Autor Tema: stolci... ne samo stolci, svašta  (Posjeta: 15406 )

0 Članova i 22 Gostiju pregledava ovu temu.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
stolci... ne samo stolci, svašta
« : Svibanj 25, 2009, 18:47:25 poslijepodne »
dakle, vratiti se treba poslu. osam sati sjedenja na neudobnom stolcu zasigurno neće pogodovati mojoj "truloj" kralježnici.

ima li kakvih dobrih stolaca za pristojan novac? čula sam za neke, ali za njih treba dati 20-30 tisuća kuna, a ja toliko nemam.

a ona čuda za klečanje? doduše, tko bi klečao 8 sati, ali možda kombinacija klečanja i sjedenja.

možda znate za neke druge stvari koje bi mogle olakšati život, ako ništa pomoći da se bolest zadrži tu gdje jest (stanje mi se iz meni nepoznatog razloga poboljšalo, bol se smanjila, čak i slavno palo stopalo pomalo radi, osjet imam u gotovo cijeloj nozi).

naravno, operacija me još uvijek čeka odlučim li se na nju i ako se stanje ponovno pogorša, ali probala bih konzervativnim metodama najprije. čamim u mckenzijevim položajima, nastojim izbjegavati nagle pokrete i fleksije, šećem koliko mogu... i sve je to ok, ali sutra treba raditi i odsjediti smjenu... bit će pomalo čudno ako budem vježbala mckenzijeve vježbe na poslu, ali znala sam se osramotiti (ne na poslu) i pod utjecajem alkohola pa nikom ništa... a ovo čak i nije sramoćenje, više neobičnost.

da,da... pitam se jesam li donijela ispravnu odluku, ali donesena je i treba živjeti s njom...

ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #1 : Svibanj 25, 2009, 19:28:51 poslijepodne »
Iste nas muke more, i ja sam danas u potrazi za nekakvim stolcima i ostalim čudima koje bi mi olakšale sjedenje...mene prvenstveno interesira kako si poboljšati situaciju prilikom vožnje jer mogu normalno biti na poslu ali nakon vožnje kući čim izađem iz kola krenu bolovi...nisam sama pametna da li staviti neki jastučić, da li noga kojom pritišćem gas i kočnicu ( a koja me boli) treba biti u savijenom ili pak u što više ispruženom položaju, pa ako netko ima kakav savjet.
A kao i ti sam odgodila operaciju za jesen, naravno ako se nešto ne iskomplicira u međuvremenu, ali me brine što osim vježbi koje napravim ništa drugo ne činim, u početku sam išla šetati a sad mi je po ovoj vrućini mrsko, mislim da je more još prehladno za plivanje, a nisam sigurna da li bih mogla voziti sobni bicikl.
Inače kako je bilo ovo je prilično dobro...
L5/S1 ekstruzija

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #2 : Svibanj 25, 2009, 20:20:31 poslijepodne »
e, i meni je vožnja problem, ali boli me "sretnija" noga, dakle ona za kvačilo. mrzim gradsku vožnju, a na semaforima sam se naučila držati u "leru".
ja šećem ma koliko mi je vruće, ali svaki mi se put nakon tri dana na poslu (a tamo nema šetnje) vrate bolovi pa se sad pomalo bojim povratka na posao. u nadi je spas (i u zaldiaru, naravno :D)

bila sam danas u trgovini gdje drže ortopedska pomagala, ali za nas nemaju opremu nikakvu osim onih jastučića za pod križa (njega već imam)

a klečalica nije preskupa, ali ne znam valja li (mislim da je šestotinjak kuna)
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #3 : Svibanj 25, 2009, 21:29:05 poslijepodne »
Ja od "opreme" imam samo loptu koju sam kupila prije nekoliko godina, napumpala je i držala nekoliko dana neiskorištenu, onda je ispumpala i stavila na tavan...ne znam je li još "živa" i da li bih je trebala aktivirati pa da sjedim na njoj kad sam za kompjuterom...imam i Elanovu strunjaču, to mi je dosad najisplativija investicija jer se družimo dvaput dnevno po pola sata i odlična mi je za vježbe jer nije pretanka...
Spremam se da u najskorije vrijeme odem na kontrolu u Pulu kod Peharca, trebala sam već prije mjesec dana i nikako, pa ću ga pitati za te neke savjete...
L5/S1 ekstruzija

