Autor Tema: Tko je operiran?????  (Posjeta: 48002 )

0 Članova i 222 Gostiju pregledava ovu temu.

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #18 : Siječanj 23, 2009, 14:28:17 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jopan u jednom od postova si se osvrnuo kako ti neurokirurg daje kontradiktorne izjava a sad se pozivaš na njega i citiraš ga!?
A i kad ga već citiraš, i iz samog citata ne proizlazi da svi operirani ne bi trebali proći rehabilitacijski postupak već samo oni koji imaju neurološki deficit, a moj osobni sud je da je većina operiranih ovdje bila u tom ili blizu tog stanja.

I u najmanju ruku nekorektno je što si izjavio da bi se neko (valjda ovi operirani) kiselio u toplicama!!
A za operaciju se svako od nas odlučuje ponaosob i svako u konačnici potpisuje za sebe.
Joško,u potpunosti se slažem s ovim tvojim predhodno iznesenim mišljenjem. potpisujem.

gupac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 50
    • Profil
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #19 : Siječanj 23, 2009, 15:42:12 poslijepodne »
nije fer da se piše da idemo radi toplica na operaciju.sigurno se nebi operirali da nismo morali.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #20 : Siječanj 23, 2009, 17:06:18 poslijepodne »
Tamara dobro nam dosla. Cekamo da vidimo tvoja iskustva.
Pozdrav svima, ja operiran u julu 2008., KCU Sarajevo L5-S1, problemi sa priraslicama.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #21 : Siječanj 23, 2009, 20:47:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Operirala L4-L5 11.07.2008. u Traumatoloskoj bolnici u ZG kod dr Kejle.
Panataganice hvala na javljanju u ovoj temi jel vodim neku statistiku  ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: TKO JE OPERIRAN???????
« Odgovori #22 : Siječanj 23, 2009, 20:50:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znaš čitam samo pratim forum i mislim pa nešto kontam u sebi zašto se ljudi operiraju,da bi poslije išli na rehabilitaciju,te se ujedno još ponovno par puta poslije toga operirali ,pa opet na rehabilitaciju,i kad dođu u stadiji da sve ispucaju onda su nezadovoljni.Svaki put samo sjetim toplica veći je postotak operiranih u toplicama nego neoperiranih i to da naglasim operiranih po više puta aaaa nenen nebi ja to tako nebi ja više da sam na mjestu HZZO davo toplice jel to je velik trošak i s tim se uskraćuju prava onih koji nisu operirani jel možda nemogu ić na operaciju jel imaju nekih drugih zdravsvenih problema pa im neurokirurzi ne savjetuju zbog tih problema operaciju.  


Ma ti si Denis legenda 100%, sješaš se kad je neuro rekao: ",poslije dobro izvršene operacije nema priraslica, nema toplica i tačka."  a oni bi ce malo kiselili a nas bi na operaciju.

evo neurov citat.  - preporuka opet nije za sve jednaka. ja bolenicima koji su operirani od jednostavne diskus hernije dopuštam sjediti nekoliko puta dnevno ali ne duže od petnaestak minuta u komadu sa leđima u fiziološkom položaju. sve ostalo smiju osim saginjanja i to prva tri mjeseca jer je to vrijeme potrebno da nastane stabilan ožiljak. ovo tri mjeseca odnosi se na saginjanje i dizanje tereta. saginjanje bez dizanja tereta dozvoljeno je nakon mjesec dana. napominjem sve se mora raditi postepeno. ali svaki pacijent je individualan i svaki  pacijent dobije njemu prilagođene upute za poslijeoperacijski tijek. rehabilitacije u toplicama za HD nema. ona je rezervirana za bolesnike koji imaju neurološki deficit i to ne prije nego mjesec dana nakon operacije. i tako dalje....


