralna fuzija koja se radi "sa strane" razdvajanjem jednog misica, ne dira se niti jedan misic ledja. Relativno je nova procedura...

dado

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #7 : Ožujak 24, 2010, 20:18:23 poslijepodne »
koliko razumijem nalaz riječ je o fiksaciji,dva vijka,a komad diska mi je stavljen kao spoj između l5 i s1.
Iskreno, najgore mi je ležati i ležati. To ubija!

GSM

  • Gost
Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #8 : Ožujak 24, 2010, 20:26:03 poslijepodne »
Da, to je transpedikularna fiksacija, vjerojatno perkutana (Trauma?). Nije ti nikakav "novi" disk stavljan, vec je jednostavno tvoj ostao.

Moja je mama nedavno imala fuziju (znaci disk vadjen), malo veci zahvat od tvoga. Nije dobila nikakvu zabranu, cak stovise - smije raditi sto god zeli do granica dok bol ne "probija". Mislim da nisi ogranicen na lezanje, osim ako te bol ne sputava.

Pozdrav

Kraljeznica.com forum

Odg: spinalna fuzija život poslije
« Odgovori #8 : Ožujak 24, 2010, 20:26:03 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com