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #4 : Svibanj 25, 2009, 21:30:36 poslijepodne »
ja sam presla na auto s automatskim mjenjacem i to mi znatno olaksava stvar. prije sam imala grceve u lijevoj nozi, a sad mi ona miruje i to mi odgovara.
voznju ne mogu zamisliti bez jastucica za lumbalnu potporu (kupila u ducanu s ortopedskim pomagalima, zove se antidekubitalni jastuk/jastuk za lumbalnu potporu). to je najbolje u sta sam investirala. na poslu sjedim na onom napuhanom jastuku s rupom, ali cu i tamo kupit jedan od ovih za lumbalnu potporu. primijetila sam da moram sjediti ravno, sa uvucenim trbuhom i koljena niza od razin bokova. to mi je najudobniji polozaj a fizijatrica kaze i najbolji za moju operiranu kicmu :)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #5 : Svibanj 25, 2009, 22:06:14 poslijepodne »
Ja sam dugo iskljucivo sjedio, a odkada vise radim napravio sam na poslu mjesto za rad u stojecem polozaju.
Imam srecu pa sam u firmi dobio drugi monitor, a stol sam s prilagodbom radne plohe platio 700 kn.
A sto je vaznije u firmi mi nitko nije radio problem oko toga. Cak je na kraju ispalo fora jer imamo sank u sobi.   :)
Ali ni monitor nije tako preskup. Pristojan monitor kosta oko 1000 kn.
Imam srecu da na poslu taman imam prostora za taj stolic sirine 72 cm, a pogodilo se da je visina tog stolica taman visina koja mi treba.

Sad je jedini problem sto imam previse volje za rad.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #6 : Svibanj 26, 2009, 09:36:38 prijepodne »
@bojan: meni ni dugotrajan stojeći položaj nije baš bezbolan, ali dobra je ideja... radim na laptopu pa ću pokušati naći nešto povišeno na što bih ga stavila da barem dio dana ne sjedim.

a danas ću vidjeti, radim popodne, nadam se da se kući neću vratiti u suzama ;)
ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Helena

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #7 : Svibanj 26, 2009, 11:48:50 prijepodne »
Osobno koristim lopte za aktivno sjedenje, jer one jačaju mišiće stabilizatora, a pritisak na kralješke je manji. Prvo sam koristila običnu loptu i za vježbanje i za sjedenje, a onda sam na svoju sreću pronašla stolicu s loptom (mislim da je neko već stavio sliku pod nekim drugim postom, ali mogu i ja ako treba). Na poslu koristim zračni disk koji držim na stolici, kao simulaciju lopte - opet na principu aktivnog sjedenja ;D Jedina mana je što je u pitanju plastika, pa prebacim neku tkaninu da se tijelo ne bi znojilo.
Hernija diska L5/S1 s pritiskom na nervni korijen lijevo
Bulging L4/L5
Simptomi od 2001. godine
9.12.2009. diskektomija L5/S1

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #8 : Svibanj 28, 2009, 20:15:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
primijetila sam da moram sjediti ravno, sa uvucenim trbuhom i koljena niza od razin bokova. to mi je najudobniji polozaj a fizijatrica kaze i najbolji za moju operiranu kicmu :)
Upravo tako!!!
A to je najlakse izvedivo sa jastukom kosinom koji se stavi a najobicniju stolicu i stalnjo te tjera da stojis uspravno..
o ovoj temi smo vec raspravljali na Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #9 : Svibanj 30, 2009, 20:16:50 poslijepodne »
Pegula, a gdje ima taj jastuk s kosinom za kupiti?
Vidjela sam jedan takav kosi jastuk kod jedne gospodje, jos je i bio napunjen vodom i imao hrapavu (bodljikavu povrsinu- kao za cirkulaciju), ali mi nije znala reci gdje je kupljen :(