Usput, opet ćeš trebati ispravljati naslov, vidi velika slova,he he.  :D  ;)  :D

Ljudi malo se šalimo nemojte puno zamjerit.
Jopane možda sam lud munjen il kakvim me neko može doživjeti al jedno je jasno da sam se s razlogom nadovezao u svojoj izjavi jako dobro pamtim ko je što rekao hahhahah :D :D :D :D a ujedno javit prvi hehehhe znaš ono pokusni zec ide prvi ja idem uvik drugi :D :D :D ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2009, 21:01:36 poslijepodne denis 68 »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #23 : Siječanj 23, 2009, 20:59:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
nije fer da se piše da idemo radi toplica na operaciju.sigurno se nebi operirali da nismo morali.
Gupac zahvaljujem na javljanju u ovoj temi možda smo se krivo razumjeli ja nemam ništa protiv da se neko proba i operirat jel tako kažu neurokirurzi,a pošto su oni sigurni u svoj posao također sam i za to da osoba ide na rehabilitaciju,al sad da naglasim ono što je bitno svakom bi dao šansu operacije i rehabilitacije al ako se uspostavi da poslije toga opet nije kako treba pa zar bi se ta osoba trebala doživotno operirat i ić po rehabilitacijama jel po tome ispada da oni koji imaju druge bolesti koje nisu za operaciju one nemaju pravo na rehabilitaciju a takvih je puno,neki dan je bila emisija gdje je čovjek u kolicima a HZZO mu ne odobrava rehabilitaciju jel su ga prekrižili,pa ako isti ne osjeća noge osjeća leđa pa zašto i on nebi mogao otić malo na masaže,strujeitd....al baš naprotiv ako si bio u toplicama najviše ih je što se tiće operacija koljena kukova kralješnice,a što se tiće ostalih težih stupnjeva invaliditeta takvih je najmanje ti su otpisani odavno.Kažem moj stav je da bi svakom pružio priliku za operaciju i rehabilitaciju ako se utvrdi da istom ta operacija nije pomogla toplice mu nebi više davao jel to je jako velik trošak za HZZO a ujedno sutavaju se drugi teži invalidi da bi ostvarili svoja prava,jel zapamti od kralješnice niko nije umro :D :D

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: TKO JE OPERIRAN???????
« Odgovori #24 : Siječanj 23, 2009, 21:06:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

denis ne mogu vjerovati da misliš da ljudi idu na operaciju kako bi poslije imali pravo ići u toplice!? i da bi uskratio odlazak u toplice operiranima kako bi za neoperirane bilo više mjesta?!!!

Ja sve ne mogu vjerovati da je Denis ovo izjavio, ali evo - stvarno je to napisao. Radi mira na forumu, neću napisati što doista mislim o tome.
Jasna ne suzdržavaj se komentara samo reci,ja sam to izjavio i to je moje mišljenje ,sad se vraćamo na ono ako je to rješenje operirat se zašto onda ić na 3 operacije i svaki put na rehabilitaciju ne neee sve je to politika velika osobno mislim da se nekad nije ni čulo za neurokirurge i ljudi su živjeli sa ovim oboljenjima,a danas je medicina kao napredovala  i dr operiraju te ujedno oštećuju HZZO,neoštećuju ga svjesno al ga oštećuju zato što neznaju ni oni što je pravo rješenje,ujedno pitaj svakog neura koliko bi nekog puta najviše operirao koliko ja znam 3 puta posli se nijedan više ne usuđuje za operaciju ehhhhhhh ;)Eh da ujedno nemislim da se idu operirat radi toplica već ih toplice pripadaju poslije operacije :D ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2009, 21:14:21 poslijepodne denis 68 »