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #10 : Lipanj 02, 2009, 21:32:26 poslijepodne »
Znam i za taj s vodom,taj mi sestra ima a nemam pojma di ga je kupila.Al ona kaze da taj nije dobar ko ovaj od spuzve.
Imas u svim ducanima di se prodaju tempurovi proizvodi i kosta 500kuna, a s vremena na vrijeme bude u lidla akcija i kosta 60kuna.(obvaj od 500 je ipak bolji al nije ni ovaj loš)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

ivonna

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 36
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #11 : Lipanj 03, 2009, 21:26:27 poslijepodne »
pegula

to je znaci tempurov jastuk za sjedenje s kosinom? bas namjenski radjen za to?
ja sam naime mislila da oni imaju samo ove za spavanje  ???

ali 500 kn  :o.. mislim da cu cekat akciju u Lidlu :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #12 : Lipanj 03, 2009, 21:43:30 poslijepodne »
Upravo tako, i taj tempurov je stvarno bolji (s ovog lidlovog malo kliziš)
al cekaj lidl pa vidi jel ti uopce tako nesto pase.
U zadnjih 8mjeseci je 2 puta bila akcija tih jastuka
imas na webu najavu akcija i lipo svaki tjedan prati sa ima,to ti je akcija cetvrtkom.
Al moras rano ujutro isti dan otic jer ti se to odma rasproda :)
penzici cekaju u redu :)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #13 : Srpanj 06, 2009, 22:25:57 poslijepodne »
Kod nas na sposlu je krizam, nema šanski da npr. kupi s eadekvatna stolica.postijeća rezvaljot.. totalni.. ja uzeli sebi kosinu.. ali kkao nas po minimum dvoje sjedi na smjenu za istim stolom, ostaima smeta, pa mi je sklone, pa je ja opet dignem.. i malo s epočela raspadati >:(obična spužvena i sad jezikova juha svaki put... ::)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #14 : Kolovoz 26, 2009, 23:38:46 poslijepodne »
evo opet akcija u lidla klinasti jastuk pa koga zanima kupi...44 kune, nije puno i isplati se probat.Ja stalno sidim na tome.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #15 : Rujan 05, 2009, 13:09:25 poslijepodne »
Evo opet podizem ovaj topic i ponavljam da je ovaj tjedan u Lidlu akcija klinasti jastuk, po meni jako dobra stvar za sjedit, pa tko je zainteresiran nek ode kupit.
***
u medjuvremenu sam ga kupila, ovaj put nije bas nesto, meksi je i manji od onoge sta su imali prije par miseci,al opet moze posluzit.
« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2009, 21:14:29 poslijepodne Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 184
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #16 : Rujan 05, 2009, 21:17:22 poslijepodne »
Eto ja sam probao sve i svašta od tih proizvoda ,al najbolja mi je lopta promjera 85 cm bez nje nebih ujutro mogao funkcionirati,jedini je problem što djeca od prijatelja skaću po njoj a ja bi se teška srca mogao rastati od nje da je probuše.Na istoj ujutro uz jutarnju kavu razgibam kralješnicu rastegnem i ojaćam mišiće i onda mogu pomalo odraditi ostatak dana
Za operaciju nikad nije kasno jer se tamo ne ljubi slasno ;))

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: stolci... ne samo stolci, svašta
« Odgovori #17 : Rujan 05, 2009, 21:23:06 poslijepodne »
ma da al kad to ne moras sidit 8 sati u uredu.
ja kosine preporucam za sve koji moraju sidit 8 sati...
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

 

Nagradne igre