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #25 : Siječanj 23, 2009, 21:43:41 poslijepodne »
Tocno je da ljudi prije nisu imali toliko problema s kraljeznicom. Ali po mom misljenju, to je iskljucivo zbog drugacijeg nacina zivota. Kraljeznica definitivno nije "stvorena" za sjedenje, a u danasnje vrijeme vecina nas uglavnom sjedi. Poslovi su vecinom uredski, sjedi se najmanje 8 sati, a i to je vec postala rijetkost, uglavnom svi rade i duze od tih 8 sati. Osim toga, puno vremena se provodi i u autu, sto je meni osobno, najgori moguci polozaj za ledja. Sve manje hodamo, zivot se najcesce svodi na voznju autom do posla, sjedenje min 8 sati, voznja autom doma. I zato mislim, da su te bolesti kraljeznice posast naseg vremena, ponajvise zbog naseg novog stila zivota.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #26 : Siječanj 23, 2009, 22:14:21 poslijepodne »
Denise, to što ti radiš, u psihologiji se zove zamozavaravanje jer te je užasno strah od operacije. To tvoje samozavaravanje je toliko veliko da misliš da je bolje da ljudi trpe divljačke bolove i da ostaju nepokretni, umjesto da odu na operaciju, riješe problem i kasnije normalno žive i rade bez tableta. Velika većina ih dođe prekasno, pa zato i imaju probleme poput pareze stopala, ili prerano odu raditi ili im se ne objasni kako trebaju živjeti, pa onda opet nagrabuse. A možda se neki degenerativni kralježak, koji se nije vidio na prvoj operaciji, kroz godine opet istroši, pa je i to razlog što se ljudi ponovo mogu naći na operaciji. Tvrditi da se operacijama šteti HZZO-u, a istovremeno opravdavati stalno obilaženje liječnika i česti boravak u toplicama (operirani na to imaju pravo samo nakon operacije i to ne svi), u najmanju je ruku vrlo neozbiljno.
Osobno mislim da je bolje sve pokušati, samo ne stalno piti tablete, biti invalid i ne moći normalno živjeti. Imaš sreću što si u mirovini kao branitelj i što od toga možeš živjeti. Da je slučajno drukčije ili da nemaš za prehraniti djecu, sve bi učinio da ozdraviš. Ti sebi možeš dozvoliti da se premišljaš, velika većina to ne može ni u ludilu. Svatko ima pravo na izbor i mislim da je vrlo ružno ono što si bio napisao. Iskreno se nadam da ne misliš to ozbiljno, nego da samo tražiš razlog kako da opravdaš svoj strah, i onda u tome zbilja pretjeruješ. Eto, toliko, ljuti se koliko hoćeš  :) :)
Operacija L4/L5 2007. godine

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #27 : Siječanj 23, 2009, 22:33:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tocno je da ljudi prije nisu imali toliko problema s kraljeznicom. Ali po mom misljenju, to je iskljucivo zbog drugacijeg nacina zivota. Kraljeznica definitivno nije "stvorena" za sjedenje, a u danasnje vrijeme vecina nas uglavnom sjedi. Poslovi su vecinom uredski, sjedi se najmanje 8 sati, a i to je vec postala rijetkost, uglavnom svi rade i duze od tih 8 sati. Osim toga, puno vremena se provodi i u autu, sto je meni osobno, najgori moguci polozaj za ledja. Sve manje hodamo, zivot se najcesce svodi na voznju autom do posla, sjedenje min 8 sati, voznja autom doma. I zato mislim, da su te bolesti kraljeznice posast naseg vremena, ponajvise zbog naseg novog stila zivota.

Bila sam prije par mjeseci kod prijateljice u Bosni i naišla na jedan indikativan podatak: gotovo svaki četvrti pacijent te moje prijateljice (ona je liječnica), imao je problem s dijabetesom, a u vrlom velikom postotku su se javljali i moždani udari, problemi sa srcem (visokotlakaši) i još neke bolesti koje sam u međuvremenu zaboravila. Zajednički smo došle do zaključka da je to tako zato što su ljudi u ratu prošli grozne stvari. Konkretno, u tom su mjestu najgore prošli Muslimani. Uz ubijanje, torture u logorima, dvije godine nisu imali normalnu opskrbu s hranom (bili su sretni kada bi dobili vreću brašna), više od godinu dana bili su bez struje... Sve to što su prošli, strašno je utjecalo na njihovo zdravlje i zato postoji veliki postotak samo određenih bolesti.
Želim zapravo reći da se apsolutno slažem s Panthaganom, većina naših bolesti, pa tako i kralježnica, odraz su našeg načina života. Nekada ga ne možemo birati kao što to nisu mogli oni koji su prošli rat ili oni koji moraju raditi bez obzira na zdravlje, a oni koji mogu birati - uglavnom nisu svjesni da nešto rade krivo.  Opametimo se tek kad se razbolimo  :)
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #28 : Siječanj 23, 2009, 22:41:59 poslijepodne »
Panthagana potpisujem se.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #29 : Siječanj 23, 2009, 22:42:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tocno je da ljudi prije nisu imali toliko problema s kraljeznicom. Ali po mom misljenju, to je iskljucivo zbog drugacijeg nacina zivota. Kraljeznica definitivno nije "stvorena" za sjedenje, a u danasnje vrijeme vecina nas uglavnom sjedi. Poslovi su vecinom uredski, sjedi se najmanje 8 sati, a i to je vec postala rijetkost, uglavnom svi rade i duze od tih 8 sati. Osim toga, puno vremena se provodi i u autu, sto je meni osobno, najgori moguci polozaj za ledja. Sve manje hodamo, zivot se najcesce svodi na voznju autom do posla, sjedenje min 8 sati, voznja autom doma. I zato mislim, da su te bolesti kraljeznice posast naseg vremena, ponajvise zbog naseg novog stila zivota.


Pantaganice, ovaj tvoj post samo dokazuje koliko su bolesti kralježnice neistražene, ima raznih teorija koje objašnjavaju zašto nastanu problemi, samo još čekam da kažu da je nasljedno (to kažu kada apsolutno neznaju kako bolest nastaje) Ja sam bio sportaš, i do početka problema bio sam stralno u pokretu, jako rijetko sam sjedio. Evo primjeri sportaša koji su imali probleme sa kralježnicom: Ivano Balić, Robert Prosinečki(operiran), Stojko Vranković (opereiran), Slaven Bilić itd. Znači sve primjeri suprotno od stalnog sjedenja a isti problemi.
Tako da je meni već pomalo dosadilo istraživati jer stvarno pravila nema, stalno neke kontradiktornosti. Zato ću se malo povući sa foruma jer stvarno nema smisla iznositi negativna iskustava radi ljudi koji pokušavaju na ovaj način saznati nešto više o tome, mada je moje mišljenje da im je bolje da ne istražuju, bit će im lakše, puno)

Kada sam bio u banjama sreo sam ljude koji su zbog operacije završili u invalidskim kolicima za stalno.
Nama u srednjobosanskom kantonu odobravaju banje samo i isključivo ako si operiran. (ja sam dobio na "lijepe oči")
Evo još jedna dogodovština iz banja (čitaj Denis), propisala meni fizijatrica u banjama plivanje 2x na dan. Dođem ja na bazen, plivam, kad ono svi hodaju po bazenu, mogu plivati al slalom između njih, leđno nema šanse. Pitam ja jednog, zašto ne plivaš? Kaže on -pa ja sam opereiran. Pitam drugog kaže i on - ja sam operiran. Kontam, možda ne znaju plivati, al oni ustvari žive isprepadani da ne naprave neki pokret pa da ih ne ukoči.
Ja bi to usporedio sa ispadanjem kose, (znači genetika) radi ti šta hoćeš i trudi se al kad krene bit ćeš ćelav.
Isto tako kad krenu degenerativne promjene, ma na glavu se nasadi, nikad nećeš biti kao prije. (vježbao -  nevježbao, gutao tablete, pa na kraju krajeva i operirao) samo vidite uputstva poslije operacije nesmiješ ovo, nesmiješ ono.
Operacija je dobra zato što pacijentu ulijeva veliku nadu, znači psihološki.
I ljudima koji imaju teške ispade, ja to kažem koje ne mogu pokvarit jer su već shebani.. bla, bla,bla...

Bog ekipa.

Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #30 : Siječanj 23, 2009, 22:49:36 poslijepodne »
Sto se tice profesionalnih sportasa i njihovih problema s kraljeznicom...mislim da danas vrhunski sport nadilazi granice mogucnosti ljudskog tijela i da iz tog razloga vecina danasnjih sportasa ima zdravstvenih problema. U obitelji imam bivseg profesionalnog sportasa (bio je aktivan do pocetka 80-tih godina) koji moze potvrditi, da ono sto se danas radi u sportu je potpuno nehumano i neusporedivo s onim kako se radilo pred 20-30 godina.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #31 : Siječanj 23, 2009, 22:55:31 poslijepodne »
Panthagana opet potpisujem post.Još se kilometre može napisati o etiologiji (uzroku) križobolja ali već je kasno i kraj je tjedna a Lica nacije su izvrsna emisija.Pozdrav.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #32 : Siječanj 23, 2009, 22:57:57 poslijepodne »
Kokolino, i ja potpisujem tvoj post  ;) i idem gledati Lica nacije i spavati. Pozdrav i ugodan vikend tebi i ostalima!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #33 : Siječanj 23, 2009, 23:00:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tocno je da ljudi prije nisu imali toliko problema s kraljeznicom. Ali po mom misljenju, to je iskljucivo zbog drugacijeg nacina zivota. Kraljeznica definitivno nije "stvorena" za sjedenje, a u danasnje vrijeme vecina nas uglavnom sjedi. Poslovi su vecinom uredski, sjedi se najmanje 8 sati, a i to je vec postala rijetkost, uglavnom svi rade i duze od tih 8 sati. Osim toga, puno vremena se provodi i u autu, sto je meni osobno, najgori moguci polozaj za ledja. Sve manje hodamo, zivot se najcesce svodi na voznju autom do posla, sjedenje min 8 sati, voznja autom doma. I zato mislim, da su te bolesti kraljeznice posast naseg vremena, ponajvise zbog naseg novog stila zivota.


Pantaganice, ovaj tvoj post samo dokazuje koliko su bolesti kralježnice neistražene, ima raznih teorija koje objašnjavaju zašto nastanu problemi, samo još čekam da kažu da je nasljedno (to kažu kada apsolutno neznaju kako bolest nastaje) Ja sam bio sportaš, i do početka problema bio sam stralno u pokretu, jako rijetko sam sjedio. Evo primjeri sportaša koji su imali probleme sa kralježnicom: Ivano Balić, Robert Prosinečki(operiran), Stojko Vranković (opereiran), Slaven Bilić itd. Znači sve primjeri suprotno od stalnog sjedenja a isti problemi.
Tako da je meni već pomalo dosadilo istraživati jer stvarno pravila nema, stalno neke kontradiktornosti. Zato ću se malo povući sa foruma jer stvarno nema smisla iznositi negativna iskustava radi ljudi koji pokušavaju na ovaj način saznati nešto više o tome, mada je moje mišljenje da im je bolje da ne istražuju, bit će im lakše, puno)

Kada sam bio u banjama sreo sam ljude koji su zbog operacije završili u invalidskim kolicima za stalno.
Nama u srednjobosanskom kantonu odobravaju banje samo i isključivo ako si operiran. (ja sam dobio na "lijepe oči")
Evo još jedna dogodovština iz banja (čitaj Denis), propisala meni fizijatrica u banjama plivanje 2x na dan. Dođem ja na bazen, plivam, kad ono svi hodaju po bazenu, mogu plivati al slalom između njih, leđno nema šanse. Pitam ja jednog, zašto ne plivaš? Kaže on -pa ja sam opereiran. Pitam drugog kaže i on - ja sam operiran. Kontam, možda ne znaju plivati, al oni ustvari žive isprepadani da ne naprave neki pokret pa da ih ne ukoči.
Ja bi to usporedio sa ispadanjem kose, (znači genetika) radi ti šta hoćeš i trudi se al kad krene bit ćeš ćelav.
Isto tako kad krenu degenerativne promjene, ma na glavu se nasadi, nikad nećeš biti kao prije. (vježbao -  nevježbao, gutao tablete, pa na kraju krajeva i operirao) samo vidite uputstva poslije operacije nesmiješ ovo, nesmiješ ono.
Operacija je dobra zato što pacijentu ulijeva veliku nadu, znači psihološki.
I ljudima koji imaju teške ispade, ja to kažem koje ne mogu pokvarit jer su već shebani.. bla, bla,bla...

Bog ekipa.


Bome Jopane baš tako a što iman i reć više sve si reka pantaganica isto i kad se sve to zbroji jedan dobar kiseli kupus samo još moramo se dogovarat koje će mo kobasice stavit :D :D :D :D :D hahahah

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #34 : Siječanj 23, 2009, 23:04:27 poslijepodne »
Denise,pitam se da li su tvoji postovi samo sarkastičan osvrt ili si totalno zabrijao?

Slaven Bilić je operirao kralježnicu dva puta i to u razmaku od nekoliko dana,doktori su mu nešto zabrljali,pa su morali ponovit operaciju,uostalom po njegovom hodu i držanju se vidi da su mu određene smetnje ostale usprkos vrhunskim tretmanima ;D
Btw,kad su kod Bilića gadno zabrljali,šta mislite kako tek brljaju kod nas običnih smrtnika ;D

Panthagana,bolesti kralježnice nisu samo od danas,npr Lazaričev test se zove po srpskom doktoru Lazariću koji je uveo tu metodu dijagnosticiranja diskus hernije još u 19 stolječu,a operacije kralježnice se rade još od 30-tih godina prošlog stolječa.
Btw Kokolina pitaj arheologe koliko deformiranih kralježnica nađu među ljudskim ostacima iz daleke prošlosti ;D

Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Tko je operiran?????
« Odgovori #35 : Siječanj 23, 2009, 23:12:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denise, to što ti radiš, u psihologiji se zove zamozavaravanje jer te je užasno strah od operacije. To tvoje samozavaravanje je toliko veliko da misliš da je bolje da ljudi trpe divljačke bolove i da ostaju nepokretni, umjesto da odu na operaciju, riješe problem i kasnije normalno žive i rade bez tableta. Velika većina ih dođe prekasno, pa zato i imaju probleme poput pareze stopala, ili prerano odu raditi ili im se ne objasni kako trebaju živjeti, pa onda opet nagrabuse. A možda se neki degenerativni kralježak, koji se nije vidio na prvoj operaciji, kroz godine opet istroši, pa je i to razlog što se ljudi ponovo mogu naći na operaciji. Tvrditi da se operacijama šteti HZZO-u, a istovremeno opravdavati stalno obilaženje liječnika i česti boravak u toplicama (operirani na to imaju pravo samo nakon operacije i to ne svi), u najmanju je ruku vrlo neozbiljno.
Osobno mislim da je bolje sve pokušati, samo ne stalno piti tablete, biti invalid i ne moći normalno živjeti. Imaš sreću što si u mirovini kao branitelj i što od toga možeš živjeti. Da je slučajno drukčije ili da nemaš za prehraniti djecu, sve bi učinio da ozdraviš. Ti sebi možeš dozvoliti da se premišljaš, velika većina to ne može ni u ludilu. Svatko ima pravo na izbor i mislim da je vrlo ružno ono što si bio napisao. Iskreno se nadam da ne misliš to ozbiljno, nego da samo tražiš razlog kako da opravdaš svoj strah, i onda u tome zbilja pretjeruješ. Eto, toliko, ljuti se koliko hoćeš  :) :)
Jasana prošao sam prvi put bolnicu nisu me operirali jel su to dr zakenjali svojim ponašanjem,što se tiće tableta ne pijem ih jel sve te tegobe ko što imaju svi poslje operacije imam i ja bez nje,a ujedno ne zavaravam se jel me nije bilo  strah glavu izgubit na trenu a kamo li jedne ljepe uspavanke malo morfija i ode denis sanjat o sexsu hahahha :D :D :D :D tako da smo i to sad razlućili,pod brojem 3 ovog stola okruglog nikog ne zavaravam samo ti jedno jasnice govorim nekom pomogne nekom ne al kad budeš išla u toplice naparvi Denisu jednu uslugu izbroj na prste koliko ima operiranih koliko neoperiranih pa procjeni,ja nnikog na ovom forumu neću uvjeravat ni sputavat zbog toga što je otišao il će otić na operaciju al bome neće ni mene niko uvjerit da je ona rješenje jel da sam tako lako za vrime rata popušta davno bi glavu izgubija a tako neću ni na ovom forumu,a ujedno što jopan kaže možad bi bilo bolje da se i ja povućem sa ovog foruma i onda će to bit forum istomišljenika a to će mo onda moć nazvat PROPAGIRANJEM ;) :oZato jasnice nemoj mi se ljutit ja se ne ljutim a postove nemoj shvaćat zaozbiljno detaljno jel mogu se protumaćit dvosmisleno vjerujem da bi ja i ti puno bolje razgovarali u 4 oka :D :D :D :D i ova rećenica bi se mogla tumaćit dvosmisleno :D :D :D,ja znam kako je ja tumaćim a ti je tumaći kako tebi odgovara. :-*

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre